Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker

Promowane odpowiedzi

Jakie przywidywania macie na tegoroczne MŚ? 

Ja myślę żeby grać w tych mistrzostwach przeciw Hiszpanii oraz tradycyjnie angolom, a stawiać na Niemców i Brazylię.

Dlaczego tak uważam? 

Hiszpańscy zawodnicy w tym sezonie są wyeksploatowani maksymalnie zaciętą grą w Premiera Division, LM oraz LE, kolejnym aspektem jest pokonanie ticki-tacki, i utrzymanie przez 70-80% czasu piłki nie gwarantuje zwycięstwa, a nawet zdarzają się solidne porażki (kolejno półfinały LM 2013 i 2014 barca- bayern, barca -real). 

Anglicy zawsze w wielkiej imprezie zawodzą, a jest to spowodowane głównie ciężkim sezonem w Premier League i w tym roku również myślę, że będzie podobnie.

Niemcy- oni zawsze są przygotowani perfekcyjnie i półfinał dla mnie można brać  w ciemno. 

Brazylia- tutaj chyba nie trzeba wiele dodawać będą bardzo faworyzowani i finał to minimum, jednak cały naród nie dopuszcza innej myśli niż MŚ zdobyte przez ich drużynę. Brazylia nie może odpaść przed półfinałami bo padnie po prostu koniunktura i fifa nie zanotuje takich zysków jak powinna ;)

Teraz mała zapowiedź tego co będzie się działo, mnie ten film chwyta za serducho i już nie mogę się doczekać tych Mistrzostw ! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze to jest najsłabsza Brazylia od lat ,jedna gwiazda i to taka bardziej marketingowa,bo nic Neymar jeszcze nie pokazał,solidna druga linia ale pozbawiona kreatywności i mocna obrona,za gospodarzami przemawia klimat moim zdaniem tylko tyle.

Niemcy też wygladaja w tym roku gorzej niz w poprzednich latach ,nie maja snajpera ,Klose znów musi ratowac im dupe,zostaje Reus ,ale z niego to 10 nie 9 .

Dla mnie impreza bez faworyta,na papierze Hiszpania poza zasięgiem,ale taki jak napisałeś zmeczona ,zdołowana część kadrowiczów z Barcelony,Hiszpania moze mieć olbrzymie problemy  ze strzelaniem bramek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciężko wskazać faworyta tych mistrzostw, duże znaczenie może miec klimat i to jak wysokie beda temperatury podczas turnieju. Na pewno do grona faworytów zaliczyłbym wszystkie drużyny z Ameryki Południowej(może poza Ekwadorem). Dla mnie z Europy najlepiej wyglądaja Niemcy.

Co do betów to duże value widze w kursie na zwycięstwo Rosji. Przy tak słabej grupie dla drużyny z tak doświadczonym trenerem jak Capello kurs 140 to duża przesada. Jeżeli wyjda z grupy i unikna w 1/8 niemców to przy odrobinie szczęscia moga zrobic nawet półfinał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze to jest najsłabsza Brazylia od lat ,jedna gwiazda i to taka bardziej marketingowa,bo nic Neymar jeszcze nie pokazał,solidna druga linia ale pozbawiona kreatywności i mocna obrona,za gospodarzami przemawia klimat moim zdaniem tylko tyle.

Moim zdaniem to jest najmocniejsza Brazylia od 10-12 lat. W Pucharze Konfederacji przejechali się walcem po wszystkich z góry na dół. Hiszpanów wręcz zgnietli 3-0. 

Analizując linie - bramkarz przeciętny, aczkolwiek Cesar to bardzo solidny rzemieślnik, który rzadko odstawia cyrk, czego nie można powiedzieć o Ikerze czy Neuerze. Obronę mają najlepszą ze wszystkich ekip - tutaj nie ma żadnej dyskusji. Pomoc jest niezła, bo mogą grać obok siebie Fernandinho, Ramires, Oscar, Willian. Wszyscy z czołowych drużyn PL, więc na pewno nie bedzie to pięta achillesowa. Problem może być z atakiem, bo jak Neymar zawiedzie, to nie ma dłuuugo nic i dopiero może Fred.

Co do Europy to myślę podobnie jak Samuel. Tylko Niemcy mogą się postawić ekipom z Ameryki. Hiszpania już nasycona, gdzie będzie dokonywać się powoli zmiana pokoleniowa. Włosi mnie w ogóle nie przekonują, podobnie jak Francuzi, którym ostatnio na wielkich turniejach kompletnie odbija. Może Belgia postraszy wielkich.... pożyjemy zobaczymy

Na pewno ruszymy z jakąś ligą traderów, tak jak na ostatnich ME ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ja również uważam, że Niemcy mają największą szansę z europejskich drużyn. Włosi nigdy nie zachwycają, ale w zeszłym roku grali "swoje" i nie przegrali zarówno z Urugwajem, jak i z Hiszpanią. Czy Ronaldo natchnie kolegów? Czy Brazylia poradzi sobie z presją? Czy Argentyna w końcu zagra na miarę oczekiwań?

Osobiście kibicuję Japonii (świetna maskotka :D ) oraz Belgii - młoda, niesamowicie utalentowana ekipa i choć raczej nie mają szans po wyjściu z grupy, to jest turniej i decyduje dyspozycja dnia. Z "wielkich" trzymam kciuki za Portugalię, mogą być takim Urugwajem z 2010.

Żeby wygrać, trzeba strzelać. Kto ma szansę zostać królem strzelców i ilu bramek będzie potrzebował?

Edytowane przez Backrus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

post-857-0-74875300-1402319076_thumb.jpg

Zapraszamy do dyskusji na temat największej piłkarskiej imprezy świata.

Składy, kontuzje, kartki, nowinki, przemyślenia, typy. Wszystko co związane ze zbliżającym się mundialem w Brazylii.

Na shoutboxie informacje szybko się "ulatniają", na forum można spokojnie przeglądać starsze wpisy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się zastanawiam co by się tam działo jakby Brazylia odpadła od razu, możliwe że by jakiś stadionik puścili z dymem :]

Dla mnie zbyt dużo osób przecenia Belgię, kursy na nich niższe niż np. na Włochów czy Anglików.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mimo mojej niechęci do Anglii muszę przyznać ,ze jak wyjdą z grupy na pierwszym miejscu to 1/2 jest w ich zasięgu,podobnie oceniam szanse Włochów,pewnie dlatego kurs na nich taki wysoki bo są w trudnej grupie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dave, buki wiedzą co robią, Włosi i Anglicy to dla mnie już nie taki top co kiedyś - mecze mówią same za siebie, ja osobiście kibicuję Urugwajowi, Kolumbii i Belgi, uważam też że oprócz Kolumbii z grupy C wyjdzie Japonia, Japończyków nikt nie docenia a WKS jak i Grecja słabo grają w finałach, ponadto nie lekceważył bym Ghany i Bośni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dla mnie liczy sie tylko brazylia i holandia :)  no i baniaki dla szkopów. chociaz wiem ze pewnie zajda  daleko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkopy w tym turnieju mi nie przeszkadzają, gdyby Hiszpania obroniła tytuł to chyba bym nie przeżył, sry yavor ale myślę że Holandia pożegna się z turniejem już w fazie grupowej.

Edytowane przez FOREX 366

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brazylia z Holandią na mistrzostwach często na siebie wpadają :)

i o ile nie wpadaja na siebie w grupie, to mam pewnosc, ze mam "swoja" druzyne w kolejnej rundzie ;)

ale tak patrzac na sklady jednych i drugich, to na papierze slabo to wyglada. gdyby to byly moje pierwsze mistrzostwa w zyciu, to chyba zostalbym kibicem argentyny. tam roi sie od idoli dla mlodego czlowieka. a tak zostaje sentyment i wieloletnie przyzwyczajenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i o ile nie wpadaja na siebie w grupie, to mam pewnosc, ze mam "swoja" druzyne w kolejnej rundzie ;)

ale tak patrzac na sklady jednych i drugich, to na papierze slabo to wyglada. gdyby to byly moje pierwsze mistrzostwa w zyciu, to chyba zostalbym kibicem argentyny. tam roi sie od idoli dla mlodego czlowieka. a tak zostaje sentyment i wieloletnie przyzwyczajenie.

http://www.youtube.com/watch?v=ySvJpBAmgLA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

11 najdroższych piłkarzy, którzy nie pojadą na mundial.

bramkarz:

Samir Handanovic - Słowenia; wyceniany na 24 mln euro

obrońcy:

Branislav Ivanovic - Serbia; 19 mln

Neven Subotic - Serbia; 20 mln

Matija Nastasic - Serbia; 21 mln

David Alaba - Austria; 32 mln

pomocnicy:

Nemanja Matic - Serbia; 25 mln

Arda Turan - Turcja; 25 mln

Marek Hamsik - Słowacja; 40 mln

Gareth Bale - Walia; 80 mln