Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
pr0nto

Czym jest BACK i LAY? Jak Handlować?

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Nie ogarniam jednego,jeśli chodzi o grę preplay,sprawa niby prosta,w różnych watkach opisana w taki sposób

"kupujemy back drożej,sprzedajemy taniej" i cieszymy się zyskiem, no tak ale, o ile dobrze rozumiem to żeby odsprzedać back to muszę zakupić lay na to samo zdarzenie taniej niż kupiłem back, a z tego co widzę to często pozycja wyjściowa LAYa jest większa niż BACKa np: back 1,66 lay: 1.74 , więc mimo że prognozuje spadek back do 1,60(więc według tego co przeczytałem, powinienem zarobić) nie koniecznie uda mi się kupić lay taniej niz 1,66. Więc i tak nie zarobie.

 

W zasadzie proszę o jakieś sprostowanie, naprowadzenie toku rozumowania na właściwy tor, ewentualnie o potwierdzenie moich przypuszczeń.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lay zawsze będzie wyżej niż back, ponieważ to kurs wystawiony przez osoby, których nie satysfakcjonował back dostępny na rynku. Jeżeli na zdarzeniu nie ma płynności, to możliwe że kurs w ogóle nie ruszy. W opisanym przykładzie można spróbować wystawić back @1.73 i po ewentualnym przyjęciu zakładu skontrować layem @1.67. Można też grać odwrotnie - zacząć od laya i hedgować backiem.

 

Nie obraź się, ale wg mnie nie rozumiesz podstawowych mechanizmów działania bf np. wystawiania kursów na zdarzenie (czyli to co widzisz jako lay, to czyjś back - do zawarcia transakcji potrzeba przynajmniej 2 osób, lay zawsze będzie wyżej). Powinieneś je poznać, żeby nie stracić/zamrozić kasy na "martwym" rynku. Może się czepiam, ale "kupić drożej, sprzedać taniej" to prosta droga do bankructwa - wszyscy wiemy, o co chodzi (kurs na back musi być wyższy niż lay), ale dobór słów jest dość niefortunny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam w sumie też  pytanie o back\lay .Proszę o wyrozumiałość ,jeżeli chodzi o betfair i giełdę zakładów jestem na poziomie neandertalczyka ;)

Dobrze rozumiem ze zakład back jestem takim samym zakladem jakie gram u bukmacherów? Kursy back na betfair są zawsze trochę wyższe od tych samych niż  np. na bet365.Czyli lepiej się oplaca grac na betfair(przy okazji poznając ten świat) ? czy czegoś nie dostrzegam i nie jest tak różowo ?

Dzieki za odp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Kursy back na betfair są zawsze trochę wyższe od tych samych niż  np. na bet365.Czyli lepiej się oplaca grac na betfair(przy okazji poznając ten świat) ? czy czegoś nie dostrzegam i nie jest tak różowo ?

Dzieki za odp :)

 

Musisz wziąść pod uwagę prowizję betfair od wygranego zakładu.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...