Jump to content
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Test Test

Test Test

Back wysokich underów w piłce nożnej.

Recommended Posts

To mój jeden z pierwszych postów, więc witam wszystkich serdecznie :)

I od razu przychodzę z pytaniem.

Co myślicie o graniu takich właśnie underów 4.5/5.5 po kursach 1.10-1.12 przez pierwsze kilka(naście) minut w meczu i odsprzedawaniu?

Głównie chodzi mi o to, że takie undery mają dużą szansę wejścia nawet jeśli bramki padną przed wyjsciem z rynku.

A nie powiem, że to na początku mojej przygody byłoby plusem, bo jeszcze wariuje i nie potrafię sprzedać overa 2.5 ze stratą.

(brazylia -meksyk i strata 70%banku <15€ z kasy na naukę, ale jednak> )

Oczywiście jakąś wstępną selekcje należałoby przeprowadzić, żeby nie grać under 4,5 w meczu  Niemcy - Watykan :)

Obadaj: http://pastebin.com/83Rh4ywH Też kiedyś widziałem potencjał...

Grałem tak (na ticka, ale kursy do 1.05) setki rynków (najpierw skrupulatnie wybierając mecze, potem grając wszystko jak leci - nie ma znaczenia, co myślisz o spotkaniu, bo sport jest nieprzewidywalny) i szkoda czasu. Starałem się grać pre, jeżeli zamkniesz pozycję przed meczem, super! Jeśli nie...

Dla jakiegokolwiek sensownego zysku musisz operować dość dużą jak na in play stawką (na kiepskich rynkach, które stanowią większość, zagrasz maksymalnie za 500, na lepszych można wrzucić zdecydowanie więcej). Zdziwisz się, jak często padają szybkie bramki. Co zrobisz wtedy? Wytniesz sobie kilka (albo kilkanaście) poprzednich rynków? Zostawisz beta za grubą kasę? Bramka, rynek zawieszony, kolejna bramka, co teraz? Paradoksalnie, najwięcej traci się na przedwczesnym zamykaniu pozycji. Za to trzymanie prawdopodobnie prowadzi do wyzerowania depo. Tak czy siak, zwykły hazard - 30 razy zamkniesz, a za 31 po 20 minutach masz 2-2 / pierwszy poniedziałkowy mecz wycina cały zeszłotygodniowy zysk i w ogólnym rozrachunku jesteś na minusie.

Miałem trochę szczęścia i cały ten eksperyment skończyłem na jako takim plusie, ale kosztowało mnie to niesamowicie dużo nerwów. Są ligi, a nawet konkretne mecze (np Chelsea na wyjeździe), gdzie taki sposob gry przejdzie, ale lepiej nie czynić z niego głównej strategii.

Granie w drugą stronę (lay wysokiego undera) przynosi zysk przy bramce do 15/20 minuty, potem na 0 lub minimalna strata. Różnica taka, że ryzykujemy dużo mniej. Czy to się opłaca? Nie wiem, bo backując widziałem masę goli, layując było ich niewiele :lol:

Przy piłce ip, moim zdaniem, należy grać za tyle, ile jest się gotowym stracić. Wtedy ma to sens, ale potrzeba ogromnego banku, żeby przy sensownym ryzyku rzędu 1% zobaczyć zyski. Im krócej trwa transakcja, tym lepiej. Kilka/kilkanaście minut to wg mnie zdecydowanie za długo.

Dzięki, fajnie to wszystko jest rozpisane w tym linku.

Zdaję sobie sprawę, że zyski z tego są niewielkie jednak szukam jakiegoś w miarę pewnego sposobu na uzbieranie sobie kapitału, a tutaj jednak jest spora szansa na wyjście z plusem mimo gorącej głowy i czekania do końca meczu.

No i jest to stosunkowo przewidywalne, wiadomo ile wzrośnie kurs po golu, jak szybko będzie spadał.

Próbowałem też grać na koniach pre, ale niestety na darmowym cymaticu nie jest tak fajnie jak chociażby bettraderze, gdzie jest kilka koni na raz i obok każdego fajny wykres na którym od razu widać spadek albo wzrost i można się załapać na jakieś szybkie ticki.

W linku są tylko ogólne założenia, kiedyś znalezłem gościa, który grał podobnie i na podstawie jego postów modyfikowałem sposób gry. Gdzieś na dysku mam screeny z tymi postami, p&l i arkusz, w którym zapisywałem moment wyjścia z rynku - jeśli będziesz zainteresowany, mogę poszukać. Subiektywnie szansa jest duża, w praktyce sprowadza się do "strzelą albo nie", czyli 50/50.

Większość rynków jest przewidywalna. Co z tego, że wiesz kiedy kurs wróci, jeśli w tym czasie zapakują kolejną bramkę. Potrzeba szczęścia i odpowiedniego zarządzania kasą, żeby nie popłynąć na tych underach. Do ip piłka jest chyba najgorsza, ze względu na zawieszanie rynku.

Do koni potrzebny jest geeks, cymatic i bet angel są dużo wolniejsze (choć mam swoją teorię na temat ba i szkolenia sobie dostarczycieli gotówki ;) ). Każdy soft możesz dostosować pod siebie, ale musisz wiedzieć, czego konkretnie potrzebujesz - tu niezbędne jest doświadczenie.

Co do wyboru dyscypliny, spróbuj pograć wszystko za stawkę minimalną i zobacz, co najbardziej pasuje do Twojego stylu, bo oprócz dobrej strategii musisz mieć jeszcze komfort psychiczny.

No wczoraj na meczu Japonia - Kostaryka byłoby już po systemie :P Tyle, że to już po statach można wywnioskować, że mecz mógł mieć kilka bramek.

Ja od razu się zdecydowałem na grę meczu Grecja - WKS. Zacząłem chyba stawką 5€ na u3,5 i 8€ na u4,5

Wyszedłem tak mniej więcej jak zysk był w granicy 0,35€ na pierwszym, a na drugim nie pamiętam, no i wszedłem jeszcze raz od razu po zdobyciu gola i wyszedłem ogólnie z zyskiem ok 1,30€.

Wiadomo, że to ryzykowne, ale przynajmniej się ucze do którego momentu warto trzymać kurs, a kiedy już spadek robi się zbyt wolny w stosunku do ryzyka.

Najchętniej to bym się czepił jakiejś strategii pre-play, bo w pracy nie mam za bardzo warunków na oglądanie streamów, ale z budżetem kilkunastu € to boje się, że strace cierpliwość i popłynę w końcu na czymś ryzykownym.

Gdzieś na dysku mam screeny z tymi postami, p&l i arkusz, w którym zapisywałem moment wyjścia z rynku - jeśli będziesz zainteresowany, mogę poszukać.

jeśli znajdziesz to bym poprosił :)

ps: żeby korzystac z sb trzeba mieć 5 postów?

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam, chciałem tylko zapytać jak Ci idzie i poprosić o materiały które otrzymałeś od "Backrus"-a, to chyba mój pierwszy post na tym forum i mam problemy z pisaniem, nie tak ten post miał wyglądać :) nie chciałem Cię cytować tylko po proostu napisać nowego posta :)

Edited by m@rok

Ostatnio mało co grałem  w ogóle.

Ale chyba to nie jest dla mnie dobry sposób.

Może jak się zaczną ligi to będzie wiekszy wybór.

Teraz jak grałem jakieś mecze towarzyskie to kurs na o4.5 potrafił w ciągu meczu rosnąć mimo braku bramek! i to z ~1.3 do ~1.9 pod koniec pierwszej połowy, więc zupełnie odwrotnie jak powinno być. Sprzedawać bez sensu, skoro bramek nie ma a rosnie. No ale naszła ~60minuta i w 15 minut 5 bramek i ogólnie chyba 8 w meczu było. Dobrze, że stawki groszowe. Ale jakby ktoś tak grał tysiakiem?(nie dałoby sie, bo płynności nie było :P )

A materiały to najwyżej niech Backrus wyśle. Nie chce się czyimiś rzeczami rządzić ;)

gram tym sposobem tydzień, nie spotkałem się jeszcze ze wzrostem kursu przy braku bramki, 90% to były ligowe mecze (Skandynawia) i wybierałem takie aby chociaż kilkaset euro było na rynku u4,5, stawki też symboliczne, niewielki plusik jest i coraz pewniej się czuję :)

jeśli Backrus jeszcze tu zagląda to prosiłbym o te materiały :)

Ostatnio mało co grałem  w ogóle.

Ale chyba to nie jest dla mnie dobry sposób.

Może jak się zaczną ligi to będzie wiekszy wybór.

Teraz jak grałem jakieś mecze towarzyskie to kurs na o4.5 potrafił w ciągu meczu rosnąć mimo braku bramek! i to z ~1.3 do ~1.9 pod koniec pierwszej połowy, więc zupełnie odwrotnie jak powinno być. Sprzedawać bez sensu, skoro bramek nie ma a rosnie. No ale naszła ~60minuta i w 15 minut 5 bramek i ogólnie chyba 8 w meczu było. Dobrze, że stawki groszowe. Ale jakby ktoś tak grał tysiakiem?(nie dałoby sie, bo płynności nie było :P )

A materiały to najwyżej niech Backrus wyśle. Nie chce się czyimiś rzeczami rządzić ;)

Teraz jak grałem jakieś mecze towarzyskie to kurs na o4.5 potrafił w ciągu meczu rosnąć mimo braku bramek! i to z ~1.3 do ~1.9 p

Witam ,przecież to logiczne.

Ups, chodziło mi oczywiście o under 4.5.

M@ rok (nie da się zapisac Twojego niku, bo wrzuca innego użytkownika po @ :D ), czuć sie można pewnie dopóki nie stracisz dwóch bramek w ciągu 10 minut :P

Granie na tick powinno być bezpieczne, czasami da sie urwać coś przed meczem jeszcze. Ale przy tym kursie i stawce kilku € zysk jest tak mały, że czekam na kilka ticków, a to już jest loteria.

Trochę nie o to w tradingu chodzi.

Edited by hpiotrekh

Wiem, że to nie trading :), uczę się korzystać ze strony BF, bawię się tym około miesiąca, próbuję różne opisane tu i na innych forach strategie, najbardziej podoba mi się ten wysoki under właśnie :) Próbuję pre na rynku MO, ale mam tylko 50%  skuteczności jak na razie:) Pre na innych rynkach nie czuję jeszcze :)

Co do mojego nicku to nie wiem dlaczego tak jest, przy rejestracji przyjął, a nick ma już kilkanaście lat, oczywiście nie na forach bukmacherskich :)

Wszystko jest w linku z pastebina z drugiego posta. Oprócz tego nie ma żadnych materiałów - arkusz to sucha forma p&l (+screeny z bf p&l, które miały połączyć cyferki z excela z odpowiednimi rynkami - żadna z tych rzeczy nie pomoże Wam w grze). Google to potężne narzędzie. Nic innowacyjnego nie wymyśliłem, zebrałem tylko cudze posty w całość: https://imgur.com/a/2trSP#0

Nie oczekujcie żadnych konkretnych materiałów, swoje trzeba odsiedzieć. Tylko inwestując czas, można stać się lepszym graczem. Jeżeli coś działa, to ludzie raczej nie dzielą się i zarabiają swoje. Nie wierzcie w żadne złote systemy.

Następna płynność na piłce będzie dopiero na Euro. Może czas zająć się krykietem? ;)

A teraz serio: korzystajcie z dobrej pogody, mundial się skończył, mamy teraz sezon ogórkowy - szkoda czasu i nerwów na grę :D

prosząc o "materiały" chciałem dostać gotowca, jak robić własne statystyki:)

nie liczę na gotowce, tak jak piszesz swoje trzeba odsiedzieć, ale o ten wzór w excelu prosiłbym:)

a co teraz grasz? :)

Edited by m@rok