Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
mazitbg

Handel w przerwie

Recommended Posts

Wielu z nas woli bezpieczniejszy trading, w którym ryzykujemy niewiele nastawiając się na kilku tickowe zarobki. Jest to dobry wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją "zabawę" z handlowaniem, które chcą pracować nad swoją dyscypliną i ustaleniem reguł.

Handlując proponuję zawsze ustalić sobie pewne reguły, jak i ile tradujemy. ( Moją regułą jest handel w danym dniu max. połową kapitału)

Jaki trading jest zarówno najbezpieczniejszy jak i najprostszy? Wg. mnie jak i pewnie wszystkich Was handel pre play jak i podczas przerwy. W meczach piłki nożnej mamy bardzo dużo czasu na trading. Trading ten niewiele różni się od handlowania przed meczem, a w obu przypadkach niwelujemy do najmniejszego poziomu element ryzyka.

W momencie gwizdka kończącego połowę spotkania najlepiej wejść na rynki. Ale jakie? Najlepszymi wg mnie rynkami jest CS, gdzie zależnie od meczu, sytuacji na boisku, doborze drużyn widzimy spore spadki. Przede wszystkim na dominującym aktualnie wyniku. Jednak każdy potrzebuje tutaj trochę wiedzy i obserwacji rynków, nabierania doświadczenia ponieważ nie wystarczy sam dominujący wynik, wgląd na kursy u bukmacherów na jakim poziomie się utrzymuja ( np. bet365). Każdy musi mieć swoją wyobraźnie. Podczas meczu z wyraźnym faworytem i wyniku do przerwy 3:0 możemy liczyć na spadki kursów na 5:0 i ewentualnie 5:1. Każdy musi się na czymś bazować a najlepiej przeglądając setki rynków aby zoobrazować sobie pewne elementy i włączyć wyobraźnie, przewidywania..

Wraz z gwizdkiem na połowę możemy ustalić sobie kilka reguł, przykładowo:

- będziemy skupowac kursy tylko te, które wzrastają podczas przerwy ponieważ mamy duże prawdopodobieństwo na spadek przed końcem przerwy i ustabilizowaniem się kursu do tego, który widzieliśmy podczas gizdku kończącego 1 poł.

- w momencie wahań kursów nie po naszej myśli sprzedaż z małą stratą lecz dużo dająca lekcją, nabraniem doświadczenia, bądź też odczekanie kilka pierwszych minut i korekta.

Reguł możemy ustalać tysiące i zapewne każdy z nas ma inne, czas poświęcony tradowaniu w każdym z nas budzi coś nowego więc wraz z kolejnymi lekcjami tradowania uczymy się nowych rzeczy, dostrzegamy coraz lepsze możliwości i wykorzystujemy je.

Prawie w 100% pewnym zarobkiem jest sytuacja, w której to faworyt przegrywa pierwszą połowę najlepiej 0:1, wtedy przeważnie na wynik 1:1, 2:1 możemy zauważyć wyraźne spadki. Do tego oprócz rynku CS możemy wziąść pod uwagę rynek next goal, w którym również kursy spadną, czasem również warto obserwować over z jedną bramką więcej.

W momencie pisania tej metody nie mogłem bazować się na żadnym meczu, gdyż wiadomo jaką ilość meczów teraz mamy. Ale w momencie gry podczas przerwy postaram się przedstawić pewne zachowania na screenach a Was zapraszam do dyskusji w tym temacie, do Waszych uwag, sugestii jak przedstawiania Waszej gry tą metodą. Ja opisałem tyle co mi wpadło teraz do głowy, może dużo brakuję ale postaram się pisac coraz to nowesze rzeczy, a Wy poprawiajcie:)

Dokładnie opisana metoda, warto dodać, że po gwizku często kursy ida do góry troszkę wtedy też mozna poczekać i kupić kurs zwyżkowy a następnie przed zakończeniem przerwy sprzedać na kilka tickach niżej.

Na pewno trzeba trochę wiedzy i obserwacji przy jakich wynikach lecą w dół kursy ale tak jak mówiłeś kiedy faworyt przegrywa 0:1 to mamy wyraźne spadki na wynik 1:1

Swietny post, fajnie opisana technika, zacheca do zainteresowania sie nia.

Jesli bedziesz mial mozliwosc wrzucenia kilku screenow z Twojego trading, to chetnie zobacze jak to wyglada w praktyce.

Jeśli do przerwy jest remis,- bardzo często kursy na niego rosną by spaść kilka minut przed gwizdkiem.

Nie potrafię wyjaśnić przyczyn tych wahań, lecz możemy zarobić dość łatwo lay'ujac remis, po kilku minutach odsprzedać w szczytowym punkcie, następnie zakupić backa i zlay'ować gdy spadnie.

z tego co zauwazylem nie zawsze kurs na remis rosnie - wg mnie trzeba jeszcze patrzec co dzieje sie na rynku faworyta. jezeli kurs na faworyta spada to wtedy remis rosnie

Ja zauważyłem ostatnio na kilku przypadkach że jesli kursy przed meczem sa wyrownane a jedna z druzyn wygrywa 2:0 to kurs na remis bardz ospada przez przerwe i to znacznie w kilku meczach sie to potwierdziło wynosił koło 11-12 żeby spasc do 8-9!! jest to znaczny spadek, w sumie w ostatnim czasie trafiło mi sie 5 takich meczów w kazdym kurs poszedłtak samo, jest to duza zmiana nie wiem czy to przypadek ale warto by sie przygladnac temu mysle..

Ja gram często na rynku O/U podczas przerwy. Jeśli jakaś drużyna wygrywa np 1-0 to wchodzę w rynek over 2,5, który po gwizdu rośnie, a pod koniec przerwy spada. Zauważyłem też jeden wyjątek, jeśli bramka pada 35-45min to ta zależność nie zawsze działa. Zainteresowała mnie ta sytuacja z rynkami CS, muszę się temu bliżej przyjrzeć.

można by się zebrać w kilka osób i po każdym weekendzie wkleić screeny z danych lig i rynków kursy, stworzyć oddzielny dział analizy rynków

Z chęcią w miarę możliwości mogę się tym zając bo później wspólnie można jakieś wnioski wyciągnąć itp

Swietny pomysł, forum by zystało duzo na tym bo zmiany w przerwie sa czasem bardzo duze, z Twoich screnow mozna wywnioskowac napewno że przy overowym meczu i 0:0 do przerwy kurs na over spadnie a na remis pojdzie do góry, jesli mecz underowy i 0:0 do przerwy to spadnie remis a jesli kursy underu overu wyrownane to pojdzie w jakas strone spadnie do tego samego poziomu, podobie przy stanei 1:0 dla faworyta, jesli przed meczem kursy był wyrównane a mecz underowy i jest 1:0 lub 2:0 kurs na przegrywajacą druzyne spadnie, wyjatek jesli faworyt przegrywa kurs na niego bedzie spadał, czesto over stabilizyje sie po gwizdku po czym spada, oczywiscie istnieje masa wyjątków w zależnosci od przebiegu meczu..

Na początku przytoczę tutaj wpis z mojego bloga:

Ostatnie podsumowanie dnia zamieściłem po weekendzie, dlatego dziś wklejam podsumowanie za 3 dni handlu (poniedzialek, wtorek, środa).

Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy, to to, że ostatnimi czasy jest coś nie tak podczas handlu w przerwach spotkań piłkarksich. Kursy dość dynamicznie rosną i później jest problem z odsprzedażą.

Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy może więcej osób ma ostatnio z tym problemy.

Co do przehandlowanych rynków. Sprawa wyglądała tak. Od rana handlowałem sobie na tychże rynkach i udawało się złapać ticka lub dwa, więc wynik powinien być lepszy. I tak było. Ale dlaczego tak nie jest? Odpowiedz padła wcześniej - handel w przerwach.

Na kilka godzin przed startem zdarzenia osiągałem na każdym rynku zysk w granicach 6 - 20E, by później "roztrwonić" to w przerwie...

Do tej pory w przerwie kupowałem BACKA na CS-ach. Wczoraj testowałem kupno LAYA i muszę Wam powiedzieć, że sprawdzalem to na 2 rynkach i na KAŻDYM z nich kurs powędrował do góry o 3-4 ticki. Takie granie ma jednak jeden minus - dość pokaźne zobowiązania...

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Macie takie odczucie, czy to tylko moje zdanie, że handel w przerwach się nieznacznie zmienił ostatnimi czasy?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy nie dostrzegam różnicy, ale nie można szaleć ze stawkami żeby móc spokojnie w razie czego scratchować.

Jednak porównując do poprzedniego sezonu to wydaje się być mniejsza płynność na CS w obrębie gry na ticka lub dwa. W tamtym sezonie często zdarzało się na meczach o dobrej płynności (barca, real, mu, chelsea, arsenal) że w jednej przerwie stawkę można było obrócić nawet 2-3 razy albo i więcej, często łapiąc po 2 ticki. Po prostu te rynki bardziej "chodziły"

Jeśli chodzi o handel w przerwach to ja także nie zauważyłem zmian, może dlatego, z praktycznie nie handluje w przerwie na cs-ach tylko skupiam się na U/O i MO, gdzie jakby nie patrzeć jest większa płynność, choć ostatnimi czasy tez jakby mniej pieniędzy leży ogółem, może to przez te awarie ostatnie, ludzie uważają i nie grają tak na betfair (a może tylko takie subiektywne i nieprawdziwe odczucie...?)

Mam takie pytanie:

Załóżmy, że jest 1-0 w meczu, w którym kursy pre były wyrównane. 1X2: 3- 3,5 - 2,75.

Jak zachowają się kursy MO w przerwie? Jak to zazwyczaj bywa?

A jak by było, gdyby 1-0 było dla faworyta? (kurs pre <1,5)?

Pozdrawiam!

Przy wyrównanych drużynach kurs na drużynę prowadzącą powinien rosnąć co za tym idzie kurs na pozostałych drabinkach powinien spadać ,zwłaszcza na remisie skoro przed meczem kursy wskazywały na dużą możliwość tego rezultatu.

Przy niskim kursie fav przed meczem i prowadzeniu 1-0 ,na takim rynku to już chyba tylko boty będą handlować bo kurs spadnie bardzo nisko.

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście.

Odgrzewam wystygły temat, który niewątpliwie mnie zainteresował. Czytając powyższe wypowiedzi wyciągnąłem takie wnioski:

W czasie przerwy:

CS: dominujący wynik często spada
Przy wyrównanych kursach pre i wyraźnym prowadzeniu np. 2:0 remis mocno spada.

Przy wyraźnym faworycie (np: 3-0) spada 5-0, 5-1.

Gdy faworyt traci gola, wówczas 1-1, 2-1 sporo spada (czasem next goal, ew. u/o).
Przy remisie - kursy na niego czesto rosną, aby przed gwizdkiem spadać ~do poziomu z początku przerwy.
Jeśli jest 1-0 przed 30', o2,5 rosnie a pod koniec HT spada.
Pre faworyt na 1-0 to kurs na niego idzie w dół.

I pytanie początkującego: czy trendy te nadal są aktualne? Kilkudniowa obserwacja wydaje się to potwierdzać, jednak nadal jest to jedynie kilka dni. Coś dodać, coś ująć? Mgliście bo mgliście, ale pojawiają się przebłyski wzajemnych zależności i powiązań, stąd moje pytanie/prośba o więcej światełka w tunelu ;)