Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
sajmon1

Jak wylicza się green book'a

Recommended Posts

Powiem szczerze, że na forum jest duzo info , pytan i odpowiedzi ale jak chce zapytac mimo to o rzeczy kóre mogą sie wydawac wiekszości smieszne.

Wytłumaczcie prosze jak to jest z rynkiem pre play. Jezeli jest np mecz Barca vs Osasuna, stawiam back na barce 10 jednostek po kursie 1.8 , po jakims czasie kurs spada na 1.6. Co robic zeby wyjsc na plus? Słyszalem rózniez ze da sie obsatwc tak ze w kadej sytuacji wyniku bedzie sie na plus lub na zero w najgorszym przypadku. Jak to zrobic, jak policzyć ? Jak zamknąc zeby wyjśc na plus?

Najlepiej ściągnąć i zainstalowac sobie program do tradowania (darmowy jest Cymatic) i wtedy program liczy za Ciebie, wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu , na stronce też masz bodajże zakładke "cash out" - wyjdziesz z rynku z greenem , jeśli mówimy o wspomnianym przykładzie 1.80-1.60 czyli różnicą w cenie.

Edited by cocojambo

Albo od geekstoya zacznij (ma próbną wersję i training mode). po zainstalowaniu i uruchomieniu klikasz na wybrany rynek prawym przyciskiem, będą trzy opcje- wybierasz ladder i tam próbuj.

Bazując na Twoim przykładzie wchodzisz w Back Barcelony po kursie 1.80 za 10 eur , cena spada do 1.60 i kontrujesz zakład (robisz tzw "greena" zyskujesz w ten sposób 1.25 eur niezależnie jakim wynikiem skończy się mecz. Adekwatnie gdyby kurs poszedł nie po Twojej myśli straciłbyś część stawki bazowej.  

Żeby zrobić greena, gdy stawiasz back po kursie 1,80 za 10j i chcesz zamknąć pozycję po kursie 1,60, musisz wystawić na lay kwotę 11,25j. Jak to obliczyć? Musisz podzielić kurs wyjściowy przez kurs, po którym chcesz zamknąć pozycję razy stawka, czyli w tym przypadku: 1,80/1,60 x 10j= 11,25j. Twój zysk to różnica między stawkami, czyli 1,25j (bez prowizji). I na odwrót: gdybyś wystawił lay po 1,60 za 10j i chciał zamknąć pozycję po kursie 1,80 musiałbyś wystawić backa za 8,89j, bo 1,60/1,80 x 10j = 8,89j. Twój zysk wyniósłby wtedy 1,11j (bez prowizji). Jeżeli chciałbyś zrobić freebeta (czyli cały zysk mieć na jedną drużynę, a w przypadku wygranej drugiej drużyny wyjść na zero) musisz wystawić back i lay za tą samą stawkę. Ogólnie gdzieś tu na forum widziałem kiedyś fajną tabelkę zrobioną przez franza w exelu - ladder z kursami i stawkami, które dobrać po odpowiednich kursach. Może Ci się przydać.

Edited by bizi31

Ojj sajmon, kiepsko szukasz - kilka tematów niżej kejsok to przedstawił. Znalezienie zajęło kilka minut... Cyt:

Ogólna zasada jest taka

wchodzisz back potem lay

kurs backa 3.0

kurs lay'a 2.0

stawka 10

10x3.0 / 2.0 = 15

tyle masz postawić na laya. 10x3.0 = 20czystego zysku. Jak postawisz 15 lay to zostanie Ci 5 greena

Wchodzisz najpierw lay, potem back

lay 2.0

back 3.0

stawka 10

10x2.0 / 3.0 = 6.66 - tyle masz postawić na backu. 10 - 6.66 = 3.33 takiego masz greena

Do obliczeń wstaw swoje kursy i ma wyjśc 1.25

Wow, dzieki. To jeszcze mi powiedzcie. Jezeli juz robie kontre to i np. jest kurs 1.4 na lay. To dawac własnie tyle czy troszke mniej bo zanim przyjmie mi zaklad to kurs spadnie. I co sie stanie jeżeli dam te 1.4 i mi go nie przyjmnie, czy moge sprzedac drugi raz ?

A jeżeli widzę że kurs idzie w złym kierunku wtedu mogę zrobić cash aut żeby więcej nie starcić ? Czy to sie nazywa cięciem strat ?

Edited by sajmon1

cocjambo a jak mam zoabczyc to ile wylicza? Bo ja jjak chce postawic to klikam i juz sie zaczyna odliczanie. W fairbocie musialem ptowierdzic i tam bylo wyliczone.

Jak otworzysz pozycję na drabinie to z boku wyświetla się ile możesz zarobić i stracić po danej cenie. Nie znam fairbota, jakiego teraz używasz programu ?

Czy jeżeli przykładowo postawie 1.5 back i kurs pójdzie w dół powiedzmy do 1.3 to  jeżeli dam Cash aut to jest to równoznaczne z ty jakbym zrobił kontrę i postawił na lay  1.3  ?