Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
FOREX 366

www.matchbook.com

Promowane odpowiedzi

No, ale mnie nie o to chodzi. Ja wiem, że commission musi być i nie mam nic przeciwko temu. Ale niech to comission będzie od wygranej ( a nawet i przegranej ), ale nie od wysokości postawionej kwoty na zakład.
Np. biorę backa po kursie 3,20 za 1000j. Następnie sprzedaję go po kursie 3,16 ze zobowiązaniem 1012,66. Daje mi to greena w wysokości 12,65j . Załóżmy, że comission wynosi 0,75 %. 
Betfair obliczał to tak : 0,75 % z kwoty 12,65j., czyli od zysku. Comission wynosi 0,09 j.
A Matchbook oblicza to tak : 0,75 % z kwoty 2012.66, czyli od sumy kwot postawionych na zakład. Comission w tym przypadku wynosi 15,09j. Czyli jestem w sumie na minusie 2,44j.  
Mimo wypracowanego zysku jestem w plecy, bo comission przewyższa greena.

Pomijam tu szczegóły, takie jak wysokość comission w zależności od tego, czy wystawiam zakład, czy biorę już wystawiony i inne sprawy. Chodzi mi o sam mechanizm naliczania comission.
     Zresztą, niedawno " rozmawiałem " na czacie. Piszę "rozmawiałem " w cudzysłowiu, ponieważ nie znam angielskiego, ale przez translatora dowiedziałem się, że faktycznie moje comission było naliczone od wysokości postawionych kwot, a nie od zysku ! I że jest naliczone prawidłowo.

Przecież to jest chore, albo ja faktycznie nic już nie kapuję ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@taurus jest tak jak mowisz matchbook nie nadaje sie do tradingu poza krykietem. Ale ma premium charges 60% miesiecznie po osiagnieciu zyskow 20k wiec sie nie nadaje do niczego w dluzszej perspektywie

Zeby zniechecic do grania w nim dodam ze 0,75% commision jest tylko wtedy gdy wystawisz sie w koszyku i ktos cie "zje". Jesli wchodzisz od reki, wtedy placisz 1,5% commision.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.10.2018 o 14:24, taurus napisał:

Szkoda gadać. Trzeba spieprzać na Orbitex.

Pozzdr.

Tylko czy jest bezpiecznie na Oritex'ie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta