Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Zapowiadałem, zapowiadałem i w końcu jest - temat poświęcony ulubionemu amerykańskiemu sportowi Polaków. Będę tu wrzucał swoje luźne przemyślenia i analizy. Pojawią się też propozycje do gry na zasadzie set and forget (czyli typowe bety, bo nie każdemu chce się siedzieć po nocach) oraz okazjonalne picki z NFL i NHL.

Styl wpisów będzie typowo blogowy. Nie spodziewajcie się częstego p&l (choć może pojawić się jakiś challenge) ani opisu gry in play, na forum jest wielu lepszych speców ode mnie, wystarczy zajrzeć na sb w godzinach porannych.

Trochę o mnie. Jestem fanem Cavs od kiedy wydraftowali LeBrona i po 11 latach w końcu doczekałem się mocnej drużyny :D (to żaden jump na bandwagon, można znaleźć moje posty, gdzie pisałem, że Cleveland z Bynumem są w stanie wygrać 55 spotkań ;)). Moje "ziomki" (kolejność przypadkowa):

• ulubieni młodzi zawodnicy: Kyrie, Kemba, Dion Waiters, Anthony Davis, Andre Drummond, Tyreke, Boogie...
  • all time favourite: Shaq, Sir Charles, KG, Kobe, Shawn Kemp, LBJ, Yao, Webber, pre-injury D-Will, Denver Melo, Tracy... w sumie długo mógłbym wymieniać :D
  • trenerzy: Pop, Doc, Rick Carlisle, David Blatt
  • dziennikarze: Zach Lowe, Woj, Stephen A Smith, Skip

30.08 startują MŚ FIBA. Nie interesuje mnie koszykówka międzynarodowa, ale z uwagi że gra mnóstwo zawodników z NBA (lista poniżej), biorę ten turniej na tapetę. Analiza poszczególnych grup już niebawem.

post-179-0-27896000-1409044934_thumb.jpgpost-179-0-20901200-1409044943_thumb.jpgpost-179-0-81801300-1409044952_thumb.jpg

Jeśli macie jakieś pytania, to zapraszam do wysyłania pw. Enjoy!

Zapowiedź grupy A pojawi się wieczorem, a teraz krótkie info o turnieju (logo odsyła do strony głównej mistrzostw).

event_logo_spain.png

Rozkład jazdy i wyniki gier kontrolnych

post-179-0-38549800-1409052316_thumb.jpg

post-179-0-31014900-1409052929_thumb.jpg

Format turnieju:

Każda z drużyn zagra 5 spotkań, co daje nam 60 meczów w fazie grupowej. Wychodzą 4 najlepsze teamy. Potem mamy klasyczną fazę pucharową, czyli kolejne 16 gier. Zwycięzca kwalifikuje się do letnich igrzysk w Rio w 2016 roku.

Ciekawostki:

• This will be the first time the new expanded free throw line, the restricted arc, and extended three point line (6.6 m [21' 8"] from the basket at the corners; 6.75 m [22' 1.75"] elsewhere) take effect in the tournament.
  • Drużyna może mieć tylko jednego naturalizowanego gracza.
  • Stany i Hiszpania, jako 2 najlepsze teamy, zostały rozstwione po przeciwnych stronach drabinki.
  • Australia nie mogła być w grupie z Nową Zelandią.

GRUPA A

post-179-0-22373600-1409078211_thumb.jpg

BRA.jpg

post-179-0-22959100-1409078223_thumb.jpg

Po tragicznym występie w FIBA Americas (4 porażki) Brazylia otrzymała dziką kartę. W tym roku mają zdecydowanie mocniejszy skład. Machado i Vieira wrócili z emerytury. Chłopaki z NBA - Leandro Barbosa, Tiago Splitter, Nene i Anderson Varejao – są zdrowi i gotowi do gry. Nie zapominajmy o Huertasie, który poprowadził Barcelonę do mistrzostwa Hiszpanii. Jeżeli front court zagra na miarę oczekiwań, to Brazylia powinna powalczyć o medal.

EGY.jpg

post-179-0-55706800-1409078232_thumb.jpg

Egipt przebojem zajął 2. miejsce na AfroBaskecie. Z tego co widzę, mamy mieszankę weteranów i reprezentatnów młodzieżówki. Raczej pewniak do ostatniego miejsca w grupie.

FRA.jpg

post-179-0-43496800-1409078241_thumb.jpg

Mistrzowie Europy bez Tony'ego Parkera (chciał odpocząć) i Nando de Colo (kontuzja). Drużynę powinni ciągnąć Batum i Diaw. Siłą Francuzów jest obrona. Awans do ćwierćfinału to minimum, a w fazie pucharowej wszystko może się zdarzyć.

IRI.jpg

post-179-0-31949300-1409078338_thumb.jpg

Najlepsza azjatycka drużyna, niepokonani podczas ostatniego turnieju FIBA Asia. Haddadi (18.8/10/1.7), Nikkhah i Kazemi to trzon irańskiego zespołu. Jeśli uda im się awansować z grupy śmierci, to mogą zajść daleko.

SRB.jpg

post-179-0-60910200-1409078347_thumb.jpg

Poprzednio Serbowie wyrzucili z turnieju Hiszpanów, po dogrywce przegrali jednym punktem z Turcją i ostatecznie zajęli 4. miejsce po porażce z Litwą. Teraz do turnieju zakwalifikowali się po ciężkim grindzie z Włochami (7. miejsce na Eurobaskecie). Wraca Teodosic, mamy Bjelica i Raduljica, ale czy to wystarczy? W zeszłym roku przegrali z Hiszpanią 90-60, która była w dość okrojonym składzie (bez Pau, Navarro, Ibaki i Reyesa).

ESP.jpg

post-179-0-85181300-1409078356_thumb.jpg

Gospodarze, co można o nich napisać? Wielu uważa ich za faworytów, stawia ich nad reprezentacją Stanów. Moim zdaniem pomijają 2 istotne czynniki:

• bracia Gasol i Ibaka – niby super, ale gdzie znaleźć dla nich wszystkich minuty? Klasyczna klęska urodzaju. Kto będzie grał z ławki? Pewnie Pau, ale to on zawsze był przywódcą reprezentacji, czy sprawdzi się w tej roli przy ograniczonych minutach? Niby to turniej i rotacja jest wskazana, ale podobny problem będzie miało w tym sezonie Chicago. Brak minut = brak rytmu = kiepska gra.
  • Rubio – najgorszy shooter w NBA, crunch time to 4v5 i to zaboli Hiszpanów w finale. Eksperci uważają, że jest przyszłością reprezentacji, ale już jeden takowy zaoferował mu 5-cio letni kontrakt i stracił przez to Kevina Love'a. Chodzą plotki, że Rubio zażąda maksa (koło 80mln zielonych) – trochę dużo za gościa, który jest niemal bezużyteczny po jednej stronie parkietu.

Drużyna jest mocna i powinna bez większych trudności zameldować się w strefie medalowej, ale do złota trochę im zabraknie.

Jeszcze kursy z b365:

post-179-0-60827000-1409079506_thumb.jpg

Dostaję komunikat: Użyto większej ilości grafik niż jest to dozwolone. Dlatego też rozbijam ten olbrzymi post na 3 mniejsze (nie jestem spamerem ;)).

GRUPA B

post-179-0-04301000-1409310868_thumb.jpg

ARG.jpg

post-179-0-84956600-1409310678_thumb.jpg

Mamy mieszankę rutyny z młodością, wraca coach Lamas. Nie ma Manu, jest Scola, który ciągnie reprezentację nieprzerwanie od 2005 roku (średnie podczas FIBA Americas 19/7, 28/7 w wygranej z Kanadą, która dała Argentynie awans do mistrzostw). Warto jeszcze zwrócić uwagę na Nocioniego i młodego rozgrywającego Campazzo. Zwycięzcy z Aten (2004) powinni liczyć się w walce o medale.

CRO.jpg

post-179-0-38919500-1409310684_thumb.jpg

Po brązowym medalu w Toronto, Chorwacja musiała czekać 16 lat by zagrać w mistrzostwach świata (zajęła 14. miejsce). Czy w tym roku będzie lepiej? Większość drużyny grała na zeszłorocznym Eurobaskecie (4. miejsce). Mamy 20-sto letniego MVP Ligi Adriatyckiej Dario Sarica (2.08, rozgrywający PF). Z weteranów najwięcej powinni wnieść Bogdanovic i Rudez. Jasmin Repesa jest jednym z niewielu dobrych europejskich coachów. Do medalu Chorwatom pewnie jednak trochę zabraknie.

GRE.jpg

post-179-0-37752200-1409310689_thumb.jpg

8 lat minęło od zwycięstwa z USA w półfinale mistrzostw świata. Niewiele wiem o Grekach. Giannis Antetokounmpo (19 lat, ale jakoś w to nie wierzę, bo z 2.05 urósł do 2.11 w jakieś pół roku – jest z Nigerii, więc pewnie sam nie wie, kiedy się urodził) zapewni jakieś highlighty, ale nie wiem, ile minut znajdzie dla niego trener. Wątpię w jakikolwiek sukces Greków.

PHI.jpg

post-179-0-69045600-1409310700_thumb.jpg

Z jednej strony Andray Blatche (2.11), z drugiej Alapag, L.A. Tenorio i William (wszyscy 1.76, plus jeszcze jeden guard mający zastraszające 1.86). Filipiny zawsze grają twardo i z zaangażowaniem, ale brak wzrostu raczej przekreśla ich szanse. Serce w sporcie jest ważne, ale dopiero w momencie, kiedy ma się odpowiednie warunki fizyczne.

PUR.jpg

post-179-0-16572800-1409310708_thumb.jpg

Ciekawy backcourt (Arroyo i Barea) i dość dobry low post (Renaldo Balkman, 18.7/8.9 na FIBA Americas, oba team high). Podobno niezły jest też center Jorge Brian Diaz (urodzony w Nowym Jorku, więc może coś z niego będzie). Styl podobny do filipińskiego – twardy defense, a z przodu co się uda. Mogą powalczyć o wyjście z grupy.

SEN.jpg

post-179-0-17019300-1409310714_thumb.jpg

Jak wiadomo, afrykańskie drużyny są nieprzewidywalne. Senegal nie jest wyjątkiem, na Afrobaskecie został zgnieciony w grupie przez WKS (74-46), a potem ograł go w meczu o 3 miejsce (57-56). Z zawodników znam tylko Gorgui Dienga (2.11, NBA All-Rookie Second Team) z Timberwolves – gość ma ogromny potencjał, jest atletyczny, dobrze zbiera, a doświdczenie z tego turnieju na pewno przyspieszy jego progres w NBA. Jest w top5 na mojej liście centrów prospektów (Anthony Davis, Jahlil Okafor, Andre Drummond, Joel Embiid, Dieng). Senegal będzie się bił z Filipinami i Puerto Rico o 4. miejsce.

post-179-0-55693900-1409311347_thumb.jpg

GRUPA C

post-179-0-61117500-1409312472_thumb.jpg

DOM.jpg

post-179-0-16095000-1409312530_thumb.jpg

Ostatni raz zagrali w mistrzostwach w 1978. Z tego co wiem, to strasznie pechowy team, bo zawsze są jedno miejsce od kwalifikacji do turnieju. Po awansie zawodnicy płakali. O nich samych zbyt wiele nie słyszałem, kojarzę tylko Martineza (undersized pf, 2.01) i Francisco Garcia. Ich coach rozpoczyna pracę w NCAA (University of South Florida), więc będziemy mieli próbkę jego możliwości.

FIN.jpg

post-179-0-49600700-1409312545_thumb.jpg

Ciekawy zespół, na który nikt nigdy nie stawia. Jednak swoje grają i dlatego temu koszykówka bije rekordy popularności w Finlandii. Podczas ostatniego Eurobasketu zmietli gospodarzy 92-76 (choć nie mieli już szans na awans do ćwierćfinału). Zrobili świetne wrażenie i otrzymali dziką kartę. Grają szybką i dość atrakcyjną koszykówkę, coś w stylu run and gun. Z emerytury wrócił prawdopodobnie najlepszy zawodnik w historii tego kraju, Hanno Mottola. Mają też Erika Murphy'ego (urodzonego w Stanach, w poprzednim sezonie Bulls i Utah). Ich coach, Dettmann, wie jak wygrywać (brąz z Niemcami 12 lat temu), chłopaki mogą namieszać.

NZL.jpg

post-179-0-30557200-1409312553_thumb.jpg

Oceania ma łatwiej, 2 zespoły grają mecz i rewanż, oba mają zapewniony awans do mistrzostw, czego chcieć więcej? Najlepszym zawodnikiem Kiwi jest bez wątpienia guard Penney, który podczas ostatniego turnieju kręcił prawie 25 ppg. Webster, Fotu i Loe grają w NCAA, z czego dwóch pierwszych zasłynęło z gry FIBA 3x3. Team ciekawy, ale raczej wiele nie osiągną.

TUR.jpg

post-179-0-66949700-1409312566_thumb.jpg

Wicemistrzowie świata z 2010 roku potrzebowali dzikej karty. Asik na centrze, wokół weterani, czy Emir Preldzic (MVP Mistrzostw Europy U20) odpali jak Ersan Ilyasova w 2006? Nikt na nich nie stawia, paradoksalnie dlatego mają szansę na udany turniej.

UKR.jpg

post-179-0-21344200-1409312589_thumb.jpg

Debiutanci na World Cupie. Zawsze energiczni i waleczni, 11-stu grało w Eurobaskecie. Czy na ich grę wpływ będzie miała sytuacja polityczna (przez którą stracili organizację przyszłorocznego Eurobasketu)? Nie wiem, ale na pewno ostateczny wynik będzie zależał od pg Eugene'a Jetera. Siłą Ukrainy jest drużyna i równomierna produkcja od wszystkich zawodników. Mykhailiuk to ciekawy prospekt, od nowego sezonu będzie grał w Kansas. Mieli szczęście w losowaniu i mają szansę na wyjście z grupy.

USA.jpg

Obrońców tytułu opiszę w oddzielnym poście.

post-179-0-49611100-1409312481_thumb.jpg

GRUPA D

post-179-0-86194500-1409312893_thumb.jpg

ANG.jpg

post-179-0-27200900-1409312822_thumb.jpg

Angola jak burza przeszła AfroBasket (ich 11-sty tytuł od 1989 roku). Nigdy jeszcze nie osiągnęli ćwierćfinału i to jest ich cel. Jest to drużyna, która nakręca się z meczu na mecz, im dalej dojdą tym bardziej niebezpieczni będą. Ich trenerem jest były reprezentant kraju (46 lat). Angola musi zająć miejsce w pierwszej trójce w grupie, aby uniknąć USA w 1/8.

AUS.jpg

post-179-0-45508200-1409312828_thumb.jpg

Bez Millsa, oczy wszystkich skierowane będą na Dante Exuma (5. pick tegorocznego draftu, Utah Jazz). Podczas zeszłorocznych MŚ U19 został wybrany do all-tournament teamu (ponad 18 ppg i prawie 4 asysty). Jest też Dellavedova z Cleveland, stworzą z Exumem dobry defensywny backcourt. Cel w grupie to top3 i minięcie Stanów.

KOR.jpg

post-179-0-97577400-1409312836_thumb.jpg

Nic nie wiem o reprezentacji Korei, może to być najsłabszy zespół w stawce.

LTU.jpg

post-179-0-30514300-1409312854_thumb.jpg

Sport narodowy? Check. Najlepszy fanbase w Europie? Check. Always competitive? Yes.

W 2010 dostali dziką kartę i przegrali dopiero w półfinale z USA. Autorzy tamtego sukcesu (Javtokas i Kleiza) nie zagrają w tegorocznym turnieju. Zaciąg z NBA (Valanciunas i Motiejunas), gra uptempo, coach Kazlauskas, doświadczeni zawodnicy i sztab szkoleniowy – to recepta na sukces. Cały kraj na nich patrzy i porażka (wszystko poniżej strefy medalowej) nie wchodzi w grę.

MEX.jpg

post-179-0-48469600-1409312859_thumb.jpg

Meksyk ostatni raz zagrał w mś 40 lat temu. Ayon (MVP FIBA Americas, 17.5 ppg, 9.2 rpg, 2.1 aspg, 1.4 spg, 1.4 bpg) był nie do zatrzymania. Teraz pomagać mu będzie Gutierrez z Nets. Trener stawia nacisk na obronę, walkę na deskach, tj. stary dobry koszykarski grind. Najważniejsze spotkania pewnie z Koreą i Angolą. Czy stać ich na awans do fazy pucharowej? Zdecydowanie team to watch, jeżeli jesteście fanami old schoolowego basketu.

SLO.jpg

post-179-0-96149200-1409312878_thumb.jpg

Jeden Goran raczej nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Ale już dwa Dragicie? Dwa pesty, dwaj najlepsi gracze reprezentacji, specjalizują się w grze uptempo, do pomocy mają Murica oraz Lorbeka (15/29 za 3 podczas EuroBasketu '13). Ciekawy team, będą walczyć z Litwą o pierwsze miejsce w grupie.

post-179-0-52542600-1409312901_thumb.jpg

Link do game time'u: http://www.nba.com/video/channels/nba_tv/2014/08/27/20140826-gametime-usab.nba/
Link do podstrony NBA o MŚ: http://www.nba.com/fiba
Lekka zajawka na atletycznych Amerykanów (ten windmill z linii rzutów wolnych!, jeżeli gdzieś można obstawić slam dunk contest winnera, to polecam Zacha LaVine): http://instagram.com/p/q-RFlQnNrD
post-179-0-46099700-1409373363_thumb.jpg
Liderzy reprezentacji dogadują się też poza boiskiem. Ciekawostka: tylko jedna piłeczka pingpongowa dzieliła Cleveland od wylosowania 1. picku w 2012, czyli Anthony'ego Davisa.

post-179-0-23493500-1409377062_thumb.jpg

Wszyscy skupieni, cel jeden - złoto. Faza grupowa to pestka (w sumie większość tak wygląda, a rekord 24-0 od 2006 roku mówi sam za siebie). Krzyzewski był asystentem w czasach Dream Teamu, reprezentację przejął na MŚ 2006. Mamy 2 złotych medalistów olimpijskich (Anthony Davis i James Harden) i 3 mistrzów świata z 2010 (Derrick Rose, Rudy Gay i Stephen Curry). Durant lub Love zamieniliby faworytów do zwycięstwa w lokatę. Paul George mógł zostać liderem drużyny, ale z turnieju wyeliminowała go straszna kontuzja. Przypuszczałem, że Rose nigdy nie wróci do formy, a przesunięcie go na ławkę tylko potwierdziło moje przeczucie. Drużyna, w której składzie nie mieści się MVP, nie może być słaba, prawda? Największą zagadką jest frontcourt prowadzony przez mojego kandydata na najbardziej wartościowego zawodnika turnieju, Anthony'ego Davisa. Czy DeMarcus Cousins, Andre Drummond, Kenneth Faried i Mason Plumlee poradzą sobie z braćmi Gasol i Sergem Ibaką? Raczej tak, a pierwszy poważniejszy sprawdzian czeka ich po wyjściu z grupy (gdzie mogą trafić na teamy opierające się na wysokich graczach np Brazylię).

Jeszcze na koniec tabela ze statystykami ze sparingów:
post-179-0-14107100-1409373380_thumb.png
Co można z niej wyczytać? Irving, Curry i Davis są niesamowicie efektywni, za to Brodacz jest cienki, choć sam siebie uważa za "best all-around basketball player in the NBA". Stop kidding yourself. Jeśli Harden uwierzy, że jest alpha dogiem (a pewnie tak jest/będzie bo Colangelo i Krzyzewski mu to mówią), to złoto będzie się rodzić w strasznych bólach. Ze sparingów, które oglądałem, to zwykły ball stoper, którego eurostep stracił w Europie moc (FIBA gwiżdże zdecydowanie inaczej niż NBA, dużo mniej jest też star calli).

Oficjalny klip mistrzostw:

https://www.youtube.com/watch?v=Wd9Xw5PSPGo&list=PL3F5E46D10350CB57

A tu adres playlisty, gdzie znajdziecie między innymi minutowe filmiki prezentujące teamy: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3F5E46D10350CB57

Na bf gramy tam, gdzie będzie kasa (czyli wszędzie ;)). Na b365 wypatrzyłem 3 typy, ale gramy lekko, bo 1. kolejka to zawsze jakaś tam niewiadoma.

• Ukraina -5.5 po 1.76 (mocniej w porównaniu do dwóch kolejnych betów - Ukraina w sparingach dobrze kontrolowała tempo, jeśli Dominikana nie będzie mogła grać szybko, to nasi sąsiedzi powinni spokojnie mieć te 2 posiadania przewagi)
  • Nowa Zelandia po 3.0 albo drużyna z największą ilością punktów w jednej kwarcie po 2.45, tu mam dylemat (pisałem o Turkach i ich szansie na dobry turniej, ale ten typ to pierwsza rzecz jaka przyszła mi rano do głowy, bo Kiwi są stworzeni do rzucania i gry uptempo + zwykłe przeczucie, a z intuicją staram się nie walczyć, zresztą gdzieś upset pierwszego dnia musi się zdarzyć)
  • Finlandia +35.5 za 1.9 (jakoś nie wierzę, że USA rozstrzela się już w pierwszym spotkaniu, handi wystawione chyba w oparciu o wyniki z Londynu, gdzie grał Dream Team 2.0, tu widzę win jakimiś 20-25 punktami)

STARTUJEMY 12:30!

Małe sprostowanie:

Raczej tak, a pierwszy poważniejszy sprawdzian czeka ich po wyjściu z grupy (gdzie mogą trafić na teamy opierające się na wysokich graczach np Brazylię).

Oczywiście nie mogą trafić na Brazylię, bo są w innej drabince. Ciekawych wysokich w grupie ma Ukraina, a potem ewentualnie Litwa w półfinale. Krzyzewski słynie z zamiłowania do small ballu (np Jabari Parker 2.03 na centrze), więc big ball będzie wyzwaniem nawet dla tak doświadczonego szkoleniowca.

Ostatecznie zagrałem: Ukraina -5.5 za 1j, Nowa Zelandia za 0.4j i Finlandia +35.5 za 0.5j

Aż się dziwię, że nikt nie komentuje tutaj bloga. Wszystko świetnie rozpisane, analiza pierwsze klasa. Widać, że znasz się na rzeczy i mam nadzieję, że wyciągniesz z tego turnieju jak najwięcej sie da ! :)

Aż się dziwię, że nikt nie komentuje tutaj bloga. Wszystko świetnie rozpisane, analiza pierwsze klasa. Widać, że znasz się na rzeczy i mam nadzieję, że wyciągniesz z tego turnieju jak najwięcej sie da ! :)

Też się dziwie, były dyskusje na sb ,że forum umiera, nikt nic nie pisze, powstają b. fajne blogi i co , nadal cisza, to nie zachęca piszących do dalszych postów, wręcz przeciwnie.  

Przychylam się do opinii Matiasa. To cały skład Usa ? mało znane nazwiska.

@cocojambo Nie jest to absolutny top, większość graczy umieściłbym w top20-30. Tylko Plumlee, DeRozan i Guy są z "drugiego rzutu" z uwagi na brak talentu na danej pozycji, tylko 2 ostatni mogą grać na sf. USA nie spina się jakoś specjalnie na MŚ, sztab traktuje je jako formę obozu przed olimpiadą - mogą ocenić work ethic poszczególnych graczy i team chemistry. A młodzi są dzięki temu niesamowicie zmotywowani, bo dobry występ na turnieju równa się miejscu w kadrze na turniej w 2016. Ja tu widzę 7 graczy z "potencjałem olimpijskim".

Ukraina -5.5 i Dominikana +9.5 (zabrakło punktu, mówi się trudno) = -0.2j

Nowa Zelandia i kontra = -0.1j

Zagrałem jeszcze Brazylię po 1.5 za 1.2j. Ostatni bet to handicap na Finlandii.

No dzisiaj ładnie z tą Brazylią mi pomogłeś, jeszcze raz dzięki. 

Jakieś ciekawe, godne uwagi mecze na  jutro Backrus? 

Kawał dobrej roboty tutaj robisz

@cocojambo @sebo2255 Pewnie pamiętacie czasy, w których nie było rzutu za 3 ;) Koszykówka łączy pokolenia :D

Na gorąco ocena meczu USA v Finlandia:

Gra Finów to jakieś totalne nieporozumienie, w 2. kwarcie zdobyli aż całe 2, tak słownie dwa, punkty. Zostawiają najbardziej utalentowanych zawodników na świecie wide open, mecz się skończył po pierwszych 3 minutach. Stany mogą wygrać i 50pkt, w ciemno nie zaliczam ostatniego beta, ale dzięki wygranej Brazylii jestem na minimalnym minusie (0.1-0.2). Na szczęście dziś na bf zielono.

A USA jak to USA - w formie i głodni gry. Taki sparing raczej już się nie powtórzy, ale granie handicapów w zakresie -25 - -35 powinno być profitowe.

@Sikorrrr Dzięki. Jutro "pewki" - Australia, Ukraina (pewnie oba handicapy, bo kursy za wysokie nie będą - typowo "na podbicie") i jakieś handi (dziś na becie z Chorwacją było +23.5, ale na takie wysokie nie ma co liczyć) w stronę Filipin. Jeśli miałbym wybrać jeden mecz, to byłby to ten trzeci. Może jeszcze handi/over Stanów.

Aż tak stary to nie jestem :) finaly Utah - Chicago oglądałem na nagrywanych przez ojca kasetach vhs , które sie odtwarzało w tzw magnetowidzie, zupełnie inne czasy.

Pamiętam magnetowidy, mój głównie służył do oglądania Dragon Balla :)

Wczoraj obejrzałem kilka spotkań, króciutkie podsumowanie:

• Ukraina v Dominikana - Ukraińcy wyszli lekko zdenerwowani, ale sztab w przerwie zrobił dobrą robotę, 3. kwarta rozpoczęta runem 14-0 i to byłoby na tyle. Obudził się Kravtsov i dziś z Finami też powinien robić różnicę.
  • Chorwacja v Filipiny (tylko dogrywka) - hussle i mecz życia Blatche'a trzymał ich w grze. Szkoda porażki, bo zawsze człowiek się cieszy, kiedy kopciuszek wygrywa. Raczej taki mecz się już nie powtórzy (choć jeśli dziś handi będzie na poziomie +17.5 w górę, to można zaryzykować).
  • Nowa Zelandia v Turcja - Kebaby w kryzysie, ale tym razem się udało. Nie przekonują mnie, dziś ze Stanami +30 może być za mało.
  • Francja v Brazylia - Sam Diaw to za mało. Brazylijski frontcourt doskonale się rozumie i widać że granie razem sprawia im mnóstwo frajdy. Trochę lepsza skuteczność i mielibyśmy zwycięstwo ponad 10 punktami.
  • USA v Finlandia - za takie coś Finowie powinni dostać dożywotni ban na dzikie karty. Wiecie, co były najciekawsze w tym meczu? Jezus na trybunach ;)https://s3.amazonaws.com/br-cdn/temp_images/2014/08/30/c01cf9025a5c7b4ce92ef2db62d3d6e2.gif?1409432328

Co na dziś? Ukraina -2.5 (za jakieś 2j, a co!) to jak wcześniejsza gwiazdka :D Taki sam handicap można spróbować na Serbii (chodzą słuchy, że Francja będzie mijać 3 miejsce w grupie, ale zagrali wczoraj tak słabo, że dziś na pewno nie są faworytem). Jak wejdzie Ukraina, to warto spróbować jakiś handi w stronę Brazylijczyków (wszystko poniżej 20pkt powinno "siąść"). Turcy raczej nie przestraszą się USA tak jak Finowie, na bf można ustawić się wyżej na -35.5 i powoli oddawać w trakcie runu Amerykanów/przestoju Turków.

Wczoraj na "moich" meczach płynność nie dopisywała. Działająca metody to bet/łapanie frajera/lay fav.

Macie playlistę z highlightami (chyba akurat blok na Boogiem ^^): https://www.youtube.com/watch?v=M5mfTugvhFA&list=PL3F5E46D10350CB57&index=2

Ostatnio Kyrie trashował Kobasa, teraz czas na Hardena:

https://www.youtube.com/watch?v=_9LDdMHmiXo

• Create New...