Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Koniec z betowaniem, nie będę rekinem b365 jak czajek  :(  Wyniki i program na dziś:

post-179-0-34948200-1409550845_thumb.jpgpost-179-0-28922600-1409550969_thumb.jpg

O 22 mamy hit i być może zapowiedź półfinału. Niestety o tej samej godzinie mamy mecz WNBA i pewnie będzie to miało wpływ na płynność.

Jakie wnioski można wyciągnąć po drugim dniu rywalizacji? Turniej jest strasznie dziki, mamy 4 mocne teamy (USA, Hiszpania, Brazylia i Litwa, w tej kolejności), reszta stawki jest nieobliczalna (czyli roller coaster formy z dnia na dzień). Dodajmy do tego grę "falami" i europejskie sędziowanie, a wtedy najmądrzejszą decyzją wydaje się granie dogów.

post-179-0-35746000-1409642542_thumb.jpgpost-179-0-77309300-1409642553_thumb.jpg

Wczoraj obejrzałem/grałem tylko 2 spotkania:

• Chorwacja v Senegal - wow, podejrzewam że Afrykańczycy puścili przez 2 dni kilku lokatorów z torbami :D Grają fajnie i chyba awansowali do drugiej rundy (za porażkę dostaje się jeden punkt, dziwne). Wisienką na torcie jest wczorajszy statline Dienga: post-179-0-30170000-1409644099_thumb.jpg
  • Hiszpania pokazała wczoraj klasę i wygrała bardzo pewnie, kontrolując spotkanie od początku do końca. Jesteśmy świadkami drugiej młodości Pau Gasola, który w niczym nie przypomina emeryta bez paliwa z LA, lecz wygląda jak najlepszy big man w lidze (z lat 2008-2010). Tak widocznie działa świadomość last runa na weteranów (innym przykładem jest Dirk 2011).  Po niezbyt przekonującym spotkaniu USA z Turcją, to gospodarze zdają się być faworytem ewentualnego finału.

Highlighty (szczególnie touch passy koło 1:20):

https://www.youtube.com/watch?v=pGdO2QGasAQ

Edited by Backrus

No i skończyła się faza grupowa. Dziś przerwa, jutra zaczyna się zdecydowanie ciekawsza część turnieju. Ostatnio nie miałem czasu i grałem strasznie mało. Dlatego też wrzucam tylko podsumowanie obrazkowe, do jutra powinna pojawić się lekka zapowiedź (może nawet zrobię własny bracket).

post-179-0-72661700-1409904542.jpgpost-179-0-33252300-1409904553.jpgpost-179-0-77050000-1409904561.jpgpost-179-0-67447500-1409904578_thumb.jpgpost-179-0-06072500-1409904586_thumb.jpg

Zrezygnowałem z zapowiedzi, bo szczerze mówiąc, finał może być tylko jeden. Nie jestem pewny wyniku (72), ale idę w kierunku Brazylii, która prezentowała się dobrze na tle lepszych przeciwników. Grecja, jako jedna z nielicznych drużyn, grała defense (slow play+grind to ich styl) i może zastopować Brazylijczyków, którzy mają problemy z rzucaniem. Klasyczny coin flip.

post-179-0-19137500-1409984383_thumb.jpg

Co ciekawego można powiedzieć o Team USA?

To prawdopodobnie najsłabsza drużyna od 2006 roku, kiedy przegrali z Grecją. Perimeter defense kuleje (choć to dalej najlepsza defensywa turnieju, to w każdym posiadaniu znajdzie się dziura, dziura łatana szybko, bo USA to najbardziej atletyczny team świata + Anthony Davis jest naprawdę dobry):

https://www.youtube.com/watch?v=fX4Gs76BayQ

USA nie ma przewagi wzrostu na skrzydle (brak LBJa i Duranta), przez co Rudy Fernandez, Juan Carlos Navarro, Sergio Llull, a nawet Jose Calderon, będą niebezpieczni.

Spacing jest słaby, a przy lineupie, gdzie 2 lub 3 zawodników to Rose, DeRozan, Gay albo Cousins, nie istnieje.

https://www.youtube.com/watch?v=yONizB-vzmA

DRose nigdy nie był wybitny (ustawiona nagroda MVP, paddowanie statystyk w blowoutach itd) i ewidentnie widać, że nigdy nie wróci do formy. Jest w drużynie tylko dlatego, że Thibs jest asystentem (to samo z Plumleem, to jakiś żart Krzyzewskiego, ja się pytam: gdzie jest Millsap?), bo zarówno Lillard jak i Wall są od niego lepsi. Dalej nie potrafi rzucać (25% z gry) i brickuje wszystko pod koszem - kontestowane layupy i reverse-pivot floatery, które były ważną częścią jego gry przed kontuzją.

Anthony Davis to bestia (dobrze wygląda w schematach Thibsa, a jego klubowy coach jest na turnieju jako asystent, więc możemy zobaczyć parę nowych "patentów" w listopadzie), a Kyrie w tym sezonie powinien kręcić coś koło 10 asyst. Harden dalej nie podaje, nawet jeśli to fast break 4 na 1.

Kto jest faworytem finału?

Gospodarze. Nakręceni jak nigdy, doświadczeni i zgrani, z fenomenalnym dopingiem i jak dotąd najlepszym zawodnikiem turnieju. Choć wynik może pójść w dwie strony, value z pewnością na wyższym kursie.

Było nudno, ale zabawa dopiero się zaczyna. Enjoy.

PS Rozpoczął się sezon NFL, oglądałem wczoraj Seahawks v Packers, spodziewajcie się krótkiej notki.

Edited by Backrus

Nici z perfect bracketa, ale pary półfinałowe powinny się zgodzić :D

post-179-0-01082300-1410158246_thumb.jpg

Zaczęliśmy sezon NFL. Ofensywa Seahawks w końcu dogoniła defense i podejrzewam, że cała liga trzęsie się ze strachu. Wynik 14-2 czy 15-1 nikogo nie zdziwi, a przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć 16-0. Timing Wilsona był taki sobie, a i tak skończył 19 z 28 na 191 yardów i 2 touchdowny. Nie był to więc jego najlepszy mecz, a Seahawks i tak wygrali 20. Na pierwszym filmie mamy nowość w ich arsenale ofenywnym: zone-read option pass. Statline Percy'ego Harvina: 131 yardów (59 receiving yards, 41 rushing, 31 return), cytat QB 'Lord have mercy, we have Percy,' jest jak najbardziej uzasadniony ;)The hype is real!

https://vine.co/v/Ou6zwtE3ldmhttps://vine.co/v/Ou6K9aBJD3x

Grałem jeszcze:

• Bears (tzw. obvious pick), którzy dali ciała (wygrali rzut w dogrywce, ale ich egzekucja była tragiczna) i pewnie puścili w eliminatorach połowę Amerykańców
  • Titans, public dog, izi kesz, co dało w ogólnym rozrachunku malutki minus na niedzielnym footballu

post-179-0-45425000-1410159814.jpg

54 touchdowny w 7 minut: http://www.nfl.com/videos/nfl-videos/0ap3000000391258/RedZone-Recap-Week-1

No i mamy pierwszy upset, który na 99% pozbawił nas emocji związanych z finałem. Game over, USA mistrzem.

post-179-0-47937600-1410418993_thumb.jpg

Francja zagrała perfekcyjne spotkanie. Nie oddała meczu w grupie (winning attitude: “We know, being third, we could cross with Spain in the quarterfinals. That’s basketball.†powiedział coach Vincent Collet po wygranej nad Iranem) jak Australia i sprawiła największą niespodziankę od czasu wygranej Greków z USA. Hiszpanie w grupie wyglądali jak walec, zwyciężając 5 spotkań różnicą średnio 19.7 punkta. Pierwsze spotkanie z Francją wygrali 24 punktami i nic nie zapowiadało tak emocjonującego meczu. All or nothing, Trójkolorowi zostawili serce na boisku grając najlepszy defense turnieju: hedgowali p&r, egzekwowali rotacje a młodzi (Lauvergne i Gobert, który sam outreboundnął braci Gasol, 13-12) pomogli Borisowi Diaw zatrzymać hiszpański frontcourt. Pau nie dominował, a Ibaka i Marc łącznie trafili 2 na 14 z gry.

https://www.youtube.com/watch?v=BlXXwEewJWs

Na koniec cytat Batuma: “We kind of knew if we stay close at the end of the game, they’re going to doubt, because they can’t lose that game.â€

Highlighy:

https://www.youtube.com/watch?v=jdNdXfMQIPA

Ta cisza i niedowierzanie kibiców gospodarzy... Uwielbiam upsety :D

PS 1 Serbia w grupie wyglądała cienko, a zameldowała się w strefie medalowej ogrywając Grecję (5-0) i Brazylię (4-1) łącznie 46 punktami. Best tsundere of the tournament.

PS 2 Czekałem, czekałem i się doczekałem - siatkarze spuchli, a value na USA aż migało z ekranu ;)

Serbia prowadziła 15-7, ale Amerykanie wrzucili wyższy bieg i zrobili run 60-22 (!), rzucając ponad 100 pkt przed końcem 3 kwarty. Mecz kompletnie bez emocji.

Kilka spostrzeżeń:

• Kyrie dostosowuje się do poziomu kolegów, aż strach pomyśleć, co będzie wyczyniał z LeBronem i Lovem - zasłużony MVP
  • Broda dalej nie zna pojęcia defense

post-179-0-11486400-1410845344_thumb.png

• Rose (4.8 ppg, 3.1 apg, 25.4% z gry) był beznadziejny i śmiać mi się chce jak oglądam wywiady z nim lub Thibsem:

Rose:

I think I can control the game without scoring,†said Rose. “I think I’m that good. I had some turnovers, but the turnovers came from just trying to get guys the ball (czemu Irving nie robił TO? W meczach przygotowawaczych miał całe 2 i to popełnione w ostatnim spotkaniu, Rose wtedy wcale nie grał lepiej, a poziom przeciwników był jeszcze niższy) and the ball slipping out of my hands a little bit. I think I’m doing good.

Thibs:

Great. It was great. - faktycznie, zabranie spota utalentowanemu Wallowi/Lillardowi tylko po to, by ograć Rose'a to świetna decyzja.

post-179-0-98356500-1410845448.jpg

W meczu o 3 miejsce Francuzi pokonali Litwinów. Super występ Batuma (27pkt), odrobione -7 z początku 4 kwarty i stalowe nerwy przy końcowych osobistych - tak w skrócie można podsumować to spotkanie.

NFL

Po średnim Week 1, w drugim zmieniłem lekko taktykę i "wziąłem co moje" :D

post-179-0-40388400-1410845454.jpg

post-179-0-30926500-1410845460.jpg

post-179-0-09583500-1410845466.jpg

PS Jak oceniacie nową Miss Ameryki? Cytując klasyka: Pamela to ona nie była ;) Yoshida ciekawie o konkursie: http://grantland.com/hollywood-prospectus/miss-america-is-twitter/

Interaktywna mapka z espnu, na której mamy 10 najdłuższych "wycieczek" - back-to-back, noc na podróż i znowu back-to-back (4 spotkania w ciągu 5 dni): http://espn.go.com/espn/feature/story/_/id/11541524/nba-worst-four-games-five-day-series-nba-teams

Ostatnio czytałem art "Can Derrick Rose shoot?", poniżej najciekawsze fragmenty:

Drugi sezon Rose'a, elitarny shooter, tylko Dirk Nowitzki, Kobe Bryant i Kevin Durant rzucali więcej. Ale Rose miał od nich lepszy fg% na midrangu. Z 25 graczy, którzy oddali przynajmniej 500 takich rzutów, Rose był pierwszy w efficiency, (47% z 794 próbach). Numerki jak Dirk.

0910chart_1152.jpg?w=694

Spoójrzmy teraz na kolejny sezon:

shotlocations1152.jpg?w=694

I w kolorze:

shotcharts1152.jpg?w=694

Z jednego z najlepszych scorerów na świecie, Derrick stał się zwykłym przeciętniakiem. Gość bazujący na dynamice i wjazdach pod obręcz, zaczął "kampić" na linii trójek. Skończyły się drive&kicki, co pogorszyło i tak kiepską ofensywę Bullsów. Tony Parker ma podobny skill set, praktycznie nie rzuca za 3, a co sezon flirtuje z nagrodą mvp, bo umiejętność rozmontowania defensywy jest warta więcej niż rzucanie z trochę dalszej pozycji. Derrick trafił 1/19 podczas mistrzostw świata, a pamiętajmy że fibowska linia jest bliżej niż ta w NBA. Ja tu widzę bust i kandydata na rozczarowanie sezonu. Chyba że przypomni sobie, w czym był najlepszy.

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że tytuł Rose'a był naciągany?

Na MO szukałem w tym tygodniu niespodzianek, ale żadnej sensacji nie było:

post-179-0-83848400-1411399096.png

Denver@Seattle

Seattle nie pozwalało Denver na nic przez 3 kwarty, lecz w 4. doświadczyliśmy drive'u. Od 1998 tylko 2 z 76 prób (zespół startuje z 25 yarda, przegrywa 7 lub 8 punktami i ma mniej niż 75 sekund) zakończyły się sukcesem. Win expectancy Broncos wynosił 4%.

6 rzutów, 3 podania, 80 yardów, za każdym razem podobny wariant. 42-yard catch by Emmanuel Sanders:

ibyqoZ1DG3Novk.gif

Prosty koncept, verticale, receiverzy zamieniają się liniami i ściągają cornerbacka do środka. Dzięki temu Manning ma przestrzeń na podanie do Sandersa. Sherman może by to wybronił, ale Maxwellowi do jego poziomu sporo brakuje.

To samo mamy przy podaniu na touchdown do Tammego:

iGxYCzTINtI6r.gif

Choć Maxwell i K.J. Wright zorientowali się niemal jednocześnie, to nic nie mogli zrobić. Manning ponownie podaje perfekcyjnie i mamy remis.

Jednak to Seahawks wygrali rzut w dogrywce i było po wszystkim: 13 zagrań, 80 yardów, 3 niesamowite bloki w ostatniej akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=iNxaNaG-9_M

Całe lato były plotki, że chce odejść. On zaprzeczał i mówił, że to oni chcą się go pozbyć. W drafcie wzięli Marcusa Smarta, który jest bardzo podobny do Rondo (kiepsko rzuca, trochę lepiej broni, ciut gorszy przegląd pola). Niedawno  właściciel Celtics powiedział, że RR jest uparty i ciężko się z nim pracuje. Teraz ta kontuzja z przyczyna z kapelusza (najpierw poślizgnięcie pod prysznicem, a potem wypadek na trampolinie - podejrzewam, że w kontrakcie ma zabronioną nawet jazdę na łyżwach, w grę wchodzą miliony dolarów straty).

Pewnie miał coś wcześniej i dopiero teraz operacja. Albo to jedna wielka ściema. Jakiś trade jest pewnie dogadany, Love też nie grał w MŚ z uwagi na "kontuzję pleców" (Bennett też nie był na zgrupowaniu Kanady), a w Cleveland okazuje się że jest w super zdrowy.

Całe zajście jest podejrzane, ale nie ma żadnych źródeł w obozie Celtów i nic nie mogę potwierdzić.

Peweczka ze wczoraj (Rodgers nazbierał 250 yardów przed końcem 3 kwarty):

post-179-0-44412200-1411999620.jpg

Nie mam niestety czasu na napisanie dłuższego podsumowania weekendu, zamiast tego 2 fenomenalne akcje (druga nieuznana przez flagę):

jj-watt-pick-6-of-ej-manuel.gif?w=640&h=

955891ae575abea6b51e16bbae0846a4.gif?141

Boję się klątwy ;)

Wczoraj Janek izi po kursie 3 (info na sb, Jotko też wygrał, ale to grałem na bf i ostatecznie mnie nie skupiło), dziś NFL dość pewnie.

post-179-0-26298400-1412546681.jpg

post-179-0-55253900-1412546631.jpg

Dalej mam urawnie głowy, jakiś większy post szykuję na wtorek/środę.

JANEK!

DownrightHugeIrishwaterspaniel.gif

Nie wiem, czy Szwedzi publikują zarobki, ale prawdopodobnie 10+10. Szkoda, że nie wpadł bonus za nokaut, bo to aż 50k.

Zmiana klubu wyszła mu na dobre, Ankos obudził w nim mordercę - po trafionym liver kicku było widać oblizującego się Janka, jak drapieżnik przed dobiciem obiadu :D Zaprezentował się świetnie, choć był to powrót po ciężkiej kontuzji, a będzie jeszcze lepszy.

http://www.youtube.com/watch?v=ZywGdz_zGG8

• Create New...