Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Escabar

Błędny green book?

Recommended Posts

Korzystająć z FairBota zauważyłem pewną rzecz, otóż program pokazuje często możliwość zrobienia green booka, ale do błędnego kursu, szczególnie na niepłynnych rynkach. Przykłady:

1. kupując BACK przy kursie 2.0, aby zrobić green booka musielibyśmy sprzedać na rynku LAY przynajmniej o tick niżej niż kupiliśmy BACK, czyli np. po kursie 1.99. Zdarza się tak, że BACK schodzi do np. poziomu 1.96, jednak LAY zostaje przy 2.02. Program pokazuje nam wtedy szanse na green booka, choć tak naprawdę w takim przypadku jest nie do zgarnięcia.

2. Czasem zdarzają się przypadki, że np. BACK mamy na 1.92, a LAY 1.98. Program wtedy pokazuje nam możliwość zrobienia green booka biorąc pod uwagę kurs BACK (ustawiając LAY tick wyżej), a nie w tym przypadku LAY na obecnym poziomie.

Czy w innych tego typu programach również występuje podobna rzecz? W gruncie rzeczy jest to dobry program, jednak czasem powoduje sytuacje w których traci się parę sekund na poprawianie np. kursu albo stawki.

Szukam właśnie oprogramowania dla siebie. Post z `10.2010r... Czy już bug został usunięty? Której wersji Fairbota dotyczyła ta "ułomność"?

Swoją drogą, czy jest jakiś darmowy plug-in, który na podstawie aktualnej sytuacji na stronie szybko obliczy stawkę do greenbook`a przy niższym kursie?

Takie "Your best solution at the moment is..."?

Hej Cash, bugu nie naprawiono, więc gdy jest dziura w kursach program wystawia green'a po najmniej opłacalnym dla nas kursie, a nie tak jakbyśmy tego oczekiwali. Jednak po dłuższym używaniu przyzwyczaiłem się do tego "problemu", i nie sprawia mi on już kłopotu, tym bardziej że fairbot posiada wiele przydatnych funkcji.

Z pewnością BetAngel jest lepszy, chciałbym w przyszłości właśnie w BetAngel zainwestować, podoba mi się w nim kwestia łączenia programu z Excelem, można dzięki temu wdrożyć w handel ciekawą strategię.

THX, gdybyś mi jeszcze powiedział jak sobie z tym radzisz... Chodzi o modyfikację stawki...

BTW, nikt do nich nie pisał, że oprogramowanie ma defekty? Chyba że taki zamiar autorzy mieli.

To raczej nie defekt tylko rzeczywistość giełdy betfair, po prostu twórcy programu woleli tak stworzyć to narzędzie aby mimo wszystko wystawiło green'a, nawet po najmniej opłacalnym kursie, niż np. aby wystawiło propozycję green'a, która przez nikogo nie zostanie przyjęta.

Np. masz do sprzedania zakład/zrobienie green'a przy takich kursach;

___BACK______________LAY________

3,00 | 3,05 | 3,10 ... 3,30 | 3,35 | 3,40

Licząc na wzrosty ręcznie wystawilibyśmy kurs 3,15 i czekalibyśmy na kupno obserwując sytuację. Program nie może tak zrobić, ponieważ w przypadku nie kupienia, bądź wzrostu kursów green nie zostałby "zrobiony", dlatego program wystawi zakład po kursie 3,30. Tracimy na tym trzy ticki.

Rozwiązaniem byłoby inteligentne narzędzie które wystawiałoby propozycję do momentu przyjęcia, czyli złapania green'a. Nie wiem, może coś takiego istnieje, nie testowałem wszystkich narzędzi w Fairbotcie.

A jak sobie z tym radzę? Ostatnio wróciłem do handlu pre-play, czyli często mam czas do wystawienia prawidłowego kursu bez korzystania z tej funkcji.

Ano właśnie. ;)

Czyli podobnie jak ja, bez narzędzi. Kupuję back, po którym sobie obiecuję zysk. Gotuję lay`a do kursu którego oczekuję, i ustalam oczekiwaną wygraną tak, by kalkulator zazielenił mi wszyskie pola z dokładnością do 0,01e. Nie powiem, upierdliwe. Zwłaszcza w play in, bo takie rozwiązania w koszu najlepiej wychodzą jeśli umiejętnie wskazać faworyta po zawyżonym kursie. ;)

Dzięki jeszcze raz.

Rozwiązaniem byłoby inteligentne narzędzie które wystawiałoby propozycję do momentu przyjęcia, czyli złapania green'a. Nie wiem, może coś takiego istnieje, nie testowałem wszystkich narzędzi w Fairbotcie.

O to właśnie mi chodziło. Kto napisze "best solution monitor"? Nazwa już jest.

Wydaje mi się że powyższy problem tak naprawdę nie istnieje, wszystko za sprawą tego że:

grasz back 2,0 - back schodzi do powiedzmy 1,90 a lay powiedzmy 2,02, program pokazuje Ci możliwość green'a po tym kursie 1,90 (czyli 10tików niżej) i jak będziesz greenować to automat ustawi Ci na 1,90. Wszystko jest zależne od opcji w fairbocie - możesz brać greena "po najbardziej korzystnym kursie - wtedy czekasz na przyjęcie) możesz też wziąć "greena" natychmiastowo po kliknięciu greena, wtedy przyjmie obecną opcje jaka jest na rynku czyli w tym przypadku 2,02 i nie będzie greena tylko red :) Chodzi o to czy masz ustawione w razie jakby coś szło nie pomyśli aby natychmiast dawało "reda" aby minimalizować straty. Cała sytuacja ma miejsce na rynkach z małym obrotem.