Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
trader

Tick i jego procent % - jak obliczać?

Recommended Posts

Tak jak w temacie, jaka jest formuła na obliczanie procentu zysku/przegranej? 

Dla przykładu ściągnąłem ladder z forum i: 

Zysk na 1 ticku jest różny na obu screenach. Na logikę gramy na 1 tick, im wyżej tym mniejszy profit. Jak to obliczać, czym to jest spowodowane? 

post-15-0-61064500-1416214821_thumb.jpg

post-15-0-29163200-1416214822_thumb.jpg

Dzięki, mnie jednak zastanawia dlaczego 1 tick przy kursie 2.00 i spadku na 1,99 jest mniej warty niż przy kursie 1,15 i spadku na 1,14.

Przykład: 

Stawka: (100j * 1,15)/1,14= ZYSK = 0,87

Stawka: (100j * 2,00)/1,99= ZYSK = 0,50

Jakie to ma znaczenie? Lepiej handlować na niskich kursach? 

Dzięki, mnie jednak zastanawia dlaczego 1 tick przy kursie 2.00 i spadku na 1,99 jest mniej warty niż przy kursie 1,15 i spadku na 1,14.

To chyba oczywiste .Tick jest mniej warty na niższych kursach bo to wynika tylko i wyłącznie ze wzoru,z niczego innego.

Ktoś kiedyś tak wymyślił i tak zostało

Czy lepiej handlowac na niskich kursach?

Powiem w wielkim uproszczeniu.Na niskich kursach dana akcja np.tenisie bład serwisowy  ruszy cenę o jeden tick,natomiast na wyższych kursach ta sama akcja ruszy cenę o dwa ticki.

Edited by caciavita

Ciekawe pytanie, ciężko tutaj jednoznacznie odpowiedzieć, bo można przyjąć kilka sposobów opisywania tego zagadnienia.

Najlepiej to tłumaczyć procentową zmianą kursu. Zobacz co się dzieje jak kurs z 1.01 zmienia się na 1.02. Wtedy W pierwszym przykładzie za każde postawione 100$ wygrywasz 1$ w drugim przypadku za każde postawione 100$ wygrywasz 2$ wzrost zysku przy zmianie 1 ticka wynosi 100%.

Mając natomiast kurs 1.99 i 2.00 te zyski wynoszą odpowiednio 99$ i 100$ za każde postawione 100$, czyli zmiana ticka o 1 spowoduje wzrost potencjalnego zysku zaledwie o około 1%. Jak widzisz jest zatem kolosalna różnica ...

Możesz też sobie to tłumaczyć tak, że postawienie na kurs 1.01 i zamiast na 1.02 różni się dokładnie tak samo jak postawienie na kurs 1.50 zamiast na kurs 2.0, stąd im niżej znajdują się ticki tym mają większą wartość bo procentowa różnica w potencjalnym zysku przy stawianiu na dwa sąsiednie ticki jest spora.