Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
m@rok

BSP/ISP co to takiego?

Recommended Posts

Witam, zamieszczam przykładowy screen ze statystykami gonitwy, móglibyście wyjaśnić początkującemu co dokładnie oznaczają zapisy w zakreślonych fragmentach?
1 - co oznacza skrót BSP/ISP?
2 - domyślam się, że to odległość na mecie pomiędzy pierwszym a drugim koniem, ale w jakich jednostkach?
3 - co to oznacza "bd", "ur" i może jakieś inne jeszcze możliwe przypadki? domyślam się, że coś poszło nie tak, ale co? :)
z góry dziękuję :)

post-8564-0-25095300-1418455814_thumb.jp

Znalazłem wytłumaczenie skrótów: BSP - Betfair Start Price; ISP - Industry Start Price ale co z tego, nadal nie wiem dokładnie o co chodzi :)

BSP to kurs Betfair w momencie przejścia w in-play?  Jeśli tak to dlaczego na zamieszczonym screenie jest 15,86? tak wysoki kurs to liczba całkowita powinna być chyba, czyli 16? ISP to tylko domyślam się, że może chodzi o uśredniony kurs u bukmacherów ("przemysł bukmacherski"), a jeśli tak to którzy bukmacherzy są brani do tej średniej?

Nie znam angielskiego więc skrótów z pkt.3 nie próbowałem zgadywać :)

Przez ponad pięć miesięcy nikt nie miał czasu odpowiedzieć na moje pytania :(
Większość z tego o co pytałem już wiem więc sam sobie odpowiem na wypadek gdyby kogoś to interesowało  :)

Najczęściej spotykane literki:
PU lub P - pulled up - koń nie ukończył biegu (kontuzja, zmęczenie itp.)
F - feel - koń nie ukończył biegu z powodu upadku
UR lub U - unseated rider - konik zrzucił jockeya
BD - brought down - nadal nie wiem co to oznacza

Jednostką odległości pomiędzy końmi jest długość konia, mniejsze jednostki to 3/4 długości, 1/2 długości, szyja, głowa, pół głowy, nos. Ciekawe jak mierzą te 41 długości podane na screenie? :)

BSP/ISP - ułamkowe kursy biorą się z przeliczania kursów w wypadku wycofania konia, ISP (kurs branżowy) podaje Betfair chyba po to aby pochwalić się, że u nich kursy są przeważnie wyższe (nawet sami w % to przeliczają) :)

W pomocy na stonie WilliamHill znalazłem takie oto tłumaczenie na temat wyżej wspominanych literek:

"Stawki zostaną zwrócone, jeśli koń nie ukończy wyścigu z następujących powodów:

upadek (fall),

dżokej spadnie z konia (unseated rider),

koń zostanie przewrócony (brought down).

Nie dotyczy następujących sytuacji:

poślizgniecie się konia (slip up),

odmowa biegu (refuse),

zatrzymanie konia przez dżokeja (pulled up),

koń zniesiony z toru (carried out),

koń wybiegnie poza tor (ran out),

uderzy w ogrodzenie (hit rails)

lub odmówi biegu (refuse to race)."