Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
cashis

Trading by cashis, pre play

Recommended Posts

W sumie już od 4 lat zmagam się z bf, od kiedy pierwszy raz zaglądnąłem na to forum i wpłaciłem pieniądze grałem niezliczoną ilość rynków pomimo to zysków jak nie było tak nie ma (takich jakie by mnie zadowalały). Mój problem polega na tym, że nie potrafie usystematyzować gry. Kilka dobrych dni potem red prosto do nieba i tak w kółko. Mam nadzieje, że ten blog pomoże mi wyłapać błędy, chociaż najtrudniej oduczyć się starych nawyków. 

Co do rynków jakie gram... Próbowałem już chyba wszystkiego i najlepsza opcją dla mnie jest zdecydowanie pre play, z niego potrafię wyciągnąć jako taką gotówkę, jednak niezbyt zadowalającą szczególnie przez zbyt krótkie lub zbyt długie trzymanie pozycji, tudzież złe wejścia w rynek. Na początek cele zakładam niezbyt wygórowane, szczególnie że czasem mając juz zrobioną dniówkę zamiast odpuścić gram dalej i kasuje ją lub reduje 2x wiecej.

Bank jakim obecnie dysponuje to zawrotna kwota 114,17e mam nadzieje powiększać go sukcesywnie przez trading oraz bonusy od buków, którym poświęce kilka zdań w kolejnych postach. Oczekuje, że będzie nademną kilku katów, którzy znęcając się zmobilizują moje szare komórki do myślenia :D 

Tak więc główne założenia - STABILNOŚĆ, SPOKÓJ, SYSTEMATYZACJA. 

Założenie dziennie - zysk na poziomie +5e 

Let's get party started :) 

PS - oby wyszło jak u Sikorra :D 

Powodzenia Cashis, jeśli chodzi o kilkudniowe greeny a następnego red do nieba - miałem to samo, póki w głowie nie przestawiłem azymutu. Teraz jak jest "czerwony dzień" to nie staram się odegrać za wszelką cenę, lepiej odpuścić i ostudzić głowę do następnego dnia.

Pierwszy dzień z blogiem za pasem więc wypadałoby coś napisać. Tak jak obiecałem wspomnę coś o bonusach. Otóż wielkie pokłady kasy drzemią u buków i są rozdawane za darmo. Przykładowo dzisiaj znalazłem sobie bonusik 100zł + 100zł free w betano. Jak go obrócić i wypłacić bez porażki? ardzo prosto, postawiłem back Roger Vasselin u buka i lay na giełdzie, zawodnik przegrał a ja ze stratą 1,5e połowe bonusu na giełdę przelałem, ten sam trik zrobiony z O/U na meczu Brazoli i pokaźna sumka widnieje już u mnie bez jakiegokolwiek ryzyka straty czy zablokowania wymaganym obrotem. Najważniejsze to dobra selekcja typów - przegranych, coby pieniążków nie przelewać w drugą strone. 

Co do tradingu... Mam mieszane odczucia po dzisiejszym dniu, cudem udało mi się wyjśc na MO Brazylii, złapałem pierwsza windę w dół mając back Francji, świeciło się już -6 naszczęście coś mnie natknęło i po delikatnym powrocie kursów wszedlem Back Brazylii i kolejna winda dała 1e zysku, nastepny rynek zagrałem dopiero późnym popołudniem i tam udało się ładnie wyhaczyć dziure pomiędzy kursami na DelPotro. Tak więc z tradingu dziś w sumie +4e reszta zysku z bonusa. Część kasy którą wpłaciłem do buka odrazu wypłacam + lekka nadwyżka bo mam na oku większy bonus i potrzeba na niego drobniaczków :D

Co do jednego reda jakiego miałem... Nie wiem po co ale z chęcią odrobienia wlazłem w nocy na rynek MO Monaco z dość duży liability straciłem tick i tak wyszło -2e reda. Tutaj zauważylem że grając stawką 100e gram czasem na zadłużenie 100e i tick w złą strone nie waży +/- 0,7e a dużo więcej. To chce wyeliminować przedewszystkim bo często jest tak, że wchodze layem z dużym zadłużeniem i mimo że wcześniej backowałem i mam greena to 2-3 ticki kasują 10 ticków backa. 

Ostatecznie: 

Bank: 130e 

Zysk/strata :+4 (z tradingu) +12 (bonus)

Założonej dniówki z tradingu nie udało sie wypracować jednak rynków do gry pre dzisiaj jak na lekarstwo a ja pół dnia zbierałem się bo wyjeżdżałem.

post-1321-0-42529300-1427410499_thumb.jp

Pewnie o tym wiesz, ale może i komuś innemu się przyda na przyszłośc też. Jak obracasz bonusy używając rynków tenisowych to uważaj na to jak są one rozliczane (chodzi o krecz i ile setów ważnych, aby zakład był ważny itd...)

Powodzenia w handlowaniu ;) Jak wyredujesz to odpuść, na dluższą metę pamiętaj, że zarządzanie kapitałem to jedna z podstaw do sukcesu ;)

Edited by mazitbg

Dzięki MAITBG za przypomnienie, szczerze powiem, że zazwyczja sprawdzam jak tam stan zdrowia zawodników, ale masz racje tenisa lepiej nie brać bo przypadkowe podkręcenie kostki i leżymy. 

Co do dzisiejszego tradingu, dzień bardzo dobry zaczałem rynkiem Japonii, na której złapałem małą stawką kilka ticków, a bylo do zebrania prawie 30 i to PRE! Trochę mnie to zdenerwowało no ale nic, później na Hiszpanch wychodziłem na 0 z racji tego ze rynek był strasznie niemrawy i nie pewny. Ogólnie rynki dziś nie zachwycały, prawdziwa perełka złapana na tenisie i w sumie to tyle, reszta tradingu będzie rozliczona dnia nastepnego dlatego też wtedy wspomne o tych rynkach. 

Dniówka z nawiązką więc jestem bardzo zadowolony, szkoda że nie się wykorzystać windy z 1,52->1,8 na Japonii :)

Zysk/strata: 9.52e

Bank: 139,52e

Oby tak dalej! 

Nie mogę jakoś zasnąć tak sam od siebie i zajrzałem co tam wyskrobałeś dzisiaj. Całkiem ładnie idzie. Co do tej Japoni to dałoby radę maksymalnie wykorzystać taki duży swing. Myślę że dobrą opcją w pre na piłce jest ustawienie offsetu 30 ticks i stoploss kroczący na 4 ticki. Coby szło do góry to stop loss by się przesuwał i mógłbyś niemal maksymalnie ugryźć tą japonię, masz taką opcję w cymaticu więc warto korzystać. A jak są mniejsze rynki to może ustawiać stop lossa za większą ścianą co jest za tobą, wtedy żeby zeżarło stop lossa musi poźreć ścianę. A te nieraz są spore.

Chodzi Yavor tylko o wykorzystanie funkcji stop lossa, stop loss cały czas kroczy wraz ze wzrostem/spadkiem, a dzięki ustawieniu offset na 30 ticków myślę że z rynku możemy wyciągnąć (max-4 tiki[wartość SL]). Załóżmy dzisiaj sytuację na japonii cashis ustawia się na 1,52 offset na 30 tików, SL co wzrost kroczy zostając na bezpiecznej odległości od zeżarcia. Takie windy/spadki na pre na 30 tików często ostatnio, chociaż więcej tych po 10 tików. A kurs bodajże na 1,8 poszedł co daje 30 tików prawie od wczoraj to ponad 30 bo widziałem po 1,44 japonia stała. Na Brazyli też przedwczoraj bodajże mocne windy były na pre.

Co do ppomysłu sl,całkiem niezły... Kwestia czy tak łatwo się pogodzić ze stratą 4 ticków? W moim przypadku na pewno trudno... Może spróbuje w święta tego jak będę miał więcej czasu. 

Wcorajszy trading był nijaki, tu coś skubnąłem tam coś straciłem. Kilka niepotrzebnych wejść zrobiłem ale byłem jakiś rozkojarzony z bolącą głową. Planu nie wykonałem w pełnie ale dobre i te kilka euro zamiast minusa który wisiał od rana nademną. Wniosek  z dnia wczorajszego - nie masz czasu, chęci i czystej głowy? nie graj! 

Bank: 142,92

Zysk/strata: +2.80

Dziś mam nadzieje na zrobienie dniówki bo w końcu normalnie mogę posiedzieć :)

post-1321-0-76411100-1427617570_thumb.jp

Po kilku dniach praktycznie bez tradingu dopiero wczoraj wieczorem mogłem coś pograć, wcześniej pykane pre jakieś drobniaki, brak czasu zrobił swoje. Hmm właściwie nie ma co opowiadać oprócz beta na irlandie za drobniaki który nie wszedł -.- lay polaco przestało działać...

Wczoraj piękny rynek na Arg na którym zrobiłem większość dniówki, grałem za 100e z offsetem na 1 tick pre, mieliło pięknie  miedzy dwoma tickami w sumie zrobiłem około 12 wejść każde na plus. Dzisiaj zagrana jedna przerwa na tenisie po secie dla thiema, pięknie wszystko poszło i wyszedłem z greenem +3e. Stworzyłem sobie mały arkusz żeby widzieć wykres jak kształtuje się moj challenge miesięczny. 

Bank: 152.71

Zysk/strata: 9,79 (2 dni) 

post-1321-0-71527500-1427925336_thumb.jp

post-1321-0-04271200-1427925354_thumb.jp

Witam ponownie :D 

Tak więc podczas dość długiej niebecności prawie  60 dni! Grałem dośc sporo, jednak nie miałem czasu wypisywać tu swoich przemyśleń, co więcej udalo mi się chyba bez forum rozgraniczyć swoj czas w taki sposób, że zamiast spędzać go pisząc o głupotach na sb zabrałem się do porządnego tradingu :D 

W tym czasie nauczyłem się dość dobrze rynków tenisa pre play, piłkę cały czas próbuje jednak jak widać z marnym skutkiem szczególnie, że rynków zagrane było od cholery i jestem praktycznie na 0. Basket również grany pre play, najlepiej długo przed meczem, playoffy mają dobre obroty pre więc nie ma problem z oddawaniem i kupowaniem kursów. 

Następny wpis zrobie jak mnie najdzie ochota,  bo z tego co zauważyłem taki blog jest raczej moim problem, bo próbuje dociągnąć do założenia zamaist skupić się na tym jak rusza się rynek. 

Teraz mój bank wynosi ~430 euro, stawka 300-350-400 w zależności od tego jak się czuje na rynku i jakie mam przeczucia co do trafności wejścia. Założenie jest takie żeby grać stawką 500e i zacząć zbierać w koncu coś do kieszeni :D 

post-1321-0-93070500-1432712755_thumb.jp

Witam.

Skąd takie cyfry w rynkach Cerrero i Coric?

Ugrałeś tyle ticków, czy to jakiś kolejny trick z bonusem ?:)

Stawka 350, ktoś ściągnął i na jednym i na drugim rynku całą trabine, wyszło ponad 15 ticków :) Zazwyczaj ustawiam się mocno wysoko, bo właśnie często latają takie durnie co nie mają się jak pociąć i tną przez pół/cały ladder. Kupowałem m/w koło 1.98 i sprzedałem po 1,83-4 :)

Zresztą pre play często są wachania kursów nawet o 15-20 ticków na tenisie, wystarczy dobrze złapać :D 

Edited by cashis

Ku przestrodze innym, nie da rady kontrolować nawet pre z komórki, od poprzedniego posta wszystkie rynki szły idealnie oprócz tych które postanowiłem "kontrolować z telefonu" bo przeciez wychodzę tylko na 30 min, ale jak wróciłem to nie było co zbierać. Także odradzam wszystkim, nie ma kontroli z telefonu bez pełnej drabiny... Oby było tylko lepiej, dzisiejszy wypad kosztował mnie ponad stówkę.... Ale nie ma co się załamywać, ogólny rozrachunek tygodnia jest na + i to całkiem spory. 

post-1321-0-52565500-1432926167_thumb.jp

Piękny miesiąc, budżet podwoiłem, niestety nie udało się wykonać planu 500e do 1wszego czerwca. Rynki które grałem to wyłącznie pre play, jak widać główny zysk na tenisie dzięki RG, na którym gra się idealnie. W tym momencie chciałbym troche dłużej zabawić na stawce 400 euro conajmniej miesiąc (w tym miesiącu sukcesywnie zwiększałem stawki), a zyski chomikować do kieszeni. Powodzenia w czerwcu życzę wszystkim! :D

Bank w tym momencie wynosi 487e, nie chciałem dzisiaj więcej się miotać  na rynkach na siłę dlatego odpuściłem, bo zawsze jak próbuje dobić do konkretnej sumy, to kasuje większość dniówki.

post-1321-0-39391000-1433097608_thumb.jp

Edited by cashis

Ładny wynik Cashis. Dla mnie stawki po kilkaset Euro są kosmicznie wysokie. Ale mam nadzieję że kiedyś i ja będę mógł takimi zagrać. Życzę samych greenów i szybkiego dobicia do stawki 500 E zgodnie z założeniami.

Ładny wynik Cashis. Dla mnie stawki po kilkaset Euro są kosmicznie wysokie. Ale mam nadzieję że kiedyś i ja będę mógł takimi zagrać. Życzę samych greenów i szybkiego dobicia do stawki 500 E zgodnie z założeniami.

Z tymi kosmicznymi stawkami to nie jest tak źle.

Kładzie kilkaset ełro ale nie martwi się o całość tylko o kilka/kilkanacie, bo przecież jak bedzie szło nie tak to się wycofuje.

De facto ryzykuje tyle samo ełro co naiwniaki kładący bety :)

U mnie pre zawsze idzie w przeciwną stronę więc za bardzo tego nie ruszam :)

Sign in to follow this  

• Create New...