Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
rkotacomando

Dłużej znaczy gorzej?

Promowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zaobserwowałem że im dłużej wciągu dnia handluję tym gorzej mi idzie. To znaczy że na początku generuje zyski  a później to tracę że w ciągu dnia ten zysk jest minimalny. Czy to też u siebie obserwujecie? Bo ja zastanawiam się czy nie odpuszczać gdy wygeneruję przyzwoity zysk. Ehh ta psychika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Uważam ze to jest jak jazda samochodem w trasie na długich odcinkach. Jedną z częstych przyczyn wypadków jest brak koncentracji i rozluźnienie w szczególności pod koniec trasy wtedy kiedy czujemy się już pewni ze dojechaliśmy i nie musimy uważać na zagrożenia ruchu, ogarnia już nas euforia ze dojeżdżamy np. na wakacje, jezioro czy w góry. Myślimy już o czymś innym, przyjemnym.

Tak samo wygląda to w grze, albo robię to skoncentrowany do końca albo wyłączam program i idę odpocząć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powinieneś wyznaczyć sobie sztywne godziny pracy np 4 godzin tradingu kiedy najlepiej ci idzie a potem odpuszczasz. Inaczej staniesz sie niewolnikiem wykresow, cyferek itp. Kazdy to przechodzi. Najlepiej znalezc jakies hobby nie związane z komputerem (remont starego auta czy cos) zeby umysł odpoczol. Inaczej to ciezko wytrzymać w tak stresującym zawodzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.04.2015 at 21:19, rkotacomando napisał:

Witam. Ostatnio zaobserwowałem że im dłużej wciągu dnia handluję tym gorzej mi idzie. To znaczy że na początku generuje zyski  a później to tracę że w ciągu dnia ten zysk jest minimalny. Czy to też u siebie obserwujecie? Bo ja zastanawiam się czy nie odpuszczać gdy wygeneruję przyzwoity zysk. Ehh ta psychika.

Jest to powiązane z pazernością, która niejako wpisana jest w nature tradera :). Dobrym rozwiązaniem byłoby zakończenie handlu po osiągnięciu zadowalającego profitu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli długo tradujesz jest większe ryzyko, że trafisz na jakiś gówniany rynek, zwłaszcza jeżeli grasz wszystko jak leci. Ile to razy odrabiałem dniówke jednym czy dwoma rynkami, na których tylko miałem grać tego dnia. Gdybym nie grał na siłę, byłby niezły green a tak lipa... Selekcja rynków najważniejsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem, dłużej znaczy gorzej. Bóg wybacza zawsze, człowiek czasem, a natura nigdy. Praw fizjologii nie przeskoczysz. Percepcja ma swoje prawa, przede wszystkim ma swój okres trwałości, po którym po prostu wymaga regeneracji. Trading jest dużym wysiłkiem dla umysłu i łamanie praw fizjologii ma opłakane skutki. Żeby być efektywnym trzeba koniecznie dobrze zadbać o siebie i wyrobić sobie nawyki higieny umysłu. Szczególnie jest to ważne w naszych czasach, gdzie nasza percepcja jest codziennie gwałcona przez natłok informacji we wszelkich możliwych kanałach komunikacji, a 70% społeczeństwa ma nerwicę. Punkty krytyczne to:
1. Sen
2. Odżywianie
3. Odpoczynek, w tym przede wszystkim psychiczny: świeże powietrze, cisza i spokój, brak bodźców psychicznych jak reklamy, światełka, telefon, komputer, telewizor, itp.
4. Przyjemność (i nie chodzi o żaden hedonizm, ale o cieszenie się życiem i nie narzucanie sobie nierealnych celów i nagradzanie się często za wysiłek).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pełni zgadzam się z przedmówcami. Trading to nie tylko duży wysiłek intelektualny ale także spore obciążenie fizyczne(szczególnie jak się siedzi wiele godzin bez przerwy). Dlatego odpoczynek i regeneracja jest bardzo ważna. Dieta też jest istotna na pewno, dodatkowo można zastosować jakieś suplementy , których jest sporo na rynku. Generalnie trzeba szanować swój organizm a wtedy wszystko będzie nam szło zdecydowanie lepiej.  Nie można też tradować na siłę (szczególnie na dużym zmęczeniu) bo efekt będzie dokładnie odwrotny od zamierzonego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta