Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
zicoo

Jak firmy bukmacherskie nas szpiegują

Recommended Posts

Artykuł ciekawy, choć nieodkrywczy - w pokorze monitorowanie procesów na komputerze użytkownika jest na porządku dziennym, choć zgadzamy się na to instalując soft roomu. Nie wierzę w samowolne instalowanie softu, autor zaznacza, że klikał sobie po stronach zaczynając od linku z twittera, co mogło rozpocząć pobieranie szpiega. Bycie zalogowanym nie jest wymagane - wystarczy pomyśleć, ile osób "łapie syf" ze stron dla dorosłych, choć nie są użytkownikami serwisu. O tym, co się dzieje podczas połączenia ze stroną (i ogólnie o tym jak działa internet) napisano wiele książek i wątpię, by autor przeczytał choć jedną z nich. Od momentu połączenia z siecią jesteśmy narażeni na atak, wejście do czysto zainstalowanego xp bez firewalla to kwestia 5 minut. I wcale nie trzeba mieć uruchomionej przeglądarki internetowej ;) 

Z drugiej strony śmieszy mnie oburzenie autora, który korzysta z win 10 + chrome, czyli chyba jedynej kombinacji całkowicie nierespektującej prywatności użytkownika (choć najnowsze "updejty" zaopatrują starsze windy w te "ficzery"). Nie trzeba wybijać okna, kiedy otwarte są tylne drzwi.

Firmy bukmacherskie od dawna profilują użytkowników, a gdzie pojawiają się większe pieniądze, tam też pojawiają się mniej lub bardziej nielegalne sposoby ich ochrony/pomnażania. Jak zwykły użytkownik może się przed tym bronić? To już temat na oddzielny post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...