Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
skeleton

Cierpliwość w trzymaniu pozycji

Promowane odpowiedzi

W tym temacie chciałem poruszyć jedną z istotnych cech, jaka jest nam potrzebna, mianowicie cierpliwość. Według mnie to właśnie ona w głównej mierze wyznacza maksymalizację naszych zysków/strat. Osobiście cały czas nad tym pracuję, już nie raz zauważyłem że mając kilka % greena zamykam pozycję w obawie przed odbiciem, po czym okazuje się że kurs dalej zmierza w tym samym kierunku a ja wyciągnąłem z rynku ok. 50%. A jak to u Was wygląda ? Pozwalacie 'zyskom rosną a straty szybko tniecie', czy zamykacie pozycję po osiągnięciu wcześniej założonego celu  ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam Skeleton, w twoim temacie chciałem inaczej poruszyć cechę cierpliwość która zapewne jest ważna wyczekiwaniu na zysk.  Uważam aby stać się cierpliwym należy nabrać pokory i wyeliminować chęć pożądania. To pożądanie wywołuje w nas negatywne emocje przez które podejmujemy nie właściwe decyzje. Jeśli ticki będziesz traktował jako bezwartościowe przedmioty które nie mają znaczenia a analizę wykresów jak zabawę to czas jaki poświęca się na grę nie będzie wydłużał się i stanie się pasją. Z pasji płynie jakość. A z jakości wychodzi profesjonalizm i wtedy bez większych negatywnych  emocji a za tym idących  bodźców zewnętrznych  będziesz mógł podejmować decyzje wejścia wyjścia i realizować sztywno założenia cięcia strat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cierpliwość jest ważna zarówno w oczekiwaniu na zysk jak i w oczekiwaniu na odrobienie strat. Myślę, że wiele zależy od podejścia gracza oraz strategii. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy minimalizujemy ryzyko i cieszymy się z każdego zysku czy jesteśmy ryzykantami i z założenia gramy o więcej tym samym zwiększając ryzyko strat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja przewaznie na rynkach przed meczowych używam stop loss + trail. dzięki temu na samym początku ustalam ile maksymalnie mogę stracić, a dzięki opcji trail pozwalam zyskom rosnać  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta