Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
skeleton

Cierpliwość w trzymaniu pozycji

Promowane odpowiedzi

W tym temacie chciałem poruszyć jedną z istotnych cech, jaka jest nam potrzebna, mianowicie cierpliwość. Według mnie to właśnie ona w głównej mierze wyznacza maksymalizację naszych zysków/strat. Osobiście cały czas nad tym pracuję, już nie raz zauważyłem że mając kilka % greena zamykam pozycję w obawie przed odbiciem, po czym okazuje się że kurs dalej zmierza w tym samym kierunku a ja wyciągnąłem z rynku ok. 50%. A jak to u Was wygląda ? Pozwalacie 'zyskom rosną a straty szybko tniecie', czy zamykacie pozycję po osiągnięciu wcześniej założonego celu  ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam Skeleton, w twoim temacie chciałem inaczej poruszyć cechę cierpliwość która zapewne jest ważna wyczekiwaniu na zysk.  Uważam aby stać się cierpliwym należy nabrać pokory i wyeliminować chęć pożądania. To pożądanie wywołuje w nas negatywne emocje przez które podejmujemy nie właściwe decyzje. Jeśli ticki będziesz traktował jako bezwartościowe przedmioty które nie mają znaczenia a analizę wykresów jak zabawę to czas jaki poświęca się na grę nie będzie wydłużał się i stanie się pasją. Z pasji płynie jakość. A z jakości wychodzi profesjonalizm i wtedy bez większych negatywnych  emocji a za tym idących  bodźców zewnętrznych  będziesz mógł podejmować decyzje wejścia wyjścia i realizować sztywno założenia cięcia strat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość jest ważna zarówno w oczekiwaniu na zysk jak i w oczekiwaniu na odrobienie strat. Myślę, że wiele zależy od podejścia gracza oraz strategii. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy minimalizujemy ryzyko i cieszymy się z każdego zysku czy jesteśmy ryzykantami i z założenia gramy o więcej tym samym zwiększając ryzyko strat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ja przewaznie na rynkach przed meczowych używam stop loss + trail. dzięki temu na samym początku ustalam ile maksymalnie mogę stracić, a dzięki opcji trail pozwalam zyskom rosnać  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×