Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
maestro124

CYMATIC już nie darmowy

Recommended Posts

Era darmowych programów do tradingu powoli odchodzi w niepamięć. W ostatnim czasie autorzy Cymatica wprowadzili opłaty za korzystanie z tego oprogramowania. Bezpłatny pozostał jedynie 14-dniowy okres testowy. Po tym czasie mamy do wyboru trzy plany subskrybcji:

• miesięczną -  £6.69
  • półroczną -  £35.99
  • roczną -  £59.99

Ceny te są i tak nieco niższe w porównaniu do cen konkurencyjnego oprogramowania. Szkoda, że praktycznie nie ma już na rynku darmowych programów do handlu na giełdzie, choć z drugiej strony Cymatic zasadniczo pod względem funkcjonalności nie ustępował jego płatnym odpowiednikom, więc trudno się dziwić że autorzy oprogramowania postanowili w końcu na nim zacząć zarabiać. Pozostaje mieć nadzieję, że błędy jakie się niekiedy zdarzały zostaną wyeliminowane i program będzie warty swej ceny, która jak już wcześniej napisałem nie jest wcale wysoka. Mnie osobiście brakuje możliwości wykupu dożywotniej licencji.

A jakie są Wasze odczucia? Przesiadacie się na inny program czy zaczynacie płacić Cymaticowi?

Powiem szczerze, że swoją przygodę z tradingiem zaczynałem od Cymatica właśnie ... w zasadzie nie testowałem innego oprogramowania ... spodobał mi się ... poznałem go i wiem na co go stać ...na poje potrzeby jest wystarczający ...  Porównania dużego nie mam ale jak skończy mi się abonament to zamierzam przetestować Geeksa ... wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej ...

Panowie, korzystałem z obu softów. Póki co Cymatic znacząco odstaje od Geeksa. Spróbujcie chociażby ustawić kilka drabinek na mniejszym monitorze, ba, nawet na 55 calach nie mogłem ustawić 4 drabinek po swojej myśli. W Geeksie jest możliwość zmiany czcionek, w Cymaticu ustawienia layoutu są z góry narzucone, co z tego że możesz zmniejszyć okno i rubryki, jak zacznie ci zjadać kursy i stawki. Uwierzcie mi, że to bardzo duży plus na korzyść Geeksa.

Botbeetle to obecnie chyba jedyny darmowy program do handlu, osobiście nie testowałem, ale słyszałem o nim sporo negatywnych opinii. Można jeszcze alternatywnie przerzucić się na jakąś darmową aplikację mobilną. Polecam Betondroid, który można pobrać tutaj. Oczywiście to nie to samo, co desktopowy  program, ale jeśli ktoś ma okrojony budżet to i tak lepsze to, niż granie bezpośrednio ze strony Betfair.

Grałem na Cymaticu dopóki był darmowy, zacząłem na botbeetle i szczerze nie ma co go porównywać do programów płatnych...nie ma stop lossa, drabinka gdy jest zminimalizowana i sie na nią najedzie nie odświeża się, dopiero trzeba nacisknąć na nią. W ustawieniach praktycznie nie ma nic no i co jakiś czas jakieś błedy wyskakują.

Do podstawowych operacji typu zakup, sprzedaż, tick offset, stop loss itp. Cymatic jest w zupełności wystarczający. Dodatkowo pokazuje miejsce naszych pieniędzy w kolejce co jest dużym plusem.

potwierdzam to co kolega wyżej napisał, na betangelu i geeks nie widać miejsca w kolejce (przynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć, jak się mylę to mnie poprawcie) 

Kolejkowanie to przydatna funkcja choć trzeba przyznać, że w Cymaticu czasem wariuje. 

W sumie każdy program ma jakies plusy. Betangel i Geeks o ile sie nie mylę mają cross-matching.

Właśnie jest wręcz odwrotnie jak napisał @tramar. Fakt, w Cymaticu nie zawsze diała to poprawnie, ale z mojego doświadczenia w 80% kolejka się zgadza. Natomiast w Geeksie działa to naprawdę dużo dużo gorzej i rzadko kiedy pokazuje poprawnie. Także jak komuś zależy na tym, by działało to sensownie, lepiej wybrać Cymatica. Minutem natomiast jet brak możliwości hedgowania na drugiej drabinie, co w Geeksie jest naturalne. Innych większych różnic pomiędzy tymi programami nie ma.