Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
cashis

Weryfikacja konta autralijskiego

Recommended Posts

No więc tak, wniosek po weryfikacji mam jeden, załoga BETFAIR to totalne gówno zmieszane z błotem (a może nawet niżej?), ale juz abstra****ąc od tego, do weryfikacji potrzeba dowód i fakture (prąd, gaz, telefon, internet, komórka, cokolwiek z podpisaną umową) oczywiście musi na niej widnieć Twoje nazwisko i nie może być strasze niż 3 miesiące. Co do jakiejś pieczątki, to myślę, że notariusz to jedna z opcji, ja dałem z podpisem i pieczątke matki, która jest dyrektorem szkoły państwowej, dopisałem tam tylko w emailu, że jest to podpis dyrektora wraz z pieczątką. 

Co do czasu weryfikacji to u mnie było to 5.5 dnia, a powinno być do 48h. Wedlug obsługi bf mieli "zaległości", może trwało to tak długo dlatego że wysłałem im na maila, a nie przez document uploader nie wiem, obsługa bf nie potrafiła mi odpowiedzieć na najprostsze pytania, raz spędziłem 30 min na rozmowie z gościem który odpisywał co 10 min i gadał o czymś innym niż ja pytałem. 

Wysyłka dokumentów: 

- documents uploader

- kyc@betfair.com 

Kontakt: 

- omijajcie szeroko chata, jak coś chcecie się dowiedzieć to napiszcie lepiej pw do betfairhelpdesk na twitterze, chociaż tam też za wiele się nie dowiecie 

Edited by cashis

A np pieczątka od dyrektora z pracy? z pieczątką firmową przeszło by? Do notariusza szkoda mi się pchać? i ogólnie jak to wysłałeś? Dowód położyłeś na kartce z pieczatką i zrobiłeś foto? Nie bardzo wiem, jak potwierdzić notarialnie dowód osobisty :D rachunek to kartka papieru, to idzie ostemplować, ale dowodzik?

Kserujesz dowód, idziesz do Urzędu Miasta ( wydział Spraw Obywatelskich ), czyli tam gdzie wydają dowody osobiste i za darmo potwierdzasz zgodność ksera z oryginałem. U notariusza to będzie pewnie coś koło dychy.

Zrobiłem skan dowodu (dwie strony) i faktury wydrukowałem, podbilem pieczątką + podpis + "Potwierdzam zgodnośc z oryginałem", kolejny skan juz podbitych dokumentów i wysyłka :) Z tego co się orientuje musi to być pracownik państwowy, więc dyrektor z pracy nie przejdzie chyba że pracujesz np w skarbówce :D

Tak pracuję w skarbówce, a tu jestem kretem haahah :D Spoko, z tym dowodem, nie wiedziałem, że można w gminie to załatwić, ale rachunek i tak będzie musiał podbić notariusz ;)

Przecież masz trzy możliwości :

1. rachunek np. za gaz, internet itp. nie starszy niż 3 miesiące

2. rozliczenie podatkowe

3. kopia wyciągu z konta – musi zawierać transakcję z Betfair lub widoczny numer karty (co najwyżej sprzed 3 miesięcy)

Robisz więc screena jakiejś transakcji z Betfair ( nie starszy niż 3 m-ce ) , do tego potwierdzony scan dowodu i powinno być po sprawie.

Aha. W gminie , gdyby zapytali po co Ci to potwierdzenie, nie mów, że do celów ubezpieczeniowych. Wtedy pani odeśle cię do notariusza. Ja powiedziałem, że muszę ten scan wysłać za granice do firmy, a nie będę przecież jechał parę tysięcy kilometrów, żeby dowód pokazać.

Edited by taurus

19 minut temu, taurus napisał:

Przecież masz trzy możliwości :

1. rachunek np. za gaz, internet itp. nie starszy niż 3 miesiące

2. rozliczenie podatkowe

3. kopia wyciągu z konta – musi zawierać transakcję z Betfair lub widoczny numer karty (co najwyżej sprzed 3 miesięcy)

Hmm, tylko mi na czacie powiedzieli, że musi być i dowód, albo jakieś tam ID, dokument potwierdzający tożsamość (ksero jak już tu widzę, że mogę) do tego własnie któryś z tych dokumentów o którym mówiłeś i mają one być potwierdzone notarialnie, przez urzędnika. Mówimy cały czas o koncie australijskim prawda? Chyba, że mnie w błąd wprowadziła ale dość szczegółowo wypytałem o te kwestie.

Edited by lostdesper

Tak jak pisze cashis pewnie jest najprościej.

Ciekawi mnie jednak ta ostatnia możliwość : jeśli zdecydowałbym się jednak na kopię wyciągu z konta, to jak mam ją potwierdzić ? Zrobić zrzut transakcji z MB i jechać z nim do Warszawy, aby go potwierdzili ?

Wydaje mi się, że na takim screenie między MB a Betfair są już wszystkie dane potrzebne do potwierdzenia tożsamości. I to dane zweryfikowane zarówno przez MB jak i Betfair.

Po Nowym Roku będę robił taką weryfikację i z ciekawości zrobię właśnie tak. Zobaczę, czy przejdzie.

2 godziny temu, taurus napisał:

Tak jak pisze cashis pewnie jest najprościej.

Ciekawi mnie jednak ta ostatnia możliwość : jeśli zdecydowałbym się jednak na kopię wyciągu z konta, to jak mam ją potwierdzić ? Zrobić zrzut transakcji z MB i jechać z nim do Warszawy, aby go potwierdzili ?

Wydaje mi się, że na takim screenie między MB a Betfair są już wszystkie dane potrzebne do potwierdzenia tożsamości. I to dane zweryfikowane zarówno przez MB jak i Betfair.

Po Nowym Roku będę robił taką weryfikację i z ciekawości zrobię właśnie tak. Zobaczę, czy przejdzie.

Skąd wziąłeś że potrzeba zrzut z skrilla albo konta bankowego? Jak mi typ gadał o weryfikacji karty kredytowej podpiętej do bf to mówił mi, że gdybym miał podpiętą to musiałbym wysłać właśnie transakcje bank ->karta potwierdzoną przez notariusza lub kogoś innego , więc raczej tutaj chodzi o cokolwiek byleby miało stempel. 

Nie chcę robić reklamy, ale czytałem o tym z miesiąc temu na "konkurencyjnym" forum. Tam też pytali odnośnie weryfikacji. Mówili, że wystarczy sam screen z konta bankowego ( oczywiście oprócz potwierdzenia dowodu tożsamości ).
 Podobno ktoś wysłał scan faktury z CPN-u i wystarczyło, ale jakoś w to nie za bardzo wierze.

Witam.

Właśnie jestem po pierwszej próbie weryfikacji. Wysłałem kopię dowodu osobistego potwierdzoną w Urzędzie Miasta i kopię faktury za za internet ( opłaconą w tym samym dniu ) potwierdzoną w salonie Orange ( z pieczątką i podpisem ). Miał być notariusz, ale między Świętami mają wolne.

Wczoraj wieczorem wysłałem bezpośrednio na maila kyc@betfair.com. Dzisiaj dostałem taką oto odpowiedź  ( załącznik : mail ). Jest tam przekierowanie na stronę weryfikacji kyc.

Teraz nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale po wysłaniu dokumentów w celu weryfikacji kyc proszą mnie o wysłanie dokumentów ( tych samych zresztą ) w celu weryfikacji kyc ? Słabo znam angielski, ale chyba dobrze to rozumiem ?

Pomoże ktoś ?

mail.jpg

Edited by taurus

Ja musiałem się bujać po notariuszach, ksero dowodu potwierdzone notarialnie, potwierdzenie adresu zameldowania z urzędu gminy, jeszcze jakby tego było mało musiałem robić skan karty debetowej z potwierdzeniem notarialnym i dopiero przeszło, wszystko wysłane drogą elektroniczną. Resumując - syf, syf, syf, jak trafisz na jakiegoś kutasa to nie ma zmiłuj.

Chyba właśnie będę miał "pod górkę".

Z tego co widzę. prawidłowa weryfikacja kyc powinna zawierać właśnie 3 dokumenty :

1. potwierdzoną kopię dowodu osobistego

2. potwierdzoną kopię jakiegoś rachunku

3. potwierdzoną kopię karty lub wyciągu bankowego ( Copy of bank statement - must have Betfair transaction or card number visible on it (less than 3 months old). For Security Compliance you must blank out all card number digits except for the last four )

Wysłałbym jeszcze raz komplet, ale teraz jestem w kropce. Konto bf zasilam ze Skrilla.  Karty nie posiadam. Jak ( skąd ) wziąć wyciąg rachunku ze Skrilla i jeszcze potwierdzić go notarialnie ? W ogóle tego nie rozumiem. Napisać do Skrilla o przysłanie papierowej wersji wyciągu z konta z potrzebnymi informacjami ? Screena też mogę zrobić i go wydrukować, ale jak to potwierdzić ?

Nie wiem, co teraz zrobić....

Wyciąg musi być z rachunku bankowego lub za prąd gaz itp. Najprościej wybrać się do urzędu gminy i wziąć zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały o ile mieszkasz w PL.

Edited by FOREX 366