Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
szopen

Opłata za API

Recommended Posts

Obiło mi się o uszy, że BF kasuje za przekroczenie apicalls/sec i stąd moje pytanie. Ile rynków na raz otwieracie np re play? Ja staram się nie przekraczać 3 żeby nie wbić się na minę, ale może jestem zbyt ostrożny.

Każdy program typu gt, betangel ma ustawione ograniczenie, chyba na 15 wywołań API na sekundę, tak żeby Cię zabezpieczyć przed opłatami. Problem może być jeśli w tym samym czasie odpalisz dwa takie programy lub w inny sposób korzystasz z API.

2 godziny temu, szopen napisał:

A przeglądanie strony BF też wykorzystuje api, czy dopiero otwarcie rynku "wiew full market"?

Niestety nie wiem dokładnie które obszary strony BF mają wpływ na wywołania API ale na pewno takie są np. jeśli robisz beta/laya przez stronę to na 100% jest to wywołanie API. BF w regulaminie dotyczącym opłat za wywołania API ostrzega,  że ich strona www też się do tej liczby 20 na sek liczy. Jeśli używasz strony, przy jednoczesnym używaniu np. gt, wyłącznie do przeglądania ofert/kursów, nie podejmujesz żadnych działań typu bety, to chyba najbezpieczniej robić to będąc niezalogowanym.

20 godzin temu, szopen napisał:

Ile rynków na raz otwieracie np re play?

W geeksie od lat już otwieram po 6 rynków i jak dotąd nigdy nic nie płaciłem.

Poruszyliście tu kwestię, na którą nigdy nie zwróciłem uwagi. Raz czy dwa zdarzyło mi się, że BF dowalił mi opłatę, za zbyt dużą ilość betów (chodzi o lay the field), że niby 100 betów na sekundę zawierałem?? :) czy mówimy o tym samym? Co w przypadku, kiedy będę miał otwartych nawet 12-15 rynków in play, gdzie będę miał pootwierane pozycje?