Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Krystian

Odpowiem na pytania HR Pre-Play

Recommended Posts

Witam przeglądałem to forum czytałem pytania użytkowników i postanowiłem się zarejestrować i troszkę wam pomóc w zrozumieniu HR Pre-play. Od razu mówię nie pytajcie mnie o 

P&L bo nie pokaże jak nie wyciągniesz z moich odpowiedzi wiedzy na ten temat to twoja sprawa. Przedstawię się może mam na imię Krystian mieszkam w UK od 10 lat pracuje 

uczę się i podróżuje miałem tak samo jak większość przejścia z bukami z mizernym skutkiem. Od chwili kiedy odkryłem traiding HR który w UK jest bardzo popularny. Siedzę w tym od 

roku i już są efekty chce przejść na poziom żeby z tego żyć i nie martwić się o jutro. Jestem po dwóch kursach które mnie ukierunkowały pierwszy był u właściciela Racing Traders 

Anthony Hargraves drugi u najlepszego w tej kwestii Pre-play Peter Webb BA. Nie zdradzę wszystkiego sami musicie dojść do pewnych rzeczy tak jak ja na kursach też wszystkiego nie mówią.

Pozdrawiam. Krystian   

To zależy ile pieniędzy jest zatradowane jedni mówią że 10 min drudzy 5 min przed pieniądze sterują giełdą także jak widzę około 150 k 

w czwartej minucie to jest dobry znak. Wychodzę wtedy kiedy widzę że moja pozycja zaczyna wracać tak zwany bounce back i zamykam.

Nie raz jak widzę że wyścig jest opóźniony mam podgląd to wchodzę znowu zależy od rodzaju wyścigu jak jest bumper nie flat ten który jest pierwszy 

będzie trochę backowany cena może zejść.

Edited by Krystian

Wiecej   pytan , grasz   ze  stalym  stoploss ,  czy  tniesz   automatycznie jak  idzie  w  innym  kierunku ,  preferujesz scalpy   czy  swingi ,  jak   doczytalem  to  czekasz  na  wybicia i  raczej  na swing .

Stop loss ustawiam jak widzę że rynek jest wybuchowy NHF dla przykładu i może szybko wrócić , wychodzę szybko jak widzę z drugiej strony coś wraca , 

scalping nie jest już tak efektywny jak kiedyś był nie lubię tego stylu czekam na swing lub jak wyścig jest mało jakościowy wtedy patrzę na trendy 

ale to już wyższa technika jest i można stracić tu masz na to co czekam zdarza się to rzadko ale jest wtedy dajesz większą stawkę ja tutaj mogłem lepiej 

to zrobić 

nice chart.png

Czym się kierujesz przy otwarciu pozycji, dużą gotówką za plecami, analizą techniczną czy może czymś innym?

Jak sobie radzisz z rozpoznawaniem "udawanych" pieniędzy (spoof)?

Co robisz w momencie, gdy na rynek wrzucona jest duża kasa i w ciągu milisekund jesteś kilkanaście ticków do tyłu, czekasz na powrót czy wychodzisz z dużą stratą?

Czy nauczyłeś się już rozpoznawać wszelkiego rodzaju manipulacje dużych graczy?

Czym się kierujesz przy otwarciu pozycji, dużą gotówką za plecami, analizą techniczną czy może czymś innym?

Wszystko zależy od rynku i jakości wyścigu często patrzę na range ile pieniędzy jest zatradowane jak jest z 10k i nie 

przejdzie przez ten punkt odbije się albo zostanie, ale ZAWSZE przed otwarciem pozycji szukam czegoś co może ja wesprzeć.

--------------------------------------------------------------------------------------

Jak sobie radzisz z rozpoznawaniem "udawanych" pieniędzy (spoof)?

Jak jest spoof to nie wchodzę będzie stało w miejscu chyba że po jednej stronie pieniądze zaczną znikać wtedy będzie ruch.

Ale z reguły to mnie nie interesuje.

--------------------------------------------------------------------------------------

Co robisz w momencie, gdy na rynek wrzucona jest duża kasa i w ciągu milisekund jesteś kilkanaście ticków do tyłu, czekasz na powrót czy wychodzisz z dużą stratą?

Niestety przy tym układzie nic nie możesz zrobić kilkanaście ticków to trochę za dużo ale kilka to tak przeważnie wraca jak nie ma ruchu przeciwnego 

z innego konia straty się zdarzają nic na to nie poradzisz jak w życiu. Przed otwarciem pozycji nigdy nie możesz być pewny czy jest ona prawidłowa.

Czy nauczyłeś się już rozpoznawać wszelkiego rodzaju manipulacje dużych graczy?

To jest proste do zauważenia jeżeli w danym rynku średnio jest 500 600 max itp. i nagle w koszyku pojawia się 2000 nad lub pod tradowaną ceną i 

znika za chwilę to jasno widać że ktoś jest aktywny tam i trzeba uważać testuje te pieniądze żeby ruszyć cenę.

Wnioskuje, że nie grasz każdego wyścigu po kolei jak popadnie tylko czekasz na breakouty, jeden strzał ale za to pokaźny.

Czy będąc kilka ticków na plus uśredniasz zysk chroniąc pozycję przed redem a jednocześnie czekając na większe greeny?

Czy zdarza Ci się uśredniać stratną pozycję w nadziei, że nastąpi odwrót? Wiem, że nadzieja w tradingu, to złe słowo.

Czy korzystasz z algorytmów?

Pisałeś wcześniej o 150k w okolicach czwartej minuty, miałeś na myśli jednego konia czy cały rynek?

Wnioskuje, że nie grasz każdego wyścigu po kolei jak popadnie tylko czekasz na breakouty, jeden strzał ale za to pokaźny.

Dokładnie.

----------------------------------------------------------------

Czy będąc kilka ticków na plus uśredniasz zysk chroniąc pozycję przed redem a jednocześnie czekając na większe greeny?

Tak robię sobie ''miejsce do oddychania'' jak Peter Webb mówi jak widzę że dalej idzie i mam potwierdzenie dorzucam.

-------------------------------------------------------------------

Czy zdarza Ci się uśredniać stratną pozycję w nadziei, że nastąpi odwrót? Wiem, że nadzieja w tradingu, to złe słowo.

Ciężko powiedzieć sam musisz wyznaczyć sobie granicę twoich strat momenty wyjścia są bardziej trudniejsze niekiedy niż wejścia.

-----------------------------------------------------------------

Czy korzystasz z algorytmów?

Nie.

-------------------------------------------------------------

Pisałeś wcześniej o 150k w okolicach czwartej minuty, miałeś na myśli jednego konia czy cały rynek?

Cały rynek z tym że to był tylko przykład nie sugeruj się tym musisz widzieć jaki jest fill rate z jaką szybkością dochodzą pieniądze 

i jakie są przerwy pomiędzy wyścigami i czy nie zachodzą na siebie bo możesz stracić jak nagle pieniądze wejdą i sytuacja zmieni 

się diametralnie. 

-------------------------------

Grasz ze stop lossem?

Tylko na NHF.

Czy masz włączone "Virtual bets ("Virtual Prices")"? Widzę, że jest róznica w kwotach przy zmianie tego ustawienia.

Czy mógłbyś polecić jakąś stronkę, gdzie opisany jest rodzaj wyścigu, tak jak wspomniałeś np. NHF?

Czy istotna jest dla Ciebie znajomość rodzaju wyścigu (czy według niego obierasz strategię), czy spokojnie mógłbys grać nie mając tej wiedzy?

Lepiej grać na jednej drabince czy mieć podgląd na jeszcze kilka koni?

Dużo osób pisze, Ty również, że jak widzi gdy coś się dzieje na drugim koniu, np. zawraca, to wychodzi z pozycji itp. Podsumowując, opiera swoje decyzje na podstawie obserwacji innych koni, na których aktualnie nie traduje. Ja natomiast zauważyłem, że wygląda to trochę inaczej. Nie jest tak, że jeśli jeden koń idzie w górę, to drugi spada z opóźnieniem, wszystko się dzieje w tym samym czasie- nie ma czasu na reakcję. Jaki jest więc sens patrzenia na inne konie?

Edited by SiwasMordas

Czy masz włączone "Virtual bets ("Virtual Prices")"? Widzę, że jest róznica w kwotach przy zmianie tego ustawienia.

Nie.

----------------------------------

Czy mógłbyś polecić jakąś stronkę, gdzie opisany jest rodzaj wyścigu, tak jak wspomniałeś np. NHF?

http://www.horseracebase.com/horse-racing-today.php

------------------------------------------

Czy istotna jest dla Ciebie znajomość rodzaju wyścigu (czy według niego obierasz strategię), czy spokojnie mógłbys grać nie mając tej wiedzy?

Jest to istotnie ponieważ wiem czego mogę się spodziewać po np. Maiden , Novice , Grp , które są wybuchowe ale nie zawsze 

patrzę również na klasę wyścigu wtedy wiem że biegną konie które już mają za sobą jakieś doświadczenie czym większa tym lepiej.

--------------------------------------------------

Lepiej grać na jednej drabince czy mieć podgląd na jeszcze kilka koni?

To zależy od ciebie jak dasz radę na jednej drabince to ok ja muszę widzieć co się dzieje jak pieniądze wchodzą i czy są 

gwałtowne ruchy mam odpalone 5 drabinek.

---------------------------------------------------

Po ostatnim pytaniu wnioskuję że jeszcze masz małe doświadczenie posiedź trochę nad tym po traduj na sucho (traing mode)

i zaczniesz zauważać te zależności nic nie przychodzi łatwo jeden załapie szybko drugi wolno a trzeci wcale jak już wspomniałem 

giełdą strują pieniądze. Też miałem chwile słabości ale siedziałem systematycznie codziennie nie od święta i zrozumiałem o co 

w tym chodzi.

Swój poziom doświadczenia oceniłbym na przyzwoity ale nie wystarczający. ;) Mój styl polega na bacznej obserwacji gotówki na drabince a to nie pozwala na jednoczesną obserwację pozostałych koni. Interesują mnie tylko cyferki. Obejrzyj chociażby filmik użytkownika @lepusti na tym forum:

Ale z chęcią pójdę za Twoimi radami i zobaczę jakie będą rezultaty.

Czy korzystasz z innych wykresów poza betfair?

To trochę masz dziwny styl na dłuższą metę jest to nie możliwe do zarabiana pieniędzy regularnie ale ich tracenie. Musisz widzieć co 

się dzieje w całym rynku nie tylko w jednym. Ten film to jest czyste amatorstwo bez żadnego pomysłu i pościg za ceną jeden pójdzie 

drugi też a na trzecim wszystko straci. Całe pieniądze wchodzą jak poprzedni wyścig się zakończy czyli gdzieś na 3 minuty przed 

rozpoczęciem chyba że było opóźnienie na to też trzeba uważać zwłaszcza w sobotę których nie lubię. Patrzenie tylko na cyferki to 

też nie jest dobra praktyka są jeszcze cross overy , traiding rangre gdzie jest dużo podpowiedzi klikać i czekać że może zejdzie 

to jak modlić się do boga o numery do totolotka. To jest biznes twoje ruchy muszą być przemyślane musisz myśleć jak 

ci co te konie obstawiają i gdzie będzie walnięcie już i tak za dużo napisałem. Powodzenia życzę.

Bierz przykład z zawodowców a nie z amatorów.

-------------------------------------------------------

Czy korzystasz z innych wykresów poza betfair?

Tak korzystam tylko sprawdzenia co się działo przed ale nie przykładam do nich szczególnej uwagi jak wrócę z urlopu 

na którym obecnie jestem zobaczysz moje miejsce w którym pracuje na foto.

(sorry nie doczytałem dokładnie nie wiem o jakie wykresy ci chodzi ??? tutaj napisałem o tych z betfair)

Edited by Krystian

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Widzę, że korzystasz z BA. Nie wiem czy miałeś doświadczenie z innymi softami i tym samym czy będziesz w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Czy według Ciebie każdy soft nadaje się do tradingu HR Pre, np. Geeks Toy, Cymatic itp.? Czy może BA czymś szczególnym się wyróżnia, czymś co ewidentnie wspomaga trading na koniach a czego nie znajdziemy w ww. softach? Np. zastanawia mnie, co oznacza kolor pomarańczowy i jasnozielony z Twojego screena w kolumnie ilości przetradowanych pieniędzy.

Edited by SiwasMordas

Korzystałem tylko z Racing Traders ale na początku jak nie miałem jeszcze wiedzy na ten temat to zależy do czego 

potrzebujesz i co chcesz robić. Jak dla mnie Bet Angel jest najlepszy i najbardziej rozbudowany ale trzeba za to zapłacić 

60 funtów na 3 miesiące. Kolor pomarańczowy oznacza pieniądze zatradowane dawno już a na zielono w ostatnich 60 sekundach.

Edited by Krystian

Od jakiego kursu zmienia sie zysk tickowy , chodzi mi o to, ze np przy kursie 4.5 kupie lay i mam wzrosty o 0.2 funta na ticku a nagle jak nie idzie w moja strone to mam najpierw 0.2 funta na 1 ticku a pozniej o 0.5funta