Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
maniutek

Under / Over 2.5

Recommended Posts

No tak i tu masz racje ide na rynki.

Zostawiam was w poszukiwaniu super systemu , jakby taki byl

nikt by sie nie chwalil tylko zarabial kase.

Najlepszy system to sprzedac wiele KOPII programow do tradingu nowym }}}]

Zostawiam was w poszukiwaniu super systemu, jakby taki byl

nikt by sie nie chwalil tylko zarabial kase.

A może właśnie taki istnieje, dlatego nikt się nie chwali, co Bolec? ;-)

Chciałem opisać pewną zależność, którą od dłuższego czasu obserwuje, a która ostatnio tylko się potwierdza. Do rzeczy, kiedy gramy tak niestabilne rynki, trzeba rozróżnić co najmniej dwie fazy gry:

- przed meczem do 1 godziny przed zdarzeniem (można podzielić jeszcze od otwarcia rynku do 1 dnia i 1 dzień do 1h)

- do 60min przed meczem

Taki podział w sumie można stosować przy każdej grze pre-play, czy to CS, czy MO, a nie tylko O/U, ale tutaj szczególnie.

Według moich obserwacji, trzeba tak rozkładać fazy gry, ponieważ właśnie w tych momentach stykowych (właśnie ta 1 godzina przed meczem, wtedy pojawiają się składy, okazuje się, że ktoś nie gra, itd...) kursy potrafią kompletnie zmienić trend. Dla pierwszego lepszego przykładu, dzisiejszy mecz Twente - Villareal, gdzie grałem na rynku over, na którym scalpowałem praktycznie cały dzień, na godzinę przed meczem kurs kompletnie zmienił trend. Widać to na wykresie, w punkcie A, jest moment na godzinę przed meczem, w którym kurs z dolinki zaczyna gwałtownie wzrastać, aż do poziomu 2,0 na sekundy przed początkiem meczu.

Oczywiście trend nie zawsze tak gwałtownie się zmienia, bo zdarza się tak, że dzieją się sytuacje odwrotne, czyli trend tylko się umacnia. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że grając te rynki trzeba zwrócić szczególną uwagę właśnie na wymienione wyżej fazy gry.

Myślę, że ten wykres dobrze obrazuje moje spostrzeżenia, którymi chciałem się z Wami podzielić.

post-368-1306395881,49_thumb.jpg

Masz racje na godzine przed dzieje sie najwiecej, ale w tym meczu jest raczej trend minimalnie rosnący patrząc na sam wykres niż spadkowy, minimalnie wyższe góry i doliny, także to co sie wydarzyło to potwierdzenie że over był za nisko wkoncu szanse na ten mecz było oceniane w miare na równi i wiekszosc spodziewała sie underu.. Sygnały były ku wzrostowi i informacja sie potwierdziła tuż pred meczem. Ale duzo racji jest w tym co piszesz

Masz racje na godzine przed dzieje sie najwiecej, ale w tym meczu jest raczej trend minimalnie rosnący patrząc na sam wykres niż spadkowy, minimalnie wyższe góry i doliny, także to co sie wydarzyło to potwierdzenie że over był za nisko wkoncu szanse na ten mecz było oceniane w miare na równi i wiekszosc spodziewała sie underu.. Sygnały były ku wzrostowi i informacja sie potwierdziła tuż pred meczem. Ale duzo racji jest w tym co piszesz

Może rzeczywiście źle się troszkę wyraziłem, nie chodziło mi o to, że trend jest spadkowy, tylko raczej stabilny, taki "miły" do scalpingu. Też bardziej chodziło mi to o to, żeby pokazać co się dzieje pomiędzy tymi fazami, jak w parę sekund kurs potrafi się wybić/polecieć w dół, pzdr! ;-)

Swojego czasu duzo czasu spedzalem na rynkach O/U. Mialem miesiace w ktorych mialem stale zyski z tych rynkow. Powiem tyle ze kursy moga zostac mocno zaburzone poprzez blokowanie nieproporcjonalnymi kwotami ktore odstraszaja potencjalnych traderow.

W meczach ktore przyciagaja duze grono grajacych praktycznie w kazdym z nich przychodzi czas na blokade. Nie podam teraz dokladnego przykladu bo juz nie pamietam poniewaz dawno nie handlowalem ale nie raz zdarzalo sie tak ze ogolnie rynek mial powiedzmy 100k i under mial trend spadkowy az nagle ktos w nizszym kursie w kolejce postawil 30k i rynek staje a po chwili odwraca sie w druga strone.

Nie raz jest tak ze taka blokada zostaje wchlonieta przez graczy ale raczej w wiekszosci przypadkow blokady przeszkadzaja i zaburzaja przewidywalnosc trendow. Kiedys slyszalem ze te kwoty rzucaja ludzie z innych serwisow bukmacherskich po to zeby zapobiegac surebetom. Nie wiem ile w tym prawdy ale wkurzalo mnie to jesli dobrze prognozowalem i wszystko szlo zgodnie z planem az nagle ktos sie wpierdzielil z blokada i moje zyski plynely w sina dal :]

Jak walczycie z tego typu zjawiskami? Ja posiadam zbyt maly bank zeby zbic np 20k EURO :]

moim zdaniem takie blokady są potrzebne, a gry zachodzi zmiana w bukach te pieniądze znikaja w mgnieniu oka;p najczęściej to wirtualna kasa, nie ma co za bardzo sie tym przejmowac, a taki moment oznacza korekte zazwyczaj poniewaz kupujacy realizuja swoje zyski