Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Peszkin

Peszkin x Pompa czyli wykorzystanie hossy pod spekulacyjne wejścia.

Promowane odpowiedzi

Zakładam temat w celu zainteresowania Was moi drodzy sports Traderzy rynkiem kryptowalut. Temat nie będzie miał systematycznych wpisów, nie będzie to żaden dziennik moich zagrań (które bedą sie pojawiać). Głównym celem tego tematu powtórzę jeszcze raz, jest zainteresowanie was nowymi możliwościami jakie stosunkowo niedawno się wytworzyły. 

Jaka jest moja motywacja żeby założyć ten temat, co chciałbym dzięki temu osiągnąć ? 

Chciałbym wykorzystać potencjał jaki drzemie w osobach zajmujących się tradingiem na codzień, oraz wasze umiejętności nie tylko traderskie ale też do zdobywania wiedzy i informacji, chciałbym żebysmy w tym wątku albo w innych, które by powstały czy też w jakiejś prywatnej grupie ( wszystko do ustalenia) wymieniali się zdobytą wiedzą i informacjami na temat okazji zakupowych czy też innych metod zarabiania jak np. arbitraże które można łapać od 5-20% jednak samemu jest ciężko wypatrzeć takie okazje (mozliwe ze istnieja jakies narzędzia do wyszukiwania arbitraży póki co narazie jeszcze się do końca tym nie zainteresowałem.) Zagadnień jest wiele dlatego widzę potencjał w użytkownikach Traderzy.pl zeby je szybko rozwikłać wspólnymi siłami, ponieważ....   Czasu mamy niezmienire mało obecny stan rzeczy nie potrwa dłużej jak rok, a tak naprawdę załamanie rynku moze nastąpić w każdej chwili.

Jednak nie oznacza to, że jak padnie główna waluta Bitcoin to cały rynek upadnie powstało wiele alternatyw, które co najważniejsze skonstruowane są na innej technologii wykorzystującej infrastrukutre bitcoina, tak więc zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo ze jesteśmy na początku tej drogi... ale żeby być nią gotowi i wykorzystać nadarzające się wtedy okazje musimy nauczyć się całego mechanizmu już dziś. 

Tyle tytułem wstępu, może trochę chaosu i nieskładności zdań ale jakoś trzeba było zacząć. W następnym poście napisze jak według mnie najefektywniej grać na coinach przy obecnej koniunkturze.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten post miał być o najefektywniejszym graniu podczas hossy, ale zdecydowałem się że troszke go zmodyfikuje, ponieważ dodam opcje nr 3 na czas załamania rynku.

1. Krótkie wejścia pod pompe - granie na emocjach i owczym pędzie.

2. Granie pod analize fundamentalna coina. 

3. Inwestowanie w coiny, które mogą przyjąć role lidera/liderów w świecie kryptowalut.

1. Inwestowanie w oparciu o pump and dump, polega na nakręceniu medialnie informacji bądź szeregu informacji dotyczących danego coina. Jakie informacje powodują największe ruchy kursu: debiut na nowej giełdzie (im większa giełda tym większy ruch), rebranding, roadmap,  jakiś ważny meetup, podpisanie umowy partnerskiej.

Co uważam za pompe (dla pkt1) ? Pompa to nagłe wybicie kursu o minimum 20-30%. Dlaczego tak wysoki przedział? Rynki kryptowalut nie mają w danej chwili praktycznie żadnych restrykcji czy obostrzeń, nie ma tam widłowych jak na giełdach więc nikt zawiesza kursu i nie powoduje studzenia emocji, dlatego też przy obecnej koniunkturze tylko takie wzrosty uważam za sensowne. Wielokrotnie zaobserwowałem już pompe osiągająca 500-1000%.

założenia krótkich wejść pod pompe:

-gram za maksymalnie 10% depo, ponieważ mniejszy kapitał łątwiej puścić do gry o kręcenie wysokiego procentu mniejsze obciążenie psychiczne

- wystawiam 1/3 stawki na pierwszym mocnym oporze jaki zaobserwowałem historycznie i 2/3 gdzieś wysoko według uznania a 1/3 nie wystawiam, ponieważ wiele pomp 2/3 zasięgu albo więcej ma przez bardzo krótki okres czasu, dlatego warto wystawić te 2/3 pozycji żeby nie żałować ze nastąpił odrazu dump i jedyne co to mielismy oglądanie wykresu.

-selekcja ważności eventów (zmienia mi się według obserwacji rynku) obecnie debiuty i rebrandingi według mnie najważniejsze oraz hot newsy na twitterze. typu członek triga wystąpi na konferencji NASA, czy też współpracuje z NASA (nie chodzi o to czy news ma sens jest prawdziwy tylko żeby przewidzieć jak zareaguje rynek, a w pierwszym momencie następuje hype po czasie może dokonać się weryfikacja ze była to kompletna bzdura, jednak my już złapaliśmy cały zakres wzrostu. 

- obserwacja rynku, jeżeli news jest jakiś czas już dostępny i na forach powoli podrzucane jest info, należy zaobserwować obroty. Newsy, które są wrzucane do sieci, te które mają spowodować pompe nie miałby sensu gdyby zainteresowana grupa nie mogła na tym zarobić,( bo po co szargać sobie opinie o np. uczestniczeniu w konferencji i współpracy z nasa, żeby kurs wzrósł o 150% gdy po niedlugim czasie okazuje się to fałszem i kurs momentalnie spada do punktu wyjscia albo niżej  ?). Dlatego też należy zaobserwować czy w ostatnich dniach/ godzinach wystąpiły wzmożone obroty, jeżeli tak to mamy bardzo duża przesłankę ku temu że zainteresowane osoby skupują nisko danego coina po to żeby w momencie gdy zarobią wybić go do góry.

-obserwowanie pojawienia sie kolejnych informacji, gdy pod dane info kurs mocno pójdzie ale coin wczesniej nie charakteryzował się duża płynnościa to wiadomo ze grubasy nie zdążą sprzedać na wysokich poziomach swoich coinów bo spowoduja momentalnie powrót kursu, wtedy często podrzuca sie kolejne fejk info po to żeby grube ryby mogły się wyprzedawać, nagłe nagromadzenie pozytywnych informacji to bardzo mocna lampka ostrzegawcza do wyjścia z coina, a napewno zredukowania swoijej pozycji do conajmniej 20-30% przynajmniej ja takie poziomy preferuje

Kolejne założenia i info odnośnie pozycji nr 1 czyli grania pod pompe na emocjach dopisze poprzez edycje posta.Teraz po prostu mnie juz wypompowało to pisanie :D 

Natomiast 2 i 3 sposób gry będzie w kolejnych postach, może jutro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zanim przejdę do podpunktu 2 czyli analizy fundamentalnej. Opisze money managment jakim kieruje się na kryptowalutach.

Po pierwsze dziele kapitał na trzy w miarę równe części odwzorowujące powyższy schemat czyli 1/3 na agresywne krótkoterminowe granie "pompa", kolejna 1/3 analiza fundamentalna mid/long term od miesiąca do roku, i ostatnia 1/3 w coina bądź coiny (narazie jest to jeden coin), którego uważam za alternatywe dla bitcoina.

Dlaczego taki podział.

Największe wzrosty przychodzą z inwestycji średnio i długoterminowych można pomnożyć włożony kapitał od 10 do 1000x bywały i takie przypadki, ale bardziej realny zakres 10 do 100 krotność. Uważam, że w obecnej sytuacji gdzie pieniądze ciągle napływają na rynek nie jest trudno znaleźć coina który po 2-3 miesiącach zwiększy swoją wartość 10 krotnie, wystarczy przyjąć pewne założenia o których napisze w następnym poście. Jednakże taka sytuacja i hossa skończy się w momencie gdy nastąpi krach na bitcoinie i napewno trochę czasu minie nim znów napędzi się cała koniunktura, dlatego też zachodzi stosunkowo duże ryzyko że nim osiągniemy satysfakcjonującą nas cene, bitcoin a co za tym idzie 90% rynku padnie. 

W tej sytuacji jako trader z doświadczeniem, chciałbym wyciągnąć zainwestowane pieniądze jak najszybciej to możliwe dlatego też zainteresowałem się graniem na krótkieterminy pod pompy. Ryzyko jest duże ale i zyski są duże w stosunkowo, krótkim czasie jednak jest to dosyć męczące zajęcie ponieważ rynek działa 24/7 bez żadnej pauzy dlatego też, podstawowym celem jest jak najsyzbciej uzyskać 3krotnosć wkładu w pompe, a co za tym idzie podwoić początkowy kapitał i grać za zarobione środki.

Jednakże nadal istnieje ryzyko krachu zanim zarobimy na szybkich krótkich inwestycjach, dlatego wprowadziłem trzecie zabezpieczenie czyli zainwestowanie 1/3 środków w alterantywnego coina, który jest o wiele nowocześniejszy i bardziej ulepszony od bitcoina. Dla mnie takim coinem jest IOTA (zainteresowani mogą poszukać informacji na jej temat juz dziś w internecie, a ja pewnego dnia poświęce jej osobny post). 

Zauważyłem, że w momencie gdy bitcoin ma korekty i problemy rośnie DASH czym jest to spowodowane? Czy jest to dobra alternatywa na złe czasy dla btc? Tego nie wiem, dopiero się uczę rynku ale być może ktoś z Was ma jakąś ciekawą teorie, albo jakieś inne ciekawe coiny i propozycje?

Zachęcam do wymiany myśli i Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

iota jeden z najlepszych coinow, ale wszystkie alty sa gowno warte w momencie spadków bitcoina, bo ludzie w pierwszej kolejności muszą wymienić alta na btc i dopiero później na nromalna pieniądze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drodzy traderzy, świat krytpo zmienia sie bardzo szybko, ale dla nas jest on wielką szansą o to info jakie się niedawno ukazało

"Rząd Białorusi uchwalił nowe ustawy, mające na celu zachęcenie do rozwoju firm w dziedzinie kryptowalut i blockchain

Według państwowej agencji medialnej Belta, 22 grudnia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał dekret o rozwoju gospodarki cyfrowej, który legalnie obejmuje wykorzystanie nowych technologii, takich jak blockchain, a jednocześnie oferuje znaczące zachęty podatkowe w celu przyciągnięcia działalności gospodarczej.

Dekret, podsumowany przez lokalną firmę informatyczną, która opowiadał się za prawodawstwem, stymuluje rozwój parku High-Tech, specjalnej strefy ekonomicznej, którą rząd chce kreować jako centrum technologicznych i finansowych startupów.

Jeden z komponentów prawa stanowi podstawę prawną dla firm zajmujących się rozwojem inteligentnych umów, wydawaniem tokenów, handlem kryptowalutami i ich wydobyciem – z których wszystkie będą zwolnione z podatku dochodowego przez następne pięć lat.

Obroty, zyski (dochody, wpływy) z różnych operacji z wykorzystaniem tokenów nie są uznawane za podlegające opodatkowaniu do stycznia 2023 r.

Bank centralny tego kraju zastanawiał się już nad tym, jak banki krajowe mogą wykorzystać blockchain w ramach systemu gwarancji transakcji.

W innym opublikowanym dzisiaj raporcie szef banku centralnego Pavel Kallaur zauważył, że park High-Tech ma służyć jako miejsce dla firm kryptowalutowych, aby zakładać sklepy.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, to rozporządzenie o gospodarce cyfrowej pozwala spółkom będącym rezydentami parku technologicznego na korzystanie z kryptowalut w transakcjach międzynarodowych" 

Wystarczy teraz dobry prawnik, który to ogarnie i mamy raj za granicą :)

Kiedyś byliśmy bułgarami jutro wszyscy będziemy bialorusinami :) 

Zaczyna to wszystko wyglądać naprawdę obiecująco, póki mozna trzeba korzystać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Peszkin witaj,

powiedz mi czy kiedykolwiek rozliczales sie z zysków z kryptowalut w naszym kochanym US? Pytam sie bo nie ma jednej spojnej wykladni jak to trzeba zrobic. Ba nawet niektorzy mowią ze trzeba liczyc dochód od kazdej transakcji kiedy krypto wymieniana jest na FIAt. Jest to technicznie trudne, bo gieldy te nie przysyłaja zadnych zestawien, tak jak to robią biura maklerskie. Wiec rozliczneie tego prawidlowo jest w duzym stopniu kwestią uznaniową przez danego urzednika ktory to sprawdza. Wydawaloby sie ze najlepiej policzyc ilosc wplat na gielde z konta bankowego w stosunku do WYPLAT z gieldy na konto bankowe i od tego ewentualnie odprowadzic podatek.Czytalem rozne fora ale nie ma jednej recepty.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja  kieruje się ostatnią zasadą, rzeczywiscie rozliczenie póki co jest uznaniowe i zależy od interpretacji urzędnika, który w 90% przypadków nie wie nawet czym są kryptowaluty. Z tego co wiem, na początku roku mają zostać wprowadzone regulacje w tej kwestii, są pogłoski ze US chce rozliczyć kazdą transakcje krypto nie tylko krypto fiat, ale takze krypto krytpo... Najłatwiejszym sposobem byłoby wciągnięcie krypto pod podatek belki, tak jak wystarczyło by to zrobić z bf... ale sami wiemy jak wyglądają proste rozwiązania w tym kraju

Odpowiadając na Twoje  zapytanie, rozwinę jeszcze swoją wypowiedź.

To czy zapłacisz podatek jest tak naprawdę w tym momencie zależne tylko od Ciebie, jeżeli wypłacasz pieniądze na konto, to wiadomo wtedy można to zweryfikować prosto na podstawie przelewów, ale można np. kupić złota za kryptowaluty (z wysyłką do domu) nie bedzie mozliwosci zweryfikowania twoich wypłat chociażby z tego względu ze zakupu złota nie musisz zgłaszać. Bądź też wykorzystanie kart tenX MCO, jednak to dopiero raczkuje, mozna również założyć spółkę, która zajmuje się kopaniem krypto możliwosci trochę jest.

Czy da się śledzić portfele kryptowalut?

Teoretycznie tak.

Mimo, że konta kryptowalut nie mają przypisanych właścicieli, to transfer środków można za pomocą blockchaina śledzić i w tym szanse upatrują urzędnicy, chodź w świetle prawa póki nie powiesz, że "tak to moje konto" ciężko żeby ktoś ci to udowodnił. Jednak wystarczy zakupić np. Monero, które jest całkowicie anonimowe i ślad się urywa, ta krypto zostanie dodana na giełdę bitbay, tak więc w tym momencie według mnie wszystkie rozliczenia krypto/krypto przestają mieć znaczenie bo jeżeli sami nie zrobimy zestawienia to nie będzie mozliwosci tego spradzić, a zrobienie samemu takiego zestawienia gdy gra sie aktywnie na kilku-kilkunastu giełdach jest praktycznie niemożliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś zaczął zabawę z krypto ? Jakieś ciekawe zagrania propozycje?

Dziś zaproponuje Wam kupno jednej z krypto którą mam w swoim portfelu, odrazu zaznaczam, że mam więcej takich tokenów i nie wchodze w nie mocno liczę na bardzo mocne wzrostu i trzymam do założonego przeze mnie poziomu. Polecam maks 10% kapitalu na krytpo na takiego coina, w moim przyadku to jest niecale 5%. 

na dziś mamy taką o to perełke.

Internet Node Token (INT)

liczba coinów: 150,000,000

INTmaksymalna liczba coinów: 1,000,000,000

INTcena: 0.54$ 0.00004655 BTC

przewidywalny przezemnie wzrost kursu w ciągu 2-3 miesięcy x50

https://coinmarketcap.com/currencies/in ... ode-token/3/4 dni temu dodany token do coinmarketcap. W sieci reklamowana jako chińska IOTa, współpracują z IBM Microsoft HUAWEI.Coin narazie na chińskiej gieldzie okeX, według mnie za moment może być eksplozja kursu, ponieważ obroty dzienne sięgaja 30-40% całej kapitalizacji. Jak wiemy IOTa to głownie plany tak więc wystarczy dobry marketing i wejscie na drugą dużą giełde i INT leci w kosmos.

linki: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra Peszkin, weź mie powiedz takiemu laikowy w krypto, gdzie ja mam to kupić i jak. Jak krowie na miedzy :D jebne se tego trochę :D serio pytam. Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krypto na dziś to RaiBlocks (XRB)

Podaż to 133 mln coinów, wszystkie są już w obiegu. Dlaczego ta krypto jest ciekawa?

W skrócie dlatego, że posiada ciekawe rozwiązanie techniczne.  Szczegóły > https://cryptoacademy.club/raiblocks-xrb/

Obecnie cena to 18$, dobry moment na zakup, bo cena wyhamowała po pompie. Nie ma tego coina na największych giełdach, więc powinna cena rosnąć wraz z zwiększaniem adopcji, zwłaszcza, że transakcje są natychmiastowe i darmowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, firence napisał:

Krypto na dziś to RaiBlocks (XRB)

Podaż to 133 mln coinów, wszystkie są już w obiegu. Dlaczego ta krypto jest ciekawa?

W skrócie dlatego, że posiada ciekawe rozwiązanie techniczne.  Szczegóły > https://cryptoacademy.club/raiblocks-xrb/

Obecnie cena to 18$, dobry moment na zakup, bo cena wyhamowała po pompie. Nie ma tego coina na największych giełdach, więc powinna cena rosnąć wraz z zwiększaniem adopcji, zwłaszcza, że transakcje są natychmiastowe i darmowe.

Od Siebie dodam jeszcze, źe XRB nie posiada opłat za transakcje, tak więc jeżeli infrastruktura tej krypto będzie w pełni sprawna to bedzie to prawodpodobnie top3 waluta na świecie, w przypadku problemów z wprowadzeniem protokołu lightening na bitcoinie realnie może go zastąpić w dominacji. Ten rok będzie kluczowy dla szybkich i niezawodnych walut, pierwsza, która będzie bardzo dobrze działać i będzie miała niskie czy wręcz zerowe opłaty zdominuje ten segment rynku.

Polecam na własną rękę wyszuać też walut prywatnych, jak wiemy rządy coraz baczniej przyglądają się krypto i myslą nad wprowadzaniem regulacji, a to spowoduje wzrost zainteresowania prywatnymi krypto, których nie da się wyśledzić narazie liderem tego rynku jest Monero, ale ja po cichu licze od jakiegoś czasu na Shield (XSH), mają super zespół i wielkie plany, co będzie zobaczymy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta