Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Matigrzebi

Wspólna grupa operacyjna na Betfair

Recommended Posts

Wczoraj na SB pojawił się pomysł abyśmy stworzyli na forum zamkniętą grupę operacyjną, która zajmowałby się sterowaniem kursami na mniej płynnych rynkach.

Nie mam doświadczenia w takiej współpracy, ale mogłoby to wyglądać w ten sposób, że ustawiamy się dość wcześnie na pozycjach BACK i LAY i skupowane są tylko nasze kursy. Każdy kto chce dołączyć jest automatycznie poza rynkiem. Innym sposobem może być wywołanie 'paniki' i zepchnięcie kursu klika/kilkanaście ticków. Taktyka jest do uzgodnienia.

Oczywiście grupa byłaby zamknięta i dyskusje prowadzone w oddzielnym dziale. Nikt postronny nie miałby informacji o naszych działaniach - chodzi w końcu o bezpieczeństwo pieniędzy. Wspólnie selekcjonowalibyśmy mecze i deklarowali jaką stawką kto wchodzi.

Grupa liczyłaby zapewne max klika osób, a wspólny budżet powinien wynosić co najmniej 10tys e aby można coś zdziałać. Wobec czego wkład każdej z osób musiałby oscylować ok. 1 tys.e lub więcej. Wiem, że Krzysiu Ltd, ma w tej materii pewne doświadczenie, więc liczę na jego opinie. Piszcie kto byłby chętny na taką grupę...

Heh widzę, że ktoś czytał konkurencyjne forum :-D na 'tamtym' forum próbowałem znaleźć kogoś z gotówką, ale jedyne co znalazłem to kilku licealistów chcących zarabiać milion procent miesięcznie :-P cieszę się, że pomysł odżył, bo gdyby udało się dobrze wykorzystać skumulowany kapitał, to mały rynek jest do opanowania. Problemem jest to, że w tej chwili bardzo dużo osób gra w ten sposób i ciężko byłoby znaleźć czysty rynek. Najlepiej chyba celować w naszą rodzimą ekstraklasę, bo tam w soboty jest bardzo niewielki ruch, a kursy dość stabilne, więc nie ma zagrożenia załamaniem trendu.

Jeśli chodzi o kase to w tym roku mam już zamrożony kapitał a na BF tylko 500 euro. Mimo to jestem otwarty na współpracę :-)

Proponuje, żeby osoby które są zainteresowane dołączaniem do grupy, oprócz samej chęci przyłączenia proponowały także początkowy wkład jaki są w stanie włożyć. Pozwoli to ustalić nie tylko kwotę jaka będzie do dyspozycji ale także ilość osób, które będą mogły do ów grupy dołączyć.

Ja jestem jak najbardziej za. Zobaczymy co z tego wyniknie. Kapitał jakim dysponuje to ok 1200 euro. Może to niezbyt dużo, ale zawsze coś tam pomogę.

moze ja sie wypowiem. jakies 4 lata temu mialem na BF kapital $5.000. bawilem sie w tego typu rynki gdzie back wynosil 1.6 z layem 1.8. ktos potrafil wziac za kilka tysiecy mojego laya zalozmy po 1.67, a potem gardzili po 1.75 i zostawalem na gamblingu. tylko,ze wtedy nie bylo tylu rynkow in-play. teraz zbieram troche doswiadczenia i kapitalu by moze powrocic na hojne lono gieldy. mysle,ze dobry do tego typu zagran bylby europejski hokej, ale z jednego rynku green by wyszedl groszowy o ile w ogole by wyszedl. wiec to raczej opcja dla tych, ktorzy chca troche "pohazardzic" co i tak przyniesie profity w dluzszej perspektywie. chociaz i z tym nie wiadomo bo stawki na zaklad dobierane beda losowo

Proponuję założyć juz odpowiedni dział czy kategorie, zapisy.. i prowadzić rozmowy, rekrutować zaufane osoby, na pewno jest to dobry plan tylko musimy wszyscy zacząc robić coś w tym kierunku.

Ja bym był jak najbardziej chętny problem tylko w tym czy 'grupa' mnie zechce ponieważ mój kapitał jest zbyt mały póki co. Może przedstawicie jakieś konkretne wymogi, czy też ustępstwa od nich bo ja mimo ze chcę to pewnie nie mam szans załapania się do grupy ze względu na kapitał.

Ja sie odezwe troche na ten temat, manipulowanie rynku to jet jedna z bardziej trudnych rzeczy na BF , jest kilka bardzo powaznych zagrozen na ,ktore poprostu mozece nie miec wplywu , jeszcze rozumie konie ale inne rynki, ciezka sprawa

Jednym z najpowazniejszych zagrozen sa niskokomisyjni surbetowcy i crossmarket traders, jesli pojedziesz o jeden tik zadaleko to wchlona caly wasz kapital w ulamku chwili .Jeszcze najbardziej dziwna sprawo jest dla mnie jak wy chcecie to zrobic wyobrazacie sobie ze kazdy bedzie siedzial ze swoim kapitalem u siebie na kompie i na hura wszyscy beda wchodzic na rynek,

Przedewszystkim kwota do takiego dzialania to powinna byc ale o jedno zero wieksza.

I teraz wam powiem przeciwko komu bedziecie grac z wiekszymi kwotami , przeciwko osoba dla ktorych budzet rzedu 100000 euro to normalka , sa na BF od wczesnych lat jego istnienia i czasami maja zaplecze gry na normalnych gieldach , jest mozliwosc ze dzialaja w grupach ale siedza w jednym pomieszczenu , zwykle jednak dzialaja w pojedynke bo poprostu tu najwazniejsza jest szybkosc reakcji

Wiekszosc tych graczy nawet nie stara sie manipulowac rynkiem, maja oni wlasne strategie i tylko czekaja na dawcow wiekszego kapitalu nieudolnie tego probojacych to robic zeby wchlonac ich kapital.

Jezeli naprawde byscie wymyslili jakas ciekawa strategie do manipulacji rynkiem to chetnie bym posuchal , ale wiekszosci to jest niestety walka z wiatrakami

Ja odniosę się do mało płynnych rynków. Wg mnie wybór jest nietrafiony. Ostatnio właśnie z takich rynków całkowicie zrezygnowałem. Przykładowo w Grecji często problemem jest zbycie czegokolwiek ponad 500e (a gdzie zbycie 10tyś?). I to na zespoły szerzej znane. Podejrzewam, że na podobne problemy możecie napotkać przy innych mniej popularnych ligach.

Druga sprawa, to kwota potrzebna do manipulowania rynkiem. Sądzę, że na rynkach płynnych musicie dysponować kwotą przynajmniej kilkakrotnie większą, żeby coś zdziałać. 10tyś to w przypadku Anglii, Włoch czy Niemiec to pieniądze, które wchłonięte zostaną dość szybko. Zwłaszcza, gdy nie będzie reakcji bukmacherów (pokroju 5D, Pinna czy Azji)- co z tym zrobicie?

Dziękuję za dwa ostatnie głosy, bo wprowadziły do tematu trochę rozsądku i ostudziły zapędy hurraoptymistów :-)

Macie rację, że z kapitałem 10 K, to my możemy posterować rynkiem Odry z Piastem. Ze zbyt płytkiego rynku kasy nikt nie wchłonie, a na płynnych zostaniemy połknięci przy pierwszej lepszej okazji....

Ja ostatnimi czasy zastanawiałem się nad strategią tzw. "straszaka"

Czyli kupujemy CS 2-0 po kursie np. 7,2 i ustawiamy sobie kontre na 7,0. Gdy kurs 7,2 przejdzie na stronę lay, ustawiamy ścianę na 7,2 i stymulujemy rynek do wchłonięcia naszej gotówki z koszyka 7,0. Po greenowaniu "ściana' znika. Wysokość ściany zależy od płynności rynku. Widziałem już podobne akcje na rynkach CS...

Wystarczy, że 2-3 os umówią się, że kupią jakiś kurs, po czym wystawiają lay i ustawiają ścianę...

Czyli kupujemy CS 2-0 po kursie np. 7,2 i ustawiamy sobie kontre na 7,0. Gdy kurs 7,2 przejdzie na stronę lay, ustawiamy ścianę na 7,2 i stymulujemy rynek do wchłonięcia naszej gotówki z koszyka 7,0. Po greenowaniu "ściana' znika. Wysokość ściany zależy od płynności rynku. Widziałem już podobne akcje na rynkach CS...

Wystarczy, że 2-3 os umówią się, że kupią jakiś kurs, po czym wystawiają lay i ustawiają ścianę...

Dokładnie o coś takiego mi chodzi, zagrożenie jest zawsze, ale na rynkach przedmeczowych, szczególnie tych z dużą liczbą możliwości, jak CS, surebetowców raczej nie ma, poza tym nie skupowalibyśmy raczej kursów zaniżonych, tylko zawyżone (niezagrożone surebetem) i jak najbardziej do spadku. Chodziłoby, jak napisał kolega o "stymulowanie" rynku do korekty kursu na odpowiedni poziom. Grając w ten sposób skrócilibyśmy czas oczekiwania na greena spychając kurs w prawidłowe okolice ;)

Bardzo dobry pomysl z ustawianiem tej siciany. Dla wiekszosci handlujacych pojawienie sie takiej sciany to sygnal do tego ze kurs najprawdopodobniej poleci w dol i skupuja wszystko ponizej. Sam na poczatku kilka razy sie na takie cos nabralem i skupowalem to co bylo ponizej a po jakims czasie taka wlasnie sciana znikala i juz byla nerwowka ;)

Ja rozumie o co chodzi . Najlepiej sie to ilustruje na koniach , gdzie trend jest nagle powstrzymany przez duzy kapital i caly handel (w tym wypadku scalpy) odbywa siel na 2 tikach ponizej sumy.

Gdy juz zwykle ta osoba ,ktora powstrzymuje trend np. wzrostowy nakupi laya ponizej usuwa blokujaca sume i rynek reaguje wybiciem.

Wystepuje tu zjawisko muru z wielkiej kwoty i wszyscy boja sie zatakowac.

Do strategii z dokladnym wynikiem trzeba naprawde idealnie dobrac spotkania , wlasnie ze wzgledu na plynnosc . Nie wiem czy w tym wypadku dobrze by sie sprawdzaly rynki zbyt plynne ,musialyby byc poprostu idealne dobrane mecze . Dlatego tu potrzebny bylby wiekszy kapital i kazdy poszczegoly mecz wymagalby konkretnych przygotowywa i ustalen strategii na wszystkie mozliwe zachowania rynku , raczej nie odbywalo by sie to hurtowo.

krzysiultd wlasnie rynek dw jest idealny dla surbetowcow , wtym wypadku beda to wlasnie crossmarket traders poniewaz przez to ze oni maja zanizona znacznie oplate komisyjna obstawiaja oni kazdy wynik i i wylapywane jest kazde najdrobniejsza zmiana poszczegolnego wyniku , jakis czas temu nawet pisalem chyba na tym forum ze sa w obiegu softy , ktore automatycznie wychwytuja zmiany kursuw miedzy rynkami i stawiaja zaklady i,ich czas reakcji to okolo 0,5 sekundy.

Dlatego te idealnie plynne rynki nie wiem czy sa najlepszym rozwiazaniem.

nie chce sie kolejny raz wymadrzac,ale jezeli macie zamiar naprawde utworzyc taka grupe to zacznijcie wspolprace od handicapow azjatyckich. przy odpowiednim doborze plynnosc niektorych rynkow na poziomie DW tego samego spotkania. no i z reka w nocniku nie zostaniecie jakby co. tylko,ze na poczatku moga wystapic problemy z podzialem zyskow no i strat oczywiccie :) kazde przemyslenia mile widziane.

krzysiultd wlasnie rynek dw jest idealny dla surbetowcow , wtym wypadku beda to wlasnie crossmarket traders poniewaz przez to ze oni maja zanizona znacznie oplate komisyjna obstawiaja oni kazdy wynik i i wylapywane jest kazde najdrobniejsza zmiana poszczegolnego wyniku , jakis czas temu nawet pisalem chyba na tym forum ze sa w obiegu softy , ktore automatycznie wychwytuja zmiany kursuw miedzy rynkami i stawiaja zaklady i,ich czas reakcji to okolo 0,5 sekundy.

Dlatego te idealnie plynne rynki nie wiem czy sa najlepszym rozwiazaniem.

No to daliście mi do myślenia chłopaki, chyba jestem jeszcze dużo za głupi, żeby myśleć o takich przedsięwzięciach, dzięki zatem za oświecenie ozon ;-)

Ja sie odezwe troche na ten temat, manipulowanie rynku to jet jedna z bardziej trudnych rzeczy na BF , jest kilka bardzo powaznych zagrozen na ,ktore poprostu mozece nie miec wplywu , jeszcze rozumie konie ale inne rynki, ciezka sprawa

Jednym z najpowazniejszych zagrozen sa niskokomisyjni surbetowcy i crossmarket traders, jesli pojedziesz o jeden tik zadaleko to wchlona caly wasz kapital w ulamku chwili .Jeszcze najbardziej dziwna sprawo jest dla mnie jak wy chcecie to zrobic wyobrazacie sobie ze kazdy bedzie siedzial ze swoim kapitalem u siebie na kompie i na hura wszyscy beda wchodzic na rynek,

Przedewszystkim kwota do takiego dzialania to powinna byc ale o jedno zero wieksza.

I teraz wam powiem przeciwko komu bedziecie grac z wiekszymi kwotami , przeciwko osoba dla ktorych budzet rzedu 100000 euro to normalka , sa na BF od wczesnych lat jego istnienia i czasami maja zaplecze gry na normalnych gieldach , jest mozliwosc ze dzialaja w grupach ale siedza w jednym pomieszczenu , zwykle jednak dzialaja w pojedynke bo poprostu tu najwazniejsza jest szybkosc reakcji

Wiekszosc tych graczy nawet nie stara sie manipulowac rynkiem, maja oni wlasne strategie i tylko czekaja na dawcow wiekszego kapitalu nieudolnie tego probojacych to robic zeby wchlonac ich kapital.

Jezeli naprawde byscie wymyslili jakas ciekawa strategie do manipulacji rynkiem to chetnie bym posuchal , ale wiekszosci to jest niestety walka z wiatrakami

Z ciekawosci czytam temat, ale to co napisał ozon to prawda, dajmy na to dzis over barcelony kurs na nia podskoczył, over tez na kazdej pozycji były położone nie takie kwoty a po 100K i 10 tickow w gore w ciagu ułamka sekundy, lepiej wyłapac taki spadek czy wzrost, informacja czy odpowiednie odczytanie tredu a czasem sledzenie hanicapu który zmienia sie najszybciej.. mino ale powodzenia