Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
mohavk

Premium Charge

Promowane odpowiedzi

Troche dziwna sprawa że na forum związanym, bądź co bądź z Betfair, niegdzie nie ma mowy i nikt nie rozmawia o tym diabelskim podatku jaki betfair wprowadził by ... właśnie po co? Chyba tylko żeby napełnić sakiewki :)

Jakie macie sposoby by zmniejszyć ten PC, bo w gadanie że dotyczy tylko 0,5 % klientów BF nie wierze.

Tutaj link do sprawdzenie swojego statusu Premium Change trzeba być zalogowanym na swoje konto.

Tutaj na czym to polega (punkt 7)

Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sposób jest taki stawiasz grubo na jakiś zakład a np na betdaq stawiasz na ten sam zakład lay i tak masz strate np. 2 % ale dzięki temu unikasz tego podatku. Oczywiście gramy tak dotąd aż poniesiemy porażke na betfair

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Głupi sposób :) trzeba przenosić wszystkie swoje środki i dodatkowo problemy z rejestracja metod do wypłaty i wpłaty. Poważnie sie pytam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czemu głupi? Jeżeli za zgodą danej osoby to nie ma problemu, w najgorszym wypadku może napisać Tobie upoważnienie. Poza tym, taki sam problem jak np. granie na terytorium RP, co jest wbrew prawu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słyszeliście, że BF szykuje się od nowego roku do wprowadzenia kolejnych opłat?

Znajomy mi mówił, że będzie to "haracz" od drugiego/trzeciego/kolejnego konta, które nie będzie używanie w okresie co najmniej 13 m-sc.

Nie mogę znaleźć jednak potwierdzenia tych informacji na stronie. Może ma ktoś link, albo pisał już do nich w tej sprawie??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaki jest sens posiadania dwóch lub więcej kont w BF? Podobno zakładając drugie konto nie można ominąć opłat Premium Charge, gdyż opłaty są przypisywane jakby do osoby. Tak samo drugiego bonusa od rejestracji też raczej nie można dostać. Więc drugie konto może służyć jedynie dla przejrzystości rozliczania zysków - na jednym np trading live a na drugim trading pre-match. Ewentualnie drugie konto może być w innej walucie. Ale wg mnie to są niewymierne korzyści. Czyż nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ygrek

Ja nie mówie o sensowności otwarcia drugiego konta, tylko pisze, że takie opłaty wprowadzono. Na tym forum część osób ma więcej niż jedno konto i dla nich to info na pewno jest ważne.

Znalazlem troche więcej szczegółów.

Od 31 grudnia 2010 będziemy pobierać od klientów* opłatę†^ (zgodnie z tabelą poniżej) za każdy kalendarzowy miesiąc (“dalej Opłata za nieaktywne konto”), gdy:

nie zarejestrowano aktywności na koncie Betfair przez trzynaście kolejnych miesięcy (brak logowania); oraz:

(B) konto głowne konta Betfair ma dodatnie saldo.

Opłata za nieaktywne konto będzie pobierana z portfela głównego konta Betfair miesięcznie tak długo, gdy, po upływie pierwszego 13 miesięcznego okresu, na koncie nie ma aktywności klienta oraz występuje dodatnie saldo. Jeśli Opłata za nieaktywne konto jest należna a stan konta jest mniejszy niż 5€ lub ekwiwalent w walucie konta, Opłata wyniesie równowartość stanu konta.

Jeśli w dowolnym czasie okresu pobierania opłaty za nieaktywne konto klient zwróci się do nas z prośbą, pobrana opłata zostanie zwrócona, aż do maksymalnie sześciu okresów płatności†.

Przykład: Jeśli klient posiada konto w EUR, i ostatni raz logował się na naszych stronach 28 lutego 2010 a na swoim koncie głównym posiada €25 na dzień 31 marca 2011, Betfair pobierze pierwszą opłatę za Nieaktywne Konto około 31 Marca 2011 i będzie kontynuował pobieranie tej opłaty miesięcznie. Jeśli klient złoży zakład 15 maja 2011 i poinformuje Betfair, że chce by zwrócono mu potrącone kwoty, Betfair zwróci klientowi 10€ za dwa pobrane okresy (€5 za 31 marca i €5 za 30 kwietnia).

*Klientów zarejestrowani w Australii i Nowej Zelandii Opłata za Nieaktywne Konto nie obowiązuje. Klienci zarejestrowani poza Wielką Brytanią posiadający więcej niż jedno konto Betfair będą opłacać tylko jedną opłatę miesięcznie niezależnie od ilości posiadanych kont.

†Jeśli klient jest płatnikiem VAT, na jego życzenie faktura VAT zostanie wystawiona przez Biuro Obsługi Klienta Betfair.

^Wszystkie opłaty zawierają VAT.

±Środki znajdujące się na Koncie Australijskim, Koncie Kasyna lub Gier Exchange nie są objęte Opłatą za Nieaktywne Konto

Waluta konta Betfair Opłata za nieaktywne konto AUS

5

CAD

5

DKK

30

EUR

5

GBP(Klienci z poza Wielkiej Brytanii)

4

GBP(Klienci z Wielkiej Brytanii)

5

HKD

30

NOK

30

SEK

30

SGD

5

USD

5

Przeczytać informację można wchodząc na > Betfair aboutUs -> Betfair.Charges

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No po prostu żadnego z forumowiczów taka opłata jeszcze nie dotknęła dlatego nikt się tym haraczem nie przejmuje do czasu aż może kiedyś go dotknie to się obudzi. Ja juz o tym pisałem dawno temu i oczywiście przychylam się do opinii że jest to rozbój w biały dzień i haracz który wynosi ponad 15% do tego dochodzi juz 5% które płacimy za każdym razem kiedy wygrywamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
na GPW masz 19% ...

Plus opłaty za korzystanie z biur maklerskich itp.

No po prostu żadnego z forumowiczów taka opłata jeszcze nie dotknęła dlatego nikt się tym haraczem nie przejmuje do czasu aż może kiedyś go dotknie to się obudzi.

Jesteś pewny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, jestem tu nowy, gram na BF od lat, wlasciwie od początku ściągają ze mnie PC. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że co tydzien ileś set euro idzie do zbójów za nic..

Oczywiscie, nie gram na czystym BF, jak chyba nikt tutaj, lecz stosuje nakladki (BetAngel, FairBot, Geek). Odpada więc oczywiscie praca na 2 kontach, bo fizycznie praktycznie niemozliwe jest, by w casie rzeczywistym tradowac na 1 tick na 2 kontach ten sam rynek i zaklad, a do tego jeszcze mieć greenbok'a.

Odpada też oczywiscie BetDaq.

Czy ktoś znalazł inną metodę na ominięcie tego złodziejskiego haraczu?

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zagadaj do ygrek'a z tego co wiem on też płaci Premium.

Niestety, nie mogę wyslac ani PW, ani mejla.

Obostrzenia dla nowicjuszy mnie dotyczą.

Jesli możesz, zwróć Ty proszę jego uwagę na moje pytanie.

Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po jakim czasie można się spodziewać PC przy założeniu że właśnie zacząłeś handlować na BF i robisz miesięcznie 1k?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec. Wszystko zalezy od tego, ile prowizji generujesz robiac to 1K miesiecznie, np. 10 transakcji z zyskiem 100 euro, to prowizja (standardowo) 50 euro. Betfair stwierdza ze to, za malo, bo od 1k chce 200 euro. I bedziesz mial szybciej oplaty premium, niz jakbys osiagnal ten tysiac zysku wygrywajac 5*1k i przegrywajac 5* 800 euro - wtedy Twoj ogolny zysk to tez 1000, ala prowizja to 250 - wtedy betfair juz nie chce oplat premium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po jakim czasie można się spodziewać PC przy założeniu że właśnie zacząłeś handlować na BF i robisz miesięcznie 1k?

https://account.betfair.com/regpay-myaccount/premiumcharge/summary.html

Tutaj możesz sobie sprawdzić swój stan PC, tylko musisz byc zalogowany na swoje konto. Jeśli masz 5 ptaszków, to wtedy zaczyna być gorąco... Ale masz też darmowy 1k euro i dopiero po jego wykorzystaniu dostaniesz miejla, że łapiesz się na PC. Dla porównania powiem ci, że ja z tego darmowego 1K, mam jeszcze ponad połowę do wykorzystania, więc do końca roku na pewno jeszcze pogram za free.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta