Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
mohavk

Premium Charge

Recommended Posts

Cieszę się, że Gmoch wkleiłeś obwieszczenie betfair,a Franz poruszyłeś temat dalej.Dla mnie jest to absurd. Jestem podobnego zdania co Traderos, że takie akcje protestacyjne znikomo mogą przynieść efekt, choćby patrząc na historię wstecz, ale jednak zawsze warto próbować. Oni naprawdę musieliby dostać przez takie coś po dupie, by się opamiętać. Ja jak na to patrze, to wygląda to na to jakby mieli jakiś cel w tym, jakby oni chcieli się pozbyć dużych graczy (tylko pytanie dlaczego), bo 20% jeszcze przejdzie, no ale 60%, przecież to jest jakaś masakra. Osoby które zarobiły, powyżej 250k, z pewnością będą się przenosić na betdaq, chyba że zacznie się kombinowanie z nowymi danymi konta, ip, itp. Choć słyszałem, że BF może się przyczepić co do stylu i podobności gry, nawet jak gra się na innym koncie z innymi danymi, więc takie coś może nie zawsze przejść. Noi skwitowanie z bloga P. Webb`a:

"You will just have to stop when you get to £250k!"

(odp. do black panther: też pierwsze co to pomyślałem sobie o botach, bo jest ich tam cała masa, i w dużej mierze mogą się przyczyniać do przeciążeń strony, wiem, że BF nie podjęło pewnie decyzji od tak sobie, bez przemyślenia, tylko musiało mieć zapewne jakiś cel)

Edited by FlySky

Byc moze chca sie pozbyc botow,ktore obciazaja strone.Podobo tegoroczny serial z awariami ,to boty,dlatego kiedys wspomnieli ,ze nie gwarantuja ,ze bedzie mozliwosc zamkniecia pozycji,przy tego typu grze.

fragment z krótkiej odp. na pytanie jednego z maili podsumowujące całą sprawę przez Jacka Birheada, z jego ostatniego journalu z 30 czerwca.

http://w807.wrzuta.pl/audio/52HorJQsjy9/greedy

Poza tym w swojej wypowiedzi, także porusza temat o tym całym nowym PC, warto posłuchać sobie. Jak coś wystarczy się za darmo zarejestrować, żeby mieć dostęp do journali w wersji video (30th June o PC).

http://www.sportstradingjourney.com/

Edited by FlySky

Wlasnie przez takie podejscie jak Twoje lotros betunfair nie ma zadnych oporow przed wprowadzaniem kolejnych oplat. Kiedys tak je wysrubuja, ze i Ciebie dopadnie - zobaczymy co wtedy powiesz. Bedziesz sie cieszyl, ze jestes bogaty, czy sie wkurzal ze kradna zarobione przez Ciebie pieniadze.

Franz Lotros juz chyba placi haracz z tego co wiem. Ale nie o tym mowa. Fakt faktem - BF poki co zlewa graczy bo nie ma konkurencji. Nawet wprowadzajac 60% dalej trzyma wiekszosc u siebie. Takie akcje po mojemu nic nie pomoga. To nie byla decyzja jednaj osoby - am pracowal nad tym caly sztab. Tak tylko mysle czym sie kierowali? Przeciez w ten sposob odpychaja od siebie najwiekszych graczy, ktorzy generuja po 1k dziennie. Na 60% oni w zyciu nie zgodza a tak do tej pory BF pobieralo sobie od nich 20% co srode... nie wiem co zdecydowalo o wprowadzeniu tego w zycie... w wypadku wygranej BF mialo kase dla siebie, w wypadku reda u takiego grubego misia nie tracili nic...

poki co trzeba spokojnie czekac. Jesli sie da to wyprowadzac kase z BF (dzieki Kapitan). Mysle, ze BF w koncu obudzi sie kiedy wiara zacznie przechodzc do konkurencji - o ile ta sie umocni na rynku...

Ostatnio robię surebety na koniach, jednak przez pc jest to biznes chwilowy. dzięki temu jednak zainteresowała mnie tematyka premium charge. Nie moge jeszcze tylko zrozumieć czym jest ten naliczany przez nich koszt bo trochę zawile to napisali. Może wynika to z mojego małego doświadczenia w tradingu, więc proszę owyrozumiałość jesli pytam o banały ;)

Może na przykładzie będzie mi łatwiej. Rynek sprzed kilku dni.

Back 2,64 50,00e przegrane

Lay 2,58 51,16e wygrane

** ‘suma kosztów’ wszystkie pobrane przez Betfair prowizje, które powstały na skutek obstawiania zakładów przez klienta oraz wszystkie Opłaty Premium. ‘Pobrane prowizje’ uwzględniają połowę prowizji pobranych za wygrane zakłady jak i połowę prowizji pobranych od innych użytkowników za Twoje przegrane zakłady. W przypadku wygranej, pobierana jest prowizja po Twojej stawce, w przypadku przegranej przy stawce wygrywającego użytkownika (‘Zakładana prowizja’). Obliczenie prowizji za aktywność obstawiania:

Pobrana prowizja = (Prowizja + Zakładana prowizja) ÷ 2

Podążając za pogrubionym tekstem powyżej pobrane prowizje to połowa prowizji z moich wygranych i połowa z moich przegranych, czyli zakładając bazową stawkę 5%:

moja pobrana prowizja = 0,05 x 51,16 + 0,05 x 50 = 2,53e

ale niżej mam:

Zakładana prowizja = (straty na rynku) x 3%

czyli tak jakby prowizja z moich przegranych nie liczyła się po 5% tylko po 3%! Wtedy będzie:

moja pobrana prowizja = 0,05 x 51,16 + 0,03 x 50 = 2,03e

Czy tak właśnie jest? Czy to właśnie jest sumą wygenerowanych kosztów liczoną w pc?

BF od mojej rzeczywistej wygranej 1,16e odjął jako prowizję 0,06e.

‘Zysk brutto’ to wygrana kwota bez łącznych kosztów minus przegrane kwoty na rynkach Betfair

Czy jest to (51,10 - 0,06) - 50 = 1,10

Czy może "łączne koszty" to to samo co suma kosztów i wtedy:

(51,16-2,03)-50 = -0,87

czyli wtedy jakbym w ogóle nie miał zysku brutto?

Proszę o odpowiedz, bo im więcej czytam to wszystko to tym bardziej mi się miesza...

Suma kosztow:

(Twoja prowizja + Zakladana prowizja) / 2

(0,05 x 51,16 + 0,03 x 50) / 2 = 2,029

Czyli wg. betUNfair, wygenerowales 2,029 kosztow (chociaz Ty z 51,16 zaplaciles 2,56) - to taki ich sposob na wyszarpanie dodatkowo paru groszy od userow :)

Zysk brutto to po prostu zysk z rynku bez prowizji, czyli 51,16

Edit2) oczywiscie zysk brutto to 1,16 :), sorry za pomylke

Edited by franz

Suma kosztow:

(Twoja prowizja + Zakladana prowizja) / 2

(0,05 x 51,16 + 0,03 x 50) / 2 = 2,029

Czyli wg. betUNfair, wygenerowales 2,029 kosztow (chociaz Ty z 51,16 zaplaciles 2,56)

Zysk brutto to po prostu zysk z rynku bez prowizji, czyli 51,16

OK sumę już mam jasną.

‘Zysk brutto’ to wygrana kwota bez łącznych kosztów minus przegrane kwoty na rynkach Betfair

tylko tak jak podałeś czyli sama wygrana kwota nie zgadza się z definicją BF, bo tam jest jeszcze minus przegrane kwoty. Jesteś pewien?

chodzi o to, ze jak wygrasz na jednym rynku (bez odejmowania prowizji) 51,16, na kolejnym 50, a potem przegrasz 100, to Twoj zysk brutto to: 51,16+50-100, czyli 1,16

Edit: oczywiscie w podanym przez Ciebie wyzej przykladzie Twoj zysk brutto to 1,16 :). Przepraszam za wczesniejsza pomylke

Edited by franz

aha no tak. Czyli liczę zyski lub straty na danym rynku. Tylko w moim przypadku zysk na rynku (czyli to ile faktycznie jestem do przodu) wyniósł 1,16 i juz wszystko wiem.

Dzięki franz! Takich własnie odpowiedzi oczekiwałem

Edited by sebbor

oczywisce to co napisalem wyzej, to tez sie nie zgadza :)

PC sa obliczan z tygodnia. Twoje koszty sa obliczane nastepujaco:

(zaplacona prowizja z rynkow wygranych) / 2 ( w przykladzie u gory to oczywiscie 1,16 * 0,05)

(suma przegranych rynkow * 0,03) / 2

czyli jesli zagrasz w tygodniu na 3 rynkach, wyniki z tych rynkow to +10 €. +50€ i - 50€ to Twoje koszty to:

((10+50)*0.05 + (50*0.03) )/ 2 = 2,25

Twoja prowizja = (10+50)*0,05 = 3

zakladana prowizja = (50*0,03) = 1,5

Suma kosztow = (3+1,5)/2 = 2,25

OK. Wyedytowałem zapisy w mózgu ;) Kapuje jak to działa. Teraz trzeba pomyśleć czy da się tego nie płacić :D

Grając wysokie kursy koni jednak większość wygrywam laye na BF. Wiem, że wg prawdopodobieństwa raz na jakiś czas powinien wygrać i bilans byłby na zero. Tylko, że nie mam do dyspozycji próby 1000 rynków gdzie to się zrówna, szczególnie w okresie tygodnia w jakim nalicza się pc. Obawiam się, że mimo wszystko będę na BF na + w większości tygodni co oznacza opłaty. Pozostaje kwestia surebetów na przegranie w BF. Najlepiej bez straty. Do tego dochodzą prowizje przewalutowania... ehh...

Od kilku tygodni opłacam PC i nasunęło mi się pytanie w jaki sposób naliczany jest PC w momencie, gdy któryś z tygodni zakończyliśmy na sporym minusie. Oczywiste jest, że wówczas nie opłacamy PC. Czy jednak ten "minus" na przełożenie na kolejne tygodnie? Proszę odnieść się do sytuacji poniżej:

1. Tydzień I minus 600e (nie pobrano opłaty PC)

2. Tydzień II plus 400e (czy opłata jest pobierana, czy też bilans zysków musi się wyrównać?)

3. Tydzień III plus 100e (j.w)

4. Tydzień IV plus 200e (j.w)

Jak to funkcjonuje w praktyce?? Wziąłem się ostatnio za obracanie bonusami i jak na złość wszystko poszło do buka, stąd moje pytanie.

wg, regulaminu:

Opłaty premium zgodnie z regulaminem betfair nie mogą przekroczyć 20% zysku brutto z poprzedniego tygodnia.

W praktyce nie wiem czy jest to do konca prawda....Otoz 3 tygodnie temu kiedy konczylem przerwe 'urlopowa' zagralem 3 rynki w weekend i to dalo zysk brutto wartosci X, natomiast nastepny tydzien gralem juz normalnie i naliczyli mi prawie 2x wieksze premium charge niz zysk brutto z tamtego tygodnia w ktorym nie gralem prawie wcale oprocz tych 3 rynkow.

A co do obracania bonusami przy oplatach premium, to wg mnie mija sie z celem.

a zapomnialem dodac, ze te 20% o ktorych mowa brane jest pod uwage jedynie do tygodnia z ktorego premium jest naliczane. Bilans zyskow nie musi sie wcale wyrownac.

Jedyna opcja zebys nie zaplacil Premium to wygenerowanie w danym tygodniu total charges >20%, badz jezeli masz lifetime total charges >20% to dopoki nie zejdziesz ponizej nie pobiora Ci oplaty premium.

mozesz to sobie sprawdzic tutaj, tylko musisz byc zalogowany na stronie betfair.

https://account.betf...ge/summary.html

Edited by zajczyk

Witam

Do tej pory byłem zwolniony z tego haraczu, głównie przez to, że obracając bonusami wyprowadziłem z Betfair sporo pieniędzy. Jednak od tego tygodnia haracz mnie dopadnie i mam pytanie czy jest jakaś metoda warta zachodu, aby go nie płacić. Przeczytałem dużo postów na ten temat. Teraz kontry na BQ już odpadają, bo jak wygram na Betfair to mi zabiorą z wygranej PC, co nie ma sensu.

Najlepszym rozwiązaniem wydawałoby się założenie konta na kogoś z rodziny lub znajomego, ale czytałem, że Betfair analizuje styl gry i blokuje konta. Jako, że jak na razie gram w 90% HT/FT to mogliby mnie wypatrzeć bardzo szybko tym bardziej, że mam 1 minusowy rynek na 50 plusowych co pewnie też widzą i nabiorą podejrzeń jak "nowy użytkownik" wpłaci kilka k na nowe konto i będzie generował od razu prawie same zyski.

Dodatkowo dochodzą problemy z płatnościami, zakładaniem konta MB, transferem kasy (MB też może się przyczepić) oraz IP.

Czy jest sens kombinować czy wliczyć to w koszta? Każdy wie, że to jakby jeden dzień pracy za darmo a tę kasę z opłat możnaby przeznaczyć na coś innego. Jakby nie patrzeć nowe konto to jakieś 5000zł do przodu.

Z tego co widzę to Wy raczej się nie bawicie w nowe konta i płacicie PC?

Edited by Grzech