Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
Lepusti

Nowelizacja ustawy antyhazardowej

Promowane odpowiedzi

Zamówione badania zostały przeprowadzone na grupie 118 osób

ale mają próbę :-D nieźle sie uśmiałem, wyniki opierają tylko na takiej garstce ludzi :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie to wszystko jest żałosne i wnioskuję, żebyśmy się zebrali jak największą liczbą osób i napisali pismo do jakiejś gazety albo telewizji, żeby się za tych cymbałów zabrali i to nagłośnili.

Sedno z tego wszystkiego wyciągnął jeden ze słuchaczy radia, który napisał mejla w czasie audycji z Kapicą

"wasze działanie jest niejasne i całkowicie niekonsekwentne w walce z rzekomym wielkim złem hazardu. To tak jakby zalegalizować narkotyki produkowane w polskich fabrykach, a pozostałe zrobić nielegalnymi".

Boli mnie tylko to, że te barany z góry zabierają się za coś o czym nie mają zielonego pojęcia.

MF w odpowiedzi do Komisji Europejskiej będzie się powoływał na badania na grupie 118 osób O_o. Mnie by było wstyd. Czy on, a choćby jego współpracownicy nie zdają sobie sprawy z gównianej wartości takich badań? Gdyby chcieli to ja mogę im bez żadnego dofinansowania przeprowadzić w jeden dzień badania na dwukrotnie większej ilości osób w akademiku.

Banda imbecyli i nic więcej. Tak się wkur*iłem, że szok.

Początki ustawy hazardowej powoływały się na ograniczenie uzależnienia wśród obywateli. Teraz mają w dupie Twoje uzależnienie byle by część z tego co postawisz/wygrasz trafiła do skarbu państwa. Chcą w ten sposób ograniczyć dochody z "hazardu", w którym jest tylko 12% podatku. Po prostu musisz wydawać pieniądze na produkty, które są obłożone podatkiem 23%, a najlepiej na benzynę. Wtedy będziesz przykładnym obywatelem.

Alkohol, papierosy. Tutaj nie ma tematu. Ważne są pieniądze.

Czy takie ograniczanie swobód obywatelskich poprzez inwigilację jest zgodne z konstytucją? Czy państwo ma prawo mi zabraniać i sugerować na co mam wydawać pieniądze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niedługo policja wystawi Ci mandat zimą, bo nie nosisz czapki i narażasz publiczną służbę zdrowia na wydatki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Panowie zaczyna się to robić na prawdę żałosne. Nie pomoże wypłata na moneybookers bo betfair zabroni Polakom handlować.

Trzeba myśleć o zmianie kraju i tyle. Jest na forum ktoś kto mieszka w Niemczech i handluje? Bo mam zamiar w niedalekiej przyszłości tam właśnie pojechać jeżeli betfair u naszych sąsiadów jest legalne (dokładnie chodzi mi o Badenia-Wirtembergia) bo u nas to są czyste jaja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, spokojnie. Przecież to i tak nigdy nie wejdzie w życie. Jestem w stanie usiąść na godzinę i napisać na kolanie lepszą ustawę anty-hazardową niż te baranki. Może mamy jakiegoś lobbystę na forum, który pomoże mi ją przepchnąć?

Niech zrobią jakiś mały oddział do rozliczeń z graczami online, nawet niech nam wezmą te 12% i tyle! Przecież my chcemy tylko legalnie zarabiać!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znowu wraca ten temat :-/

A miałem nadzieję, że żaden cymbał z naszego "sejmiku" nie zacznie przerabiać tej ustawy.

W ogóle najśmieszniejsze jest to(ale o tym już pisaliście), że podstawą do zmiany założeń ustawy mają być badania przeprowadzone na 118 osobach. Nie wiem gdzie oni znaleźli takich ludzi, że aż 58% badanych jest uzależnionych od hazardu. Według mnie ta informacja trochę bardzo mija się z prawdą. Gdyby tak było, to w najlepszym wypadku dajmy 40% ludzi stawiało by w internecie, a prawie 20% w naziemnych, itp(to są moje założenia).

Jakoś, wychodząc na miasto nie widzę co piątej osoby u buka albo na maszynce, Chyba, że chowają się po kasynach, bo tam w ogóle nie chadzam :-P .

"Obroty sektora bukmacherskiego spadły w zeszłym roku o ponad 15% z ponad 890mln zł do 760mln zł" skoro sami zobaczyli, że im kasa ucieka to czemu próbują jeszcze bardziej sobie/nam zmniejszyć zyski. Trzeba być debilem, żeby myśleć, że jeśli uniemożliwią dostęp do buków, pokera, kasyn internetowych, to wszyscy nagle zaczną chodzić do ziemniaków i będą płacić wielką marżę i podatki.

Założenia J.Kaplicy(chyba takie ma :-P): zablokujemy zagranicznych buków, kasyna i zyski z bukmacherki podskoczą o 100000...%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie! Jego założenia są takie, że ograniczą bukmacherke internetową czyli uciekający pieniądz z naszego kraju. Pieniądz, który zostanie wpłynie do skarbu państwa w formie podatku VAT 23% lub haraczu benzynowego w wysokości ponad 50%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, dajcie spokój zauważcie, że każdego roku w styczniu zobaczyć możemy podobne spekulację. Nie wiem, może też media specjalnie chcą podnieść sobie czytelność, bo skoro mamy 60% hazardzistów, 20% bliskich hazardzistów to 11 200 000 osób powinno się zainteresować tematem!! Żenada. Co więcej, skoro mamy taki procent hazardzistów, a ziemniaki potrafią się utrzymać to coś mało zarabia rząd. Mam rację?

Niech się zastanowią czy czasem sami nie okradają na lewo i prawo to co należy do nas - bo podatki chcieliby zapewne jeszcze większe.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez NetTrack w Polsce z Internetu korzysta ponad 14 milionów osób, co oznacza, że odsetek Internautów wśród mieszkańców kraju to ponad 47%.

Najwięcej Polaków korzysta z Sieci w domu, za pomocą stałego łącza. Na kolejnych pozycjach jest użytkowanie Internetu w pracy, w szkole/na uczelni, czy u znajomych.

Największy odsetek Internautów korzysta z Sieci od 5 lat.

Posługując się kategorią wieku najwięcej polskich Internautów ma od 25 do 39 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy takie ograniczanie swobód obywatelskich poprzez inwigilację jest zgodne z konstytucją? Czy państwo ma prawo mi zabraniać i sugerować na co mam wydawać pieniądze?

Okazuje się że tak. Bo rząd tworzy takie ustawy, albo tak je zmienia by taka inwigilacja była zgodna z prawem.

Na przykład nowelizacje ustawy o Prawie Bankowym, nałożyły na banki obowiązek udzielania informacji o stanie i obrotach kont swoich klientów, organom które wystąpią o takie informacje. I teraz nie jest to już tylko prokuratura tylko również organy skarbowe od najwyższego do najniższego w strukturze.

Innym przykładem jest ostatnia ingerencja w OFE. Następnym może być blokowanie stron internetowych które wg polskiego prawa nie działają legalnie na terytorium polski.

To jest chore, ale tak jest i w takiej rzeczywistości żyjemy.

Celem jednolitego rynku Unii Europejskiej jest realizacja 4 zasad:

•Swobody przepływu towarów

•Swobody przepływu usług

•Swobody przepływu osób

•Swobody przepływu kapitału

Ale i to okazuje się mrzonką. Komisja Europejska w kwestii hazardu zezwoliła rządom poszczególnych państw na działanie lokalnego prawa. Tak więc nie można się już powoływać na nadrzędność unijnego prawa nad polskim prawem.

Na chwilę obecną stanowisko Betfair jest takie:

"Polska nowelizacja ustawy o grach wzajemnych i zakładach nie została jeszcze zatwierdzona więc nie podejmujemy żadnych drastycznych kroków. Niestety nie możemy podać więcej informacji, gdyż sprawa dopiero znajduje się w naszym Dziale Prawnym i nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego stanowiska Betfair w tej sprawie.

Jeżeli będziemy wprowadzać drastyczne zmiany dotyczące Polskich użytkowników, na pewno będziemy o tym wcześniej informować.

Na chwilę obecną działamy tak jak dotychczas."

Nie można wykluczyć też tego że Betfair wycofa się z obsługiwania Polaków, łączących się ze stronami z terytorium PL.

Jedno jest pewne. Ustawa zostanie przegłosowana w Sejmie. Zmiany będą, zmiany na gorsze. Pytanie jest jedno, na ile późniejsza realizacja zapisów ustawy utrudni lub uniemożliwi nam korzystanie z oferty Betfair. Czy to będzie zupełny ban czy mimo wszystko ludzie będą mogli korzystać z tych stron na nielegalu tak jak do tej pory było.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-internetowi-hazardzisci-beda-scigani,nId,317488

A tak na marginesie, w sumie nic mi do tego, ale zalecałbym większą powściągliwość w afiszowaniu się z prowadzeniem swojej nielegalnej działalności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamierzają kontrolować użytkowników poprzez wykonywane przelewy.

Mamy XXI wiek. Tyle się mówi o swobodach obywatelskich i wszelakiej wolności, a od początku do końca będziemy sprawdzani przez urzędników. Twoja sąsiadka pracująca w US będzie mogła zajrzeć na Twoje konto bankowe pod byle pretekstem i w majestacie prawa. To co się wyprawia to kpina i hańba. Na całą tą inwigilację będzie przeznaczone mnóstwo pieniędzy, bo przecież ktoś to musi kontrolować. Podatki w górę. Benzyna ponad 5zł. Ja przyszłością w tym kraju jestem załamany. Rząd zamiast myśleć jak nam ułatwić egzystencję to zastanawia się jak jeszcze bardziej nam ją utrudnić. Dwoi się i troi w tej dziedzinie. Każda zmiana jest zmianą na gorsze. Tragedia...

No, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba im odwzajemnić to wyborach i w końcu zaczać głósowac na kogos spoza szajki :PO, PiS,PSL, SLD. Starczy już tych obrzydłych mord, które kradną z każdej strony. Dopiero co podnieśli Vat a teraz jeszcze hazardu się czepiają. Co za kraj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taaa, a jaka alternatywa zostaje? LPR, SO, czy może Korwin, Palikot lub inny dureń ;).

Sorry, w Polsce musi się zmienić pokolenie, dopiero wtedy, jeśli coś. Teraz nie ma szans na normalność. Przy władzy, niezależnie z której strony, siedzą ludzie wychowani na mentalności komunistycznej, i niezależnie czy się jej sprzeciwiali czy nie, oni mieli pranie mózgu zapewnione. Dlatego dopiero jak oni odejdą, mamy szanse cokolwiek zrobić w każdej kwestii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wole każdą inna niż te praszywe mordy. Nowi chociaż na początku może by sie trochę postarali przynajmniej czegoś nie zepsuć. Ale naród ciemna masa i tak będzie głosował na wielką czwórke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, jacy nowi? Tutaj nie ma nowych ludzi. To albo byli PZPRowcy, albo członkowie rządów III RP. Nowi będą za 10 lat. Poza tym, nie o to chodzi. Bo jaka jest różnica, jeśli oni pochodzą z tych samych środowisk z czasów komuny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie zobaczymy jak to będzie jak wejdzie ta ustawa teraz to możemy gdybać ale czy betfair nie ma polskiej domeny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta