Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
Lepusti

Nowelizacja ustawy antyhazardowej

Promowane odpowiedzi

To przeczytaj jeszcze raz ustawę: jest monopol na pokera i kasyna, bf nie może ich otworzyć, jest utrudnienie. A to tylko jeden pkt, dalej nawet nie chce mi się pisać.

Zatem daruj sobie ale takie posty to pisz dalej na forum bukmacherskim, idealne miejsce do tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to zmienia to, i w marcu bedzie notyfikacja, na co ty liczysz w dzisiejszych czasach? ze przebimbasz kolejne kilka lat? powodzenia.

Bede pisal gdzie bede chcial, bo widze, ze sa tu osoby co nadal wierza w "gruszki na wierzbie" i jakies vpny po notyfikacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale po drodze jeszcze moga zmienic duzo rzeczy np. rodzaj podatku.

Nawet wątpliwe jest czy salamacha wytrwa do czasu notyfikacji.

Edytowane przez firence

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za powodzenie, radze sobie jakoś :)

Chce Ci tylko dać do zrozumienia, że pomyliłeś fora. Jak chcesz to oczywiście pisz, tylko po co marnować czas na takie nic nie warte wypociny ?

Mówisz, że prawdopodobieństwo przyjęcia tego projektu to 99%, czyli to oznacza kurs 1.01. Szkoda że BF nie utworzy rynku na to zdarzenie bo byśmy zagrali :) Jest value :D

I tak jak pisze firence. Tyle rzeczy może się zdarzyć. Zresztą w 2009 roku tez miał być game over a jak jest ?

Dobra, z mojej strony EOT.

Powodzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, DIPSYMAN napisał:

Przecież to chłopiec od "ziemniaków" a Wy starzy wyjadacze dajecie się wciągać w takie gierki lol 

Haha :D No, dałem się złapać  na jego haczyk :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pisz co chcesz niech "jad bedzie z toba:), no dawaj psss sycz tam, pien sie:)", wedlug mnie, powtorze - wedlug mnie KE zatwierdzi w 2017r taka ustawe, po ktorej betfair spakuje sie i wyjdzie. Nie liczcie na zaden podatek jaki jest w modelu dunskim, to jest polska, nie rozumiesz jeszcze? co ich obchodzi plebs?

Tobie sie realia pomylily, piszesz mi o 2009 roku?, really?, w kartonie mieszkasz?, wiesz ile sie wydarzylo od tamtego czasu? (nie chodzi tylko o ustawe hazardowa)

Kilka zmian w ustawie i przechodzi, nawet nie chce mi sie pisac jak zrobili we francji, gdzie poker dostepny, a buki sie wycofaly i co i nic, wskorali cos?

Edytowane przez rooot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiceminister finansów udzielił wywiadu na temat nowelizacji ustawy i odlot kompletny. Najważniejsze to samobój jakiego sobie walnął. W paru krajach, gdzie udało się przeforsować restrykcyjne ustawy hazardowe tłumaczono to tym, że Państwo nie chce czerpać z niego korzyści, że chcą ograniczyć hazard, stąd monopol oraz ZAKAZ reklamowania hazardu. Logiczne i spójne. A co wice mówi, nawet w tym wywiadzie, jak chce przekonać Komisje ? Otóż " nie chodzi nam o promowanie hazardu ani czerpanie z niego korzyści", zatem wprowadzamy monopol oraz żeby go nie promować to będzie się hazard mógł reklamować. :D Logika poziom expert w wykonaniu naszego magika. W tym wywiadzie jest więcej bzdur (np. facet nie ma pojęcia na czym polega notyfikacja) ale szkoda już na to czasu.

Żródło: gazateprawna

Wybrałem najważniejsze pytania, dotyczące naszej sytuacji.

Jaki jest główny cel noweli ustawy hazardowej?
W.J: Zapewniam, że nie chodzi nam o promowanie hazardu ani czerpanie z niego korzyści, tylko o zakończenie patologii, która w tej dziedzinie funkcjonuje w naszym kraju od lat.

To bardzo wrażliwy obszar, autorzy projektu musieli być narażeni na naciski różnych grup interesów; nawet w łonie rządu były dwie wersje tej ustawy - autorstwa MF i wicepremiera Jarosława Gowina.
W.J.: Nasz dokument powstawał w bardzo higienicznych warunkach, w bardzo wąskim zespole, we właściwym departamencie w Ministerstwie Finansów. Komitet Stały Rady Ministrów był pierwszym miejscem, na forum którego zgłaszane były uwagi do naszej propozycji. Te uwagi zostały w dużej mierze uwzględnione.

A co z rozbieżnościami między wersjami MF i Gowina?
W.J.: Kluczowy postulat wicepremiera Jarosława Gowina znalazł ostatecznie poparcie na forum Rady Ministrów. Wprowadzono do projektu możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich. Tylko one będą mogły być reklamowane.

Co zatem, Pana zdaniem, może się zmienić w projekcie na etapie prac sejmowych?
W.J.: Przedmiotem prac Sejmu będzie cała ustawa. Gorąco dyskutowanym tematem będzie prawdopodobnie możliwość reklamowania innych usług z obszaru gier. Zapewne wróci kwestia kar za nielegalne posiadanie automatów. Może również postulat dot. gry w pokera, m.in. zalegalizowanie pokera domowego za pieniądze. Jednak jeśli chodzi o pokera, to, moim zdaniem, nie wszystkim oczekiwaniom należy wychodzić naprzeciw.

Zapowiadane było wysłanie ustawy do notyfikacji w Komisji Europejskiej.
W.J.: Niezwłocznie wysyłamy projekt do notyfikacji. Spodziewamy się, że potrwa ona 3-4 miesiące, satysfakcjonujący dla nas byłby ten krótszy okres. Po wakacjach z projektem ustawy powinien zapoznać się Sejm. Jest więc pełna szansa na to, że ustawa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku

Edytowane przez markm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, black panther napisał:

Już wszędzie kładą swoje łapska, zauważyli że ostatnio bitcoin ponownie nabiera na wartości jak i popularności wśród ludzi. Cena Bitcoina w niedalekiej przyszłości podejrzewam, że dobije do konkretnych liczb( mam taką nadzieję :P) to KE momentalnie się interesuje, inwigilacja na każdym kroku. Na tę chwilę nie znam innego, szybkiego i z niską prowizja przekazu pieniężnego z zagranicy jak Bitcoin.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ustawa z datą dzisiejszą trafiła do notyfikacji. Okres zwieszenia, zgodnie z informacją zawartą tutaj trwa do 31 października 2016r.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, rooot ma w zupełności rację. Betfair nie będzie się ubiegał o żadną licencję, bo i po co? Zobaczcie co się stało np. w Portugalii, która była swego czasu trzecią (!) nacją w Betfair. Dla mniej kumatych - Betfair zwinął się stamtąd. Włochy podobnie. Utworzyli niby jakąś włoską giełdę, ale płynność jest dramatyczna. To, że Betfair zniknie z polskiego rynku jest pewne. Możemy podziękować kochanemu PiS-owi. Notyfikacja w UE jest również wysoce prawdopodobna.

Zastanówmy się lepiej jak ominąć ten zakaz i czy to w ogóle możliwe. W tym kierunku powinna przebiegać dyskusja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spoko, oni dalej będą pocieszać mówiąc, że nie przejdzie, a tymczasem co chwile ktoś to przyklepuje i już ostatni krok o ile się nie mylę. Ja stawiałem od początku - to koniec,no ale pożyjemy, zobaczymy, oby nie :) W ogóle czemu ma nie przejść notyfikacji, bo? Tam nie takie głowy siedzą i gdyby nie było szans nie sądzę by dla picu to składali.

Ja mam pytanie inne - co z graczami na starych kontach z krajów gdzie ich zablokowano? Oni też musieli się spakować czy tylko nowi nie mają wstępu?

Edytowane przez dave84

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, black panther napisał:

Slyszalem ,ze maja scalac rynek wloski+francuski i hiszpanski.

Z tego scalenia nic nie wyjdzie, bo ludzie już olali Betfair w tych krajach, skoro 3 lata już nie można tam tradować w normalnych warunkach.

Macie Panowie jakieś sensowne pomysły jak obejść te ustawę pseudohazardową? Pisaliście o VPN-ach. Czy to się sprawdzi?

EDIT:

Dave - wszyscy gracze z danego kraju (starzy i nowi) dostają jakiś tam czas na wypłatę środków z Betfair, a potem ich konta są zamykane.

Edytowane przez FallWeiss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, dave84 napisał:

Ja mam pytanie inne - co z graczami na starych kontach z krajów gdzie ich zablokowano? Oni też musieli się spakować czy tylko nowi nie mają wstępu?

A czasem w Rosji tak nie zrobili?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta