Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
kryniu

Tworzymy wspólną bazę danych do rynków CS

Recommended Posts

Swego czasu zaoferowałem się, że wrzucę na forum jak powinien wyglądac kurs na 0-0 przy takim a takim poziomie undera. Moje notatki są jednak niezbyt kompletne i kilka lig wyglądałoby na okrojone. Cały szkopuł w tym, że dla każdej z lig te wskaźniki wyglądają inaczej i każdej trzeba poświęcić trochę czasu. Wpadł mi do głowy pomysł, aby wykorzystać potencjał forum i stworzyć bazę dla każdej z lig z osobna, np.

Czemu akurat te wyniki? Bo na ich podstawie można wywnioskować kursy na inne CS-y. Wyniki 1-0, 2-0 i 3-0 podawane byłyby dla faworyta, a nie gospodarza. Czas zapisu danych to ok. 5 min przed spotkaniem, gdy kursy są już jasno ustabilizowane.

Myśle, że warto aby jedna osoba przez okres 1 m-sc prowadziła zapiski dla jednej ligi - którą wybierze. Wystarczy zrobić screen i potem to wrzucić do excela - pare min pracy...Po miesiącu dane w excelu prześlemy do jednej osoby, która to poskłada w całość i wrzuci na forum.

Chyba nie muszę nikogo przekonywać jak ważne jest aby w miarę wcześnie wyłapywać zawyżone kursy - taka baza danych na pewno nam w tym pomoże!

Ja mogę wziąć na siebie ligę hiszpańską - kto ma jakieś sugestie, albo jest chętny do współpracy dopisywać się!

Bardzo dobry pomysł! Osobiście prowadzę taką bazę danych wraz z łenoo już od jakiegoś czasu, dlatego podejmuję się organizacji.

Proszę zatem osoby chętne do zapisywania się w temacie.

Osoba, która się zapisze zobowiązuje się na dostarczenie wypełnionej tabeli, prowadzonej przez miesiąc czasu. Np:

Premiership - styczeń - zicoo

Na koniec danego miesiąca przesyłacie wypełniony szablon na mój adres e-mail (prześlę go zainteresowanym)

Szablon do pobrania w załączniku.

Uwaga! Ligę oznaczamy według schematu, najwyższa klasa rozgrywkowa to 1, czyli np Premiership (Anglia) proszę opisać jaki Anglia 1, Championschip to Anglia 2. tak samo dotyczy to innych krajów.

Każdy kto przyczyni się do jej rozwoju otrzyma dostęp do tabeli w dokumentach google.

Osoby chętne proszę zapisywać się w temacie i tym samym rezerwowanie sobie ligi.

wszystko fajnie tylko wg mnie jest to zbyt cenne aby publikować to na otwartym forum. Wg mnie całe zestawienie powinno być dostępne tylko do osób zaangażowanych w tworzenie. A i tak w razie jakiegoś zawyżonego kursu będzie to opublikowane na forum z tym że wg mnie całe zestawienie z wszystkich lig powinny nie być publicznie dostępne

To jest moje zdanie

Ok no ja zgłaszam się do prowadzenie ligi niemieckiej od lutego.

wszystko fajnie tylko wg mnie jest to zbyt cenne aby publikować to na otwartym forum. Wg mnie całe zestawienie powinno być dostępne tylko do osób zaangażowanych w tworzenie. A i tak w razie jakiegoś zawyżonego kursu będzie to opublikowane na forum z tym że wg mnie całe zestawienie z wszystkich lig powinny nie być publicznie dostępne

To jest moje zdanie

Ok no ja zgłaszam się do prowadzenie ligi niemieckiej od lutego.

Arkusz będzie dostępny tylko dla osób go tworzących

i o to mi chodzi, bo i tak możemy korzystać z tego wszyscy, ale osoby które tworzą to i mają jakiś wkład w forum powinny mieć możliwość pierwszeństwa dostępu do takich informacji. A inne fora tylko czekają na darmowe materiały :-D

:P wiem, wiem:P akurat tak się składa, że od tego czasu będę w pełni dyspozycyjny.

Pomyślę jeszcze dziś jakby tu ustawić monitoring na to i podejmę się czegoś od początku miesiąca. Myślę, że jakieś wnioski i tak dopiero będziemy mogli wyciągać po jakichś 2-3 miesiącach. Zapowiada się ciekawa praca analityczna, a to bardzo lubię.

z kazdego weekendu trzeba pospisywac wszystkie mecze z danej wybranej ligi czy wystarczy po kilka na weekend?Nie mam za bardzo czasu, a tez chetnie bym sie przyczynil do rozwoju tego tematu bo widze potencjal:)

wiadomo, że im więcej tym lepiej. Wtedy można zbadać więcej zależności! Ja osobiście uważam, że powinny być spisane wszystkie.