Jump to content
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Test Test

Test Test

Tworzymy wspólną bazę danych do rynków CS

Recommended Posts

Aha, jeszcze jedna sprawa mi przyszła do głowy teraz, bo spojrzałem w ten arkusz.

Jak masz na przykład pola na 1 , 2 , X , oczywiście wszystkie do pobrania z rynku MO ALE

które konkretnie po stronie BACK-a czy LAY-a bo czasami mogą być duże rozbierzności ?

Ja wiem że na rynkach z dużą płynnością to dziur nie ma aż takich ALE program musie "wiedzieć" co wtedy zrobić

Powiedzmy takie cos:

_________ BACK LAY

Druzyna_A 2.20 2.40

Druzyna_B 3.85 3.90

Remis____ 3.65 3.85

To wtedy do arkusza wędruje (2.20, 3.85 , 3.65) czy , (2.40 , 3.90 , 3.85) ?

Generalizująć , również dla wszystkich innych rynków potem (CS, O/U) , to zbieramy kursy po stronie BACKa czy LAYa ?

Myślałem żeby może średnią (BACK + LAY) /2 hehe, :)

ale wtedy średnia z danych dwóch kursów może okazać się wynikiem który nie istnieje na drabince kursów w BF .. np

(2.98 + 3.05 ) / 2 = 6,03 /2 = 3,015 , więć troche dupa. :/

Panowie , jakieś sugestie ?

Czy nie pierdzielimy sie w kosmetyke i zakładamy że te ligi to mają na tyle dużą płynność zawsze (zwłaszcza przed samym rozpoczęsciem meczu) i nie ma dziur między nimi więc zbieramy po stronie BACK i już...

Do tej pory przy swoich ręcznych zapiskach , jak żeście to rozstrzygali ?

Edited by domsuw
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dobra Panowie. Mata i bawta sie http://www.sendspace.pl/file/a5eb57322e01e0e325d3538 (Kuchar podepnij to pod ten post , bo ja coś nie mogłem, ten powyżej to link zewnętrzny) N

Hmmm.... są mocno zakorzenione w polskiej kulturze sposoby wyrażania wdzięczności ale narazie wystarczy jak wciśniesz zielone strzełeczki przy moich postach Wersja którą ja mam jest mocno sp

Nooo.

Posted Images

Jeśli są tak wielkie dziury to wg mnie nie warto pobierać danych, a na takiej Premier League wszystko zapchane jest po brzegi więc ja proponuje brać back - lay zazwyczaj (prawie zawsze) jest i tak tick wyzej - czy to na MO, UO czy CS ( chodzi mi o te najbardziej oblegane 0:0, 1:0. AU)

No spoko, czyli tak jak przypuszczałem.

znaczy teraz ręcznie do tego manualnego wpisujecie sobie BACKi.

A dużo macie już tych wpisów / rekordów w tym arkuszu ?

Jakoś sie wymieniacie potem i synchronizujecie arkusze czy jak ?

mazitbg , ilu z Was w tym uczestniczy ?

Edited by domsuw

Adamek dobrze napisał, co do tych "dziur" i spisywania back-ów. Ilu nas jest, tego dokładnie sam nie wiem. Paru osobom w różnych odstępach czasowych podsyłałem też ten arkusz, a na pewno są też takie, które robią to na własną rękę i się nie ujawniają, więc proponuje, że kto chciałby, albo już coś tam ma spisane, niech pisze w tym temacie, to będziemy mieli jasność ;)

No Panowie coś tam sporządziłem. Można testować.

Dodałem na samym końcu jeszcze kolumne w której zapisuje czas zrzucania kursów do Excela.

Może nie wygląda jakoś cudnie, (bo przerabiałem z mojego starego narzędzia do dutchingu) ale robi co ma robić.

- Automatycznie czesze kursy z danej ligi na dany dzień . Wszystkie kursy , tak jak według tego formularza co załączony kilka postów wyżej.

Działa przy pewny założeniach (np. konto na BF trzeba mieć w języku angielskim a nie polskim. czyli np "Correct Score" żeby zrzucał a nie "Dokładny wynik", bo tam jest w niektórych partiach kodu wpisane na sztywno poprostu i przy porównywaniu by nie znalazł itd itp.)

Nie robiłem jakiegoś testowania złożonego bo już godzina troche nie ta, :) ale np ja jutro mecze w lidze włoskiej (8 meczy) ciągnie wszyskie kursy (tak jak według formularza) dla wszystkich tych meczów w 8 sekund. (sam sie przeklikuje między rynkami) - wszytko oczywiśćie z poziomu Excela.

Średnio sekunda na meczyk i jego cztery rynki (MO,CS,UO1.5 , UO2.5)

Jak ktoś chętny do testowania wersji BETA , to pisać na PW.

Edited by domsuw

Kuchar gdzie to moge podpiąć ?

Narazie można ściągać tutaj: http://www.sendspace...53d2108b0cca803

Nie piszę spersonalizowanych wersji, ta działa wystarczająco dobrze, choć jeszce wczoraj w nocy nazywałem ją BETA :)

Uwagi pisać tutaj, dzielić się spostrzeżeniami itd.

Tu moge coś odpowiadać w razie problemów , ale nie każdemu z osobna na PW.

Miłej zabawy i Zielonego życze.

Plik wgrany poniżej.

automat_do_kursow_kopanej.rar

Edited by Kuchar

świetna robota

jutro po jednym meczu ligi niemieckiej i holenderskiej a kursów nie chce ściągać, nie zawiesza się tylko ładuje bez końca, to chyba wina ilości meczów. Na 31-03 ściąga już normalnie

Dokładnie mam to samo. Jak ściągam kursy np z 31 z angielskiej to jest wszystko OK, wyświetla się info żeby zajrzeć do nowej zakładki. Gdy robię to samo właśnie z niemiecką dzisiaj to zastanawia się w nieskończoność, w RaceMeetings pojawia się, że jest jeden mecz ale już w NewOdds nic się nie pojawia i nie ma komunikatu, że skończył.

Hmmm, no widze właśnie.

Rzeczywiście jest problem w momencie gdy na dany dzień , w danej lidze jest tylko jeden mecz... to cuś sie tam zapętla i wisi, poszperam w wolnej chwili żeby wyeliminować tą zawieche, ale nie wiem kiedy się wolna chwila trafi.. w ten weekend będzie ciężko.

Napiszcie na jakich systemach operacyjnych i na których wersjach offica wam to działa, bo mam sporo ludzi co piszą że coś tam u nich nie działa, i chciałbym wyeliminować rozbierzności po stronie systemu operacyjnego czy też wersji pakietu office'a.

U mnie na przykład chodzi na WIn XP + Office 2007 ENG

A oprócz tego jakieś błędy, czy ogólnie Panowie traderzy zadowoleni z automatu ?

Mam nadzieje że sie tam komuś przydaje i tą podstawową robote, taką jak w pierwotnym zamyśle, to robi bez większych problemów - zbiera kursy szybciutko w momencie jak mecze wchodzą IN-PLAY, bez przepisywania i żadnych print-scłreenów itd.

W nowszej wersji dodam jeszcze przycisk co by dla wszystkich lig ściągał kursy... po co wciskać 5 guzików jak można jeden ;)

Coś takiego...jak ja mam u siebie: http://screenshooter.net/3455841/jmlphgf (ale moja wersja też jeszcze sie zwiesza przy jednym meczu w lidze)

A czy ktoś w tym dobrowolnym handlu wymiennym zechciałby się podzielić tym co do tej pory zebrał manualnie (te print screeny i przepisywanie).

Jeśli tak to będzie mi bardzo miło, chętnych zapraszam do pisania na PW :)

Myślę że teraz każdemu będzie ta baza rosła szybciutko i bezproblemowo i co najważniejsze można je wszystkie zczytywać dokładnie w momencie gdzy wszystkie wchodzą IN-PLAY , a to bardzo ważne.

Ja nazbierałem troszeczke tych kursów (w sumie nie tak dużo do tej pory - bo automat świeżo co pisany) ale jak sie uzbiera coś pokaźnego to jakieś automatyczne narzędzie do ich analizy można będzie napisać pod kolejną serią guzików w Excelu jakieś rozkłady , wykresy (bo w Excelu też to ładnie można opracować) i gotowe odpowiedzi oglądać które kursy padają w statystycznym przedziale a które nie, które zawyżone a które zaniżone itd..

U mnie działa bez problemu z tym jednym małym wyjątkiem. Działam na WinXP + Office 2007PL

A z automatu jestem zadowolony, na pewno się przyda. Jak na razie nie używałem go zbyt dużo ale w ten weekend pewnie już go poużywam znacznie więcej.

U mnie nie działa na Win 7 i polskich office 2007 oraz 2010. W obu przypadkach taki błąd się pokazuje, jak na screenie, zarówno w przypadku odpalania automatu jak i próbie póxniejszego logowania.

post-366-0-77639200-1333186008_thumb.png

Trochę mylisz pojęcia. API - Application Programming Interface. Pewnie chodzi Ci o dodatkowe opłaty za ściąganie danych z BF. Na pewno tych danych więcej ściągamy ale ta aplikacja w parę chwil zaczytuje kilka rynków i ściąga jakieś dane tekstowe także nie bałbym się o te dodatkowe opłaty.

już raz właśnie tak miałem że naliczyli, od wczoraj miałem włączonego Geeka, dzisiaj kilka razy ściągałem wyniki i po pewnym czasie "API error". Trochę zaniepokoiłem się ;p

API error to może tylko w tej klasie zarejestrowanej przez SOAP-sa, ale program coś tam czyta i oczywiście zwiększa ilość danych jakie ściągasz z BF, ale przecież nie klikasz co chwila żeby Ci ściągał kursy, tylko raz na jakiś czas. Jeśli byś nawet klikał co 5 min i miał włączonego GT czy Fairbota(tak jak ja) to nic Ci sie nie stanie.

Ja ten program przerabiałem z innego kóry miałem do dutchingu kobył, to wtedy odświeżałem moje P&L co sekunda, przed każda gonitwą ciurkiem przez 10min, no to wtedy to mnie hooje policzyli, ale przy klikaniu i zbieraniu kursików PRE, co jakiś czas (powiedzmy nie częściej niż 5 minut) to nie ma ŻADNYCH obaw żeby Cie zaczęli liczyć za dane... ale kto potrzebuje kursy PRE co 5 min ? :) aż tak często sie nie zmieniają.

Także ja bym sie nie martwił o opłate, dopóki nie klikasz jak głupi... co chwila.

Właśnie mi tu jeden z forumowiczów ,zwrócił uwage.

Że ponad 60 pobrań (z tego forum ponad 40 + 20 linkiem zewnętrznym) a tyko dwa Thanx-y wyrażone .... eh wy :P;)

Podziękuję, podziękuję, piwka postawię jak tylko dojdę czemu mi nie działa. Wywaliłem office 2002, wgrałem 2007 i dalej qpa.

W każdym bądź razie, domsuw SZACUN za bezinteresowne udostępnienie narzędzia traderom :)