Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
lisartur

Nowe pomysły, propozycje na budowe programów, botów, itp

Recommended Posts

Witam,

Na początku chciałbym przedstawić Wam dobrego programistę mario, który zajmię się tym działem. Wraz z całym zespołem traderów zamierzamy budować nowe oprogramowanie, które da nam większe możliwości tradując bądź wykorzystując giełde do wszelakich inwestycji.

API to interfejs programowania przygotowany przez giełdę zakładów sportowych Betfair.com. Co my możemy stworzyć? Dzięki API mamy możliwość stworzenia programów zapisujących dane takie jak wykresy, kursy itp. Dzięki własnym programów możemy stworzyć możliwość przyjmowania automatycznie zakładów w odpowiednim dla nas momencie. Języki programowania jakie możemy wykorzystać do naszych aplikacji do C#, PHP, Java.

Oprócz standardowego programu tylko i wyłącznie do giełdy możemy zająć się budową programów wykorzystujących dane bukmacherów co również przyczyni się do efektów gry pre play.

Mam nadzieję, że na forum znajdziemy osoby chętne do pomocy przy tworzeniu oprogramowania. Proszę zatem o napisanie na skrzynki prywatne tzw. PW do administracji. Osoby, które nie mieli nigdy styczności z programowaniem oczywiście również się przydadzą. Jest zapewne wiele osób wśród nas, które potrafiłyby stworzyć dobry algorytm, plan programu, a resztą oczywiście zajmą się odpowiednie osoby.

Dołącz do zespołu traderzy.pl i zyskuj z nami!:)

Witam,

Od kilku lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania związanego z zakładami bukmacherskimi min. ExploreBet oraz SoccerBet.

Współpracuję też z grupą programistów i razem budujemy aplikację do arbitrażu sportowego - SurebetMonitor.

Od dłuższego czasu interesuję się giełdą zakładów BetFair, śledzę zmiany kursów i szukam zależności związanych z ruchami cen na rynkach. Dzięki tym obserwacją odkryłem kilka zasad którymi rządzi się giełda, planuję stworzyć oprogramowanie które będzie analizować aktualne kursy oraz będzie informować nas o najlepszych momentach by wejść do gry lub zrealizować zysk.

Szukam ludzi którzy mają pojęcie na temat programowania oraz ludzi z ciekawymi pomysłami które można zrealizować.

Czekam na propozycje.

Mario ,kalkulatorek ktory napisales jest super -najbardziej podoba mi sie ,ze cyferki mozna zmieniac niezaleznie .Bardzo szybko i porecznie dziala .

Ja przez caly czas mysle nad wskaznikiem ,ktory by mi dawal pojecie na wyscigach czy na innych tradach o realnym Weight of Money .Dane z BF ida ,bo na arkuszu bodajze 3 w BA mozna bylo cos tam obserwowac ,ale za cienki jestem w te klocki ,zeby to przetworzyc tak jak ja bym chcial .

Generalnie WOM jest zafalszowany przez roznej masci spooferow .

Gdyby udalo sie stworzyc narzedzie na ktorym -powiedzmy udalo by sie ustawic -czas startu i interwal - przykladowo 5 min przed gonitwa i co 15 sek (ustawiane ,zeby mozna bylo pokombinowac co jest najlepsze ).

Nastepnie -jeden ladder z obrotem od poczatku (w sensie 5 min przed ), a pozniej zeby co 15 sek wpisywalo obrot na poszczegolnych poziomach z tego czasu -powiedzmy 4 tickow ,po czym po 15 sek otwieralo nowe okno itd -az do off-a ). W ten sposob moglibysmy widziec realny WOM ktory jest(czy byl przed 15 sek ) a nie ten ktory spooferzy chca pokazac .

Mysle ,ze to by bylo super narzedzie -pozwalajace sie zorientowac w trendzie i pewne prawidlowosci daloby sie szybko w ten sposob wychwycic .

Jeden pomysł na program już mam.

Będzie to program do pobierania danych i zapis do bazy.

Aplikacja kliencka będzie wyświetlać archiwalne i obecne kursy.

Pytanie: maksymalnie co ile sekund mam pobierać nowe kursy?

Jeden pomysł na program już mam.

Będzie to program do pobierania danych i zapis do bazy.

Aplikacja kliencka będzie wyświetlać archiwalne i obecne kursy.

Pytanie: maksymalnie co ile sekund mam pobierać nowe kursy?

Nie wiem czy mowisz o tym pomysle ,ktory zaproponowalem .

Generalnie chodzi mi o to ,zeby dostosowac to do koni ,ale i do innych sportow tez by sie nadawalo -wiadomo najwiekszy ruch na tenisie czy pilce jest w ostatnich minutach i obserwacja gdzie idzie kasa i gdzie klada pieniadze big boys bylaby bardzo przydatna .

Kursy wystarczy jakby byly brane z 1 s . interwalem -zreszta ty jestes fachman ,to bedziesz wiedzial co jest odpowiednie-ale najwazniejsza sprawa jest ,zeby do tego kursu byl przypisany aktualny obrot -nie od poczatku w ogole ,ale od poczatku interwalu zalozmy 15 sekundowego .

Mario,jakbys cos takiego zrobil to podejrzewam ,ze tylko kwestia czasu a bysmy rzadzili na betfair .

Przez ostatnie dni dyskutuja zawziecie na BA forum o ustawkach na dwoch gonitwach ,i w ogole o ustawkach na koniach :

http://www.betangel.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3401

Gdyby taka aplikacje dalo sie zbudowac ,cos takiego by nie przeszlo niezauwazone .

Dla tych co moze nie maja dostepu do tego forum napisze ,ze przeciwko dwom faworytom o 15.40 Sthl i 15.50 Folk. bodajze 1.lutego na minute przed offem szla potezna kasa .W dyskusji bierze udzial uzytkowniczka enzabella ,ktora to widziala i na jednej z tych gonitw zrobila 600 gbp ,natomiast w ciagu bodajze ostatnich 3 miesiecy ok 114 tysiecy gbp.

Ustawki na konikach ciekawe, ciekawe ... tam udowodnić takie coś graniczy z cudem :D

Odbiegajac od tematu ,dzokeje maja mnostwo roznych sztuczek -znalem kiedys troszke towarzystwo ze Sluzewca zupelnie prywatnie dzieki mojej bylej zonie.

Zaden dzokej nie jest oczywiscie na tyle glupi ,ze bedzie wstrzymywal konia co golym okiem wychwyci cialo co na Sluzewcu nazywalo sie Komisja Techniczna -gdyz niektore o dziwo bardzo uwielbiaja sie scigac . Ale sa takie numery jak np. spozniony start ,jazda duzym kolem ,czy tez tzw. jazda w klatce .Mozna tez nieodpowiednio wysylac konia ,zamieniajac to raczej w szarpanie .Nie mowiac o tym ,ze stajenni tez moga odpowiednio "przygotowac " konia do wyscigu .Co moze zrobic kon -poskarzyc sie ?

Na Sluzewcu byl kiedys dzokej -mistrz przegrywania w celowniku -Albin Rejek -on potrafil przegrac o nos i nikt nie byl w stanie mu udowodnic ,ze nie walczyl .

Kapitan, bardzo ciekawy pomysł. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na odczytanie aktualnego trendu i szybkie otwarcie pozycji. Wykluczyłoby to wszelkie możliwe manipulacje rynkiem w skali całego pre/wyścigu.

Stosuje ktos jakies boty do pilki , potrzebuje cos takiego z w miare duza iloscia ustawien , ale taki podztawowy na jeden rynek tez by sie przydal.

Stosuje ktos jakies boty do pilki , potrzebuje cos takiego z w miare duza iloscia ustawien , ale taki podztawowy na jeden rynek tez by sie przydal.

- jakich ustawień

- jaki podstawowy rynek

Jedno jest pewne jak już będzie gotowy taki program to dostaną go tylko te osoby które faktycznie wniosły jakiś wkład w jego tworzenie.

mario

jak dla mnie wystarczy pobierać kursy w zależności od czasu pozostałego do spotkania

ja robię to w ten sposób że pobieram tak:

4-2 godziny przed co 1 minutę

2-1 godziny przed co 40sek.

60-30min przed co 30 sek.

30-10min przed co 20 sek.

10-1min przed co 10 sek.

oczywiście można sobie przyjąć inne ustawienia

Jako, że do gry pre play potrzebne są odpowiednio płynne rynki codziennie wiele czasu zajmuje mi przeglądanie oferty i wyszukiwanie odpowiednich meczów. Za odpowiedni uważam taki, gdzie występuje duża płynność (na rynkach CS co najmniej 10 K), bądź takie, które przynajmniej dobrze rokują w tym temacie.

Interesowałoby mnie stworzenie bota, który zczytywałby z BF wszystkie mecze odbywające się np. w poniedziałek i szeregujący je poczynając od tego, gdzie na rynku MO (CS, o/u itp.) występują aktualnie największe obroty. Mnie osobiście ułatwiłoby to pracę.