Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
Terdan

Stanowisko prawdziwego tradera

Promowane odpowiedzi

Na forum zapewne mamy wiele osób, które przy swoim biurku posiada wiele gadżetów. Jedni bardziej zaawansowani używają kilku monitórów, drugim wystarczy jeden... A ja mam dla Was jeszcze lepsze rozwiązanie, o którym napiszę niżej.

Na początku zacznę od bardziej profesjonalnych stanowiskach. Dobrym wyborem tutaj jest wykorzystanie kilku monitorów dzięki czemu będziemy mogli na jednym obserwować ruchy kursów, na drugim oglądać mecz, zaś trzeci wykorzystać do handlowania. Oczywiście możemy mieć ich jeszcze więcej...

Jak widać na powyższym filmiku wszystkie konfigurację dają wiele możliwości, jednak prawda jest taka, że musimy to dopasować pod siebie. Grasz pre play? Wystarczy Ci stanowisko z jednym dobrym monitorem i ewentualnie programem opisanym niżej. Wielu z nas jednak handluje zarówno na tenisie jak i koniach, co wtedy najlepiej wybrać i jaka jest cena takich konfiguracji?

Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz na:

http://www.digitaltigers.com/zenview.asp?bhcp=1

Na stronie tej widzimy konfigurację kilkunastu monitorów połączonych w sposób szeregowy zależnie od wielkości urządzenia.

Jeżeli już macie kilka monitorów a chcielibyście zrobić porządek na swoim biurku, ewentualnie połączyć monitory za pomocą uchwytów warto zajrzeć na strony:

http://edbak.pl/?d=196

http://edbak.pl/?d=48

A teraz czas na dosyć ciekawy, pełen wielu opcji program, który niedawno znalazłem w internecie. Dexpot - Ciekawy program do zarządzania wirtualnymi Pulpitami. Funkcja taka, znana doskonale miłośnikom Linuksa, okazuje się bardzo przydatna także w Windows. Jednoczesne korzystanie z kilku Pulpitów(możliwości włączenia 20) znacznie poprawia komfort pracy, zwłaszcza jeśli należysz do osób uruchamiających jednocześnie dużą liczbę programów.

Jeden Pulpit przeznaczyć można np… Dla otwartych okien pakietu biurowego, inny dla okien przeglądarki WWW, a jeszcze inny dla komunikatora internetowego. Co więcej, każdy z tych Pulpitów może wyglądać zupełnie inaczej, a nawet być wyświetlany w innej rozdzielczości. Możesz także utworzyć oddzielny zestaw ikon dla każdego z wirtualnych Pulpitów. Zaawansowani użytkownicy powinni natomiast docenić możliwość zdefiniowania reguł automatycznie porządkujących pulpity, np… Każde nowe okno komunikatora zostaje przeniesione na Pulpit nr 4.

Dzięki zastosowaniu programu masz wiele możliwości. Możesz na jednym pulpicie standardowo przeglądać strony www, mieć uruchomiony komunikator i oczywiście stronę www.traderzy.pl natomiast na pozostałych uruchomić Geeks Toy, wykres kursów, streama itd. W łatwy sposób zarządzać każdym pulpitem kombinacją klawiszy alt + 1 ; alt + 2 itd. (konfiguracja zależna od Twoich upodobań.)

Co tu więcej się rozpisywać.. Zawsze lepiej uruchomić samemu program, przetestować wszystkie funkcję i ocenić jego przydatność.

Pod linkiem poniższym umieszczam download, co ciekawe program jest po polsku i zajmuje jedynie 4MB!!

http://www.idg.pl/ftp/pc_24531/Dexpot.15671394.html

dexpot15.gif

Na koniec jeszcze tylko filmiki z ukazaniem opcji i szybkości programu.

Czekam na raporty z testów i ocenę przydatności wirtualnych pulpitów:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne cudo jakie znalazłem. Zainstalowałem właśnie:

DisplayFusion Pro, który przydaję się do pracy z dwoma monitorami a wiele osób korzysta właśnie z takiej konfiguracji więc poniżej zamieszczam zalety programu.

* ułatwia pracę wielomonitorową,

* rozszerza pasek zadań,

* rozciąga lub ustawia osobne wygaszacze i tapety

Strona programu:

http://www.displayfusion.com/Compare/

Ja pozyskałem aplikację z gazety Komputer Świat:D więc trzeba poszukać w internecie "specjalnej" wersji.

Znalazłem coś takiego ale sami musicie przetestować.

http://peb.pl/system/405210-rapidshare-displayfusion.html

Ogólnie program rewelacyjny, za pomocą jednego kliknięcia możemy okno z jednego na drugi monitor przerzucić, rozciągnięty pasek zadań - główne funkcje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne programiki ;)Kuchar mam zatem pytanie - czy korzystając z któregokolwiek z tych programów idzie ustawić tak, że kiedy mamy podłączone 2 monitory do jednego komputera, że każdy monitor ma swój niezależny pulpit?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fajne programiki ;)Kuchar mam zatem pytanie - czy korzystając z któregokolwiek z tych programów idzie ustawić tak, że kiedy mamy podłączone 2 monitory do jednego komputera, że każdy monitor ma swój niezależny pulpit?

Jest to częściowo rozwiązalne. Na pasku zadań można umieścić sobie coś takiego:

skrin

Widzimy tam na jednym monitorze uruchomiony firefox na drugim skype, a kolejne wirtualne już monitory są puste. Więcej opcji na pewno ma ten program do, których jeszcze nie doszedłem więc testujcie i piszcie co jest jeszcze ciekawszego w nim:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam rozwiązania które pozwoliłoby maxymalnie rozciągnać drabinkę w geeksie bez kooperacji 2óch monitorów. Operuję 3 drabinkami + główny panel. Pracuję na laptopie 17" (1600x900). Po podłączeniu do 36" tv o rozdzielczości 1920 jest trochę lepiej, mogę rozciągnąć drabinkę, lecz to wszystko jest trochę zbyt duże. Po zmianie na horyzont pionowy ( i obróceniu tv:)), drabinkę można rozciągnąc jeszcze bardziej, lecz drabinki się już nie mieszczą.

Jaki najmniejszy monitor obsługuje najwyższą rozdzielczość? Ew. czy są dostępne monitory o większej orientacji pionowej? Może jakieś inne rozw.?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje stanowisko. Jakoś mnie wzięło na zrobienie foty. Stanowisko szału nie robi więc niech początkujący nie myślą, że każdy ma po 4-6 monitorów :) na początek mi wystarcza.

post-12-1306395771,65_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hahaha, specjalnie powiekszyłem przegladarke CTRL+PLUS (lub CTRL+ROLKA) zeby logo traderów było widać :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hahaha, specjalnie powiekszyłem przegladarke CTRL+PLUS (lub CTRL+ROLKA) zeby logo traderów było widać :-D

I to mi się podoba:)

Ktoś się pochwali bardziej profesjonalnym stanowiskiem?

PS: Dla Ciebie musimy jakieś specjalne vlepki zamówić:) Ty wiesz co z tym robić...:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam panowie mam program z programem DisplayFusion Pro, a mianowicie, zainstalowałem, podłączyłem dwa monitory do jednego komputera (laptopa) jak kolega wyżej i nic, dalej mam jeden niestety pulpit i nie wiem jak to zmienić niestety. Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak zrobic w tym Dexpotopie żeby jeden puplit na stałe został na monitorze, a drugi był na laptopie, a nie tak że ja przełączam to przełącza mi sie zarowno tu i tu, tylko żebym sobie przerzucal i patrzyl na dwa odzielnie pulpity

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A jak zrobic w tym Dexpotopie żeby jeden puplit na stałe został na monitorze, a drugi był na laptopie, a nie tak że ja przełączam to przełącza mi sie zarowno tu i tu, tylko żebym sobie przerzucal i patrzyl na dwa odzielnie pulpity

Taką funkcjonalność możesz spokojnie uzyskać bez dodatkowych aplikacji poprzez ustawienia we właściwościach ekranu. Jeżeli win7 to Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ekran\Rozdzielczość ekranu i ustawienie "wiele ekranów" i opcja 'rozszerz'. Pewnie masz ustawioną opcję 'powiel ekrany' i wtedy na obu masz to samo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam XP. Wszystko się zgadza, ustawiłem już to itd, ale teraz pojawił się kolejny problem, że myszka jest na monitorze, daje prawy przycisk to otwiera mi się na laptopie ta aplikacja. Coś jest nie tak wg mnie. I w tym programie DisplayFusion Pro nadal nie mam dwóch pulpitów tylko jeden.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przemko zainstaluj sobie pelne oprogramowanie do karty graficznej a nie tylko sterownik. Wiekszosc oprogramowan ma opcje kilku monitorow. Z tego co pamietam to wszystko ustawialem sobie z pozycji programu do nVidia i nie potrzebowalem innych programow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za poradę, ale w internecie są jedynie sterowniki do mojej karty, nie mogę znaleźć oprogramowania, może ruchman wiesz gdzie znajdę takowe do Intel® Graphics Media Accelerator 3150

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta