Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
moddsten

"Moje konto" - funkcje i zastosowanie

Recommended Posts

Uczestnictwo w zakładach na giełdzie Betfair, to nie tylko aktywny trading, ale również odpowiednie zarządzanie swoim kontem i profilem. W zakładce Moje Konto znajduje się wiele przydatnych funkcji i informacji, o których warto wiedzieć i w razie potrzeby z nich skorzystać. W tym temacie postaram się omówić najważniejsze z nich.

BEZPIECZEŃSTWO

O tym, że należy co jakiś czas zmieniać hasło do swojego konta na Betfair nikogo przekonywać nie trzeba. Przedtawiciele BF, nigdy nie zapytają was o hasło do logowania, jeśli dostaniecie taką prośbę, nie należy na nią odpowiadać. Nie tak dawno, jeden z naszych userów pisał na łamach forum o włamaniu na swoje konto. Nie stracił środków tylko dlatego, że dokonywał wpłat w inny sposób niż spodziewał się tego złodziej.

Często powinniśmy zaglądać do zakładki Moje bezpieczeństwo. Mamy tam podane 10 ostatnich prób logowań na nasze konto. Nasz numer IP zapewne wiele nam nie powie, bo większość korzysta z usług dostawców, gdzie te dane są zmienne. Baczniejszą uwagę powinniśmy zwrócić na dzień i godzinę logowania. Jeśli jesteśmy pewni, że o tej porze nie było nas na stronie musimy niezwłocznie zmienić hasło i zgłosić ten fakt do Betfair.

Kolejną ważna kwestią jest poprawne wpisanie swojego hasła. Mnie też się wydawało, że to błahostka, dopóki nie próbowałem dostać się na swoje konto będąc na lekkim rauszu. Jeśli pomylimy się przy tym sześciokrotnie nasze konto zostanie zablokowane i konieczny będzie kontakt z supportem, aby wyjaśnić okoliczności tego zajścia. Nie muszę mówić czym może skutkować taka blokada, jeśli akurat mamy nieskontrowane zakłady na koncie...

Przezorny użtytkownik giełdy powinien również udać się do zakładki Mój profil, gdzie na samym dole podany jest unikalny Numer Konta Telefonicznego - tzw. numer TAN. Proponuję go zanotować, bo być może w przyszłości może się przydać. Jest on potrzebny do złożenia zakładu przez telefon:

* 0844 871 5000 (Wielka Brytania)

* 0044 20 8834 8060 (spoza Wielkiej Brytanii)

W przypadku, gdy zajmujemy się tradinigiem, możliwe jest również zagranie kontry. Rozmowa odbywa się po angielsku, a po zweryfikowaniu tożsamości (np. przez podanie nr TAN i daty urodzenia) możemy wydać dyspozycję co do konta.

Wszelkie dokonywane transakcje widoczne są w zakładce Stan konta Mam tu na myśli nie tylko zawierane zakłady, lecz również wszystkie zmiany w stanie konta, spowodowane transferami środków, wpływami z programów polecających, opłatami na rzecz giełdy i innymi. Jeśli znajdziemy tam transakcje, która budzi nasze wątpliwości powinniśmy przyjrzeć się temu bliżej.

Pożyteczne informacje Homik ja tylko dodam coś od siebie odnośnie numeru Tan,ponieważ mieliśmy ostatnio kilka awari na giełdzie to taki numer wydaje się być pożyteczny jest jednak małe ale.Ja zawsze myślałem że ten numer to moja ostatnia deska ratunku w przpadku awarii i gdy giełda padła BT lite i BT mobile już nie działało to zadzwoniłem do nich(między innymi musiałem wystukać datę urodzenia)niestety w takiej sytuacji nie mogli nic zrobić usłyszałem tylko zdanie które wszycy dobrze znamy że technicy pracują nad przywróceniem strony itp.tak więc owszem taki numer może być przydatny ale raczej w innych przypadkach losowych.Zawsze jednak warto próbować bo być może tak było tylko konkretnie w tym przypadku a nie chciałbym wprowadzć kogoś w błąd,ja dzwoniłem tam tylko raz.

BEZPIECZEŃSTWO

O tym, że należy co jakiś czas zmieniać hasło do swojego konta na Betfair nikogo przekonywać nie trzeba. Przedtawiciele BF, nigdy nie zapytają was o hasło do logowania, jeśli dostaniecie taką prośbę, nie należy na nią odpowiadać. Nie tak dawno, jeden z naszych userów pisał na łamach forum o włamaniu na swoje konto. Nie stracił środków tylko dlatego, że dokonywał wpłat w inny sposób niż spodziewał się tego złodziej.

Ja tu dodam że warto do logowania używać wirtualnej klawiatury, która jest dostępna w systemach windows jak i np w programach antywirusowaych. Zabezpieczamy się tym sposobem przed keyloggerami (wykradaniem haseł).

Dnia 9.03.2011 o 13:11, sonda napisał:

Pożyteczne informacje Homik ja tylko dodam coś od siebie odnośnie numeru Tan,ponieważ mieliśmy ostatnio kilka awari na giełdzie to taki numer wydaje się być pożyteczny jest jednak małe ale.Ja zawsze myślałem że ten numer to moja ostatnia deska ratunku w przpadku awarii i gdy giełda padła BT lite i BT mobile już nie działało to zadzwoniłem do nich(między innymi musiałem wystukać datę urodzenia)niestety w takiej sytuacji nie mogli nic zrobić usłyszałem tylko zdanie które wszycy dobrze znamy że technicy pracują nad przywróceniem strony itp.tak więc owszem taki numer może być przydatny ale raczej w innych przypadkach losowych.Zawsze jednak warto próbować bo być może tak było tylko konkretnie w tym przypadku a nie chciałbym wprowadzć kogoś w błąd,ja dzwoniłem tam tylko raz.

Ostatnio dość często te awarie, chociażby w ostatnią sobotę i poniedziałek. Bardzo pożyteczny link: http://status.developer.betfair.com/ .

Mógłby ktoś pokrótce przedstawić jak wygląda taka rozmowa telefoniczna? Wiadomo, że czas się liczy i rozmowa musi przebiec sprawnie i szybko, więc dobrze być do niej przygotowanym. Wystarczy podać nr TAN, datę urodzenia, rodzaj zakładu na konkretne zdarzenie (back lub lay), kurs, stawkę i trwałość zakładu?

Np.:

JK416493

01.01.1980

Horse Racing Win Market

Horse: "Crosse Fire"

Back (Lay)

Odds 3.5

Stake 100 Euro

Take SP (Keep)(Cancel)

P.S. Ten numer telefonu, który podał HoMiK155 jest nadal aktualny, bo ja mam inny?

Edited by SiwasMordas

Nastepna sprawa. Po załozeniu nowego konta( z ktorego teraz pisze) mozna zalogowac sie tylko jeden raz.po ok 10-15 min automatycznie wylogowuje i mozna wrocic tylko poprzez zmiane hasla. Na szczescie na poczte o nazwie  tutanota mail przychodzi natychmiast.