Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
dziama

ATP Monte Carlo: Youzhny - Mayer

Recommended Posts

Witam

Zasiadłem dzisiaj do meczu Youzhny - Mayer i co rzuciło mi się w oczy. Jest 1:1 w setach, zawodnicy lamią się aż miło, widnieje wynik 2:2 w gemach, serwuje Mayer, zostaje przełamany kurs na ruska spada w okolice 1.30. Przy serwie Youzhny a tu leci lay za 75 k. Wielka kreska na wykresie górująca nad innymi. Co się dzieje na korcie? Youzhny dwa razy z rzędu ładuje proste piłki daleko za kort a trzecią równie prostą ładuje w siate. W tym momencie breakpoint i żeby nie było za podejrzane tym razem gra Mayerowi piłkę pod siatkę idealnie na rakietę, a Mayer nawet nie ruszając się o krok lekkim wolejem łamie ruska. Następnie Mayer utrzymuje serwis bez większych kłopotów, potem rusek zostaje kolejny raz złamany i na koniec bez problemów Mayer wygrywa swój serwis i cały mecz. Przypadek? Nie wiem... ale po tym layu wszystko działo się tak szybko sprawnie i bezproblemowo dla Mayera że ciężko w to uwierzyć. Nie wiem czy Youzhny to jakiś fixer czy nie ale dla mnie koleś kładący 75 k dobrze wiedział jak zagra teraz ten rusek. Nie zrobiłem screena, szkoda ale musicie mi wierzyć na słowo:P

dziama, jest wiele takich sytuacji na kortach gdzie rzucają ludzie duże ilości kasy w trakcie meczu na przegrywającego zawodnika. Przeczucie a może ustawka... ciężko określić, ale zdarza się to bardzo często :)

gofer, pewnie byś poszedł za grubasem i też laya walnął :) Czasami warto, ale czasami można się przejechać jak w meczu bodajże Vesniny, ktoś layował poniżej 1.10 za 125k no i się przeliczył ;p

dziama, jest wiele takich sytuacji na kortach gdzie rzucają ludzie duże ilości kasy w trakcie meczu na przegrywającego zawodnika. Przeczucie a może ustawka... ciężko określić, ale zdarza się to bardzo często :)

Wiem o tym. Nie wiem czy oglądałeś mecz ale rusek psuł piłki specjalnie i to mnie skłania to tego by sądzić że tam mogło być drukowane.

Mało prawdopodobne żeby aż tak byli dogadani że w momencie 75 k jużny zaczął walić w siatkę- no chyba, że mu ktoś sygnały swietlne dawał że poszło 75 k na lay :lol: Dla mnie zbieg okoliczności.

http://www.youtube.com/watch?v=vHCDdoXHjjg

dziama to jeden z zawodnikow na ktorego trzeba strasznie uwazac .

Powyzszy co jest w linku gralem ,Youzhny jebnal sie rakieta -Almagro przyszedl popatrzyl ,cos tam zagadali -Almagro po tym gladko przegral.

Vintec ,nie tak dawno prasa brytujska rozpisywala sie o Pakistanczykach co ustawili konkretne pilki na "no ball" w krykieta i wzieli za to tysiace gbp .W tenisie tez mozna domowic wszystko ,ja np. nie lubie jak zawodnicy zmieniaja koszulke w srodku seta czy rakiete .A Mayer tez swiety nie jest .

Tak wiem pamietam to o krykiecie..

I zgadzam sie mozna wszystko ale nie wszedzie jest walek prosze was :) to jest tez sport przegryaja Ci co nie powinni przegrac czasami mecze juz wygrane ale nie znaczy ze walek ... dwa to wspomnane 75 k bylo w trakcie rozgrywania gema to koszulki nie zmieni - jedyne co Juzny mogl zauwazyc to jak ktos mu dawal po oczach sygnaly swietlne ze kasa poszla czas przegrac :lol:

Tak wiem pamietam to o krykiecie..

I zgadzam sie mozna wszystko ale nie wszedzie jest walek prosze was :) to jest tez sport przegryaja Ci co nie powinni przegrac czasami mecze juz wygrane ale nie znaczy ze walek ... dwa to wspomnane 75 k bylo w trakcie rozgrywania gema to koszulki nie zmieni - jedyne co Juzny mogl zauwazyc to jak ktos mu dawal po oczach sygnaly swietlne ze kasa poszla czas przegrac :lol:

Nie zamierzam się wykłócać kto ma rację ale sposobów na komunikację jest mnóstwo, nie spodziewajmy się że ktoś zawodnik podejdzie do kamery i powie "teraz" ;P Może poszło zlecenie że w decydującym secie ma się dać złamać i tyle, kto był w temacie już dobrze wiedział co ma robić nie potrzebne były żadne sygnały, takie rzeczy można ustalać miesiąc wcześniej to są profesjonaliści. Nie mówię równocześnie że to była ustawka ale w tym meczu laye były co najwyżej po 15-20 k a tu nagle jeb 75 i rusek staje w miejscu, a Mayer leci do przodu. Może koleś miał farta a może coś wiedział. W każdym bądź razie zarobił na ładne mieszkanko w 15 minut:)