Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
zicoo

CS-y

Recommended Posts

Z racji tego, że coraz więcej osób gra na CS-ach postanowiłem założyć ten temat, aby każdy zainteresowany mógł wypowiedzieć się w jaki sposób handluje na tych rynkach, np: czy sugeruje się kursem under/over, czy szuka zawyżonych kursów na dane wyniki SC itp.

Także proszę wszystkie osoby, które zarabiają na CS-ach aby poświęciły chwilę czasu i w miarę prosty i przejrzysty sposób opisały swoje techniki gry.

Zico, a może w końcu się zmobilizujesz i podeślesz na forum tą bazę danych, które zbieraliśmy na początku roku?

Suszę ci głowę już kilka miesięcy i warto, żeby osoby które poświęciły czas na jej zbudowanie miały w końcu do niej dostęp.

Później, jeśli zainteresowani wyrażą taką chęć, udostępnimy je szerokiemu gronu userów i każdy będzie miał swój własny "pre-playowy" podręcznik ;-)

Zico, a może w końcu się zmobilizujesz i podeślesz na forum tą bazę danych, które zbieraliśmy na początku roku?

Suszę ci głowę już kilka miesięcy i warto, żeby osoby które poświęciły czas na jej zbudowanie miały w końcu do niej dostęp.

Później, jeśli zainteresowani wyrażą taką chęć, udostępnimy je szerokiemu gronu userów i każdy będzie miał swój własny "pre-playowy" podręcznik ;-)

Ok, tylko muszę to zebrać w całość. Zresztą każdy kto prowadził to ma dostęp do swojego arkusza.

Utworzę nowy arkusz i dam dsotęp tym wszystkim osobom, które prowadziły wpisy

To ja może, żeby nie pisać większości drugi raz skopiuję moja odpowiedź na pytanie - jak dobieram rynki CS, które zadał mi cycu ;)

1. Ogólna sytuacja, jak grają ostatnio drużyny, ile bramek strzelają, czy jest faworyt, jeśli tak to jak wyraźny (jak kształtują się kursy na MO, jeśli taki poniżej 1,4 to śmiało można atakować AU i 3-0 - w tym wypadku dobrze zobaczyć jakie są kursy u buków na 3-0), jak nie ma faworyta to zazwyczaj 0-0, 1-1 czy 2-2, a który z nich to zależy od drugiego punktu.

2. Jak kształtuje się głównie U/O 2,5 i czasami jak liga/mecz wydaje się overowy to 3,5 jak underowa liga lub mecz to 1,5.

3. Sprawdzanie archiwalnych wyników pomiędzy drużynami oraz moich zapisków, które prowadzę odnośnie danej ligi czy zespołu oraz ogólne kursów na CS u buków.

4. Jeśli jest faworyt lub poszarpany wykres na Mo to lubię zajrzeć, co się dzieje na handi azjatyckich.

5. Intuicja też czasami pomaga, ale tutaj bardziej w odniesieniu do tego jak rozkłada się kasa w koszykach, choć w rynkach o dobrej płynności nie ma to aż takiego znaczenia.

6. Z poprzednim punktem ma też trochę znaczenie dobór stawki i decyzja o wejściu w rynek. Niestety ale CS-y, nie są tak "płynne" do grania jak MO, czy nawet O/U. Tutaj o swingach raczej można zapomnieć (choć zdarzają się), raczej gra na 1-2 ticki, tylko w tym przypadku np tick z 11 na 10.50 trochę ju waży wink.gif Ja staram się grać te najważniejsze ligi + puchary + mecze topowych drużyn w ligach o mniejszej płynności, a już rzadko mecze reprezentacji.

Dokładnie tak grywałem kiedyś, ale od jakiegoś czasu wprowadziłem jedną małą korektę i wchodzę w jakieś 80% rynków jakie gram na półtorej/godzinę przed meczem, gdzie kursy są już mniej więcej ukształtowane, co nie znaczy, że nie można spodziewać się wind na mo, czy u/o, co pociąga za sobą zmiany na rynkach cs. Mam otwarte wtedy 3 okienka (kursy u buków niejako dla mnie już wtedy nie istnieją): MO, U/O 2,5 (chyba, że gra taki Real, czy Barca to i u/o 3,5) oraz właśnie CS i w miarę możliwości staram się wykorzystywać nadarzające się okazje. Zwracam też uwagę na to, aby wybierać te wyniki, na których jest największy obrót, bo to gwarantuje, że nie zostanę nagle z otwarta pozycją, której nie będzie komu oddać, co w przeszłości czasami mi się zdarzało. Tak ogólnie wygląda moja gr na tych rynkach, choć cały czas nabieram doświadczenia i nie wykluczone, że za jakiś czas poddam ją kolejnym modyfikacją. Na pewno inni, jak choćby: Samuel, Grzech, Leno, Maverick itd mają swoje odmienne metody, które co najważniejsze są efektywne, co widać po wynikach ;)

I ja ostatnio zaczynam się interesować CS'ami. Jak na razie na 0-0 udało mi się ugrać ticka, potem w przerwie niestety go straciłem na 1-2 wyniku :) To co zauważyłem w 0-0 to spadek ticka przy mocnym spadku undera/wzroście overa - to chyba wręcz za jasne dla niektórych :D Poza tym nie warto wchodzić grubymi stawkami przy niskiej płynności.

Zaczynam zbierać sobie trochę statystyk z CS. Czy mogę to wrzucać wszystko do jednego wora, czy rozdzielenie wg lig ma jakieś znaczenie, bo charakterystyki wobec U/O są np inne?

Ja bym rozróżnił na ligi, przynajmniej te 3/4 największe, na których da się spokojnie grać, czyli EPL, Serie A, BBVA i Bundesliga. Wyniki np na 0-0 przy podobnych poziomach u/o potrafią różnić się nawet o kilka ticków dla przykładowo Bundesligi i Serie A. Powodzenia sebbor na nowej drodze handlowania ;)

Czy grając w ten sposób BACK należy kupować od razu, a wystawić zakład na LAY i czekać?

Czy lepiej postarać się kupić BACK jeden tick wyżej, niź jest aktulanie, aby potem łatwiej zarobić?

Przykład poniżej: CS 0-0.

bab7318a.png

Czy lepiej jak kupię od razu BACK @ 7,6, czy lepiej próbować kupić/wystawić BACK @7,8 i czekać?

Opcja 1 : BACK @ 7,6 LAY (tick niżej) @ 7,4

Opcja 2: BACK @ 7,8a potem( po przyjęciu) LAY (tick niżej) @ 7,6

Jak lepiej grać?

Pozdrawiam!

Edited by kaiser

Zależy jak wynika z notatek, czy jest za wysoko, za nisko, czy idealnie.

Jak za wysoko to lepiej kup po 7,6, jak za nisko to nic nie kupuj, a jak idealnie to albo czekaj na ruchy u/o i mo lub ustaw sie po 7,8

Edited by matematyk

Nie wiedziałem gdzie napisać a na boxie nikt nie odpowiada. Posiada ktoś jak wyglądały kursy MO we wczorajszych meczach Euro? Proszę ładnie :)

Nie wiedziałem gdzie napisać a na boxie nikt nie odpowiada. Posiada ktoś jak wyglądały kursy MO we wczorajszych meczach Euro? Proszę ładnie :)

Witaj

Potrzebujesz jeszcze tych kursów Grzech-u?

Ostatni straszna bryndza na CS-ach, ale to co wydarzyło się dzisiaj to już w ogóle coś nie do pomyślenia, a przyznać muszę, że z podobną sytuacją spoktałem się już kilkakrotnie w ostatnim czasie...

Ale do rzeczy.

Zakupione 0-0 w momencie spadku undera, oraz wzrostu na Seville. Czarne punkty pokazują czas w którym dokonałem zakupu 0-0

post-84-0-88223100-1354567428_thumb.jpg post-84-0-04034500-1354567438_thumb.jpg

Mimo iż widać, że kursy na under dość znacznie poelciały, natomiast kurs na Seville wzrósł to 0-0 praktycznie nie drgnęło...

post-84-0-46136900-1354567221_thumb.jpg

Czym wytłumaczyć takie sytuacje? Czy Wy też zauważyliście takie cuda na kiju?

Niech zgadnę.

Brałeś 0-0 po 13,5 na 10 minut przed meczem?

Ten kurs na pewno by spadł, ale do meczu pozostawało niewiele czasu stąd większość traderów raczej nie wpakuje się w inwestycje, gdzie wiodącym czynnikiem jest czas, a właściwie jego brak. Sam spadek undera to nie wszystko.

Mało tego, uważny obserwator na pewno zauważył, że skupowany koszyk 13,5 "pojawiał" się natychmiast tick niżej. Wobec tego grubsze zepchnięcie kursu 13,5 wiązałoby się z dużym ryzykiem, bo stojący w pierwszej kolejności na 13,0 mogliby w każdej chwili wyjść na zero i zostawić backującego 13,5 z ręką w nocniku.

Taki numer jaki chciałeś zrobić być może przeszedłby na premiership, tutaj raczej nie.