Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
nowywtradingu

Wyścigi konne - kilka pytań

Recommended Posts

Witam, jestem generalnie nowy na tym forum. Moja historia z betfair jest taka, że zacząłem grać jesienią ubiegłego roku, aczkolwiek były to w większości wejścia in-play, na czym straciłem praktycznie 2x kapitał 10€. Obecnie wpłaciłem 10€ i postanowiłem grać pre-play. Próbowałem piłkę nożną, ale nie czuję tego i postanowiłem wziąć się za konie (wcześniej już też obstawiałem, z różnym skutkiem). Zastanawia mnie parę rzeczy:

1. Skoro koń jest faworytem, ma największe szanse na wygraną, to czemu kurs na niego wzrasta, a nie maleje?

2. Dlaczego tak jest, że najlepsze zyski mam gdzieś 10-15 minut przed gonitwą, a 3 minuty przed gonitwą zupełnie nie rozumiem rynku?

3. Czym się sugerujecie grając akurat danego konia i jak przewidujecie ruchy kursów (patrzycie na wykresy, czy może jakieś strony porównujące konie?)

4. Grając pre-play gram 1/5 budżetu, czy to dobre wyjście, czy mogę spokojnie grać większą stawką?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam, jestem generalnie nowy na tym forum. Moja historia z betfair jest taka, że zacząłem grać jesienią ubiegłego roku, aczkolwiek były to w większości wejścia in-play, na czym straciłem praktycznie 2x kapitał 10€. Obecnie wpłaciłem 10€ i postanowiłem grać pre-play. Próbowałem piłkę nożną, ale nie czuję tego i postanowiłem wziąć się za konie (wcześniej już też obstawiałem, z różnym skutkiem). Zastanawia mnie parę rzeczy:

1. Skoro koń jest faworytem, ma największe szanse na wygraną, to czemu kurs na niego wzrasta, a nie maleje?

2. Dlaczego tak jest, że najlepsze zyski mam gdzieś 10-15 minut przed gonitwą, a 3 minuty przed gonitwą zupełnie nie rozumiem rynku?

3. Czym się sugerujecie grając akurat danego konia i jak przewidujecie ruchy kursów (patrzycie na wykresy, czy może jakieś strony porównujące konie?)

4. Grając pre-play gram 1/5 budżetu, czy to dobre wyjście, czy mogę spokojnie grać większą stawką?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

1. rynek weryfikuje kto jest faworytem i na ile nim jest

2. poczatkowo sa niewielkie ruchy i jest wiecej czasu zeby zareagowac, jest mniej pieniedzy w obrocie.

3. tu juz kazdy musi sobie sam wypracowac swoj wlasny sposob, ne ma tego jednego jedynego zlotego srodka na sukces.

4. zalezy jaki ten budzet. graj za tyle ile mozesz przegrac.

czytaj informacje o rynkach (chociazby z blogow), ogladaj filmy z handlu, zaczniej zaobserwowywac pewne zaleznosci.

Zeby nie zasmiecac i nie zakaldadac nowego tematu. Podepne swoje pytanie tutaj.

Skierowane do ludzi zainteresowanych tematem i bedeacych na biezaco, ktorzy graja, o ile sa tacy jeszcze na forum na koniach. Jaki jest zakaldany procent tygodniowy/miesieczny ludzika tradujacego konie.

Wiem ze trudno to jednoznacznie okreslic poniewaz sa tacy co robia setki a nawet tysiace dziennie. Ale czy wy grajacy macie lub spotkaliscie sie np z kims kto ma powiedzmy limit robi 4-5 gonitw dziennie i jesli ma zakladajmy 1-2% banku to odpuszcza juz dany dzien. Czy raczej taka opcja nie wchodzi w kalkulacje u ludzi grajacych kuce.

Pozdro

Zeby nie zasmiecac i nie zakaldadac nowego tematu. Podepne swoje pytanie tutaj.

Skierowane do ludzi zainteresowanych tematem i bedeacych na biezaco, ktorzy graja, o ile sa tacy jeszcze na forum na koniach. Jaki jest zakaldany procent tygodniowy/miesieczny ludzika tradujacego konie.

Wiem ze trudno to jednoznacznie okreslic poniewaz sa tacy co robia setki a nawet tysiace dziennie. Ale czy wy grajacy macie lub spotkaliscie sie np z kims kto ma powiedzmy limit robi 4-5 gonitw dziennie i jesli ma zakladajmy 1-2% banku to odpuszcza juz dany dzien. Czy raczej taka opcja nie wchodzi w kalkulacje u ludzi grajacych kuce.

Pozdro

A to sobie zapytam :)

Po jakiego czorta chcesz ciąć zyski :P? Grasz każdy możliwy rynek, oczywiście każdy na którym czujesz że masz jakąś przewagę.

Nie ma górnej granicy zysków na dzień, to byłoby na prawdę nie rozsądne. Kilka razy spotkałem się z limitem straty na dzień, ale to też nie ma sensu :P

Bo jeżeli ktoś stosuje się do podstawowych zasad Bankroll Management'u to ryzyko to jest praktycznie wyeliminowane. Są dni lepsze i gorsze, ale nie możne odpuszczać od tak :P To tak jakbyś zamykał stoisko na bazarze, przy 100 metrowej kolejce, bo już dzisiaj wystarczająco zarobiłeś :D

Aha, a jedyny rozsądny limit (który ja uznaję) to max strata na pojedynczym  rynku, 

Cześć.

No wlasnie i tutaj kilka moich przemyslen.

1. Granie ograniczonych ilosci rynkow dziennie co za tym idzie krotszy trading nie powoduje zmeczenia ktore wkrada sie po kilkugodzinnym przesiadywaniu przed tym mrugajacym pudlem ;)

2. Nawet bardzo dobre stosowanie Bankroll Management'u przy kilku wtopach z rzedu powoduje minus. Zuwazamy wtedy nasz topniejacy bank. Mimo ze po woli to on topnieje...

3. Zaczynasz wtedy myslec czy cos zmieniac, co sie dzieje nie tak. Wielu znam ktorzy zaczynaj zmieniac a wtedy zwiekszaja stawki wykonuja inne ruchu, nie te ktore byly i sa ich podstawowa zasada zasze stosowana. I zaczynaja sie problemy jesli nie idzie w dobrym kierunku.

4. Limit start dziennych musi byc i wydaje mi sie ze to jest najlepsze co moze wprowadzic i wprowadza kazdy profesjonalny trader w swoje zycie zaczynajac trading.

5. Osobiscie uwazam ze trading jesli jest czescia naszego zarobkowego zycia powinnien miec ustalone jasno zasady ze np £200 dziennie i dziekuje nie ma znaczenia czy to jest 1, 2 czy 20 gonitw. W tygodniu jest ich masyw.

6. I na zakonczenie. Wlasnie to chcialbym wiedziedz czy mocni gracze na koniach Ci naprawde wielcy maja ten umiar ze powiedzmy zgarniaja £5k dziennie (£5k dziennie jest tylko przykladowa liczba moze to byc £300) np na 4-6 gonitwach i koncza. I nastepnego dnia siadaja znow a weekend wolna.

Czy trading na bf moze byci czy jest narzedziem dajacym nam wolnosc finasowa, swobode i radosc z zycia.

No wlasnie i tutaj kilka moich przemyslen.

1. Granie ograniczonych ilosci rynkow dziennie co za tym idzie krotszy trading nie powoduje zmeczenia ktore wkrada sie po kilkugodzinnym przesiadywaniu przed tym mrugajacym pudlem ;)

2. Nawet bardzo dobre stosowanie Bankroll Management'u przy kilku wtopach z rzedu powoduje minus. Zuwazamy wtedy nasz topniejacy bank. Mimo ze po woli to on topnieje...

3. Zaczynasz wtedy myslec czy cos zmieniac, co sie dzieje nie tak. Wielu znam ktorzy zaczynaj zmieniac a wtedy zwiekszaja stawki wykonuja inne ruchu, nie te ktore byly i sa ich podstawowa zasada zasze stosowana. I zaczynaja sie problemy jesli nie idzie w dobrym kierunku.

4. Limit start dziennych musi byc i wydaje mi sie ze to jest najlepsze co moze wprowadzic i wprowadza kazdy profesjonalny trader w swoje zycie zaczynajac trading.

5. Osobiscie uwazam ze trading jesli jest czescia naszego zarobkowego zycia powinnien miec ustalone jasno zasady ze np £200 dziennie i dziekuje nie ma znaczenia czy to jest 1, 2 czy 20 gonitw. W tygodniu jest ich masyw.

6. I na zakonczenie. Wlasnie to chcialbym wiedziedz czy mocni gracze na koniach Ci naprawde wielcy maja ten umiar ze powiedzmy zgarniaja £5k dziennie (£5k dziennie jest tylko przykladowa liczba moze to byc £300) np na 4-6 gonitwach i koncza. I nastepnego dnia siadaja znow a weekend wolna.

Czy trading na bf moze byci czy jest narzedziem dajacym nam wolnosc finasowa, swobode i radosc z zycia.

Ahhh jakiż ja jestem wspaniałomyślny, odpowiem Ci na każdy punkt :)

1. Jeżeli męczy Cie trading na 20 +/- rynkach dziennie, to z czystym sumieniem mogę stwierdzić że raczej nie jest to dla Ciebie :) Konie to w zależności od dnia 4-7h dziennie, z małymi przerwami na uzyskanie większej płynności na rynkach, to nie jest wcale dużo. Ograniczenie rynków powoduje również większą presję, ja mogę być red na 5 rynkach dziennie a i tak zamknąć dzień na sporym +, Ty grając kilka (?3,4,5,6,7?) rynków nie możesz sobie pozwolić praktycznie za żaden błąd, bo odbije się to znacząca na Twoim P&L i tutaj od razu mówię że nie jest to proste :)

2. Bzdura, to co napisałeś to teoretyczne smuty, które w praktyce nie mają zastosowania. Bankroll Management to podstawa i solidne fundamenty, a jak wiadomo przy solidnych fundamentach nawet krzywa wieża w Pizie jeszcze stoi. W zależności jak ryzykowna jest Twoja gra dobierasz sobie taką stawkę żebyś w dłuższym okresie wyszedł na plus. Przykłady: Grasz in play - może to być 1-2% banku. Grasz pre - 10 do 20 % banku ale ze granicą straty 1-2%. Jeżeli tak dobierzesz stawki to musiałbyś być kompletnym nieukiem i beztalenciem żeby wyzerować bank, bo zejście ze 100 $ do 5$ oznacza 299 czerwonych rynków z rzędu !!!! (przy 1%)

3. Znasz wielu? Zaryzykuję stwierdzenie że nie znasz nawet jednego tradera, inaczej nie musiałbyś pytać o takie rzeczy na forum. Zwykle ludzie którzy zachowują się w ten sposób, szukają tutaj po prostu łatwiejszej wersji bukmacherki, a tak na prawdę jedyne co giełda może im dać, to wyższe kursy. Zmiany? Bez zmian nie ma tradingu, rynki to nie jest coś co można przewidzieć na miesiąc przed, cały czas trzeba coś zmieniać, także to akurat jest nawet rozsądne :P 

4. No tu tylko dodam, że każdy początkujący powinien to wprowadzić, to taki odpowiednik szkolnego elementarza :) W tradingu nigdy nie zakładasz ile zarobisz tylko ile możesz stracić, dlatego że strata jest ustalona (1-2%) a zysk różny 1-35% (przy założeniach "bezpiecznego" tradingu), bo oczywiście ostra jazda in play daje dużo większe zyski :)

5. Nie wiem czy jest sens się powtarzać, głupota. Cele finansowe w tradingu nie mają racji bytu. Trading to jedna z tych dyscyplin w których oceniamy skuteczność "zawodnika" po jego wynikach finansowych, ale one same nie mogą stanowić dla niego jasno określonego celu, bo to zabija spokój, opanowanie i jakkolwiek pojmowany profesjonalizm.

6. Na ten temat pisałem już dwukrotnie :)

I odpowiedzią na ostatnie pytanie będzie ten link:

http://200kin1yearbetfairtrading.blogspot.co.uk/    (wiem że nie można wrzucać linków do innych forów, no ale to jest blog :P mimo wszystko jeżeli złamałem regulamin to proszę o usunięcie linku i przepraszam za ew. nadużycie)

Blog prowadzony na bieżąco, także aktualnie możesz zobaczyć jak to jest, żyć z tradingu :) Sam oceń czy Ci się to podoba, zobaczysz też że straty to rzecz naturalna.

Bez urazy stary ale...

pkt 1 Nic mnie nie meczy czy to jest 20 czy 120 rynkow dziennie. Pytalem o cos innego. Nigdy nie powiedzialem ze trading mnie meczy. Jesli jestes dobry w tym co robisz raczej nie bedziesz na minusie po 5 rynkach. W tym wlasnie tkwi sek i moje glowne pytanie. Powtorze czy po 4-5 rynkach jestescie w stanie odejsc od tradingu...

pkt 2 Nie szukam kto i jak zarzadza swoim bankiem. Ten ktory ja stosuje dla mnie jest idealny. Nie che mi sie liczyc tego 1% ale raczej mi sie nie wydaje by bylo to az 299 minusowych rynkow, ale kiedys byla mowa ze ktos moze zdjac drabine na 10 tickow i jestes uziemiony. Zaraz napiszesz ze mozna ustawic lose stop offset etc...

pkt3  Rynki mozna bardzo latwo przewidziec i trendy. Na reszte czesc pkt 3 nie che mi sie odpowiadac.

pkt 4 cytuje Ciebei - "kazdy poczatkujacy" prosze ja Ciebie.. Piszesz o sobie?

pkt 5 jesli nie masz Celu jakiegokolwiek celu czy to w tradingu czy w zyciu czy w czymkolwiek. To gdzie Ty jestes w tym swiecie... bladzisz?

Blogi nie pytalem o takie cos nie interesuja mnie ja tez moge Ci wrzucic kilka o koniach obecnych przeszlych nie trudno je znalesc w necie.

Zaczales pisac nie od rzeczy i nie na temat merytoryczny. Analizujac Twojego posty probujesz sie wywyzszyc, udowodnic sobie cos, dowartosciowac sie w jakis spoob. Ciekawe pod kogo Ty sie podszywasz....

Edited by Kido

...pkt3  Rynki mozna bardzo latwo przewidziec i trendy. Na reszte czesc pkt 3 nie che mi sie odpowiadac.

Jezeli to takie proste to po co te wszystkie pytania ;-) nic tylko ruszaj na łowy i nie trać czasu na dyskusje z kimś takim jak ja :-P w takiej sytuacji zwracam honor, możesz olac BM. 

Mam nadzieję że Ci się uda.

Cześć.

Edited by PrePlayer

Przeczytałem to co napisaliście i moim zdaniem "Kido" przesadziłeś pisząc:  "Zaczales pisac nie od rzeczy i nie na temat merytoryczny. Analizujac Twojego posty probujesz sie wywyzszyc, udowodnic sobie cos, dowartosciowac sie w jakis spoob. Ciekawe pod kogo Ty sie podszywasz...."

"PrePlayer" nie napisał nic co by Cię upoważniało do takich stwierdzeń, dostałeś natomiast obszerną odpowiedź co ostatnio nie jest na tym forum powszechne :(

Zgadzam się z "PrePlayerem" co do większości jego stwierdzeń, odnoszą się do profesjonalnego tradingu, który tak właśnie powinien moim zdaniem wyglądać.

Ja się do nich niestety nie stosuję, postępuję tak jak pisze "Kido", zakładam sobie minimalny zysk na dany dzień i kończę gdy go osiągnę, po kilku pod rząd redach w danym dniu również kończę pomimo, że zostało jeszcze kilkanaście gonitw do końca dnia :) Po prostu nie jestem profesjonalistą :)

Na wypowiedzi tych którzy osiągają 5k euro zysku dziennie ani nawet na tych co tylko 200 euro tutaj "Kido" się nie doczekasz, dlatego pozwoliłem sobie zabrać głos w tym temacie. Moje dzienne zyski jeśli są to kilka, góra kilkanaście euro :)