Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
gregry9789

Bo wszystko zależy od psychiki...

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Nazywam się Grzesiek. Na forum jestem już od ok. pół roku ale dopiero teraz zdecydowałem się na rozpoczęcie swojego bloga. Powód jest prosty - "rozliczanie się" z błędów przed samym sobą nie motywuje mnie wystarczająco. Każda moja sesja tradingowa (7-14 dni) kończy się przeważnie bezmyślnym uszczupleniem bankrolla do stanu początkowego. Wygląda to zazwyczaj tak, że buduję swój kapitał przez kilka dni (dniówki nawet na poziomie 300-400 euro) by później poczuć się zbyt pewnie i stracić to w 2-3 dni. Na taki obrót spraw miał zapewne wpływ zły dobór zobowiązania do wielkości kapitału - czasami było to nawet 80-90%...

Ale przejdę do rzeczy... ;)

Przez pół roku tradingu "przerobiłem" większość dyscyplin i z tego co zdążyłem zauważyć najlepiej mi idą wyścigi konne i tenis in-play. Gra pre-play mnie nie kręci, ponieważ nie jestem zbyt cierpliwą osobą. ;)

W tym blogu będę przede wszystkim grał konie in-play zgodnie z poniższą taktyką i zasadami:

- 2-5 minut przed każdym wyścigiem analizuję kursy, formę, wagę i inne statystyki a następnie wybieram jednego konia z kursem poniżej 8, którego będę layował

- robię małą transakcję pre-play żeby mieć dostęp do stream'a

- wchodzę z lay na wytypowanego konia przed samym startem - obserwuję na streamie "ładowanie" do klatek lub wbieganie na tor

- zobowiązanie zawsze będzie wynosiło 33% bankrolla, przy czym wychodzę ze stratą maksymalnie 20% zobowiązania

- planowany zysk 2-10% zobowiązania

- wychodzę z gonitwy gdy wytypowany przeze mnie koń miał bardzo dobry start i biegnie dość pewnie w czołówce (chyba, że kursy na niego lecą w górę to wtedy czekam do uzyskania planowanego zysku i wychodzę)

- czekam do końca jeżeli widzę, że wytypowany koń biegnie gdzieś na końcu a w fazie końcowej nie zaczyna przyspieszać

- czekam również, gdy widzę specyficzne "szarpanie" dżokeja - tak jakby miał więcej ochoty do biegu niż sam koń :D

W miarę możliwości będę tu również podawał moje pierwsze typy na kilka godzin przed gonitwami, ale oczywiście ostateczną decyzję będę podejmował zgodnie z taktyką, czyli 2-5 minut przed wyścigiem.

Zaczynam 15.04.2013 r. z małym bankrollem 100 euro. ;) Liczę na uwagi mniej i bardziej doświadczonych traderów.

P.S. Dodam jeszcze poniżej screena jako przestrogę dla siebie i innych, jak nie należy zarządzać kapitałem. Odrabianie przez pół dnia dwóch bezmyślnych wejść w tenisie nie należy do przyjemności, a przecież z tradingu mamy czerpać przyjemność, no i pieniądze oczywiście ;)

post-3419-0-67722500-1365967172_thumb.pn

Wstępne typy do layowania na dzisiaj:

15:10 Redcar 5f Mdn Stks - uważam, że w tej gonitwie małe szanse ma koń Fuel Injection - jego duża waga zapewne przyczyni się do słabego startu co przy takim dystansie ma bardzo duże znaczenie. Ponadto ostatnie wyniki tego konia wskazują na to, że lepiej radzi sobie na dystansach 7f-1m1f. Jedynym minusem tego wyboru jest jego pochodzenie.

15:20 Windsor 5f Mdn Stks - tutaj wybór dość ciężki ale tupuję konia Primitorio. Liczę, że wystartuje gorzej niż Anticipated (wygrał na wyścigu 4f więc powinien być mocny przynajmniej na początku) co spowoduje chwilowy skok kursu.

15:30 Newcastle 5f Mdn Stks - kolejny krótki wyścig z udziałem młodych i słabych koni. Tutaj typuję Princess Pheeny, ponieważ nie biegał na krótkich dystansach.

To tyle typów na teraz ;) Dopisuję jeszcze jedną zasadę, o której wczoraj zapomniałem: nie wchodzić w rynki gdy startuje mniej niż 5 koni - za duże prawdopodobieństwo spadków kursów np. przy wywrotce innego.

dziękuję ;) cały czas się uczę - już w powyższej analizie wkradło mi się trochę błędów, które wyniknęły ze złego przetłumaczenia opisów (dot. udziału koni w poprzednich wyścigach)... mimo wszystko te błędy nie wpływają na zmianę moich typów.

Niestety do drugiego tygodnia maja nie będę mógł prowadzić aktywnie bloga. Dzięki "mobilizacji" scorpiego zagrałem dzisiaj 6 gonitw.

Poniżej wyniki:

post-3419-0-24465600-1366480373_thumb.pn

Udało mi się grać zgodnie z zasadami - zobowiązanie na poziomie ok. 35 euro.

Wyjątkiem był rynek minusowy, w którym zagrałem backa 10e po 9.8 gdyż uznałem, że wszystkie statystyki prognozują zwycięstwo wybranego konia. Niestety już na samym starcie wyszedł on źle z bramki i chyba jeszcze zawrócił ( :lol: ) nie dając nawet szans na przycięcie straty.

Zdecydowałem się zagrać jeszcze kilka gonitw. Na dzisiaj wystarczy bo 27% bankrolla to dla mnie niezła dniówka ;)

post-3419-0-61755300-1366485925_thumb.pn

P.S. Dlaczego nie mogę edytować swoich postów?:)

A co z tenisem? :) Ja chętnie mogę podzielić się doświadczeniem. Gram tylko turnieje ATP i WTA.  Co do koni to podziwiam ludzi którzy tradują na koniach bo dla mnie są to rynki jak konie - " wiatrem gonione" :D 

A co z tenisem? :) Ja chętnie mogę podzielić się doświadczeniem. Gram tylko turnieje ATP i WTA.  Co do koni to podziwiam ludzi którzy tradują na koniach bo dla mnie są to rynki jak konie - " wiatrem gonione" :D

Sliwa 191 załóż blog i pisz ,dziel się doświadczeniem wielu chętnie poczyta ,ja na pewno .

Tymczasowo nie traduje na tenisie :) Był moment kiedy było już naprawde dobrze (kilka 3dg wpadło) ale 2-3 poważniejsze wpadki i wyszedlem na minus. Grałem głównie na przełamania i utrzymanie serwisu przy  40-0 i 40-15.

Udało się wrócić wcześniej z pracy więc postanowiłem troszkę pograć ;)

Wszystko szło dobrze do jednej gonitwy, w której zaliczyłem reda na 3/4 zobowiązania... Sytuacja wymknęła się spod kontroli gdy faworyt i jakiś inny koń postanowiły sobie "przybić piątkę" głowami podczas skoku nad przeszkodą :sarcastic:

Postanowiłem wyjść z rynku gdyż koń którego layowałem był drugim faworytem i kurs na niego drastycznie spadł. Jak się później okazało wyszedłem niepotrzebnie, bo koń wymiękł w końcówce.

Chwila odpoczynku i znowu zaczęło to jakoś iść:

post-3419-0-59165200-1366656909_thumb.pn

Zmodyfikowałem troszkę swoją taktykę dodając delikatny scalping w długich gonitwach. Czekam na spadki o 5-6 ticków by złapać lay w dołku a następnie greenować 3 ticki wyżej.

Dzisiaj podsumowanie z dwóch dni:

23.04.2013

Trading szedł bardzo dobrze do jednej gonitwy, w której popełniłem duży błąd w samej końcówce - postawiłem przez pomyłkę lay nie na tej drabince co trzeba... Oczywiście złamałem zasadę stawkowania bo poczułem się zbyt pewnie i przywaliłem 100e :banghead:  Z ładnej dniówki zrobił się ładny red. Później udało się dobrze wytypować i bezstresowo odrobiłem trochę straty:

post-3419-0-44249000-1366824425_thumb.pn

24.04.2013

Po wczorajszym redzie zacząłem grać rozważniej - wychodzę najpóźniej w 3/4 wyścigu. Zacząłem więcej skalpować na koniach, które wcześniej wytypowałem na przegrane. Udało się już odrobić wczorajszą stratę i wyjść kolejne 20e na plus.

post-3419-0-45544800-1366824714_thumb.pn

W ciągu 4 dni gry od początku bloga ugrałem prawie 78e co stanowi ok. 78% bankrolla. Jestem zadowolony jedynie z dnia dzisiejszego, ponieważ obyło się bez żadnej wpadki a redy były kontrolowane.

Edited by gregry9789

Wstępne typy do layowania na dziś:

16:25 Wolv 1m6f Handicap - liczę tutaj na wzrost kursów na koniu Laylas Dancer. Koń ten nie startował w wyścigach od ponad roku i będzie tutaj najcięższy. Trochę niepewności dodaje tylko fakt, że koń startował w wyścigach wyższych klas i nienajgorzej sobie radził.

16:35 Beverley 1m4f Handicap - w tym przypadku lay pójdzie na konia Arizona John. Pomimo średniej wagi wydaje mi się, że w statystykach odstaje on od moich faworytów Fennel Bay, High Office, Royal Opera.

16:45 Perth 2m4f Handicap Hurdles - mój typ na ten wyścig to Until Winning. Kursy na pre raczej będą spadać więc będę chciał tutaj wejść z lay w dołku a następnie odsprzedać podczas wyścigu. Koń ten raczej biegał w środku/na końcu stawki więc można liczyć na wahania kursów.

Poniżej zamieszczam jeszcze pdf'a (niestety w j. angielskim) z podstawami dot. rodzajów wyścigów, obciążania koni( :D)  itp. Gdyby ktoś chciał się "wdrożyć" w konie in-play to służę radą na pw lub nawet w tym temacie.

guide.pdf

25.04.2013

Pomimo wyjścia na plus nie jestem zadowolony ze swojej dzisiejszej gry. Pierwszy red na ~26e mogę jeszcze uznać za "wypadek przy pracy", ponieważ mimo dobrego typu zabrakło mi trochę pewności w końcówce  i zdecydowałem się na wyjście ze stratą. Drugi red na ~36e jest nie do przyjęcia... Wszedłem w rynek z 4 startującymi, wziąłem lay na faworyta a tu nagle drugi faworyt całkowicie osłabł przed półmetkiem... Co prawda zabrakło tutaj trochę szczęścia ale to nie na tym powinna się gra opierać.

post-3419-0-15612800-1366911922_thumb.pn

W ciągu 5 dni udało się podwoić bankroll ale to nie jest to czego po sobie oczekiwałem.

W związku z tym wypłacam 75e i nowy etap zaczynam z bankiem 125e.

Zasady nadal te same ale raczej zaczynam iść w stronę scalpingu bo jest to mniej stresujące.

26.04.2013

Chyba zmęczenie daje o sobie znać. Miałem już kończyć przy stanie ~37e na plus ale oczywiście za bardzo się wciągnąłem w greeny i zrobiłem sobie reda na ~52e... Co prawda z gonitwy po redzie jestem bardzo zadowolony, ponieważ kilkunastoma małymi wejściami ugrałem prawie 24e.

Dniówka marna ale ważne, że na plus:

post-3419-0-85508200-1367003126_thumb.pn

Być może zagram jeszcze w niedzielę a później na majówkę aż do 04.05 ;)

28.04.2013

Wygląda na to, że znalazłem przyczynę moich nieregularnych wyników. Odpocząłem jeden dzień od komputera i wyniki są widoczne od razu. Wyjątkowo tradowało mi się bezstresowo i w dodatku w pierwszej gonitwie dopisało szczęście ;) (szkoda mi tylko jockeya :spiteful: ) W ten oto sposób powiększyłem bank o prawie 90%.

post-3419-0-10040400-1367165493_thumb.pn

Podsumowanie od początku prowadzenia bloga:

post-3419-0-67390900-1367165632_thumb.pn

Rynki na plus - 66 (~78,5%) - 517,52e

Rynki na minus - 18 (~21,5%) - 294,96e

Wracam 04.05. - jeszcze nie wiem z jakim bankiem ;)

28.04.2013

Wygląda na to, że znalazłem przyczynę moich nieregularnych wyników. Odpocząłem jeden dzień od komputera i wyniki są widoczne od razu. Wyjątkowo tradowało mi się bezstresowo i w dodatku w pierwszej gonitwie dopisało szczęście ;) (szkoda mi tylko jockeya :spiteful: ) W ten oto sposób powiększyłem bank o prawie 90%.

attachicon.gif28.04.2013.png

Podsumowanie od początku prowadzenia bloga:

attachicon.gif20-28.04.2013.png

Rynki na plus - 66 (~78,5%) - 517,52e

Rynki na minus - 18 (~21,5%) - 294,96e

Wracam 04.05. - jeszcze nie wiem z jakim bankiem ;)

Jest 04 ale lipca a nowego postu dalej nie ma. Czemu przestałeś prowadzić bloga? Szkoda bo naprawdę ciekawy.

Edited by santos87wuwua

Sign in to follow this  

• Create New...