Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
pioter

Konie bez programu do tradingu

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do doświadczonych traderów. Czy jest sens zabierać się za handel na koniach bez jakiegokolwiek oprogramowania, jedynie korzystając ze strony betfair do zawierania transakcji??

Zastanawiam się nad rozpoczęciem handlu na koniach, ale z budżetem startowym 100 euro, z tego co widziałem to Geeks Toy kosztuje 120 funtów, a tyle nie zapłacę w ciemno. Musiałbym na to zarobić na tych koniach, bo jeśli nie będzie to zyskowne to nie chcę wyrzucać tylu pieniędzy na niepotrzebne mi w dłuższym okresie oprogramowanie.

Ewentualnie czy istnieje jakieś darmowe oprogramowanie? Albo dużo dużo tańsze? Funkcje jakich potrzebuję, to stop loss (najważniejsza) oraz jakieś normalne wykresy, z tego co widziałem to te programy potrafią rysować świecowe (takie byłyby idealne). Bo te co są na stronie, to mogą się przydać jedynie do określenia trendu.

Jeśli chcesz tradować a nie betować, to bez programu do tradingu będzie Ci bardzo ciężko. Ja używam Geeks Toya i możesz wykupić go na 3 miesiące, co kosztuje 20 funtów. Myślę, że są inne, darmowe programy, ale ja akurat nie znam i też nie polecę Ci żadnego, bo sam korzystam tylko z GT. Powodzenia!

Dzięki za odpowiedzi. Nie nie, żadne bety. Chcę się skupić na tradingu, tylko PRE play. Nic na żywo. No wiem że geeks toy byłby najlepszy, ale póki nie stwierdzę że jestem w stanie wyciągnąć jakąkolwiek kasę z tego to nie chcę pakować kasy w oprogramowanie. Tym bardziej, że czytam i uczę się gry na forexie, a o tych koniach myślałem właśnie w kontekście tradingu wieczorami kiedy forex śpi w trendach bocznych.

W takim razie spróbuję tego Cymatica na początek, bo jest darmowy, a jeśli zarobię na betfair sumę wystarczającą do zakup geeks toy'a to wtedy nad tym pomyślę.

yavor, a mógłbyś rozwinąć tę myśl: "bez programu lepiej nie, chyba że jakieś bety". Chodzi mi o to jakie konkretnie możliwości daje mi program w porównaniu do strony. Bo nie korzystałem nigdy, a w sumie to przydałyby mi się tylko lepsze wykresy i opcja SL.

pozdro

czas odswiezania. nie pamietam dokladnie liczb, ale na stronie wynosi raz na kilka sekund, w programie kilka razy w ciagu sekundy (mniej wiecej, niech ktos poprawi jak pamieta dokladnie).

druga sprawa to opcje jakie daje program, a nie ma strona (rodzaje wykresow - swiece, wstegi etc.) i wiele innych usprawnien w sofcie jak stop loss, stop entry, tick offset itp.

robertg89 wielkie dzięki!!!!!!!!!! Nigdzie nie mogłem znaleźć darmowego programu do tradingu, pobrałem ten sugerowany przez Ciebie i jestem zachwycony :D Nie musiałem w to nic inwestować a w końcu mam świeczki :D 

A co do wykresów, to wszystkie programy rysują np. świeczki na bierząco? Czy w geeks toy'u mogą zostać pobrane z bazy, bo betfair czegoś takiego nie ma, w tym Cymatic Traderze widzę że rysuje sobie je na bierząco, czyli trzeba mieć cały czas włączony komputer jeśli chce się mieć te wykresy w szerszym horyzoncie czasowym.

W geeks toy'u jest tak samo? czy te wykresy pobiera sobie z bazy?

Cymetica nie znam ,ale w GeeksToy ozywiście na biężąco, okres próbkowania sam sobie ustawiasz jaki Ci odpowiada, może rysować świeczki co 1 sek, może co 5sek, jeśli chcesz mieć w szerszym horyzoncie, musisz mieć włączony po prostu dany rynek. Pozdrawiam

Nie nastawiałbym się na jakikolwiek zysk w pierwszych dwóch miesiącach,- wyjście ne zero byłoby dużym sukcesem. Jako, że obycie z giełdą już jakieś masz (duze?), (na pewno wiesz co to stop loss, mindset etc.) to nauka na pewno będzie postępować szybciej ;) Trzeba też zaznaczyć, iż konie pre to jazda bez trzymanki w porównaniu do 1minutówek na forexie.

Edited by Scorpi

kazdy ma swoj styl, na sile nasladowac kogos nic nie wskurasz, musisz wypracowac swoje wlasne podejscie, teoretycznie moge Tobie powiedziec ze sa to super konie wiec wyczekaj na skok ceny i biez go na spadki - 6,3 minuta, wczesniej nie bo zredujesz.