Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
stoper71

Jak zrozumieć pre play na koniach

Recommended Posts

Cześć,

Niedawno zainteresowałem się tradingiem, wpłaciłem już swoje pierwsze pieniądze na betfair, a co więcej udało mi się założyć nawet kilka greenów. Muszę przyznać że po kilku godzinach obserwacji kursów piłki nożnej coraz bardziej zaczynam łapać o co chodzi. Jednak to, na czym chciałbym na razie się skupić to konie.

Śledziłem kilka brytyjskich wyścigów i muszę przyznać że nic nie rozumiem, czy moglibyście mnie odesłać do jakichś dobrych blogerów lub źródeł wiedzy na ten temat(jak baza wiedzy na tym portalu)? Czy to że nie posiadam praktycznie żadnej wiedzy na temat wyścigów jest jakimś dużym problemem? Co wpływa na wahania kursów? Czy sprawdzacie konie i dżokejów przed wyścigiem?

Proszę o wyrozumiałość :D

jest na forum kilka tematow poswieconym rynkom koni, trzeba poszperac. zalezy jeszcze czy chcesz handlowac kobyły pre czy in play, a moze tak i tak?

Ja także troszkę pykałem i można powiedzieć, że po czasie wyciągnąłem dobre wnioski. Na sam początek ustal porządnie MM, graj za max 3 % banku. Wiem, że to mało i zyski będą bardzo nie wielkie ale tu chodzi o doświadczenie. Ja także wbiłem się w kuce na pełnej i myślałem, że rozbije bank hehe. Szybko mnie sprowadzili na ziemie gdy szalałem ze stawkami by odrobić straty. Osobiście nie interesował mnie ani dżokej ani koń, grałem najpierw 10 min a na sam koniec 5 minut przed gonitwą i tą opcje Ci polecam. Obserwuj dwa-trzy kuce z najlepszymi kursami, ich "cena" jest zależna od siebie. Często także gdy odpada dany koń z biegu (czyt. wycofują go) wtedy kursy na inne konie (wszystkie) także się zmieniają. Trzeba mieć to na uwadze, by się nie zapatrzyć bo kurs może polecieć daleko i warto być po dobrej stronie;)

3% MM, można na różne sposoby rozumieć, ja swoją gre na pre opierałem o zasadę 2-3% ale nie oznaczało to, że mając bank 100euro grałem za 2euro.

Było to 2% maksymalnej straty dla jednego rynku, np. mogłem wejść nawet całym budżetem(to też nie zalecam bo może być awaria, informacja którą przeoczymy i inne niespodziewane sytuacje) ale tracąc 2euro zamykałem pozycje i już nie próbowałem jej ratować tylko szedłem na inny rynek. I mówie tutaj o całym pre piłka,konie, tenis,krykiet etc.

spokojnie na pre za 30% banku jak będziesz wchodzić to taką pozycje możesz trzymać do około 7% straty, a mm będzie zachowany.

Edited by Peszkin

niestety nie ma tu duzo ekspertow od koni. Chetnie pomoge...... bawie sie w to juz 5 lat

może podpowiedziałbyś co oznaczają literki zamiast cyferek przy ocenie formy konia: UR, PU, F, BD, R ?
zadałem już to pytanie na tym forum w połowie grudnia ale do tej pory nie doczekałem się wytłumaczenia :)

Cześć!

Stoper71, jestem w podobnym miejscu na jakim Ty byłeś w chwili założenia tematu. Jakieś wnioski, podpowiedzi, jak dobierasz rynki?