Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Gofer

Turniej snookerowy Masters 09.01.2011 - 16.01.2011

Recommended Posts

skrin

09.01.2011 - 16.01.2011 TURNIEJ MASTERS

The Masters jest profesjonalnym turniejem snookerowym. Mimo, ze nie jest turniejem rankingowym, jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych w całym cyklu zawodów. Jest również drugim najlepiej oplacanym turniejem, zaraz po Mistrzostwach ?wiata.

W obecnej formie w turnieju Masters bierze udzial 18 zawodników. Pierwsza 16 rankingu jest zapraszana do rozgrywek automatycznie. Jedno z dwóch ostatnich miejsc otrzymuje zawodnik, który wygra dzik? kart? w specjalnie organizowanym turnieju kwalifikacyjnym. Drug? dzik? kart? przyznaj? organizatorzy według w?asnego uznania. Dwaj zawodnicy z dzikimi kartami rozgrywaj? mecze z 15. i 16. zawodnikiem z rankingu o wej?cie do turnieju g?ównego

skrin

Tak wygląda plan transmisji w eurosporcie:

skrin

skrin

Gofer, no ja jestem pasjonatem snookera. Co prawda przy prawdziwym stole stałem raz w życiu, ale transmisje z turniejów oglądam często. Śmiem twierdzić, że dysycplina jest trudniejsza od szachów, bo nie dość, że musisz planować uderzenia na kilka do przodu, to jeszcze liczy się precyzja co do centymetra...

Obserwowałem już zachowania kursów podczas grudniowego Turnieju (kapitalna gra Higginsa) i jakieś tam obserwacje już poczyniłem.

Kursy wariują gdy zawodnik chybi i można wtedy złapać szybko kilka ticków. Poza tym, warto przyglądać, się komu chce się grać, a kto ewidentnie przyjechał na "wakacje" Ten turniej jest nierankingowy, więc śmiem twierdzić, że zawodnicy pokroju O'Sullivana będą odstawiać cyrki

Obroty na snookerze zawsze są duże, bo czołówka światowa to wyspiarze

Ma ktoś może jakieś inne tradingowe spostrzeżenia co do snookera?

No ja się Homik na pewno podzielę spostrzeżeniami jeśli zaobserwuję coś czego nie napisałeś bo nigdy snookera nie handlowałem.