Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
tricola

Legalnie w Anglii co gdzie zarejstrowac i gdzie isc

Promowane odpowiedzi

Hej! poniewaz za niedlugi okres wybieram sie do Anglii chce sie dowiedziec jak zaczac swoj pobyt by od poczatku wszytsko robic legalnie. Chce placic 20 procent podatku i poinformowac o tym odpowiednie sluzby. Slyszalem ze trzeba sie do home office udac. Prosze o informacje ew. link na betfair. Kiedys byl na foeum, ale teraz nie potrafie go znalezc. Wiem wiecej musze byc self employed, zeby nie byc opodatkowany.

Edytowane przez tricola

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzie offtop ale zależy mi żeby te uwagi dotarły tam gdzie trzeba. Później to usuńcie to co napisałem.

Na przykładzie tego tematu zastanawiam się jaki jest sens reputacji. Taki tricola dostal 11 negów od jakiś spamerów. Ci którzy nie kojarzą gościa to lakonicznie napiszę że to bardzo ogarnięty koleś.

Druga kwestia co ci spamerzy robia jeszcze tu na forum? Ich konta nadal tu istnieją, choć uważam że kto wrzuca taki spam powinien stąd wypieprzać,a IP zablokowane. Bez sensu jest nabijanie statystyk ilości użytkowników kiedy tyle kont jest spamerskich.

Ps- a swoją drogą ciekawy temat tylko szkoda że wątek nie kontynuowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z botami po części się uporaliśmy. Zawsze będą się rejestrować niestety, z tym, że teraz są od razu wykrywane i banowane. Poza tym nie mają możliwości nadawania reputacji. Wcześniej tego nie przewidziałem.

Odnośnie tego, iż temat miał kilka stron niestety nie jestem pewien. Będę to sprawdzał i ewentualnie ucinał ręce moderatorom.

Zajczyk może mówisz o temacie Premium Charge, który miał kilka stron?

PS: Tricola przepraszam za te minusy - postaram się to jakoś wywalić z Twojego konta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

źródło : http://pl.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=337342&page=3

Dobra, niech bedzie. Jezeli ktos jest pokerowym pro, i chcialby w miare wygodnie, najprosciej i najtaniej zalegalizowac siano w pokera, taki maly poradnik. Calosc troche trwa, ale jesli ktos bardzo powaznie mysli o pokerze, to mysle, ze warto. Wiekszosc z nas ma kumpli, kogos z rodziny w UK, nie? Jesli nie, to troche cienko. Ja osobiscie po studiach wyjechalem do UK, i Irlandii, i mam national insurance number, SE, konto bankowe, wiec mam latwiej (obecnie od lat mieszkam w DE, gdzie poker ustawowo ma w miare podobny status co u nas. )

Punkt 1.

1) jedziesz do dobrego kumpla i od razu walisz sie zarejestrowac po national insurance number. Najlepiej jeszcze z polski zadzwonic do Job centre, i sie umowic na interview (dane osobowe, kiedy przyjechales, adres, gdzie pracujesz - SZUKAM). Czasem jak sie odwiedzi na zywca Job centre, to babka i tak moze chciec dopiero cie umowic na termin. Wiec najlepiej zadzwonic Z pl-a, ze niby juz jestes w uk, i zapytac o termin, i czy co przyniesc (dowod, etc).

Jobcentre Plus application line
Telephone: 0845 600 0643
Monday to Friday, 8am to 6pm 

2) Masz termin, idzies do JOB CENTER. Podajesz adres kumpla. Numerek zostanie przeslany poczta. 
3) BANK. Za moich czasow zalozenie konta w banku to byl jeden wielki pain in the ass. Listy od pracodawcy, Landlorda, Rachunki za gaz, telefon, wode, itp. Teraz mozna aplikowac nawet w POlsce. Zdecydowanie polecam NATWEST. Bardzo dobry bank. Nie polecam Lloydsa. 

Natwest Welcome Account

- Oferta powstała we współpracy z bankiem PKO BP. 
- Konto jest oferowane w ramach pakietu dwóch rachunków. Jeden jest rachunkiem bieżącym, a drugi jest przeznaczonym do przelewu pieniędzy do Polski.
- Do otwarcia wystarczy dowód osobisty lub paszport.
- Wniosek mozna składać przez internet i w placówkach banku PKO BP juz w Polsce.
- Bank pobiera za prowadzenie konta 2 funty miesięcznie.
- Opłata za przelew między rachnkiem osobistym a przeznaczonym po przelewów wynosi 4 funty. 
- Bezpłatne są przelewy na rachunki banku PKO BP.
- Do rachunku bieżącego przyznawana jest karta debetowa Maestro.
- Obsługa rachunku przez internet i telefon w języku polskim.

4) Niestety, ale musimy miec jakis rachunek, przychodzacy regularnie na nasze nazwisko na adres kumpla. Niech zmieni dostawce internetu, wykupi nowa umowe na komorke, obojetnie. Rachunek ma przychodzic na jego adres (a wiec niby i twoj) zas kasa ma byc pobierana z twojego brytyjskiego konta. Zas on niech placi tobie. Po prostu w ramach umowy dzentelmenskiej on korzysta z internetu, ty placisz, on placi tobie. Oczywiscie wplac jeszcze jakas kase na swoje konto w uk, z ktorego bedzie pobierana kasa za rachunek. 

5) Wracasz do Polski, jedziesz na wakacje albo grindowac do Tajlandii. 

6) oczywiscie w Polsce niby cie nie ma, wiec to nie przejdzie, jesli masz stala prace na etat. 

Przepisy Unii Europejskiej dają prawo wszystkim jej członkom na pobyt i pracę w Wielkiej Brytanii. Nazywa się to prawem do rezydentury. Aby uzyskać zostać rezydentem należy więc spełnić następujące warunki:
być obywatelem jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej (w tym Polski), pracować w Wielkiej Brytanii. Jeśli nie pracujesz w Wielkiej Brytanii, to musisz mieć wystarczającą ilość środków finansowych na utrzymanie bez pomocy państwowych urzędów (czyli nie pobierać Income Support, Housing Benefit, Council Tax Benefit).

Możesz mieszkać w Wielkiej Brytanii i nie pracować jeśli jesteś studentem, emerytem lub nie pracujesz ale masz wystarczającą ilość środków finansowych na utrzymanie.

Nie otrzymasz zezwolenia jeśli:
-jesteś w UK tylko z krótką wizytą
-szukasz pracy
-mieszkasz i pracujesz w UK krócej niż 3 miesiące
-nie pracujesz w UK i nie masz środków na utrzymanie

Po roku, dwoch, czy kiedy chcesz wracasz do kumpla....

Ze starsow wyplacasz chajs na swoje brytyjskie konto bankowe, w banku prosisz o bank statement. Idziesz z nim do Revenue (rok podatkowy w UK trwa chyba od kwietnia do kwietnia, nie jak u nas od stycznia do grudnia. Wypelniasz formularz, zalanczasz bank statemenet na ktorym widac gruby chajs wplacony przez pokerstars, i prosisz o wydanie zaswiadczenia E- cos tam, nie pamietam numeru, ale mowisz, ze wracasz do Polski, albo chcesz kupic mieszkanie w Polsce, i potrzebujesz zaswiadczenie dla polskiego US. Beda wiedziec o co chodzi. Przynies ze soba miesieczne rachunki za internet, bo moga zapytac o dowod, iz faktycznie mieszkales w UK. Mowisz ze jestes poker pro, ze domek dzielisz ze znajomym, i to na niego jest umowa najmu, jesli zapytaja cie o rachunki na gaz, wode, itp. 

Zwyklym przelewem zwijasz kase z konta w uk na konto polskie. Na wszelkie zapytania polskiego urzedu skarbowego z usmiechem na twarzy pokazujesz zaswiadzenie brytyjskiego urzedu skarbowego. Teraz moga ci skoczyc i obtoczyc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie ja napisałem, tylko jakiś pokerzysta z innego forum. Na 99% poker i trading na bf to jedno i to samo wg. prawa w UK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

źródło : http://pl.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=337342&page=3

Dobra, niech bedzie. Jezeli ktos jest pokerowym pro, i chcialby w miare wygodnie, najprosciej i najtaniej zalegalizowac siano w pokera, taki maly poradnik. Calosc troche trwa, ale jesli ktos bardzo powaznie mysli o pokerze, to mysle, ze warto. Wiekszosc z nas ma kumpli, kogos z rodziny w UK, nie? Jesli nie, to troche cienko. Ja osobiscie po studiach wyjechalem do UK, i Irlandii, i mam national insurance number, SE, konto bankowe, wiec mam latwiej (obecnie od lat mieszkam w DE, gdzie poker ustawowo ma w miare podobny status co u nas. )

Punkt 1.

1) jedziesz do dobrego kumpla i od razu walisz sie zarejestrowac po national insurance number. Najlepiej jeszcze z polski zadzwonic do Job centre, i sie umowic na interview (dane osobowe, kiedy przyjechales, adres, gdzie pracujesz - SZUKAM). Czasem jak sie odwiedzi na zywca Job centre, to babka i tak moze chciec dopiero cie umowic na termin. Wiec najlepiej zadzwonic Z pl-a, ze niby juz jestes w uk, i zapytac o termin, i czy co przyniesc (dowod, etc).

Jobcentre Plus application line
Telephone: 0845 600 0643
Monday to Friday, 8am to 6pm 

2) Masz termin, idzies do JOB CENTER. Podajesz adres kumpla. Numerek zostanie przeslany poczta. 
3) BANK. Za moich czasow zalozenie konta w banku to byl jeden wielki pain in the ass. Listy od pracodawcy, Landlorda, Rachunki za gaz, telefon, wode, itp. Teraz mozna aplikowac nawet w POlsce. Zdecydowanie polecam NATWEST. Bardzo dobry bank. Nie polecam Lloydsa. 

Natwest Welcome Account

- Oferta powstała we współpracy z bankiem PKO BP. 
- Konto jest oferowane w ramach pakietu dwóch rachunków. Jeden jest rachunkiem bieżącym, a drugi jest przeznaczonym do przelewu pieniędzy do Polski.
- Do otwarcia wystarczy dowód osobisty lub paszport.
- Wniosek mozna składać przez internet i w placówkach banku PKO BP juz w Polsce.
- Bank pobiera za prowadzenie konta 2 funty miesięcznie.
- Opłata za przelew między rachnkiem osobistym a przeznaczonym po przelewów wynosi 4 funty. 
- Bezpłatne są przelewy na rachunki banku PKO BP.
- Do rachunku bieżącego przyznawana jest karta debetowa Maestro.
- Obsługa rachunku przez internet i telefon w języku polskim.

4) Niestety, ale musimy miec jakis rachunek, przychodzacy regularnie na nasze nazwisko na adres kumpla. Niech zmieni dostawce internetu, wykupi nowa umowe na komorke, obojetnie. Rachunek ma przychodzic na jego adres (a wiec niby i twoj) zas kasa ma byc pobierana z twojego brytyjskiego konta. Zas on niech placi tobie. Po prostu w ramach umowy dzentelmenskiej on korzysta z internetu, ty placisz, on placi tobie. Oczywiscie wplac jeszcze jakas kase na swoje konto w uk, z ktorego bedzie pobierana kasa za rachunek. 

5) Wracasz do Polski, jedziesz na wakacje albo grindowac do Tajlandii. 

6) oczywiscie w Polsce niby cie nie ma, wiec to nie przejdzie, jesli masz stala prace na etat. 

Przepisy Unii Europejskiej dają prawo wszystkim jej członkom na pobyt i pracę w Wielkiej Brytanii. Nazywa się to prawem do rezydentury. Aby uzyskać zostać rezydentem należy więc spełnić następujące warunki:
być obywatelem jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej (w tym Polski), pracować w Wielkiej Brytanii. Jeśli nie pracujesz w Wielkiej Brytanii, to musisz mieć wystarczającą ilość środków finansowych na utrzymanie bez pomocy państwowych urzędów (czyli nie pobierać Income Support, Housing Benefit, Council Tax Benefit).

Możesz mieszkać w Wielkiej Brytanii i nie pracować jeśli jesteś studentem, emerytem lub nie pracujesz ale masz wystarczającą ilość środków finansowych na utrzymanie.

Nie otrzymasz zezwolenia jeśli:
-jesteś w UK tylko z krótką wizytą
-szukasz pracy
-mieszkasz i pracujesz w UK krócej niż 3 miesiące
-nie pracujesz w UK i nie masz środków na utrzymanie

Po roku, dwoch, czy kiedy chcesz wracasz do kumpla....

Ze starsow wyplacasz chajs na swoje brytyjskie konto bankowe, w banku prosisz o bank statement. Idziesz z nim do Revenue (rok podatkowy w UK trwa chyba od kwietnia do kwietnia, nie jak u nas od stycznia do grudnia. Wypelniasz formularz, zalanczasz bank statemenet na ktorym widac gruby chajs wplacony przez pokerstars, i prosisz o wydanie zaswiadczenia E- cos tam, nie pamietam numeru, ale mowisz, ze wracasz do Polski, albo chcesz kupic mieszkanie w Polsce, i potrzebujesz zaswiadczenie dla polskiego US. Beda wiedziec o co chodzi. Przynies ze soba miesieczne rachunki za internet, bo moga zapytac o dowod, iz faktycznie mieszkales w UK. Mowisz ze jestes poker pro, ze domek dzielisz ze znajomym, i to na niego jest umowa najmu, jesli zapytaja cie o rachunki na gaz, wode, itp. 

Zwyklym przelewem zwijasz kase z konta w uk na konto polskie. Na wszelkie zapytania polskiego urzedu skarbowego z usmiechem na twarzy pokazujesz zaswiadzenie brytyjskiego urzedu skarbowego. Teraz moga ci skoczyc i obtoczyc.

Całosc napisana niezle-obszernie

Powołując sie na "swoja wiedze" to

1) w UK "gambling" jest wolny od podatku jeśli :

to nie jest tylko jedyne źródło utrzymania"- czytałem na stronie hmrc gdzies o tym(gadalem z adwokatem w uk) i jestem tego niemal pewien(nie chce mi sie szperac po zrodlo na hmrc.co.uk)

2) Nie jest tak prosto ze sciemą typu ("z kolega mieszkam. internet na kumpla itd.")

Twoje centrum interesów zyciowych musi byc w tym przypadku UK.

I jesli masz nieruchomosc, ruchomosc w PL lub dzieci,a w UK masz tylko internet to chociaz mieszkasz w UK to podatki placisz w PL!- rezydentem podatkowym pozostajesz w PL!  Wiec nie tak szybko bym w Twoim przykładzie do HMRC biegł i po mieszkanie. 

Oczywiscie, mysle, ze jak ktos potrafi na pokerze kase robic to i poradzi sobie z tymi 2 problememami. Bo i po co Urzedowi oddawać 75 nieujawnionych dochodow + kara?(ileś tam stawek dziennych- jesli sie nic nie zmienilo w ciagu roku to tak bylo).

Warto wszystko przemyslec ;)

A swoja droga szkoda ze nie macie betdaq bo po polaczeniu z ladbrokes np. w ostania sobote o 12:30 Na Premier League mieli juz 25% tego co na bf(75%). Wiec na pewno jest lepiej jak kiedys. 

PS.Dzieki ygrek za mile slowo- cieplej mi sie zrobilo w srodku ;) 

Edytowane przez tricola

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1) w UK "gambling" jest wolny od podatku jeśli :

to nie jest tylko jedyne źródło utrzymania"- czytałem na stronie hmrc gdzies o tym(gadalem z adwokatem w uk) i jestem tego niemal pewien(nie chce mi sie szperac po zrodlo na hmrc.co.uk)

2) Nie jest tak prosto ze sciemą typu ("z kolega mieszkam. internet na kumpla itd.")

Twoje centrum interesów zyciowych musi byc w tym przypadku UK.

I jesli masz nieruchomosc, ruchomosc w PL lub dzieci,a w UK masz tylko internet to chociaz mieszkasz w UK to podatki placisz w PL!- rezydentem podatkowym pozostajesz w PL!  Wiec nie tak szybko bym w Twoim przykładzie do HMRC biegł i po mieszkanie. 

1. Też o tym słyszałem - nawet w wersji, że zyski z hazardu nie mogą przekraczać zysków z innej pracy - tylko wtedy są wolne od podatku. Wiesz może która wersja jest ostatecznie prawdziwa?

2. Centrum interesów życiowych to też pojęcie raczej prawnicze i nie ma się go za bardzo co obawiać. Skoro bowiem posiadasz dom czy nawet rodzinę (żonę, dzieci) w PL to nie powinien być problem. Kluczem do rozstrzygania miejsca rezydencji podatkowej jest czas spędzony w danym kraju w ciągu roku. I tak jeżeli przebywasz w jakimś kraju co najmniej 183 dni w roku to masz prawo (obowiązek) do płacenia podatku w tym kraju. W rzeczywistości wygląda to tak, że jeżeli nie udowodnią ci, że przebywasz ponad 183 dni w roku w Polsce lub nie udowodnią że przebywasz poniżej 183 dni w roku w UK to o ile postąpiłeś zgodnie z pisaną wyżej instrukcją to nie powinno być żadnych problemów. Poza tym można zabezpieczać się na jeszcze kilka różnych sposobów, tzn. umowa wynajmu mieszkania w UK, zakup nieruchomości w UK, ograniczanie czasu przebywania w PL i częste wakacje po za Polską. Różnie można kombinować, o ile komuś taki rodzaj życia pasuje ... bo jednak mimo wszystko cały ten plan wiąże się albo z przeprowadzką do UK na stałe albo przynajmniej na kilka tygodni (miesiąc) żeby zrealizować plan z opisu, a następnie trzeba jednak żyć z pewną dozą niepewności o nadgorliwy urząd czy sąsiadów o ile zamierza się spędzać ponad 183 dni w roku w Polsce.

Tricola - fajnie że tu napisałeś coś o laddaq. Ja możesz byłbym bardzo wdzięczny na jakiekolwiek dane o płynnności z tenisa jak to będzie wyglądało na Australian Open w 2014r.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Też o tym słyszałem - nawet w wersji, że zyski z hazardu nie mogą przekraczać zysków z innej pracy - tylko wtedy są wolne od podatku. Wiesz może która wersja jest ostatecznie prawdziwa?

Tu jest temat z forum geektoya. W skrócie nie ma znaczenia czy zarobki z pracy sa wieksze od zysków z hazardu. Gościu napisał do skarbówki, ze przeszedł na full-time i dostał pisemne wyjaśnienie, że zarobki te są wolne od podatku.

http://www.geekstoy.com/forum/showthread.php?t=4290

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dear Customer,

Your acoount details was XXX at Insider99 but we have stopped cooperation with Insider99.

However we have another Betfair solution for our customers!

Exchange software allows you the opportunity to back and lay bets.

One of the most valuable benefit is that you are aware of the exact money you are alowed to bet before place it, something that is really helpful. 

Nothing is more important than giving players an opportunity to have exchange software.

• 5% commission >monthy total turnover 50.000
  • Up to 50.000 >please contact with us for more information about the benefits you can get.

Here is a test account in order to check our services.

url https://bxawscf.9wickets.com/login/members/login.jsp

user  testking1

pass  Aaa12348

To create a real Exchange Software you must deposit first (min) 200euro  
and  send us an email with your request!

1.  Skrill   >deposit@bookielink.com
  2.  Neteller  >deposit@bookielink.com
  3.  Paypal  >deposit@bookielink.com
  4.  Ecopayz  >deposit@bookielink.com

There is no fees transaction
There are no fees for deposits.Furthermore you have one free withdrawal pecalendar month. A fee of 1% will be applied on all further withdrawals in said timeframe.

Kind Regards

Your Bookielink Team

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta