Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
rkotacomando

Od teraz tylko pre-play

Recommended Posts

Powracam do prowadzenia bloga. Ostatnio dużo studiowałem handel na meczach tennisa a dokładnie grę preplay w przerwach i testy wydawają się obiecujące. Trzymając się pewnych zasad jest szansa dobrze zarobić ale trzeba mieć się mocno na baczności. Testy wielkiego zysku nie dały ponieważ gdy od czasu do czasu wyszedłem poza przykazania ktore sobie obrałem musiałem się pożegnać z kilkoma euro,  dlatego od teraz znów wszystko będę przedstawiał na blogu, to pozwoli mi nie ograniczyć błędy. 

Oto przykazania których będę starał się trzymać.

1. Handel na faworycie na którego kurs wynosi max 1,60

2. Grywamy w przerwach po 3,5,7,9 ewentualnie 11 gemie tylko w pierwszym secie (Ponieważ w razie kreczu dla underdoga w pierwszym secie pieniądze zainwestowane są zwracane - to dla świętego spokoju bo nie raz na kreczu ladnie straciłem)

3. Po rozpoczęciu przerwy wchodzę dopiero po kilku sekundach, ponieważ w pośpiechu mogę się źle ustawić.

4. Tick offset na 1tick

5. Jak kurs nie będzie długo kupowany anuluję zakład.

6. Stawiam back na poziomie aktualnego kursu lay.

Aktualny bank: 106,49

Dzisiejsze mecze ktore zagram to: Haase - Klizan lub ewentualnie Williams - Remirez a później Almagro - Lorenzi

Starał się będę wklejać screny z wynikami. Trzymajcie kciuki. 

Edited by rkotacomando

Witam po raz kolejny. Mimo braku sukcesów nie składam broni i nadal uczę się sztuki tredingu. Piłka nożna nie szła, tennis również zlotych gór nie przynosi jednak ostatnio trochę pobawiłem się z grą pre play na koniach. Widzę że na tym forum rynki te nie są zbyt popularne a szkoda bo uważam że mają duży potencjał ze wzgędu na duże ruch kursów w ostatnich minutach przed gonitwą. Do tej pory w tej strtategi miałem różne dni. Bywały 3dni  

pod rząd z ładnym plusem żeby czwartego poczuć się na tyle pewnie żeby przegrać trzy dniowy zysk i wszystko w cholere szczelił. Uważam że trzymając się zasad można iść każdego dnia do przodu ale trzeba mieć się ostro na baczności i za żadne chiny nic nie kombinować. Poniżej przedstawiam przykazania których będę starał się trzymać za wszelką cene:

1. W rynek wchodzimy gdy jest duży ruch (ostatnie minuty)
2. Wyczuwamy szczyt kursowy i gdy sie ustabilizuje kupujemy (obserwacja wykresu wykresu)
3. Każda kolejna winda w góre często jest większa od poprzedniej (wchodzimy wyżej niż poprzednio)
4. Mniejsze rynki rozkręcają się bardzo późno nawet minutę przed gonitwą (uwaga żeby nie wchodzić za wcześnie)
5. Nie śpiesz sie, z wejsciem mozesz czekać do ostatnich sekund
6. Green i wyjście z rynku, nie wchodzimy drugi raz
7. Szybkie cięcie strat, red i wyjście z rynku, nie staramy się odrabiać strat a przechodzimy do nasepnej gonitwy
8. Wykres musi być szarpany (wykorzystujemy gwałtowne skoki kursu)
9. tick offset na 1 oraz stop loss na 2

Dziś zagram kilka gonitw. Stawka to 23e, wyniki podam późnym wieczorem.
Edited by rkotacomando

9. tick offset na 1 oraz stop loss na 2

Tutaj bym to przemyślał. W dłuższym okresie czasu może być nieciekawie.

Wczorajszy dzień sobie odpuściłem. Miałem dużo pracy i nie chciałem sobie zaprzątać glowy giełda. Dziś jednak troszkę pohandlowałem. Zagrałem 14 rynków z dobrym skutkiem a nawt bardzo dobrym. Dziś wieczorem jest jeszcze kilka płynnych gonitw ale już zbyt długo dziś przesiedziałem przed komputerem więc czas na inny relaks.

30.05.13

ilość rynków: 14

rynki stratne: 1

rynki zyskowne; 13

zysk/strata: 6,28

post-2851-0-13364000-1369934220_thumb.pn

Wczoraj bilans na minus. Treding szedł dobrze ale zaliczyłem konkretną wtope i straciłem cały zysk wygenerwany z poprzednich gonitw, Z moich obserwacji wynika że nie zawsze opłaca się grać na stop loss bo kurs po szybkiej windzie w góre potrafi jeszcze szybciej spać i dzięki temu prawie zawsze byłem zarobiony. Jednak później poppełniłem poważny błąd, wszedłem zdecydowanie za wcześnie i straciłęm parę euro. Puki co narazie traktuję ten treding jako naukę,  Dziś koleny dzień. Mam nadzieję że będzie lepiej, 

rozegranych rynków: 8

rynki zyskowne: 5

rynki stratne: 2

rynki na zero: 1

zysk/strata: -0,77

post-2851-0-81339500-1370081789_thumb.pn

Deszcz za oknem padał więc niemal cały dzień przesiedziałem przed laptopem. Mimo kilku głupich błędów udało się wygenerować niezły zysk. Jak na stawkę 31e-39e wygląda to dobrze. Mimo udanego dnia dostałem kolejną lekcję z której wyciągam tezę że lepiej odpuszczać ostatnią minutę bo w tym czasie kursy czasami wariują i widny w góre są tak ogromne że zwykle kurs to poprzeniego stanu przedfgonitwą już nie wraca. 

1.06.13

rozegranych rynków: 25

rynki zyskowne: 18

rynki stratne: 6

rynki na zero: 1

zysk/strata: 9,58

post-2851-0-85110400-1370113608_thumb.pn

post-2851-0-00032700-1370113622_thumb.pn

Edited by rkotacomando

Dziś konikami zająłem się dopiero wieczorem, wcześniej bylem w podrózy, Ostatnia gonitwa była już o 18.50 więc nie dało dziś się dużo zarobić ale trochę grosza też dobre. Ciała dałem na ostatnim rynku. W jednym momencie miałem już greena na 2,60 ale przez zachłanność wyciągnąłem tylko 0,91. Niestety każdego dnia wkradnie się jakiś błąd czy głupi ruch co przekłada się na mniejsze zyski. Jednak dobrze że nadal powoli przesuwam się do przodu. Dziś stawka znów troszkę większa niż poprzenio. 40-42e. 

2.06.13

rozegranych rynków: 3

rynki zyskowne: 3

rynki stratne: 0

zysk/strata: 2,36

post-2851-0-95224000-1370192553_thumb.pn

Edited by rkotacomando

Hello. Dawno mnie tutaj nie było bo całe dwa miesiące. Troszkę mi głupio że pojawiam się tutaj na raty. Od początku członkostwa na tym forum co jakiś czas  pojawiałem się z nową cudowną strategią myśląc ,,pokarzę jak biję kasę i wszyscy będą bić brawo'' Niestety wszystkie moje próby i marzenia o nowym samochodzie poszły w łeb i znikałem. Na betfair handluję ładnych parę lat i obawiam się że mam już mały problem z uzależnieniem. Mam nadzieję że nigdy nie popadnę w żadne długi i jakoś ogarnę siebie a później giełdę. Na tym forum natrafiłem na bardzo fajny artykuł który mówił, aby zarabiać na giełdzie musisz najpierw poznać samego siebie zaś strategia którą grasz jest dużo mniej istotna. Musiało minąć kilka lat gdy zacząłem mieć podobne zdanie. Handluję cały czas. Od kwietnia grywam tą samą strategią co jest dla mnie rekordem bo zwykle po kilku nieudanych zagraniach rezygnowałem i szukałem czegoś innego. W tej chwili skupiam się na konikach preplay i oczywiście znów jestem pewien że strategia ta może być zyskowna lecz teraz dostrzegam pewne ale...jeśli nie posprzątam bałaganu w głowie, nie przestanę liczyć dziennego zysku razy 365dni w roku to nic z tego nie będzie. Ciekawe jest to że po bardzo udanym dniu, powiedzmy o skuteczności 90% i paru dorobionych euro, następnego dnia siedząc w pracy już z niecierpliwością czekałem aż przysiądę do giełdy. Nawet cholera zrobienie obiadu odkładałem na późniejsze godziny. W takim wypadku prawie zawsze byłem stratny i to na poziomie 2-3 dobrych dni. Natomiast jedna większa porażka przynosiła kolejną nie rzadko jeszcze większą. Moją największą bolączką jest jeszcze zbyt późne cięcie strat ale mam nadzieję że w niedługim czasie to naprawię. Kolejnym wnioskiem jaki wysuwam to gdy już pojawi się większa strata lepiej odejść od komputera z założeniem że jutro też jest dzień. Niestety duży red w moim przypadku kompletnie wyłącza myślenie więc jeszcze raz! Źle wszedłem? Szybkie cięcie strat. Chęć napisania tego postu naszła mnie po wczorajszej stracie ok 20e i utraceniu zysku z dwóch poprzednich dni. Dziś wieczorem może coś jeszcze zagram ale najpierw kilka razy moje przykazania które zapisałem jakiś czas temu. 

Sign in to follow this  

• Create New...