Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
potas

Fiorentina- Lech Poznań

Promowane odpowiedzi

Witam. Dopiero zaczynam przygodę z tradingiem i mam pytanie do bardziej doświadczonych traderów. Mam nadzieję, że temat w dobrym miejscu :).

Pojawiła się informacja, że Lech nie zabiera do Włoch swoich 3 obecnie najlepszych zawodników; Pawłowskiego, Ajaruriego oraz Linettego. Do tego dochodzi obecna, fatalna forma zespołu. Rozumiem, że Fiora wystawi pewnie zmienników ale nawet oni powinni spokojnie poradzić sobie z Lechem w obecnej formie ,nawet zakładając, że Lech wystąpiłby w pełnym składzie. Do tego na stronie oficjalnej pojawiła się informacja o problemach z samolotem i znacznie opóźnionym locie. Dla Laika, którym jeszcze jestem w tradingu logiczne wydaje się, że przy tych osłabieniach i sytuacji Lecha kursy na Fiore powinny spadać, tymczasem kurs trzyma się w miejscu z tendencją wzrostową.  Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć tę zależność ruchów  kursów w tym przypadku? Czy "lepsze" drużyny w europie zwykle notują wzrosty mimo osłabień underdoga? Czy fakt, że Fiora wystawia rezerwowy skład ma większe znaczenie niż dość mocne osląbienie w drużynie przyjezdnych? To, że nie zagrają pełnym składem w grupie LE pewne było już po losowaniu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wątpię abyś tutaj otrzymał odpowiedź, o czym chłopaki tutaj dyskutują to poczytaj na czacie, ja nie gram piłki, ale to zapewne jak i na innych dyscyplinach oczekiwanie na ostatnie chwile przed startem zawodów i potem spekulacja! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Informacje fundamentlane (składy, absencje, forma, pogoda, zdarzenia losowe itd) są ważne, jednak nie ma co się "upierać na siłę" i grać przeciwko trendom (kursom). Zazwyczaj jesli info + trend idą w jdnym kierunku wtedy warto zając pozycję i czekać na dalsze spadki/wzrosty. Nie patrzyłem na rynek Fiory z Lechem ale przypuszam, że kursy są na niskim poziomie, byc może nawet za niskim i trwa korekta. Wraz z nabieraniem doświadczenia zauważysz, że rynki match odds charakteryzują się swoimi zasadami i cięzko to wszystko ując w jeden schemat ;)

Edytowane przez mazitbg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak jak napisał mazitbg, nie ma jednego schematu na MO i każdy rynek, choć z pozoru mogą być podobne to na zachowanie kursów mogą wpływać zupełnie inne czynniki. Co do rynku Fiorentiny to też zastanawiałem się nad tym, dlaczego akurat do tego poziomu wywindował kurs. Trochę teraz spekuluję ale zastanawiam się jakie dodatkowe czynniki mogą mieć na to wpływ. Polacy znają sytuację Lecha, ale czy gamblerzy z Europy również? Pewnie bardziej na ich wyobraźnię działa to że Fiora może zagrać rezerwami niż to że w Lech zagra bez zawodników których wymieniłeś. Ponadto z czym Lech może kojarzyć się Europie ? Pewnie bardziej z bojami przeciwko Man City czy Juventusowi niż kompromitacjami przeciwko Stjarnan itp. Do tego Lech jest mistrzem Polski, a w LM walczyli z Basel, czyli teoretycznie gorzej nie mogli a wyniki tamtych spotkań były lepsze niż ich gra.. Aczkolwiek również przy okazji tamtych spotkań zauważyłem dość spore wzrosty na Basel, więc może warto na przyszłość backować Lecha ;-)

wątpię abyś tutaj otrzymał odpowiedź, o czym chłopaki tutaj dyskutują to poczytaj na czacie, ja nie gram piłki, ale to zapewne jak i na innych dyscyplinach oczekiwanie na ostatnie chwile przed startem zawodów i potem spekulacja! :)

m@rok, może zamiast krytykować, lepiej spróbować podjąć rzetelną dyskusję ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Widzę,  że jeszcze wiele przede mną aby zrozumieć i wyczuć handel pre. Wbrew logice in play idzie mi dobrze :D.

Pzdr

edit; Widzę, że Darko Jevtic również nie poleciał do Włoch na mecz. Ciekawe jak rynek zareaguje bliżej meczu :)

Edytowane przez potas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta