Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Kuchar

Pierwszy back i lay

Recommended Posts

Pierwszy Back i Lay

Pokaz obstawiania zdarzeń sportowych na przykładzie meczu Juventus - Atalanta

Na giełdzie sportowej mamy wiele możliwości zawierania zakładów. W tym dziale opiszemy krok po kroku jak zakładać się z graczami, jak wystawiać swoje kursy oraz opiszemy wiele rynków, które dają nam możliwość szybkiego zarobku. W menu poziomym jak już zapewne zdążyłeś zauważyć wybierasz kategorie interesującej Cię dyscypliny. Mamy ich masę, wiele szybkich rynków gdzie wahania kursów widoczne są nawet co 30 s. ale również inne dyscypliny, na których czasem łatwiej zdobyć ciekawą sumę. Teraz będziemy opierać się na meczu piłki nożnej więc wybieramy właśnie ową kategorię. Następnie przechodzimy do danej ligi, w naszym przypadku Europa- Włochy żeby kolejno wybrać datę spotkania a następnie mecz.

BACK- czyli wygra

W spotkaniu Juventus - Atalanta faworytem jest zdecydowanie Juventus, dlatego będziemy stawiać teraz na wygra czyli back Juventus. Najlepszy kurs aktualnie wynosi 2,08 co ciekawe u zwykłych bukmacherów oscyluje on w granicach 1,95. Więc sam ten fakt już stawia giełdę na korzystniejszej pozycji i dalej ukazuje jej wielką zaletę. Kurs ten znajduje się na niebieskim polu, natomiast pod nim widzimy dokładnie: 8747 Euro, oznacza to maksymalną stawkę jaką możemy włożyć w dany zakład. Tłumacząc to bardziej profesjonalnie to jest to stawka jaką gracze wystawiają z różowego pola i wg nich właśnie Juventus nie wygra- ludzie, którzy mają odmienne zdanie od nas. Tak samo dokonujemy zakładu na remis bądź też wygraną Atalanty. Klikając w dany kurs, który aktualnie wynosi 2,08 przenosimy się kuponu, w którym ustawiamy stawkę:

back2.JPG

Kupon:

back.JPG

Tak jak wyżej napisałem, w kuponie ustalamy stawkę, za którą chcemy zawrzeć zakład. W naszym przykładzie niech będzie to 5 Euro. Widzimy od razu nasz potencjalny zysk, który wynosi 5,40 E, natomiast po lewej stronie aby wyświetlał się zysk wraz z odjęta prowizją wynoszącą max. 5% ustawiamy więcej opcji- znajdującą się w menu meczu pod odnośnikiem odśwież. Za pomocą opcji możesz dostosować widok rynku do swoich własnych potrzeb. Najlepiej ustawić sobie od razu wszystkie poszczególne opcje:

- Wykaz Zysków i Strat

- Załącz Rozstrzygnięte Zakłady

- Pokaż Z&S netto po potrąceniu prowizji

-Wyświetlenie symbolu "a jeśli"

Następnie po wpisaniu stawki klikamy prześlij i nasz zakład zostaje zaakceptowany. Aby sprawdzić swój zakład musimy w zakładkach po prawej przejść przez: moje konto /aktualne zakłady / pokaż wybrany status zakładu / rozwijamy/ znalazł nabywcę.

back1.JPG

Teraz widzimy pod każdą drużyną wykaz zysku i strat. Na zielono zysk wraz z odjętą wcześniej omówioną prowizją oraz na czerwono straty czyli stawkę zakładu, która wynosi 5 E, w przypadku przegranej Juventusu bądź remisu.

LAY- czyli nie wygra

Teraz nauczymy się stawiać zakład na nie wygra, jak już się domyślasz jest to przeciwieństwo wygranej czyli Lay. Nie wygra czyli nie zdarzy się dany rezultat. Tak samo jak w stawianiu na zwycięstwo przyjmujemy czyjeś zakłady tak samo i tutaj przyjmujemy zakład od osoby która obstawia zwycięstwo.

Kursy na nie wygra znajdują się na różowym słupku. Wybieramy najkorzystniejszy, w tym przypadku będzie to 2,1 . W tym przypadku stawiamy, że Juventus nie wygra tego spotkania. Wygrana Atalanty lub remis meczu przyniesie nam zyski.

lay.JPG

Kupon:

lay1.JPG

Pewnie zastanawiasz się o co dokładnie chodzi z kuponem. Tutaj wpisujesz sumę jaką chcesz wygrać a obok niej ukazuję się nam zobowiązanie. My chcemy wygrać 5 Euro więc musimy obstawić 5,5E. Dlaczego? Obliczamy to w bardzo prosty sposób:

Suma jaką chcesz wygrać x (Kurs -1) = Zobowiązanie.

W naszym przypadku wygląda to tak:

5 x 1,1 = 5,5 E

Wgrze na Lay im mniejszy kurs tym mniejsze zobowiązanie ale też prawdopodobieństwo, że nie wydarzy się nasz zakład się zmniejsza.

Po zaakceptowaniu kuponu widzimy odpowiedni stosunek zysków i strat przy każdym meczu. Wygramy 4,75 E w przypadku remisu bądź zwycięstwa Atalanty natomiast przegramy 5,5 E gdy mecz wygra Juventus.

lay2.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...