Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Dziś tylko jeden błąd, reszta zielona:

post-179-0-39392000-1378239583_thumb.jpg

Stawka początkowa: $29.25

Zysk/strata: $18.70

Zysk od stawki: 64%

Stawka na jutro: $47.95

2 najbardziej profitowe rynki:

• 17:45 Finn Class & Cape Factor:

post-179-0-68232900-1378239591_thumb.jpg  post-179-0-39658400-1378239598_thumb.jpg

• 18:00 Diyala & Jan Smuts:

post-179-0-21042800-1378239611.jpg  post-179-0-71414000-1378239617_thumb.jpg

Z kronikarskiego obowiązku, złapałem drobne na baskecie (niski lay Brazylii) i tenisie (jedno wejście na Fedexie i back Tommy'ego).

Miałem urwanie głowie, dlatego tak mało:

post-179-0-19674600-1378328965_thumb.jpg

Stawka początkowa: $47.95
Zysk/strata: $3.29
Zysk od stawki: 6.86%
Nowa stawka: $51.24

Podwojenie stawki początkowej zajęło mi 3 dni. Zagrałem 26 rynków, tylko 1 był na -. Jak się uprzeć jeden dobry dzień handlu pozwala zarobić 100%. Można też bawić się z bukiem i trafić kurs >2, jak kto woli.

Kroniki: basket - jakieś ochłapy pre z Kanada vs Urugwaj, gała to nocna zabawa na under 3,5 (Goias vs Gremio, obejrzyjcie bramkę nr 1, bramkarz otrzymuje tytuł pajaca sezonu).

Jutro wyjeżdżam (w końcu trwają jeszcze wakacje, a co!   :beach: ), przerwa do niedzieli (pewnie i do poniedziałku, bo trzeba "odchorować" wyjazd :laugh:).

Wyniki masz imponujące, gratulacje:) od jakiegoś czasu sam się zastanawiałem nad pre na koniach na rynkach GB. Jakieś wskazówki dla początkującego na start? Czy wystarczy sama analiza wykresu i gotówki żeby coś ugrać na początek?

Wróciłem. Tęskniliście?

Do rzeczy: jest taka sprawa, nie wspomoglibyście kolegi? Jakieś depo? Bo tak wyszło, że się wyzerowałem...

Oczywiście to żart. Brzmi znajomo? ;)

1r9k.jpg

Jak widzicie, były jakieś nieśmiałe próby grania.

Dlaczego wznowiłem temat po roku przerwy? Niech będzie patetycznie ^^ By pokazać że można, że nie jest to takie trudne!  :D

Ostatnio jednak doszedłem do wniosku, że moje stawkowanie nie nadaje się dla osób zaczynających przygodę z konikami. Jeśli ma być merytorycznie (czyli coś więcej niż p&l), to muszę zmienić je na coś prostego i skutecznego (żeby nie dochodzić do pierwszej stówy przez rok i nie zbankrutować w ciągu dnia).

Powiedzmy, że "olbrzymia" nadwyżka idzie do banku, stawka startowa=$22.31. Nie zakładam żadnych %, dlaczego? Kiedyś na forum bf widziałem genialnego posta użytkownika noukari o "trejderskim piekle", link dla zainteresowanych: http://community.betfair.com/general_betting/go/thread/view/94082/25305017/?liveView=0 Polecam (w oparciu o Boską Komedię Dantego), uśmiech pojawia się mimowolnie.

@Maatys

Grać, grać, grać i nie zrażać się wtopami - im więcej będziesz miał doświadczenia, tym lepsze będą wyniki. Metod gry jest wiele, od at do... losowania. To nie żart. Latem robiłem eksperyment z groszowymi layami koni z kursem >10 (większość) lub >7 (przy 4 zwierzakach). O wyborze decydował ślepy los - prosta maszyna losująca w c++. Praktycznie codziennie trafiałem jakiegoś winnera. Tak samo jest z kursem: góra czy dół? Obiektywnie mamy 50%, subiektywnie to już inna bajka. Zabawa jak z deską Galtona, raz tu, raz tam, szansa że zawsze trafimy jest znikoma.

Ja uważam, że olbrzymim elementem tej całej układanki jest psychika, wiedza i doświadczenie to jedno , natomiast odpowiednie podejście to druga sprawa. Można być genialnym traderem na koncie wirtualnym czy małych stawkach realnych, a na ,,poważnej,, grze zżera psychika, nerwy, emocje, obawa przed porażką itd i koła się zamyka, Kilka nie otwartych pozycji przez strach, zamienia się w frustrację zaprzepaszczonych okazji, po nich pojawią się głupie otwieranie pozycji... iluż traderów tak kończy swoją przygodę z jakimkolwiek tradingiem ;)

Nie zakładanie sobie żadnych % to bardzo ważna sprawa, zgadzam się całkowicie, sam widze po sobie, zaplanowałem sobie robić dniówki na początek około 50% stawki i o dziwo 4 dni pod rząd ten próg osiągnałem, ale był to trading pełen nerwów, złości po redach, siedzenia jak na szpilkach bo MUSZĘ zrobić te 50%, efekt ? piątego dnia po dwóch pierwszych minusowych rynkach nerwy puściły totalnie i wyzerowałem 4dniowy zysk :)

Grać, grać, grać i nie zrażać się wtopami - im więcej będziesz miał doświadczenia, tym lepsze będą wyniki - powiesić sobie nad monitorem :)

Tak samo jest z kursem: góra czy dół? Obiektywnie mamy 50%, subiektywnie to już inna bajka. 

W zasadzie to 33%, w górę, w dół albo w bok :)

W zasadzie to 33%, w górę, w dół albo w bok :)

Ale w jeden bok czy w drugi? :) W sumie z punktu widzenia skalpera to najlepsza opcja.

Wyniki (pojawił się nawet jeden rynek tbp, świątecznie; od nich zaczynałem swoją przygodę z koniną):

81kw.jpg

Dziś miałem dużo czasu na handel i pojawiła się ciekawe psychologiczna sytuacja.

Wszystko szło dobrze do wyścigu o 16:35. Postawiłem na złego konia i, choć wejścia spełniały założone wcześniej kryteria, rynek cały czas szedł w drugą stronę. Kolejny wyścig podobnie, udało się jednak wyjść na zielono. 16:55 to powtórka sprzed 20 minut, niby robiłem wszystko dobrze, ale red rósł. Oczywiście poskutkowało to rage quitem, w końcu 2 rynkami wyzerowałem cały dzień. Wyszedłem na chwilę na podwórko, wyciszyłem się. Doszedłem do wniosku, że wszystko było ok, nie było "wejść aby wejść/odegrać się", gra miała ręce i nogi. Liczy się longrun. Usiadłem z pozytywnym nastawieniem, dalej robiłem swoje. Drobny red, ale już zdecydowanie mniejszy. Dzień zakończyłem greenem, a dwa ostatnie rynki utwierdziły mnie w przekonaniu, że moje zasady mają sens.

Wniosek: mindset jest bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy. Reszta sprowadza się do dobrego losowania ;)

@rzepas

Standardowo, Geeks Toy.

@

Resztki, ponieważ greeny były dużo okazalsze, a przy płynnych i chłonnych rynkach głupio byłoby nie skorzystać i skończyć, więc grałem dalej. Tylko przy redzie startowałem z -$5 - złapało mnie wybicie, na szczęście potem było już spokojnie i wyszedłem na 0.

• Create New...