Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
kaski85

Konina pre play

Recommended Posts

może ja dorzucę swoje 2 grosze, nie jest to żaden atak :)

Moim zdaniem analizowanie odbytego już wykresu jest tyle warte co analizowanie zakończonego spotkania piłkarskiego, wtedy można śmiało sobie powiedziec o tutaj bym wszedł, tutaj też, co więcej możemy to nawet zasadnie uargumentowac, bo przecież zszedł messi więc barcelona ma mniejsze szanse, bo sędzia dał czerwoną kartkę,niestety życie pokazuje nam przeróżne dziwne swoje oblicza jak np wygrana celticu z barceloną, tak samo na nieodbytym jeszcze wykresie, nagle okazuje się że kurs zamiast isc do góry nagle spada.. powodzenie życzę i jednak również radziłbym grac chociaż małą stawką. na wersjach demo wszyscy dziwnym trafem zostają milionerami

PS. oczywiście analizowanie wykresu rynku na którym graliśmy za prawidzwe pieniądze to zupełnie inna kwestia bo mamy już za sobą to doświadczenie i możemy doliczyc do wszelkich rozważań czynnik stresu któru rządził nami cały czas :) także nie mylmy tych dwóch zupełnie innych rzeczy

Edited by Liver24

Witaj liver24, jasne masz rację, pisałem w któryms z poprzednich postów, że niebawem zaczynam gre za małe stawki (kilka dni), póki co kończe ,,wyciągać,, wiedze z tematu analiz wykresów konskich gdzie wiedza kapitanasb, benksa czy scorpiego jest porażająca, jest na prawde wiele powtarzających się w wyścigach schematów - nie ma szans jeśli ich nie znasz to gra nawet za mikro stawki jest bezsensowna, to tak jakby zaczać grać w jakąs gre, nie znając dokładnie zasad, sam mam już dobre kilkaset wykresów w zanadrzu, nie wszystkie jeszcze znanalizowane, także powolutku do przodu ;)

na poprzednim przeanalizowanym wykresie raz korzystasz z oporu na 9.0, pozniej wchodzisz layem liczac na przebicie i dalszy wzrost kursu.. analiza wykresow po fakcie na pewno daje jakas wiedze na temat tego co moze sie wydarzyc na rynku, ale to jaka decyzje podejmie sie bedac na nim to juz zupelnie inna historia :))

moze sprobuj nagrywac sobie filmiki z tego co sie dzieje na rynku 10 min przed wyscigiem.. na wykresie nie widac wszystkiego np. jak rozkladala sie kasa w koszykach i troche ciezko stwierdzic w ktorym momencie zdecydowalbys sie na wejscie i w kotora strone

powodzenia.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=Mt9rB2gjvl8

wrzucam ciekawy filmik, gość jest bardzo pewny swoich poczynań, ugrywa ponad 200e, na jednym rynku, ale w czym rzecz, nie widać na filmiku żadnych wykresów, ale musi patrzeć na nie skubaniec, nie ma siły ,że nie czyta tego z wykresu bo skąd? - jesteśmy w punkcie wsparcia oporu 5.0 -5.5 , cena jest w tych widełkach, przy czym co ważne rozłożenie kasy w koszach sugeruje nam zdecydowanie lay, trader jednak sugestywnie wskazuje kursorem myszki na 5.4 i pokazuje ze poleci dół, po chwili zdecydowana ilość kasy pojawia się na backach i faktycznie leci...

addicted, jasne, teoria a praktyka to dwa różne bieguny :) Lada dzień zaczynam

Co do tamtego wykresu, kształtował się wyraźny trend wzrostowy, stąd taka decyzja, ale zawsze moim zdaniem trzeba czekać na reakcje rynku , a nie samemu jasnowidzić.

Subskrypcja geeksa zakupiona, wszystko już pod kucyki ustawione (nie bez problemu :D ) czas na troche więcej praktyki. Pobawanie sie dziś już trochę handlem na drabince, utwierdza mnie jeszcze bardziej w przekonaniu jak dobrze trzeba czytać wykres, żeby wiedzieć gdzie ewentualnie się ustawiać, trady są tak dynamiczne, że musi to być jak tabliczka mnożenia, budzi mnie ktoś w nocy, pokazuje wykres i momentalnie śpiewam, gdzie puktny wsparcia/oporu itp, bez takiej wiedzy ani rusz, ponieważ nie zdąże nigdy kupić a już będzie po zabawie, albo kupie za późno i red gotowy. Trzeba być przyczajonym jak tygrys, jak tommy lee jones w ściganym, inaczej jak to powiedział Siara w kilerach dwóch ,, cały misterny plan w pizdu,, ;)

no, no. ciekaw jestem jak Ci bedzie szlo, bo amaliza na papierze a uczestniczenie w rynku to dzien do nocy. oczywiscie zycze powodzenia :)

Rynek z przed chwili , schemat blizniaczy do omawianego przez Jim Makosa na jego blogu i niech mi ktos powie , ze konie to nie analiza techniczna i powtarzalne schematy ;)

Linia trendu zostaje przebita, po czym nastepuje jego odwrocenie, cena stopniowo przyspiesza az nabiera rozpedu i dociera do górnego pkt oporu, tam piekne okazje na skalpowanko.

Póki co oswajam się z drabiną na wirtualu, co nie znaczy ,ze gram na pałe, gram bardzo ostrożnie, jeszczem mam czasem problem z tym ,że przypadkowo gdzieś mi się kliknie gdzie nie trzeba ;)

post-2164-0-06558400-1353000576_thumb.gi

post-2164-0-26804200-1353000596_thumb.jp

Wiec tak pierwszy dzien handlu na real za mną, wrazenia? średnie.... grałem ostrożnie, zbyt ostrożnie na 1-3 ticki gdzie mogłem połapać swingi ,że głowa boli, ale nawet drobne zawahanie na drabinie wyprowadziły mnie z równowagi, ale mniejsza z tym.

Reda na -0.18 nie licze jako moją porażkę, ponieważ betfair zawiesiło rynek, po czym trzeba było już ciąć i tyle.

Red na ponad -0,50.... za dużo mi się wydawało po wcześniejszych greenach i wyobraziłem ( wmówiłem ) sobie ,że kurs pójdzie tak jak zaznaczyłem na screenie, nie poszło, ale ja co robiłem , czekałem na odbicie ( jak to mogło nie pójść po mojej mysli?!) no i jak zaczekałem to widać, jeszcze po drodze, gdzies źle klikłem, po czym msialem domykac w tej zlosci później i wyszło jak wyszło.

Wyszedł po prostu brak obycia w praktyce w geeksie jak i w handlu, nie ma sie co oszukiwac, żeby zarabiac , dobrze zarabiac, trzeba swoje odsiedziec.

Stawka 2e.

post-2164-0-27687800-1353185630_thumb.jp

post-2164-0-33601200-1353185682_thumb.jp

Edited by kaski85

Rynek wart zapamiętania, cenna lekcja. Generalnie trend wzrostowy , ktoś wrzucił jednak ponad 2k na back co zepchneło cene w dół, nastepnie zrobiło się z tego ponad 3k, powoli zaczęto ją skubać , gdy obskubali połowe, poszło już gładko i wybiło do góry jak widać na screenie.

post-2164-0-36557700-1353588100_thumb.jp

Najwyższa pora na nowy rozdział w moim handlu na konikach, czas wznowić bloga.

Minął okres kilku miesięcznej nauki tych rynków, odkrywania schematów, zachowań, grania na koncie realnym jak i wirtualnym za mniejsze i wieksze stawki, czas duzych greenów jak i redów, pora na usystematyzowanie moich poczynań. Zacznę od początku najmniejszą stawką 2-3e.

O samym stylu nie ma co dużo pisać , ameryki nie odkryłem - scalping + mniejsze/większe swingi.

Bloga zamierzam uaktualniać codziennie/ 2 dzień

Zaczynam od jutra.

Sign in to follow this  

• Create New...