Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker

Promowane odpowiedzi

W poszukiwaniu nowych rozwiązań umożliwiających grę na BF natknąłem się na jednego z brokerów, mianowicie Premium Tradings. Broker ten jako jeden z nielicznych umożliwia grę na Betfair, udostępnia do tego własne narzędzie, które teoretycznie nam na to pozwala. Praktyka jednak pokazuje zupełnie co innego ale po kolei…

Narzędzie nosi nazwę Shark Tool. Grafiką nie powala, jednak nie jest ona oczywiście najważniejsza, z kolei do gry pre jest wystarczająca. Wizualnie prezentuje się mniej więcej tak:

1.thumb.png.4dcae3a3f8eb4c0e64c26ed3d5cb9196.png

2.thumb.png.0160a1605f90d97441d30f407dae8828.png

W praktyce narzędzie to nie nadaje się do tradingu. Wśród szeregu minusów można wymienić:

- minimalna wpłata 500€/$

- brak wykresów

- bardzo mała częstotliwość odświeżania rynku

- brak wyszukiwarki rynków

- istnieje co prawda możliwość ‘śledzenia rynków’, po zaznaczeniu takiej opcji rynek wskakuje nam na górę strony, jednak po przejściu między zakładkami nasze rynki znikają z pola widzenia

- stawka jaką wniesiemy na dany rynek zostaje zamrożona do momentu rozliczenia rynku (innymi słowy, transakcje przez nas zawierane to zwykłe bety), nawet jeśli zrobimy scratch na danym rynku to i tak nasz back i lay zostanie rozliczony po zakończeniu spotkania

Jednak największą perełką są prowizje naliczane przez brokera. Na pierwszy rzut oka są one do zaakceptowania – 3,8% od wygranych zakładów oraz 0,2% od obrotu. Problem w tym, że dla Premium Tradings, back i lay to 2 osobne zakłady! Prosty przykład, zawieramy na jednym rynku back i lay po kursie 2.0, w obu przypadkach zobowiązanie 100j. Teoretycznie mamy scratch, natomiast w praktyce jeden z zawartych zakładów będzie wygrany, a więc zarobimy na nim 100j minus 3,8%, czyli 3,8j + 0,2% od obrotu, a więc 0,4j czyli nasz scratch to w praktyce -4,4j straty ! Dalszy komentarz myślę, że zbędny…

- do tego dochodzi opłata podczas wypłaty środków z konta w wysokości 1-5%, jeśli nie dokonamy 10-krotnego obrotu bankrolla

Wśród plusów jakie udało mi się przez ten czas zaobserwować:

+ bardzo dobry czat

+ szybka weryfikacja konta
+ szybka wypłata środków (cały proces trwa co prawda kilka godzin, co jest spowodowane weryfikacją środków możliwych do wypłaty, natomiast licząc czas od momentu zaakceptowania stawki do wypłaty, trafiła ona na e-wallet w ciągu kilku minut).

Post zamieszczam ku przestrodze innych, aby unikać tego typu rozwiązań jak ognia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z racji że zobowiązałem się, że podzielę się spostrzeżeniami na temat brokera easysportbet więc nie będę tworzył nowego tematu tylko zrobię to tu. Gra na tej platformie 2 miesiące w zasadzie zacząłem kilka dni po blokadzie, ale do rzeczy w sumie dla tych co grają pre play od biedy się nada by nie wypaść z obiegu zanim coś innego się nie wymyśli.

Zacznijmy od tego że założenie konta i weryfikacja jak najbardziej na plus bo u mnie trwała dosłownie do godziny. Wpłaty darmowe min. 25e i bez problemu można wpłacać ze skrilla czy netka więc kolejny plus dla nich. Kontakt też jak najbardziej na plus pisałem maile do supportu i odpowiadali tak na godziny max na maile. Wypłaty robiłem 2 jak narazie i tu sytuacja jest taka:

Limits :

- Minimum per transaction : €5.00

- Maximum per transaction : €10'000

Fees withdrawal per calendar month :

- 1 free withdrawal allowed (maximum transaction €4'000).

- 2nd withdrawal : 1.9% (+1€) of account maintenance fees applied.

- 3rd withdrawal and more : 4.9% (+1€) of account maintenance fees applied.

Co do samej gry to tradujemy przez ich stronę która jest podobna do strony bf:

desktopbetfair

Są 2 typy zakładów albo gambling od których jest prowizja 2.5% od stawki przy zakładach wygranych i 1.5% przy przegranych, opcja ta tyczy się zwykłego stawiania zakładów. Opcja trading daje nam możliwość tradowania przy prowizji 2.5% od naszej wygranej z rynku lub przegranej, jeśli wyjdziemy z rynku na 0 ponosimy prowizję 0.15e takie jest minimum. Dokładniej to wygląda tak że stawiając backa za 100e muzimy mieć na koncie 102.5 e gdyż po postawieniu jednego zakładu traktują go jako gambling (mimo że mamy ustawiony tym zakładów trading) i pobierają nam 2.5% prowizji od stawki ale gdy zagramy kontrę layem to ta prowizja i reszta kasy wraca nam na konto a na rynku zostaje tylko nasz potencjalny plus lub minus od którego po zakończeniu meczu pobierają te 2.5% prowizji.

Ogólnie chyba jedynym poważnym minusem jest brak odświeżania kursów automatycznie, co da się niejako załatwić za sprawą programów do auto odświeżania stron dla przeglądarek. W zasadzie auto odświeżanie oferują nam 30 min przed zdarzeniem i in play , częstotliwość odświeżania to 2-3s

A i jeszcze jedna sprawa zdarza się że padnie im strona mimo że betfair działa normalnie, zdarzyło się tak ostatnio w sumie pierwszy raz odkąd tam gram narazie. Pisałem do nich po tej awarii czy jest możliwość zamknięcia prze nich mojej oczekującej lub już przyjętej pozycji na bf w trakcie takiej awariii mi odpisali że w miarę ich możliwości mogą mi zamknąć taką pozycję na bf ręcznie.

W sumie tyle jak narazie mi się nasuwa informacji w razie gdyby ktoś miał pytania piszcie w temacie na ile będę w stanie to postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co pamiętam to pisze że wypłata powinna dojść w ciągu 24h no ale w praktyce u mnie to trwało tak do 1h. Wykresy są wszystkie,  klikasz na nazwę drużyny i otwiera Ci się okno wykresu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

co do wyplat na esb, jest jeszcze taki zapis:

The 1st and 2nd withdrawals of the month will be subject to additional processing fees if the minimum amount played is not reached. (1x the deposit amount). See point 5.4 of our terms and conditions.

5.4 We reserve the right to apply up to 5% fees on withdrawals if at least all of your cumulative prrofit/loss (per market in trading mode and per bet in gambling mode) are less than the total amount of your deposits. And 3.5% on deposits for abusive or unnecessary transactions (for example, a withdrawal followed by a new immediate deposit).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Easysportbet od miesiąca pobiera 2,5 e tygodniowo chyba że ma się wysoki obrót, level profit nijak się ma do cashouta. Czy ktoś wie coś nt. klonów Betfair typu Orbit Exchange,LC exchange lub niemiecki Insider99(Fair999)?

Edytowane przez LuziOrlik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi nie pobierają jak narazie dodatkowych opłat a ostatnio obrotów za dużych nie robiłem za to mój znajomy dostał od nich takie info: 

1. Musisz otworzyc conajmniej 1 rynek w tyg
2. Wygenerowac conajmniej 2.5 euro profitu w tyg
3. I wygenerowac conajmniej 10 euro w miesiacu. 
Jak nie to jest oplata 2.5 euro bo nie jestes aktywnym graczem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ode mnie jeszcze słowo na temat brokerów. Rzeczywiście po dłuższym obcowaniu można powiedzieć, że z tych obsługujących BF pozytywnie wybija się Easysportbet. Końcem maja mieli dwudniową awarię, po której cześć osób poniosła straty. W tym ja. Po kilkudniowej wymianie mejli kasy co prawda nie zwrócili, ale dopisali mi do konta sumę, która stanowiła koło 70% straconych środków. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałeś silniejsze argumenty, bo mi oddali niecałe 1/4 wtopy. Może dlatego, że napisałem dopiero po półtora tygodnia. Dobre i to, bo w sumie zgodnie z regulaminem nic nie musieli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a nie usuneli Wam wystawionych zakladow po awarii ? mi tak, i dzieki temu nie stracilem, ale gdybym sttracil, to by mi do glowy nawet nie przyszlo zeby do nich pisac o jakies zwroty ; d ale dobrze wiedziec, ze i w takiej sytuacji zachowuja sie bardzo jak na standardy branzy w porzadku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.06.2017 o 11:38, LuziOrlik napisał:

Czy ktoś wie coś nt. klonów Betfair typu Orbit Exchange,LC exchange lub niemiecki Insider99(Fair999)?

kumpel napisal do jednego z nich i mowil, ze go zlali, nic nie odpisali.

z drugiej strony znalazlem pokazny watek dotyczacy fair999:

http://www.insidertipps.at/sportwetten/index.php/topic/9163-fair999-betfair-konto/

ale srednio u mnie z niemieckim, wiec z translatorem pomalu przerabiam. poki co zadnych konkretow sie nie dowiedzialem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 minut temu, kempa8 napisał:

a nie usuneli Wam wystawionych zakladow po awarii ? mi tak, i dzieki temu nie stracilem, ale gdybym sttracil, to by mi do glowy nawet nie przyszlo zeby do nich pisac o jakies zwroty ; d ale dobrze wiedziec, ze i w takiej sytuacji zachowuja sie bardzo jak na standardy branzy w porzadku.

Gdy trwała dwudniowa awaria to w środę po mailu w ciągu dnia zamknęli mi zakłady na Ajax - MU. Gdy potem strona padła 30 min przed spotkaniem to już nic nie dało się zrobić, poszedł mail do nich, ale stawki zostały, na nieszczęście sporo zostało przyjęte, Na szczęście kilka minut po rozpoczęciu naprawili stronę i można było zhedgować (zredować :D) to co zostało przyjęte.

Tobie usunęli stawki czy po prostu to co zostało podczas awarii nie zostało przyjęte, bo byłeś ustawiony w koszykach wyżej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Grzech napisał:

Gdy trwała dwudniowa awaria to w środę po mailu w ciągu dnia zamknęli mi zakłady na Ajax - MU. Gdy potem strona padła 30 min przed spotkaniem to już nic nie dało się zrobić, poszedł mail do nich, ale stawki zostały, na nieszczęście sporo zostało przyjęte, Na szczęście kilka minut po rozpoczęciu naprawili stronę i można było zhedgować (zredować :D) to co zostało przyjęte.

Tobie usunęli stawki czy po prostu to co zostało podczas awarii nie zostało przyjęte, bo byłeś ustawiony w koszykach wyżej?

sami z siebie usuneli tyko to co przechodzilo na in play w czasie awarii, a mialem tam laya na Nibaliego, ktory wygral wtedy etap na giro, wiec mi sie upieklo.

jesli chodzi o ajax - mu, to tam  faktycznie juz nic nie ruszali, ale udalo sie kolo 0 zakrecic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No czyli to po prostu Betfair anuluje wszystkie nieprzyjęte stawki, gdy zdarzenie wchodzi w in-play (jeśli nie masz zaznaczonej opcji "keep in-play"). Broker nie ma nic do tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, kempa8 napisał:

kumpel napisal do jednego z nich i mowil, ze go zlali, nic nie odpisali.

z drugiej strony znalazlem pokazny watek dotyczacy fair999:

http://www.insidertipps.at/sportwetten/index.php/topic/9163-fair999-betfair-konto/

ale srednio u mnie z niemieckim, wiec z translatorem pomalu przerabiam. poki co zadnych konkretow sie nie dowiedzialem

Orbit Exchange podchodzi pod Bet-Football, zaś Fairbet poleca BetinAsia, szczególnie ten drugi to renomowany broker. Niemiecka strona Insidertipps ma swoją własną nakładkę na Fairbet(fair999) o nazwie Insider99, która lubi się zawieszać, minimalny depozyt 100e a na Fairbet 500e. Kursy te same co na Betfair, wszystko praktycznie identyczne, min stawka 15e, prowizja 4%, wysłałem zapytanie dot. cashouta i dodatkowych opłat, jak coś odpiszę to dam znać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Grzech napisał:

No czyli to po prostu Betfair anuluje wszystkie nieprzyjęte stawki, gdy zdarzenie wchodzi w in-play (jeśli nie masz zaznaczonej opcji "keep in-play"). Broker nie ma nic do tego.

zgadza się, ale ja mam włączone keep bet.

ed.

poza tym, sprawdzalem pozniej w zakadce cancelled/voided i zaklady zostaly usuniete jeszcze przed startem.

Edytowane przez kempa8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie czy Easysportbet pobiera też  tą 2,5% prowizję w trybie trading mode od rynków, w których mamy ujemny bilans, czyli redujemy ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta