Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
mohavk

Premium Charge

Recommended Posts

Zarzuciles tutaj jednemu z userow braki w edukacji .

To moze ja sie Ciebie spytam o co Ci w ogole chodzi ?

Nie chcesz placic PC ,ale jednoczesnie zaznaczasz ,ze :

1.wytransferowanie pieniedzy poprzez wygenerowanie straty na BF nie wchodzi w gre ,bo nie mam czasu.

2.zwiekszenie limitu poprzez gre na kilku kontach nie wchodzi w gre ,bo nie mam czasu .

Jak tak bardzo jestes zajety handlowaniem na 100 rynkach na 1 ticka ,to sorry przyjacielu podejrzewam ,ze nie ma osoby na swiecie a nie tylko na tym forum ,ktora bedzie w stanie oderwac Cie od Twoich 4 pecetow i 4 panoram zebys troche pomyslal .

Poniewaz prosta logika mowi ,ze nie ma innych metod na unikniecie PC.

A Ty przypominasz mi goscia ze starego dowcipu ktory lata z pusta taczka po budowie .

Czy jesteś kolejnym, tym razem z "Elity", który po "Ekspercie" zaiwania po nowym userze?!

Czy jesteś kolejnym, który bez zająknięcia za chwilę wyzwie innego usera, który jest tu nowym, zadaje MERYTORYCZNE pytania?

Czy jesteś kolejnym, który doczepi się personalnie do nowego usera WYWOŁANEGO do odpowiedzi w kwestii technicznej JAK działa na BF?

Czy jest to formalnie otwarte a faktycznie ZAMKNIĘTE forum na nowych userów, którzy wykazują jakąś porcję wiedzy/praktyki, mało znanej dotąd wszystkim tym "expertom" łamanym przez "elytę"?

Czy jest to forum, w którym "expertom" wolno obrażać od "DURNYCH" nowych userów, a "Elyta"/"Administracja"/"Experci" przywalają na to chamstwo, albowiem kolega Płomienny Expert jest kolegą, a nowy user kolegą nie jest?!

Czy jest to kolejny przykład, gdzie brak wiedzy/cierpliwości/kindersztuby/kultury nadrabia się chamstwem/atakami ad personam?

Powiem tak: gdy znalazłem to Forum sądziłem, że odnajdę tu doborowe towarzystwo znające tajniki BF, tradingu, nakładek, etc.

Rzeczywiście, wiele wątków jest zajmujących i merytorycznie na wysokim poziomie.

Moja wątpliwość dotyczyła tego, iż dość szybko wyszło, że niewielu tu traderów faktycznych. Jeśli ktoś nie przekroczył progu zarobków skutkującego Premium Charge, a uchodzi za tradera, ba! za "experta" czy "elitę" tradingu, to jest to zwykła poza.

Oczywiście, takich wiele, i nie byłoby w tym nic gorszącego, gdyby nie fakt, że kolejny raz potwierdzają się słowa Jędrzeja Śniadeckiego, iż duża wiedza czyni skromnym, mała - zarozumiałym...

Pozdrawiam

Rany, no nie moge, musze to skomentowac, choc zaraz pewnie sie dowiem ze jestem chamski i jade po nowym uzytkowniku.

Wypowiedz kapitansb byla jak najbardziej merytoryczna, a Ty sie przyczepiasz jakbysmy Cie tu wszyscy obrazali. Jesli oba punkty, kotre wymienil Ci nie pasuja, to nie zmniejszysz pc i tyle.

Czy jestes kolejnym, tym razem z "Elity", który po "Ekspercie" zaiwania po nowym userze?!

Watpie. Ty chyba jestes przewrazliwiony, bo ja w tamtym poscie zadnego "zaiwaniania po nowym userze nie widze". Jesli chodzi Ci o ten fragment:

zebys troche pomyslal

to sam zaczales, o tutaj:

Panowie, nie obrazajcie LOGIKI...

Ja wiem, ze matematyki ucza teraz w szkolach wyrobnicy, a nie matematycy, ale ze az tak spadl poziom, nie przypuszczalem.

Zamiast wytlumaczyc, rzucasz jakies teksty o szkole i logice.

Czy jest to formalnie otwarte a faktycznie ZAMKNIETE forum na nowych userów, którzy wykazuja jakas porcje wiedzy/praktyki, malo znanej dotad wszystkim tym "expertom" lamanym przez "elyte"

Dziekujemy Ci, ze nam powiedziales ze sa nakladki na betfair i premium charges. Gdyby nie Ty, dalej bysmy zyli w niewiedzy.

Czy jest to forum, w którym "expertom" wolno obrazac od "DURNYCH" nowych userów, a "Elyta"/"Administracja"/"Experci" przywalaja na to chamstwo, albowiem kolega Plomienny Expert jest kolega, a nowy user kolega nie jest?!

Zicoo prosil, zeby bylo grzeczniej. Co ma jeszcze zrobic? Odwiedzic Plomienia osobiscie, przelozyc przez kolano i zlac mu tylek, czy co?

Czy jest to kolejny przyklad, gdzie brak wiedzy/cierpliwosci/kindersztuby/kultury nadrabia sie chamstwem/atakami ad personam?

brak mi po prostu slow ... Twoj styl wypowiedzi, choc nie jest bezposrednio obrazliwy, to miedzy wierszami mozna wyczytac pogarde dla innych uzytkownikow (nie mowie tylko o zacytowanym fragmencie). A dodatkowo Twoje wypowiedzi to marna retoryka.

No i na koniec: cos Ty sie tak uczepil tej rangi forumowej? Co ma ranga forumowa do premium charges? Myslisz ze jak to dziala? Dajemy admionwi haslo do swojego konta zeby mogl sprawdzic ile zarobilismy i zdecydowac czy kogos nalezy wrzucic do aktywnego tradera czy elity? Nie za to dostaje sie range forum - to nie jest swiatowy ranking traderow. Ranga aktywny trader jest dla kazdego za 100 postow. Czyli mozesz ja dostac nawet, jesli nigdy nie handlowales. Rangi sa m.in. za poswiecony czas dla rozwoju forum, dla innych uzytkownikow (w tym za marnowanie swojego cennego czasu i odpowiadanie 100 razy na to samo pytanie bo komus sie nie chce uzyc funkcji szukaj, tlumaczenie podstaw i odpowiadanie na czasem naprawde bzdurne pytania) czy tez dzielenie sie swoimi strategiami. Tak naprawde do rangi nie trzeba przywiazywac zbyt duzej uwagi, i chyba nikt na tym forum (no moze poza Toba) tego nie robi.

Rowniez pozdrawiam.

P.S. Zeby nie bylo - nie interesuje mnie ile masz postow, jaka masz range. Opowiedzialbym w ten sam sposob kazdemu, gdyby tylko pisal tak jak Ty.

Rany, no nie moge, musze to skomentowac, choc zaraz pewnie sie dowiem ze jestem chamski i jade po nowym uzytkowniku.

Wypowiedz kapitansb byla jak najbardziej merytoryczna, a Ty sie przyczepiasz jakbysmy Cie tu wszyscy obrazali. Jesli oba punkty, kotre wymienil Ci nie pasuja, to nie zmniejszysz pc i tyle.

Watpie. Ty chyba jestes przewrazliwiony, bo ja w tamtym poscie zadnego "zaiwaniania po nowym userze nie widze". Jesli chodzi Ci o ten fragment:

to sam zaczales, o tutaj:

Zamiast wytlumaczyc, rzucasz jakies teksty o szkole i logice.

Dziekujemy Ci, ze nam powiedziales ze sa nakladki na betfair i premium charges. Gdyby nie Ty, dalej bysmy zyli w niewiedzy.

Zicoo prosil, zeby bylo grzeczniej. Co ma jeszcze zrobic? Odwiedzic Plomienia osobiscie, przelozyc przez kolano i zlac mu tylek, czy co?

brak mi po prostu slow ... Twoj styl wypowiedzi, choc nie jest bezposrednio obrazliwy, to miedzy wierszami mozna wyczytac pogarde dla innych uzytkownikow (nie mowie tylko o zacytowanym fragmencie). A dodatkowo Twoje wypowiedzi to marna retoryka.

No i na koniec: cos Ty sie tak uczepil tej rangi forumowej? Co ma ranga forumowa do premium charges? Myslisz ze jak to dziala? Dajemy admionwi haslo do swojego konta zeby mogl sprawdzic ile zarobilismy i zdecydowac czy kogos nalezy wrzucic do aktywnego tradera czy elity? Nie za to dostaje sie range forum - to nie jest swiatowy ranking traderow. Ranga aktywny trader jest dla kazdego za 100 postow. Czyli mozesz ja dostac nawet, jesli nigdy nie handlowales. Rangi sa m.in. za poswiecony czas dla rozwoju forum, dla innych uzytkownikow (w tym za marnowanie swojego cennego czasu i odpowiadanie 100 razy na to samo pytanie bo komus sie nie chce uzyc funkcji szukaj, tlumaczenie podstaw i odpowiadanie na czasem naprawde bzdurne pytania) czy tez dzielenie sie swoimi strategiami. Tak naprawde do rangi nie trzeba przywiazywac zbyt duzej uwagi, i chyba nikt na tym forum (no moze poza Toba) tego nie robi.

Rowniez pozdrawiam.

P.S. Zeby nie bylo - nie interesuje mnie ile masz postow, jaka masz range. Opowiedzialbym w ten sam sposob kazdemu, gdyby tylko pisal tak jak Ty.

Za "durnia" - ino delikatna, jednozdaniowa prośba, by było grzeczniej.

Za MERYTORYCZNE kwestie - kolejne elukubracje, godne znanej boblistki.

Rozumiem - jesteście znanym sobie gronkiem, które nazwało się szumnie "tradrzy.pl". Wasze zbójeckie prawo.

Niech będzie że ten, który nikogo nie wyzwał, jest niegrzecznym chamem, zaś wyzywający cham, jest grzecznym arystokratą.

Niech będzie że wieloletni trader, który szuka możliwości podzielenia się wiedzą a także szuka tych, od których innej wiedzy może otrzymać, jest tradingowym fantastą, snującym fantazje, wozi puste taczki, zaś domorośli klienci buków, którzy od lat nie zarobili poważnego grosza, a mielą w kółko macieju to samo, są poważanymi traderami, zwożącymi tysiącami codziennie euro i płacącymi tyleż PC.

Że wirtualnie i w marzeniach?

A po cholerę inaczej!

Grunt to dobra zabawa i szumny tytuł tradera.

Bawcie się, Panowie, po co Wam przeszkadzać ma ktoś, kto od lat w tym siedzi - przecież to zwykły dureń.

Witam, jestem tu na forum nowy ale nie nowy w tradingu, bo gram od jakichs 17-18 miesiecy. Pierwsze 6 miesiecy to nauka i kilka wiekszych wtop, wiec nie mialem problemow z premium charges jeszcze, tym bardziej ze odkad juz jestem tylko w proficie, gram na swoim koncie i na koncie dziewczyny.

Moj pomysl, jak potencjalnie mozna pozbyc sie problemu premium charges, lub nawet kompletnie go zlikwidowac wyglada tak: po prostu byc w miare dobrym w bukmacherce. Dobrym to znaczy nawet nie tyle koniecznie zarabiac, ale przynajmniej nie tracic. Nie jest to sposob dla kazdego, wiem ze niektorzy wlasnie od bukmacherki staraja sie uciec i ja to kompletnie rozumiem. Ale niektorzy, w tym ja spokojnie moga pojsc ta droga. Na przykladzie. Moj sredni zarobek dzienny z tradingu, to okolo 50, 60, 70gbp. Odkad zajalem sie tym full time, czyli od pol roku, to mialem wyniki kolejno, ponad 1000, 1200, 1400, 1400, 2000, 1100(10 dni wakacji w lutym), czyli okolo 8tys od wrzesnia do marca.

Jak juz mowilem wczesniej, 'dzieki' kilku strata, lacznie okolo 4.500 sprzed okolo roku i handlowi na dwa konta, mam jeszcze jako taki zapas. Ale, teoretycznie, przy takich zyskach, srednio 60gbp z tradingu, potrzebuje wygenerowac srednio 12gbp podatku dla gieldy, zeby to bylo to 20%, dzieki ktoremu uniknie sie placenia premium charges. 3gbp, czyli okolo 5% jest juz zalatwione- to podatek od wygranej z handlu. Teraz zostaje wygenerowac kolejne 9gbp podatku z bukmacherki nie tracac przy tym srodkow, czyli w terminologii bukmacherskiej wypracowac 5% yieldu. Dal niektorych to krok do tylu, pchanie sie tam skad uciekli, ale jest to jakas opcja.

Prosze o kometarze, mam jeszcze jeden pomysl, ktory opisze pozniej lub jutro. W kazdym razie trzeba cos wymyslic, nie wyobrazam sobie placenia 15% haraczu, czyli de facto pracy 1 pelnego dnia w tygodniu zeby napchac kieszenie monopoliscie.

To i ja dorzucę łyżeczkę dziegciu od siebie. Piotrze, najłatwiej to wymagać dużo od innych, a do siebie nic nie dawać. Twoje wypowiedzi odnoszę jako wywyższające się i traktujące innych z góry. Wymagasz od innych żeby dali Ci gotowy przepis na PC na tacy, a Ty żebyś mógł dalej klepać mamonę za darmo. Na tym forum można uzyskać wiele bezinteresownej pomocy ale trzeba mieć trochę pokory.

Podważasz rangi użytkowników, owszem wg mnie też niektóre rangi są przesadzone. Tylko zauważ, że to forum jest stosunkowo młode, a ludzie tu poczynili dość duże postępy i mają już pewien poziom wiedzy wśród polskich traderów. A Ty uważasz się za nie wiadomo kogo, a nie wiesz tak podstawowej rzeczy że PC nalicza się mniej więcej od 8k zarobionych na BF, a nie od 1k. Jeśli twierdzisz że płacisz PC to powinieneś przecież to wiedzieć.

I na koniec piszę to jako osoba bezstronna. Jak widzisz nie mam żadnej rangi, a mimo wszystko jakaś tam, wcale nie małą, wiedzę o giełdzie posiadam. Tak więc z pokorą, wróćmy do meritum i spokojnie pomyślmy dalej co zrobić z tym PC.

Piotr - chwalisz się czy żalisz ?

Odnośnie Premium Charge, na szczęście mnie nie dotyczy. Dopóki nie będę utrzymywał się tylko z giełdy i traktował to jako hobby,oraz dodatkowe pieniążki dopóty wyższy procent mnie nie obejmie.

PS. To wykłócanie czy też jak wolicie to nazwać - wymienianiem swoich poglądów, staje się powoli nudne.

Piotr, nie ma u ans na forum podziału na lepszych i na gorszych. To, że ktoś ma taką rangę a nie inną to zależy wyłącznie od tego co zrobił dla forum, nie od tego ile gra i jakie sumy wygrywa na gieldzie.

Sam stąpasz po cienkim lodzie, a gdy większość powiedziała STOP to zarzucasz nam, że traktujemy Cię tak, gdyż jesteś nowy.

Jeżeli masz wątpliwości o czym piszę to proszę przeczytaj ten temat od początku. Klepnij się w pierś, a nie unoś się honorem.

Forum powstało po ty byśmy wzajemnie sobie pomagali. I nie ważne czy siedzisz w tym rok czy dziesięć lat... Chcesz pomagać? Pomagaj i chwała Ci za to. Nie prowokuj zbędnych tematów i kłótni.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że na tym kończymy ten off topic.

Czy jesteś kolejnym, tym razem z "Elity", który po "Ekspercie" zaiwania po nowym userze?!

Czy jest to formalnie otwarte a faktycznie ZAMKNIĘTE forum na nowych userów, którzy wykazują jakąś porcję wiedzy/praktyki, mało znanej dotąd wszystkim tym "expertom" łamanym przez "elytę"?

Czy jest to forum, w którym "expertom" wolno obrażać od "DURNYCH" nowych userów, a "Elyta"/"Administracja"/"Experci" przywalają na to chamstwo, albowiem kolega Płomienny Expert jest kolegą, a nowy user kolegą nie jest?!

Czy jest to kolejny przykład, gdzie brak wiedzy/cierpliwości/kindersztuby/kultury nadrabia się chamstwem/atakami ad personam?

....

Moja wątpliwość dotyczyła tego, iż dość szybko wyszło, że niewielu tu traderów faktycznych. Jeśli ktoś nie przekroczył progu zarobków skutkującego Premium Charge, a uchodzi za tradera, ba! za "experta" czy "elitę" tradingu, to jest to zwykła poza.

Oczywiście, takich wiele, i nie byłoby w tym nic gorszącego, gdyby nie fakt, że kolejny raz potwierdzają się słowa Jędrzeja Śniadeckiego, iż duża wiedza czyni skromnym, mała - zarozumiałym...

Pozdrawiam

Zanim napiszesz kolejny raz ochlon i przeczytaj watek od poczatku .

Szczerze ,jak ja czytam to nie widze tej pokory jakos u Ciebie .Co do tytulow na tym forum nie maja dla mnie zadnego znaczenia .Za stary jestem ,zebym sie tym ekscytowal .Nie jestem tez czlonkiem zadnej kliki -pod tym nickiem udzielam sie na kilku forach -tutaj sie przylaczylem bo spodobala mi sie atmosfera .Zadnego innego usera nie widzialem nawet na oczy .

Ja mialem sie w tym watku w ogole nie wypowiadac .

Z prostej przyczyny ,bo szkoda czasu .Nawet szkoda rozstrzasac to jako oddzielny temat .

Poza tym jak mozna dyskutowac z czlowiekiem ,ktory odrzuca najnormalniejsze metody unikania oplat.

No bo jak dlugo jest PC ? Juz zdazyla Ci sie wyczerpac lista znajomych ?Szkoda podzielic sie zyskiem i odpalic pare % ?

Za "durnia" - ino delikatna, jednozdaniowa prosba, by bylo grzeczniej.

Pewnie moglby dostac ostrzezenie (nie wiem, nie jestem adminem, nie ja o tym decyduje) ale co by to zmienilo? Najlepiej by bylo jakby plomien przeprosil, ale watpie zeby to nastapilo - bo moim zdaniem tez sie nie zachowales w porzadku.

Rozumiem - jestescie znanym sobie gronkiem

W wiekszosci wirtualnie, poznalismy sie na tym forum.

które nazwalo sie szumnie "tradrzy.pl". Wasze zbójeckie prawo.

rotfl, co to za tekst w ogole?

Niech bedzie ze ten, który nikogo nie wyzwal, jest niegrzecznym chamem, zas wyzywajacy cham, jest grzecznym arystokrata.

Nadinterpretacja. Odpowiadasz na moj post. Jestem ciekawy z ktorego fragmentu postu to wywnioskowales?

Do rzeczy:

W kazdym razie trzeba cos wymyslic, nie wyobrazam sobie placenia 15% haraczu, czyli de facto pracy 1 pelnego dnia w tygodniu zeby napchac kieszenie monopoliscie.

Ja rowniez nie moge sie z tym pogodzic. Najbardziej mnie wkurza ten debilizm (wlasciwie hipokryzja) - ze najpierw wprowadzajac jakies bonusowe punkty zeby uzytkownicy mogli zmniejszyc prowizje, a potem dowalaja 20% - czyli te grosze ktore sie zyskuje dzieki rabatowi oddaje sie potem z nawiazka. Ma sie to tez nijak do hasla ze maja najlepsze kursy. Jak ktos wpadnie w pc i zagra zaklad @2 za 100 euro i wygra, to dostanie ledwo 80 euro z tego - czyli jakby zagral po kursie 1,8. Rownie dobrze mozna wtedy u naziemnych bukow grac.

Tak wiec z pokora, wrócmy do meritum i spokojnie pomyslmy dalej co zrobic z tym PC.

Co racja to racja.

Jak zauwazyl .mc. problem ten dotyczy glownie traderow - bo to oni oddaja mniejszy procent swoich wygranych w postaci prowizji niz gamblerzy, i praktycznie kazdy kto bedzie sie dostaczenie dlugo zajmowal tradingiem wpadnie kiedys w pc.

Podsumowujac co mozna robic:

1) to co pisal .mc. - bukmacherka na pewno zredukuje pc, trzeba tylko tak grac, zeby nie przegrac wiecej niz by sie zaplacilo pc. Najlepiej wprowadzac to w zycie duzo szybciej, niz sie dostanie pc.

2) kolejne co mi przyszlo do glowy to mozna probowac grac strategie z zabezpieczeniem na dwoch rynkach: np. back 1:0 underdoga i lay pierwszy gol underdoga. Te strategie nie powiekszaja znaczaco zyskow, ale generuja spore prowizje (w odroznieniu do tradingu na jednym rynku, obciazony prowizja, a na drugim strate. Przykladowo na trading na jednym rynku wygrywamy 10 euro, placimy 5% - betfair bedzie chcialo zabrac z tego kolejne 15%. 2 rynki: Na rynku A wygrywamy 50 (prowizja 2,5 euro) na rynku B przegrywamy 47 euro. Wynik ogolny: do zysku brutto doliczone 3 euro, do odprowadzonej prowizji dodane 2,5 czyli pc juz nie wystapi). Ze wzgledu na czasochlonnosc idealna sytuacja bylaby wtedy, gdyby robil to za nas jakis bot. W praktyce pewnie malo realne - bo polegajac na bocie pewnie wiecej stracimy niz zyskamy - a wtedy nie ma to sensu.

3) Surebety gdzie staramy sie przegrac na betfair - znowu potrzebna jest wiedza bukmacherska.

4) Granie na innych gieldach. Bardzo utrudnione ze wzgledu na rozne czynniki (mala plynnosc, maly wybor rynkow itd), ale np. konie na betdaq da sie handlowac, zwlaszcza jesli ktos dopiero zaczyna to jego stawki powinny byc bez problemu przyjmowane.

5) Kazde nowe konto to oszczednosc tysiaka

Bawcie się, Panowie, po co Wam przeszkadzać ma ktoś, kto od lat w tym siedzi - przecież to zwykły dureń.

Przykro mi to stwierdzić ale niestety muszę.

Od lat w tym siedzisz i nie znalazłeś sposobu na PC? Tutaj niektórzy co handlują kilka miesięcy napisali ci możliwości obejścia PC, ba nawet sam Pan Webb powiedział w swoim wywiadzie jak można to robić. Dla Ciebie za bardzo czasochłonne, twoja sprawa.

W takim razie dalej kombinuj nad rzeczami niemożliwymi bo oczywiście jesteś mądrzejszy od Nas a tym bardziej od całego BF.

Przepraszam tych wszystkich, których uraziłem zbyt ostrym sformułowaniem czy słowem.

Przyznaję, momentami byłem nieznośny i przykry.

Wybacz.

To ja w temacie jeszcze swoje 3 grosze. Chciałem mieć pewność że członek rodziny może mieć swoje konto więc porozmawiałem z supportem BF telefonicznie i jasno mi powiedziano, że członek rodziny może mieć swoje konto, podkreślono jedynie że musi to być realna osoba która przejdzie weryfikację. Podczas rozmowy wcale nie kryłem że chodzi o premium charge i pytałem czy BF nie będzie miało nic do tego że ta osoba jest podobnie jak ja skuteczna. Druga rzecz, to, że ktoś mi odda w zarządzanie swoje konto BF i będzie chętny oddać mi zlecone wypłaty to uważam tylko i wyłącznie sprawa między mną a tą osobą.

Nie jest to do końca fair wobec BF ale samo BF nie jest fair wobec traderów którzy są dyskryminowani poprzez sposób naliczania opłat względem punterów, którzy mogą mieć podobne zyski a nie zapłacą PC przez np. wiele lat.

Na klasycznych giełdach jest jasny spread lub konkretna opłata za round trip na rynkach futures i nie obchodzi giełdy czy ktoś stracił 5 ticków czy zyskał 300.

Fakt, w BF jest plus że za scratch nic nie płacimy, a ten jest bardzo przydatny. Mimo wszystko zmiana z 5% na 20% jest zbyt wyrachowana aby traktować ją jako fair i nie szukać podobnego rodzaju taktyk unikających opłat.

Tyle gwoli usprawiedliwienia "etycznego".

Minusem otwierania kolejnych kont jest:

- niezbyt przyjazny proces weryfikacji konta

- konieczność zapłacenia ok. 2% za depozyt plus przewalutowanie pln na gbp podczas wpłaty

- jakieś tam "nagroda" dla posiadacza konta

- utrudnienia w przepływie wypłat zanim dojdą do nas

mimo wszystko po odjęciu powyższych kosztów - reszta z 1000 gbp allowance zostanie w naszej kieszeni z takiego konta.

Na początek witam wszystkich (mój pierwszy post)

Jestem totalnym świeżakiem ale rozwiązanie wydaje się proste.

Poprostu zacząć grać na koncie kogoś z rodziny dzieki temu macie kolejny "pierwszy 1000" w zapasie jak zaczniecie konkretne pieniądze generować. A na pierwszym koncie grać sobie przez ten czas rekreacyjnie żeby nie płacić opłat za drugie konto.

Przez dłuższy czas nie musicie płacić haraczu

ale tak jak mówię nie znam się ;]

Czyli ile maksymalnie moga mi zabrac kasy z np.Wygralem 1000£ i mam opłaty PC i stawka prowizji 5%.To co zabierają mi 25% i zostanie mi 750 czy maksymalnie 20% właczajac w to PC i prowizje i zostanie mi 800.Bo 20 a 25 to bardzo duża różnica?

Zmiany w PC:

What changes are you making?

From 18th July 2011 Betfair will be making some changes to the Premium Charge. The current Premium Charge mechanism will remain in place but higher rates may now apply to a very small number of customers (less than 0.1% of annual active customers).

Full details of the changes can now be found on the Betfair Charges page under the About Us section of the website. However, the changes can be summarised as follows:

Customers will only be subject to Premium Charges at higher rates if they satisfy all of the following conditions:

- Lifetime net profits* exceed £250,000

- Lifetime commission generated less than 40% of lifetime gross profits

- Bet in more than 1,000 markets

Customers that satisfy all of the above conditions will be asked to pay Premium Charges at rates between 40% and 60% on all future exchange activity

How will I know if I’m affected?

All customers that satisfy the criteria to incur Premium Charges at higher rates have already been emailed directly by Betfair. Customers who are subject to incur Premium Charges at higher rates in the future will also be notified directly by Betfair in advance of any higher charges being paid.

Why are you making these changes?

The Premium Charge was introduced in September 2008 to ensure that our most consistently successful customers are charged at least what it costs Betfair to provide the service that they ultimately benefit from.

At 20%, the Premium Charge ensures that we are not subsidising the profits derived by consistently profitable customers. However, breaking-even does not allow us to invest in the Exchange to the extent that we need to, in order to keep upgrading our platform and products, for all of our customers. Betfair is now requiring a small number of our most successful customers to pay a fair price for the service provided.

Why not just adjust commission rates so that everyone pays more?

Commission rates are reviewed periodically and have been amended twice in the last six years to reflect what we believe to be a fair and competitive price for the service provided to the vast majority of customers. However, increasing commission rates alone would negatively affect the vast majority of customers for whom the existing commission structure sets prices at a fair level. The higher rates we are announcing today mean we can fairly price the service we provide to consistently successful customers.

Why aren’t you increasing the Premium Charge rate that everyone is asked to pay?

The introduction of the Premium Charge was designed to ensure that all consistently successful customers generate in charges at least what has been spent by Betfair to provide the service. However, there is still a very small group of our most consistently successful customers who are not contributing enough towards the maintenance and long-term growth of the betting exchange. The changes to the Premium Charge are designed to ensure that they do so. The current rate of Premium Charge continues to guarantee a fair contribution from the majority of those customers who pay it, and those customers will not be affected by this change.

How will the changes be implemented in practice?

For the purposes of introducing a change to the Premium Charge rate that applies to your betting, we will assume that you have always incurred the Premium Charge at the prevailing rate. For example, if the Premium Charge rate applicable to your betting is now set at 40%, we will assume that you have always paid Premium Charges at 40%. This will ensure that you are considered to have generated total charges equal to at least 40% of lifetime gross profits at the point that the new rate becomes effective.

If you have any further questions, please send them to premiumcharge@betfair.com.

Widze, ze niewielki odzew w tym temacie, co mnie troche dziwi. Ja rozumiem ze wiekszosci userow tego forum te nowy oplaty (jeszcze) nie dotycza, ale pozwolcie ze przypomne po krotce historie oplat premium.

Najpierw bf wprowadzilo oplaty premium (oczywiscie, jak to oni ujmuja, dla najlepszych uzytkownikow, "0,1% affected") ktore byly obliczane z ostatnich 12 miesiecy. Bylo to 20% od zyskow netto. Ludzie sie powkurzali (oczywiscie glownie ci, ktorych to dotknelo), no ale stwierdzili ze i tak nigdzie wiecej nie zarobia, alternatywy brak, wiec zacisneli zeby i tradowali dalej.

Kolejnym krokiem bf, chyba po roku, byla zmiana warunkow PC - nie byly obliczane z ostatnich 12 miesiecy, tylko z calego czasu zywotnosci konta. Skutek - niektorzy musieli oddac betfair kilka(nascie) tysiecy euro w ramach wyrownac oplat (przepis dzialal wstecz!!!). No a do tego powtorka z historii - ludzie sie powkurzali, ale nie mieli wyjscia. Drugi skutek - moim zdaniem praktycznie kazdy srednio-zdolny trader predzej lub pozniej wpadnie w te oplaty. Zrobicie 10 k zysku od poczatku istniena konta, i macie oplaty premium praktycznie pewne. Policzcie sobie: w okresie 3 lat to tylko 3300 rocznie czyli 277 zysku miesiecznie czyli okolo 10 euro zysko dziennie. Czy to duzo? Nie. Kazdy z nas chce z tradingu albo zyc, albo fajnie sobie dorobic. A czy da sie zyc z 280 euro miesiecznie?

Ostatni wymysl bf to juz moim zdaniem ewidentna przesada. Kazdy kto zarobi na swoim koncie ponad 250 000 od poczatku jego istnienia bedzie oddawal od 40 do 60% tego co zarobil (wytradowales 1000, dostaniesz 400. fajnie, nie?).

Betfair od kilku lat sukcesywnie zwieksza oplaty, bo widzi ze wsrod wiekszosci uzytkownikw pozostaje to bez odzewu (bo wiekszosci to nie dotyczy). Jesli znowu nie bedzie reakcji, to za jakis czas znowu zwieksza oplaty. Moze zmniejsza limit tych nowych oplat na 50 000? 50 000 w powiedzmy 5 lat to jest kwota zdecydowanie osiagalna dla wiekszosci traderow - zwlaszcza tych, ktorzy sie caly czas rozwijaja (10 tys. rocznie, 800 euro miesiecznie). Takze piszcie w watkach na forum bf (np. w tym watku: http://community.betfair.com/general_betting/go/thread/view/94082/27937533/new-pc-charges), ze Wam sie to nie podoba. Mozecie sie przylaczyc tez do grupy na facebooku:

http://www.facebook....k=wall&filter=1

Zebrali sie w niej glownie ludzie, ktorych ta oplata dotknela (ale nie tylko). moim zdaniem warto poczytac, a kto ma konto to sie zapisac - bo na 100% bf to obserwuje. Im wiecej ludzi bedzie przeciw, tym wieksze szanse ze bf sie opamieta.

Na zakonczenie link to komentarza The Geek-a - obrazek, ktory zatytuowal "Klienci betfair przygotowuja sie na nowe oplaty premium". (uwaga!, nie otwierac w trakcie posilku :) )

http://www.geekstoy....read.php?t=5644

Edited by franz

Widze, ze niewielki odzew w tym temacie, co mnie troche dziwi.

Masz rację, ale ... moim zdaniem takie akcje protestacyjne tak jak wcześniej tak i teraz nie przyniosą żadnego skutku. Skutek może przynieść tylko realna utrata płynności (najlepiej na rzecz daq), klientów, ewentualnie dobrze dopracowane granie z nową tożsamością bez opłat premium i do tego trzeba namawiać dużych graczy.